Jhrnenfandacty lachten:. station van Pampeluua door de militaire en civiele autoriteiten ontvangen, die haar de sleutels der stad overhandigden. De troepen van het garnizoen stonden langs den weg geschaard, welken de koninklijke stoet volgde. De Bisschop ontving H. M. in de kathedraal, waar een Te Diurn gezongen werd. Het volk juichte de Regentes met geestdrift toe. De afgevaardigden der provincie woonden de receptie op het paleis bij. Des avonds had een fakkeloptocht plaats. De soldaten droegen lantaarns met de wapens van Spanje en Oostenrijk. El Resumen verzekert dat Martinez Cam pos, gouverneur generaal van Madrid, zijn ontslag heeft genomen omdat hij het niet eens was met den minister van oorlog over de militaire hervorming. De Epoca zegt dat het bericht juist is, volgens hetwelk er onder de inlanders op het eiland Ponape (Carolina-eilanden) een opstand is uitgebarsten. De Spaansche gouverneur, een officier van gezondheid bij de marine en 48 man der bezetting zijn vermoord. Schiedam, 28 September 1887. De Uitslag van de op gisteren gehouden verkiezing van een lid van den gemeenteraad is als volgt: Uitgebracht zijn van de 804 kiezers 638 Ftemmen, waarvan 17 van onwaarde het aantal geldig uitgebraohte stemmen bedraagt aldus 621. Hiervan verkreeg de heer J. W. J. van Harwegen den Breems 363 stemmen, en werd alsoo tot lid van den gemeenteraad gekozen. Op den heer J. J. G. Nolet, werden hoewel hij niet door de katholieke vereeniging >de Grondwet" kandidaat was gesteld, nog 248 stemmen uitgebracht. Voor eenige dagen is ook in ons blad eene advertentie geplaatst, waarin een twaalftal jonge dames dezer stad medewerking vragen voor het houden van een bazaar tenvoordeele van de bewaarscholen van het Nntsdeparte- ment voor de kinderen van behoeftigen en min ver m ogen den Hoezeer wij ook de liefdevolle zorg voor de kinderen der armen in bedoelde dames erken nen en waardeeren, meenen wij alle andere overwegingen voor het oogenblik ter zijde stellende er op te moeten wijzen, dat ons eigen katholiek onderwijs zooveel zorg ver- eischt, dat het wel nitslnitend de voortdurende aandacht en offervaardigheid onzer katholieke stadgenooten in beslag neemt. Ook bestaat er voor de katholieken geen noodzakelijkheid van de bewaarscholen van het „Nut" gebrnik te maken, wijl onze eigen katholieke bewaar scholen gelegenheid genoeg voor het plaatsen hnnner kinderen aanbieden. Z. M. de Koning heeft gisteren-middag te 5 uren ten gehoore ontvangen de commissie nit de Tweede Kamer der Staten-generaal, belast met de aanbieding van het Adres van Antwoord op de Troonrede van dat Staats- collegie. H. M. de Koningin bracht gisteren middag een bezoek aan PrinB en Prinses Von Wied op het Paviljoen te Soheveningen. Het hoofdbestuur der Vereeniging Volks- onderwijs heeft in een adres aan den Minister van Jnstitie zijn leedwezen betnigd over de negatieve slotsom, waartoe de Commissie van Enquete gekomen is ten aanzien van thans reeds noodig en uitvoerbaar gebleken maat regelen tot een betere regeling van den kin derarbeid, en de hoop uitgesproken, dat de Regeering eerlang moge toonen, verder te willen gaan. Het hoofdbestuur heeft daarbij in herinnering gebracht wat het in December 1885, als samenvatting van de meest beschei den wenschen der Vereeniging te dezen aan zien, aan de Tweede Kamer heeft kenbaar gemaakt. Het saldo van 's Rijks schatkist bedroeg op 24 dezer f 32,336,478,181/2. Volgens loopende gernchten, door de Midd. Cour. onder de grootste reserve meegedeeld, zou ten opzichte van den winterdienst op de lijn Vlis8ingenRozendaal weer een andere, een betere regeling gemaakt zijn. De trein van 7.39 's avonds uit Vlissingen zon blijven, terwijl de sneltrein van 5.2 van daar ook te Middelburg, ja zelfs te Goes zou „stoppen". Volgens de Vliss. Cl. moet de prins van Wallis na zijn joDgste reis, Donderdag per dagmailboot Engeland naar Qieenborougb, zijn bijzondere ingenomenheid hebben betuigd met de zeer voorspoedige reis en de voor treffelijke inrichting van den dienst en de prachtige dagbooten der maatschappij Zeeland. De Prins maakte voor zijn reis van Kopen hagen naar Honden gebruik van de reisroute over VlissingeDQueenborougb, omdat hij langs dien weg veel spoediger Engeland kon bereiken dan met het koninklijke Engelse be jacht Osborneofschoon dit laatste te Kopen hagen te zjjner beschikking gereed lag. De te Keulen gehouden conferentie van Noord-Europeesche stoomvaartmaatschappijen op Noord-Amerika, aan welke ook de Rotter- damsche Maatschappij deelnam, heeft besloten tot vernieuwing van de tot dusver bestaande conventie, alsmede tot eenige