biEch, 's-G raven hage en Zwolle gevestigd zijn, volgens het andere zouden slschts de hoven van 'B-Hertogenbosch en 's-Gravenhage blij ven bestaan. AC.) De Vereeniging tot behartiging der Stoom - vaartbelangen in Nederland" telt thans 96 leden. In hare vierde jaarvergadering heeft zij o. a. besloten den voorzitter en den secre taris andermaal naar den Minister van Water staat af te vaardigen, tea einde op indiening van een wetsontwerp tot verbetering van bet Hellegat aan te dringen. Bij het eerste onder houd was de Minister zeer ten gunste van de zaak gestemd maar het is niet gelukt de noodige f 400,000 op de begrooting te ver krijgen. Voorts verklaarde de vergadering het wenschelijk, dat het bestuur zich wende tot den Minister om te Tiel een haven te verkrijgen. Nog werd besloten om aan den Minister kennis te geven, dat de Vereeniging het wenschelijk acht om voorschriften uit te schrijven betreffende het laveeren van vaar tuigen, met buskruit geladen, in drukke vaar waters. Als bestuursleden werden herkozen de beeren J. Van der Schuit en J. J. B. J. Bouvy. De luitenant-generaal P. G. J. Van der Schrieck, van het wapen der infanterie, 's Ear nings adjudant in buitengewonen dienst, de kolonel J. E. N. baron Schimmelpeüninck van der Oye, van den grooten staf, de majoor W. Rooseboom, van den generalen staf, als mede de kapiteins H. Seret en J. C. Fabius, beiden van het wapen d r artillerie, allen als ilid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal op non-activiteit, zijn in actieven dienst herplaatst, gerekend van den 12Jen Augus tus 1887, met bepaling, dat zij ter beschik king zullen zijn van den Minister van Oorlog en als zoodanig zullen behoorende luitenant- generaal Van der Schrieck tot den staf der infanterie, de kolonel baron Scbimmelpenninck van der Oya tot den grooten staf, de majoor RooBeboom tot den generaal staf, en de kapi teins Seret en Fabius beiden tot den staf der artillerie. Blijkens een van den Gourerneur-Generaal van Nederlandscb Indiö ontvangen telegram wordt de gonvernemenls-koffiioogst op Java voor dit jaar thanB geraamd op 336,450 pikols. r iu 1886 zijn op de Staatsspoorwegen 12 gevallen van ontsporing der treinen, 5 botsin gen en 3 andere ongevallen voorgekomen. Een reiziger werd gewond, 7 beambten werden gedood en 9 gewond. Op den Bollandschen IJzeren Spoorweg ontspoorden 3 treinen en viel één ongeval voor. Twee reizigers en 2 beambten zijn gedood, 5 beambten gewond. Op den Rijnspoorweg hadden 3 ontsporingen 1 botsing en 2 andere ongevallen plaats 7 beamten werden gewond en 2 gedood. Op den Centraal-Spoorweg zijn 2 botsingen ge constateerd, terwijl 1 persoon gedood en 1 gewond werd. Op de verschillende spoorwegen ■werden 22 personen gedood en 10 gewond. Te Parijs is plotseling overleden de heer Aaron J. Van der Poel, evenals de heer Van Siclen lid van de Hollandsche Clnb te New- York, en hierheen gedrevm door het verlan gen om het oude Vaderland nog eens weer te zien. Terwijl de heer Van Siclen een reisje door ons Land deed (iat later horvat wordij, vertrok de heer Van der Poel met zijn gezin naar het buitenland Hij was onder-voorzit ter van de Hollande■Society. (A. v. d. D.) In den Nieuwen Rotterdamschen Waterweg zijn van 21 tot en met 27 Augustus binnen gekomen 83 stoom- en 10 zeilschepen, ver trokken 76 stoom- en 23 zeilschepen, hiervan waren er 11 met een diepgang van 6067 decimeter. De dame uit Rotterdam, die op den Nie- derwald door een of ander toeval in brand geraakte en ernstige brandwonden bekwam, iB na een smartelijk lijden overleden. Men heeft een middel bedacht om bet ver bod van visschen met zalmzegens, bedoeld in art. 4 der wet van 21 Jali 1886, te ontdui ken; in de Lek bij Lexmond bv. wordt voort durend gevisebt met twee zegens van min dere lengte dan 100 Meter, die telkens een paar Meter hooger of lager worden uitgewor pen, in het midden der rivier elkander berei ken en waarvan de een aan den rechter- en de ander aan den linkeroever wordt opgehaald; zoodoende wordt menige zalm verschalkt en schieten er voor de drijfnet- of flouwvisschers weinig over; daar dit straffeloos schijnt te kunnen geschieden, worden ook op andere zalmvisscherijen aanstalten gemaakt om op die wijze weder aan 't visschen te gaan, D.) In het Ziekeohnis te Delft is overleden mejuffrouw H., die daar 27 j aar geweest was en nimmer dan bij het verbedden haar leger stede heeft kunnen verlaten. Dinsdag middag te twee uren had te Delft de plechtige inwijding plaats van het gebouw der R. K. sociëteit „de Leesvereeniging", aan de Voldersgracht aldaar. Talrijk was de opkomst van de leden met hunne dames, die met groote belangstelling de uitvoering van de feestcantate door de