lie Jaarg Donderdag 12 Januari 1888, No. 2978, VERSC II IJ N T D AÖEL IJ K S. êücpicht. ïimtenlaitdachq SqidtRit. Bureau: Boterstraat, E, 39. NIEUWE SOUEOAMSCHE COURANT. Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden 1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. 'Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertentiën: Van 16 regels/0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. AMERIKA. Berichten uit Amerika melden, dat in ge heel de Katholieke Amerikaansche wereld het jubilee des Pausen met den meesten luister is gevierd. Alle kerken waren eivol. Uit New-York wordt aan den Standard geseind, dat de verlenging van de Canadian Pacifie tot Sault St. Mary voltooid is en de eerste vrachttrein door Canada naar Boston is vertrokken. DUITSCHLAND. Volgens de Vossische Zeitung heeft de Keizer op de nieuwjaarsreceptie te kennen gegeven, dat er uit San Remo zeer gunstige berichten zijn ontvangen, dat de grootste vrees is geweken en er gegronde hoop bestaat, dat de Kroonprins in het voorjaar te Berlijn terugkeert. Het blijkt, dat de militaire aalmoezeniers van de 15e divisie bevel ontvangen hebben, hunne benoodigdheden in orde te maken. Overeenkomstig dat voorschrift hebben zij 14 draagbare altaren besteld, benevens de versierselen en gewijde vaten, tot den Katho lieken eeredienst bestemd. Deze maatregelen betreffende de godsdienstoefeningen in het leger doen den militairen autoriteiten van Duitschland de meeste eer aan. Men ziet, dat zij niet uitsluitend zorg dragen voor de wapening en de militaire opvoeding van den soldaat, maar dat zij zorgen voor zijn geeste lijke behoeften. ITALIË. Jl. Maandag woonde de geheele Savoische koningsfamilie een requiem-mis bij, welke ter gelegenheid van den tienden verjaardag van het aftreden van Victor Emmanuel bij zijn graf in het Pantheon te Rome werd opgedragen. De Riforma houdt, zonder daarvoor de noodige bewijzen bij te brengen, tegenover de Osservatore Romano vol, dat het Vaticaan met onedele bedoelingen verzoenings-voorstel- len aan de Italiaansche regeering beeft gedaan. Het Italiaansche gouvernement, zegt het blad, behoudt zijne positie het vertegenwoordigt de wet en het recht en onze nationale in stellingen kunnen nimmer het onderwerp van discussie zijn. Kon het blad zich meer onbe schaamd uitlaten? OOSTENRIJK—HONGARIJE. De Hongaarscbe minister-president Tisza dis eenige dagea te Weenen heeft doorgebracht, werd Zondag morgen door den Keizer ont vangen en confereerde daarna met graaf K&lnocky en graaf van Bijlandt, minister van oorlog. De conferenties van den heer Tisza met den Ooslenrijksclien minister van finan ciën leidden tot eene volkomen eensgezindheid, wat betreft de wet over de belastingen op den alcohol. Deze belasting zou aan Honga rije de som van 25 millioen florijnen opbren gen. Uit Weenen worden aan de Tndépenda?ice beige pessimistische berichten gtzonden. Men schrijft aan genoemd blad, dat alle reserven van het actieve leger, en niet alleen de eerste klas, binnenkort onder de wapens zullen wor den geroepen, ten einde zieh te oefenen in het gebruik van het nieuwe geweer. Daar deze maatregel vrij kostbaar is, zal er kennis van moeien gegeven worden aan de Parlementen van de beide deelen des Rijks. Agence Havas meldt, dat men in gouvernementeele kringen te Weenen de toekomst donker blijft inzien, ondanks de vredelievende verzekeringen der Russische officieuse pers en van den Russi- schen gezant te Weenen. Men houdt het er voor, dat Rusland tijd zoekt te winnen en het betere seizoen wil afwachten, onder de hand zijn wapeningen krachtig voortzettend. De Bord komt er trouwens openlijk voor uit, dat de Bulgaarsche kwestie verder dan ooit van haar oplossing is verwijderd. ROME. De H. Vader heeft den buitengewone gevol machtigden, die hem namens hunne souvereinen kwamen gelukwenschen, verschillende onder scheidingen toegekendo. a. ontvingen prins Lichtenstein, gezant van den Keizer van Oosten rijk, en de gevolmachtigde van den Mikado van Japan, het Grootkruis van Pius IX, terwijl aan baron Van Brienen, afgezant van onzen Koning en den heer ühl, burgemeester van Weenen, het Grootkruis der St. Gregorius-orde werd verleend. De Vaticaansche tentoonstelling, hoewel officieel geopend, is nog niet geheel gereed. Vele zalen z'jn nog opgevuld met kisten, die op uitpakken wachten, waarmede nog wel eenige weken zal heengaan. Hierbij dient in het oog gehouden te worden, dat het aantal geschenken, den H. Vader aangeboden, verre de verwachting overtroffen heeft, waaraan dan ook de vertraging grootendeels is toe te schrijven. De Osservatore Romano publiceert een adres van de Spaansche grandes, waarin zij hunne onveranderlijke toewijding aan den Paus beluigen, en Z. H. een lang leven toe- wenschen voor het welzijn van Kerk en maatschappij. RUSLAND. In het laatst der vorige week is te Peters burg (naar het Berliner Tageblatt uit ver trouwbare bron beweert te vernemen) een kom plot tegen bet leven van den Czaar ont dekt geworden. De schuldigen, onder welke verscheidene officieren werden reeds gevat. Soortgelijke berichten deden (volgens parti culiere telegrammen) heden ook te Weenen de ronde. Officieel is tot dusver niets van dien aard bekend geworden. SPANJE. De Cortes verwierpen eergisteren met 185 tegen 60 stemmen een voorstel van den oud minister Canovas om van granen invoerrech ten te heffen, verschillend naar mate het land van herkomst. Het ministerie had van deze verwerping een kabinetskwestie ge maakt doch het verklaarde zich bereid de spoorweg-tarieven te verminderen eu een belasting van 1% te heffen op de binnen- landscke rente, ten einde de protectionistische beweging eenigszins te kalmeeren. Schiedam, 11 Januari 18S8. Door den Minister van Financiën is bepaald dat op de duplicaat-aanslagbiljetten wegens grond- of personeele belasting, die als bewijsstuk moeten dienen bij het opmaken of verbeteren der kiezerslijsten, de betalingen en de onthef fingen behooren te worden afgeschreven, en dat alle duplicaat-aanslagbiljetten, benoodigd voor de uitvoering der kieswet, vrij zijn van zegelrecht, al bedraagt de aanslag meer dan f 20, mits daarop worde aangeteekend, dat ze tot gemeld einde zijn afgegeven. Hat hoofddoel der nieuwe pensioen-regeling moet zij o, ook aan de weduwen van ambtenaren, niet in algemeenen dienst, pensioen toe te kennen, doch tot lager dan de helft van het traktement. De tegenwoordige legestrekkers zonden blijven genieten, maar voor ambtena ren, na invoering der wet in dienst tredende, zonden de leges afgeschaft worden. Het Vad. deelt mede, dat de onderhande lingen met België over de grensregeling bjj Baarle-Nassau volstrekt nog niet zijn afge broken. Zelfs moet de kans op een voor beide partgen bevredigende schikking gun stiger zijn dan ooit. Pastoor Tan den Bosch. De Parochie-kerk van den H. Jacobns te Kethel was heden getuige van eene treffende plechtigheid, zooals zij er in jaren binnen hare muren geene gezien had. Het stoffelijk overschot van haren hoogbejaarden pastoor, den zeareerw.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 1