tariefverhoogin- gen en tot vermindering der belooning van agenten in Amerika van 15 tot 10 pet. De gelegenheid tot verzending der corres pondentie naar Bergen (Noorwegen) bestaat door middel van het stoomschip Olaf Kyrre, waarvan de laatste bnslichting aan het post kantoor te Rotterdam is bepaald op 29 Sep tember des avonds te lD/s u«r. Maandag-middag had in de Leidschestraat, te Amsterdam een vechtpartij plaats tusschen een daar wonenden vleescbhouwer, geholpen door zijn twee knechts, en een drietal joden, die van den slager wat huisrommel voor f7.50 hadden gekocht en, toen de boel was opgeladen, niet verkozen te betalen. De Hora- tinssen en Cmiatiussen deelden elkander klap pen uit dat het een aard had, totdat de politie er een eind aan maakte, door de onwilligen betalers mee naar het bureau te nemen ten einde daar het zaakje >uit te zoeken." De Tentoonstelling van Voedingsmiddelen, wel te verstaan het Marktplein, werd Zondag bezocht door 7000 betalende personen. De kever, die Zaterdag jl. te Amsterdam is gearresteerd, als verdacht een coloradokever te zijn, is kort daarna, toen zijn onschuld was gebleken, in vrijheid gesteld. De gedenkdag van Alkmaar's ontzet (8 Oc tober 1573) zal dit jaar op bpzondere wijze herdacht worden. Men zal een volksavond organiseeren, waarop door leerlingen van drie openbare scholon en der Cbristelijk-nationale Bohool ten gehoore gebraoht zullen worden de Kindercantate: »Be wereld in 1" van J. De J Geyter, benevens verschillende vaderlandsche liederen, een en ander met welwillende mede werking van het muziekgezelschap »Concor- dia" enz. Vermakelijk zijn de mededeelingen, die me® ons uit Hoorn verstrekt over den aanleg van de tram Hoorn—Enkhuizan. Nu weer wordt ons het volgende geachre* ven: De directie der tramweg-maatschappij heeft als een leger-kommandant list tegenover macht gebraikt. In den nacht van den 24sn dezsr omstreek® twee nnr is zij begonnen met de rails in den weg der gemeente Hjogearspel te doen leggen. Daartoe werden zooveel arbeiders gebezigd, dat des morgens te zeven nar, toen het hoofd der gemeente op het terrein verscheen, reeds ongeveer zestig meter was gelegd. Hoewel de B irgemeestar het verder leggen der rails ver bood, werd door de directie daarmede toch voortgegaan. Met belangstelling wordt de afloop dezer zaak tegemoet gezien, daar men algemeen vermoedt, dat de Burgemeester van West woud krachtiger zal optreden en desnoods het voort- werken met de hem ten dienste staande mid delen zal beletten. RA.) De politie te Hilversum deed Vipiagnaoht een goede vangst. Rasda herhaalde malen waren klachten ingekomen van bewoners van bnitenverblijven, dat nachtelijke bezoekers de vruehtboomsn gedacht aanspraken. Niettegen staande nauwlettend toezicht mooht het niet gelukken de daders te snappen. Vrijdagnacht evenwel had de veldwachter E. v. d. Veer zich verscholen in een priëoltje van mej. Van Woudenberg aan den Vaartweg. Reeds had hij verscheidene uren geduldig zitten wachten, toen hij omstreeks 5 uur drie personen zag naderen, die weldra hun zakken met appels gingen vallen. Natuurlijk kwam v. d. Veer terstond te voorschijn en vóór ze nog aan ont vluchten konden denken, stond de politieman voor hen en maakte proces-verbaal op. Uit een nader onderzoek is gebleken, dat de bende uit tien man bestond. Uit Veendam wordt gameid, dat baron De Vos van Steenwijk zich weder kandidaat heeft gesteld voor de Tweede Kamer. Te Nieuweschans scheurde een kermisgast een kameraad een oor glad van 't hoofd af- Dadelijk werd de dokter gehaald, maar 't mocht niet baten. Het afgescheurde deel kon nis® weder worden bevestigd. De bedrijver dezer wandaad zal zijn han digheid door de tusschenkomst der politi0 duur moeten boeten. Iu de Opr. Steenw. Cour. wordt, onde* het opschrift Kwade praktijken, gewaarschuwd tegen zekeren H. Mulder Bz. te Deventer. I" verschillende couranten komen advertentie voor, waarin door hem boekwerken tege" spotprijs worden aangeboden. Het zijn echte* geen boekwerken maar gewone straatliedje9' Twijfelende aan de vertrouwbaarheid v»0 genoemde advertentiën, is door de O. St. d' een onderzoek ingesteld bij de bevoegde ante riteit, waaruit gebleken is dat genoemde Mulder Bz. een behoeftig man is, die ge00 zaak, maar alleen een patent als bookverW' per heeft, en lange den door hem gevolgd0" weg, door het bezigen van schoonklinkend0 beloften; munt uit zijnen humbug poogt slaan, hetgeen hem tot nog toe ook vrjj g°fil schijnt gelukt te zijn. Naar men verneemt, heeft te Arnhem vermoedelijke vergiftiging van twee kin<Dr

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 2