Jiimmlmtclischq feiiiclrltir. ADVERTENTIE N. M DE CO MMISSIE ter luister- rijke viering van 's PauseU Gouden JubiJé, brengt ter kennis, dat alle Gereserveerde plaat sen ad f 2.50, voor de feestavonden van 3 en 4 Januari 1888 zijn genomen, zoodat nu, voor zoover de ruimte het toelaat, alleen nog plaatsen van f 2 en f 1 te bekomen zijn. Namens de Commissie: W. A. BEUKERS, Voor»- W. A. NOLET, Secretarie Schiedam, 27 Nov. 1887. Dakpannen, Binten, Delen, Sparren* Stalpalen en Brandhout- en dat de Keizer van Knsland den Keizer van Daitsebland een bezoek brengt. Kan men beter oen land ten ouder brengen? Nngeenige maanden van zulk een politiek en Frankrijk heeft weer een Conventie van Parijs, eece Commune. Indien twintig jaren geleden Frankrijk in dezen toestand ware geweest, dan zonde geheel Europa hst gevoeld hebben doch thans, nu de groote mogendheden zich ter zelfverdedi ging verbonden hebben, is de tijd voorbij, dat zij nog iets van den besmeitendsn invloed der Fransehe politieke mannen te vreezen hebben. De republikeinscbo begiaselen zijn nooit meer in discrediet geweest dan sedert zij in Frankrijk zegevierden en tot eecig ge volg hadden, de monarchale beginselen in alle staten van Europa te versterken. Het gerucht heeft heden geloopeD, dat Ribot een ministerie van overgang zoude samenstel len; doch het is nog waarschijnlijker, dat het afgetreden ministerie-Bouvier daarmede zoude belast worden, om na de benoeming van den nieuwen president zich definitief te retireeren. Een mijner vrienden heeft de gewoonte, indien ik en duizenden mat mij zeggen, dat het hier slecht gaat, te antwoorden ik merk er niets vanen inderdaad alles schijnt hier zijn gewonen gang te gaan. En toch ware het zeker beter, indien er wat meer levendigheid en vuur in de gemoederen gloeiden, dan was wellicht het uur van verheffing geslagen, ter wijl dat die onverschilligheid, om niet van verachting voor de openbare zaak te spreken, een zeker voorteeken van achteruitgang en verslapping is, die altijd den val der natiën zijn voorafgegaan. Moge dit voor Frankrijk nooit bewaarheid worden 1 FIDÉLIÜS. HET OOSTEN. De Exarcn (het hoofd der Grieksche kerk te Constantinopel) heeft den metrcpolitaan Cle mens last gegeven uit Sofia te vertrekken en de waarneming van het ambt van aartsbis schop te Sofia aan mgr. Oyrillus opgedragen. Lit Sofia wordt aan de Times gemeld, dat prins Alexander, gewezen verst van Bulgarije, zal gedagvaard worden als getuige in het proces tegen de gewezen ministers. Naar hetgeen uit Constantinopel aan de limes wordt gemeld, wordt aldaar gezegd, dat de Porte, naar aanleiding der adviezen, van Muktar-pacha wijzigingen eiscbt in de Engelsch Fransehe conventie betreffende het Suez kanaal. ROME. De Hongaarsche Katholieken hebben een adres aan Z. H. den Paus vastgesteld ter gelegenheid van diens jubilee. Het adres is geteekend door iy3 millioen mannea en 86,000 vrouwen. De primaat van Hongarije zal den H. Vader het bedrag van de in de kerken ingezamelde gelden, ruim f160.000, aanbieden500 pelgrims uit Hongarije zijn' naar Rome vertrekken. Bij bet einde der zitting der Italiaansche Kamer kondigde de heer Boughi aan, dat hij de regeering zal interpelleeren betreffende het verzoekschrift der Italiaansche Katholieken ten gunste der verzoening tusschen den H Stoel en Italië en aangaande de denkwijze der re geering over de rechterlijke gevolgen van dit feit. Schiedam, 26 November 1887. Het bestuur van de IJsclub .Schiedam" zag zich genoodzaakt naar een ander terrein voor ijsbaan uit fe zi n, nadat de ocderhati- delingen met den eigenaar van bot Ianff in deu 's Grayelaudschen polder waren mislukt. Het is daarin naar wensch geslaagd en beift thans ia huur verkregen het weiland in den polder „Kortland" achtor de Sociëteit „Harmo nie". Wij vernemen, dat onze stadgenoot, de heer H. Hnlsinga, administrateur van het veron gelukte stoomschip W. A. Scholtenzich door zwemmen heeft gered. Met een der passagiers, sprong hij, na vooraf nog velen aan boord gewaarschuwd en van zwemgordels voorzien te hebosn, op het uiterste oogenblik over boord; zij hielden den scheepsdokter, die de zwemkunst niet machtig is, in hun midden. Na ongeveer dtie kwartier in bet ijskoude nat rondgezwalkt te beboeo, bereikten zij de stormladder van de Ehro en kwamen zij behouden aan toorn van dit stoomschip; hartyeisobeurend was het op hunnen toeh', dat akelig stoomge- fluit van het zinkende schip en de angstkreten van zoovele ongelukkigen, die met de