lleJaarg. Woensdag 25 Januari 1888. No, 2989. VERSCII IJ NT DAGE LIJ ICS. gMflpecit <Süfpicht. iiimeitlandfichq Slichten. Bureau: Boterstraat, E, 3 9. ÉS» Het Bestuur van de Katholieke Vereeniging „DE GRONDWET" brengt ter kennis van belanghebbende Katholieken, dat het op heden, Woensdag, 25 Januari, des namid dags van 122 uur en 79 uur, zitting zal houden ten huize van de ERVEN A. VAN VELZEN, ten einde aan allen, die niet op de kie zerslijsten voorkomen en vermeenen daarop recht te hebben, daaromtrent inlichtingen te verstrekken. Zij, die vermeenen kiezer te zijn wegens betaalde grondbelasting of personeel, worden dringend verzocht alsdan mede te brengen hun biljet over betaalde grondbelasting, dienst 1887 en van de personeele belasting, dienst 1886/7. De kiezerslijsten zullen alsdan ter inzage liggen. Nam ens hetB estuur, A, C. A. NOLET. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT. Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden f 1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertentiën: Van 16 regels/0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. DUITSCHLAND. Aan den Bondsraad is een ontwerp inge diend tot het aangaan eener leening voor krijgskundige doeleinden, welke als geheim beschouwd moet worden. Volgens de Berliner politische Dachtrichten wordt verzek erd, dat ook het laatstelijk genoemde bedrag van 230 millioen mark nog niet geheel met de werke lijkheid overeenstemt. Binnenkort is men voornemens een gedeel telijke operatie aan het strottenhoofd van den Duitschen kroonprins te bewerkstelligen, ten einde de door de ziekte verwoeste kraak- beenige deelen aan de linkerzijde te verwijderen. Waarschijnlijk zal dr. Mackenzie zelf deze kunstbewerking uitvoeren, waarbij dan teveDS onderzocht kan worden in hoeverre diens meening gegrond is, dat er geen kanker aan wezig is, en of het doelmatig geacht kan worden den gewenschten terugkeer van den kroonprins naar Dnitschland te veroorloven. De Standard verneemt, dat het huwelijk van prins Heinrich, tweede zoon van den Duitschen kroonprins, met prinses Helena van Hessen, in Mei a. s. te Potsdam zal ingezegend worden. FRANKRIJK. Gisteren heeft Louise Michel te Havre eer e anarchistische conférence gehouden. In de vergadering ging het stormachtig toe. Te midden harer voordracht werd er gebromd, en een der aanwezigen lostte een revolver op Louise, waardoor zij gewond werd. Frankrijk is weder in een nieuw grens conflict met Duitschland gewikkeld. Verleden week bevond een voormalig jachtopziener, Barberot genaamd, zich bij het vervolgen van een troep wilde zwijnen in de nabijheid der grens. Een Duitsch tolbeambte wenkte hem naderbij te komen en Barberot voldeed hieraan zonder eenigen argwaan te koesteren. Doch de Duitscher wierp zich op hemen een worste ling ontstond, waarbij Barberot op den grond werd geworpen. De tolbeambte ontnam hem zijn geweer en verwijderde zich. Een boer, die het geschreeuw van Barberot hoorde, bracht deze op zijn voertuig terug. Op bevel van den minister van tainnenland- sche zaken is de onder-prefect te Briey een onderzoek gaan instellen naar dit voorval, dat in de geheele grensstreek groote veront waardiging heelt gewekt. HET OOSTEN. Uit Oonstantinopel wordt aan de limes geseind, dat de Porte bevolen heeft de Oost- Rumelische grenzen te versterken. Ten einde het Turksche mijnwijzen en de industrie te ontwikkelen zullen beide takken onder Duitsche ambtenaren gesteld worden.* ITALIË. Aan de universiteit te Rome is Bonghi tot voorwerp eener vijandige domonstratie geweest van de zijde der circa 600 studenten, voor wie zijn cursus over de wereldlijke macht des Pausen zou beginnen. Het heette dat de pro'essor z:ch tegen het oprichten van een standbeeld voor den apostaat Giordano Bruno had verklaard, niettegenstaande hij lid der commissie voor die oprichting is, »Weg met den weerhaan! Weg met den hansworst I Wij willen hem niet hooren LeveGiordano Bruno 1" weerklonk het bij Bonghi's binnen treden. Tevergeefs trachtte de rector zelf de orde te herstellen Bonghi moest de vlucht nemen en werd zelfs op straat uitgejouwd, totdat hij zich per rijtuig kon verwijderen, terwijl zijn zoon, die hem had willen verde digen, door de studenten mishandeld werd. De Lanterne behelst eene dépêche uit Rome, volgens welke de Italiaansche regeering een aan de Corriere Maiino gericht telegram zou onderschept hebben, waarin gemeld werd, dat er een gevecht heeft plaats gehad tusschen de Italianen en de Abyssiniërs, waarbij de laatsten vele dooden en de Italianen 100 dooden hadden. ROME. Uit Rome wordt aan Daily Dews gemeld, dat de H. Vader kardinaal Gibbons heeft ontvangen, die hem het geschenk van presi dent Cleveland heeft overhandigd. De plechtigheid der zaligverklaring van den eerbiedwaardigen Lou;s Grillon de Mont- fort heeft Zondag morgen in de zaal boven de portiek van St. Pieter plaats gehad. Montfort, een priester uit Bretagne, was de stichter eener congregatie voor Missionarissen en van de geestelijke Dochteren der Wijsheid. De kardinalen met de Romeinsche prela ten, de congregatie der ritussen en het kapittel van St. Pieter woonden de plechtigheid bij. De Aartsbisschop van Parijs celebreerde de H. Mis, die door een talrijk publiek en de geheele Fransche kolonie werd bijgewoond. Te een ure was alles geëindigd. De H. Vader is te drie uren in de zaal der Loggia voor het altaar van den gelukzalige komen bidden, en heeft er zijne reliquïen en beeltenis benevens andere geschenken ontvan gen, die hem door de poslulanten werden aangeboden. RUSLAND. Uit Warschau is aan verscheidene Berljjn- sche dagbladen het volgende gelijkluidende berictt toegezonden: De alhier vergaderde krijgsraad, onder voorzitterschap van generaal Gourko, moet besloten hebben den Czaar opmerkzaam te maten, dat in het koninkrijk Polen thans van eenen aanvallenden oorlog geen sprake kan zijn; dat voor de voltooiing van den ves- tingvierhoek nog twintig millioen vereischt worden ook moeten de vestingen van nieuwe voorwerken met gepantserde torens uit Bel gische fabrieken voorzien worden eindelijk is de aanvoer van levensmiddelen niet vol doende verzekerd. Een verdedigende oorlog is echter mogelijk waarbij alle spoorbanen vernietigd en alle voorraden verbrand moeten worden. Boven dien moet de krijgsraad zeer belangrijke uit gaven als noodzakelijk voorgeste'd hebben. De Petersburger korrespondent van de Standard seint, dat de prinsen van Orleans niet in Russischen militairen dienst zullen treden. Schiedam, 24 Januari 1818. O ml rent de veelbesproken Lodger- kwestie wordt aan De lijd de volgende minister» ele beslissing medegedeeld Z. Exc. do minister van staaf, min,ster

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 1