zangver- eeniging »Polyhymnia"bij woonden. De feestrede werd gehoaden door den president der socië teit, den heer Henri J. Van Scbaik, wien namens de leden als blijk van waardeering van zijn moeielijke taak een sierlijk geschenk werd aangeboden. Den dichter en toonzetter der feestcantate, den heeren H. A A. Drabbe en H. J. Van Berckel, die zeer verdienstelijk werk hebben geleverd, werden na afloop lauwerkransen aangeboden. Des avonds Lad een gezellige bijeenkomst plaats, waarop door mejafvr. van de Sundt te Rotterdam eenige zangnummers werden voorgedragen. Met een tooneelvoorstelling en geanimeerd bal werd de feestelijke dag be sloten. Men scbrijft ons nit 's Hage van gisteren De zevende geboortedag van ons Prinsesje is heden alhier met geestdrift en groote opge wektheid gevierd ook al was het weder daar toe minder gunstig. Van alle openbare gebou wen en zoor velo particuliere wonirgen wap perde de nationale- en Oranjevlaggen, het caiillon van den grooten of St. Jacobstoren weïd gedurende eenige uren in den voormid dag bespeeld. De parade, die te half twaalf in het ma lieveld door het garnizoen zou gehouden wor den, is moeten worden afgelast. De troepen, die reeds te 11 uren waren aangetreden, had den van een paar hevige regenbuien gepro fiteerd, zoodat zij doornat waren. In het Voorhout, dat met vlaggen en met eerebogen in groen en bloeu en versierd was, had van 2 tot 4 uren een mnzieknitvoeriDg plaats van de kapel der dienstdoenle scant- teiij. De duizenden, die de parade hadden mis geloopen, konden dos hiervan genieteD. En zij hebben dat gedaan, want op gezegde uren was het in de allés zoo vol wandelaars, dat men er letterlijkj niet door kon." Poffer'jesf kramen en caroussel, die voor heden een standplaats hadden verkregen nabij het Tour- nooiveld, hadden ook een goed deel van de drnkte. Heden avond heeft er in het Bosch een muziekuitvoering plaats door de kon. militaire kapel, die, bij gunstig weder, zeker ook druk zal worden bezocht. De societeitstent zal ter eere van het Prinsesje geïllumineerd worden. Uit Den Haag wordt ons gemeld Domela Nienwenhuis heeft kwijtschelding gekregen van zijne verderen straftijd. Gister avond tusschen 10 en 11 uren verscheen hij op het onverwachts in Walhallawaar zijne partijgenooten vereenigd waren. Hjj kwam er per rijtuig, en keerde kort daarna huiswaarts. (A. R. Cl.) De zee was gisteren te Seheveningen zeer ontstnimigin den namiddag waren golfslag en stroom zóó sterk, dat de directeur-gene raal van het Zeebad" te 4 uur bevel gaf, ter voorkoming van ongelukken, het baden te staken. Omtrent den brand in de stoomoliefabriek bij Leiden wordt nader gemeld: Van het fabrieksgebouw is niets meer over. De brandweer en de militairen hebben zich uitmuntend van hun taak gekweten, In de ruï ie bleef het gisteren nog den ge- heelen dag doorsmeulen in den aanwezigen voorraad olie en koeken, zoodat des avonds weder de hulp der militairen moest gerequi- reerd worden. Een logementhouder te Santpoort, die ga- durende acht maanden zijn woning voor vreem delingen en dorpsgen oote a wyd openzette, verliet Donderdagavond opvrij geheimzinnige wijze de gemeente. Na aan de hem niet ba- hooreode woning op allerlei wijzen verschillen de verbeteringen te hebben laten aanbrengen heelt hij achterlatende een groot aantal treurende leveranciers, als daar zijn: timmer lieden, wagenmakers, loodgieters, smeden enz. zijn weg naar Haarlem genomen, ter mu zikale herinnering zijn buis alleen gemeubi leerd latende met eene goed besnaarde en wel klinkende pianino, die slechts dit gebrek had, dat zij gehuurd was en wel eenigszins haas tig door den eigenaar werd teruggehaald 1 Het logement droeg den weidsobennaam van »de Weymau" en de voorletters van den ver huisde zijn R. V. R. (H, D.) Naar de Hiarlemsche correspondent der Amst. Ct. mellt, heeft de staf van het Heilsle ger" met de directie van de Sociëteit Dt Kroon te Haarlem een overeenk ;mst aangegaan om trent de huur der zaal, met het doel om er vergaderingen te honden. De verschillende pogingen tot het verkrijgen van een geschikt lokaal te Utrecht voor de bijeenkomsten van de daar te stichten at- deeliug van het Leger des Heils" zijn, naar het Ltr. Dbl. verneemt, tot nog toe vruch teloos geweest, omdat men voor wanordelijk beden vreest. Een zeer vermogende dame te Utrecht moet de kosten op zich genomen hebben voor het vervaardigen van 15 unifor men. Z. Exc. de Minister van Staat en van Bin- nenlandsche Zaken, de heer mr. Heemskerk, heeft Dinsdag-ochtml de Vaticaansohe Ten toonstelling te Amsterdam bezocht en met zeer veel belangstelling en bewondering het tentoongestelde bezichtigd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 2