golven worstelden, te hoorei, zonder hen te kannen helpen. Gewi3 zal iedereen gaarne aannemen, dat deze verschrikk jlijke oogenblikken nooit uit het geheugen der geredde schipbreuke lingen zullen gewiacht worden. Don 24 in dezer gaf de Schiedamsehe Mu- ziek-Vereeniging «Kunstmin" in Musis Saernm alhier onder leiding van den heer F. Danzler, haar 3de Wiuterconcart voor buitengewone leden en geuoodigden. Dezo uitvoering gaf weder de duidelijkste blijken, dat de leden dezer Vereeniging met onverflnuwden ijver op den ingeslagen weg voortgaan. De Marche «Souvenir de Nijmegen" maakte door nette uitvoering reeds dadelijk een goe den indruk. De ouverture »Zampa" van Herold, die daarop volgde, staat bekend als voor di lettanten een moeielijk nummer te zijn, en ofschoon wij deze door genoemd korps meer malen zeer lofwaardig hoorden vertolken, was het ditmaal jammer, dat de bassen in het finale een oogenblik de directie niet konden volgen, hetgeen onzes inziens te wijten was aan het, voor dilettanten, al te veel prestee- ren van het finale. Defantaisie „Venise la balls" (hat verplichte nummer der 2de afdeeling van den wedstrijd voor Harmoniësn, te Nijmegen dit jaar ge- houden) van Piyet, beviel ons zeer goed. Het is een lief nummer met schooDe melo- diën en werd pikant uitgevoerd. Hoewel de solist aanvankelijk niet gedisponeerd scheen te zijn, verdient toch de vertolking van het lied voor Piston Abschiedsatüadchen" van Herfarth, door beschaafde voordracht lof tot vermelding. Ook de ouverture „Reveil du Printemps" van Hilgers, en de Fantaisie sur 1' Opera laust" par Derème werden zeer goed uitge voerd. De heer S. gaf met de virtuositeit, hem eigen, op meesterlijke wijze de 11eFan taisie Variée van Berr ten beste. Oyer het geheel genomen kan deze nitvoe- ring, enkele kleine aanmerkingen daargela ten, (o. a. dat een der klarinettisten herhaal delijk met op toon was, dat de pistons en bugles onderling soms onzuiver klonken en dat de trambone veel al te sterk doordrong) als goed geslaagd beschouwd worden, en moet men het zelfs bewonderen, een zoo goed geheel uit louter lielhebbers te zien samengesteld. In de pauze bracht onze negenjarige stad genoot, J. D., een Fantaisie voor Viool van Ad, lierman, met piano-begeleiding, ten ge» hoore. Van veel aanleg gaf de uitvoering van dit nummer de duidelpste blijken en aardig was het te zien, hoe flink houding en stokvoering waren, jammer dat het accom pagnement wat sterk en de piano zeer onstemd was. Dit laatste bleek ten duidelijkste, toen de heer H. de'V. zeer verdienstelijk nog 600 nummer daarop ten beate gaf, aaM w®^9 prachtige uitvoering echter het onzuiver0 instrument veel afbruik deed. Voorzeker hebben de talrijke aanwezig®0' waarvoor de groote zaal van „Mnsis" hij01 te klein bleek, bij deze uitvoering uitstek®0^ genotende ste nming was dan ook ze®' geanimeerd, zoodat na afloop van hetcoa®8'' dilettanten en genoodigden nog tot een verg®' vorderd uur gezellig bijienbleven en Cich onderling naar genoegen wisten te vermaken. Dat «Knnstmin" ons nog meer zilke genot" volle avondstonden moge bezorgen en steed® op het gebi )d der schoone kunst moge vooruit" gaan, is zeker de wensch van allen, die voorrecht hadden, bij dezejUitvoering tege°" woordig te zijn. Naar wij vernemen, heeft Z. M. de Koniflft benoemd tot Hds. adjndant den tweeden meester baron Van Heemstra; tot ordonnaa®" officier graaf R. J. Schimmalpenninok, eerd® luitenant der grenadiers. (A. R. Ct.) Door den Minister van Bnitenl. zaken wordt in de Staatscourant van 25 Nov. ter kenni» van belanghebbenden gebracht, dat de doof" voer van schapen, versch schapeuvleesch schapenvachten, herkomstig uit Nederland weder ia Bilgiö is toegestaan, mits hij plaats hebbe langs da spoorwegen, zonder overl»" ding. Do Minister van Justitie zal aau3t. Dinsdag de gewone audiëntie niet verleenan. (Zie verder het Bijvoegsel.) Geboren THEODORES MARIUS DE WIT, Zo in van H. DE WIT TZ. en C. J. M. J. DE WITMeijer. Hilvebsjm, 21 Nov. 1887. Voorspoedig bevallen van eene dochter M. A. L. C. MELCHERSWalraven, Schiedam, 26 Nov. 18S7. De Heer en Mevrouw WILH. J. MEL CHERSNOLET betuigen hun' harteljjken dank voor de bewijzen van belangstelling, den 2© dezer ontvangen. Schiedam, 26 November 1887, De Deurwaarder A. BOSMAN is voorne mens op 9 rijdatf, 2 JDecember a, voormiddags MO uren, aan denIS/oordmolt^ alhier publiek te verkoopende ttf' braak eener houtloodbestaande in

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 2