lie Jaarg, Zondag 29 en Maandag 30 Januari 1888. No, 2993. Bii Jit Hommer behoort een Bpeisel. VERSCHIJNT DAGELIJKS. §iL0P«)ï ®ü£picht. Bureau: Boterstraat, 3 9. NAAR JEIOIVIE! Jhr. Job. De la Court, Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nomtners0.05 Prijs der Advertentiën: Van 16 regels/0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. Het couité tot organisatie voor de bede- Taart naar Rome heeft de ter het volgende mede 1e deelen lo. In verband met het tijdstip, binnen hetwelk door Z. H, den Pans een plechtige audiëntie aan de pelgrims zal werden ver leend 2330 April is het vertrek der pelgrims bepaald op Maandag 16 April. 2o. De reis zal genomen worden over Brus sel vertrek van daar d»s avonds te 7 uren Batel, Milaan, Bologna, Loreto, Rome en, waarschijnlijk, terug over Florence, Padua, Venetië, Voona, Milaan. 3o. De daar der reis is bepaald op drie weker, van welke een geheele week te Rome wordt doorgebracht, zoodat de tehuiskomst zal plaats hebben uiterlijk op Dinsdag 8 Mei. 4o. De kosten der reis onder welke alles, reis, verblijf en wat daarmede samenhangt, is begrepen zullen voor do reizigers eerste klasse 1350, voor de reizigers der tweede klasse f 300 met te boven gaan. 5o. Zij die aan deze reis wenscben deel te nemer, zullen vóór 2 Maart a. s. zich moeten opgeven, met vermeldiug van naam, stand, woonplaats, leeftijd enz,, aan een der onder- geteekenden. Pe lijsten ter deelneming worden op 2 Maart gesloten. 6o. De nader op te geven juiste kosten zullen vóór 15 Maakt moetm worden vol daan aan dan penningmeester. Zij die vóór 1 April melden, dat zij verhinderd zijn aan de reis deel te nemer, ontvangen de gestorte gel den terug. 7o. Nederlandsche Katholieken, te Rome verblijvende tijdens de bedevaartsweek, kun nen bij het Romein sahe comité een kaart voor de audiëntie verkrijgen, tegen een vergoeding van f5 voor onvermijdelijke uitgaven. Het Romeinsche comité bestaat uit de heeren J. Arts, Voorzitter, Palazzo delta Pemten- zieria, piazza Scossa Cavalli. Dr. Th. Vlaming, Secretaris, Campo Santo al Vaticano. Dr. G. Brom. P. C. Van den Eereubeemt, Palazzctto Borghese. H. Snermondt, piazza Minerva. 8o. In de volgende week zal het uitvoerig programma der reis bij ieder der onderget.ee- leenden verkrijgbaar zijn. Het behoeft niet te worden gezegd, dat bij eeuigszins talrijke deelneming de kosten aan zienlijk zullen verminderun. Dr. H. J. A. M. Schaepman, Driebergen. Mr. F. I. M, A. Reekeks, Amsterdam. 's Iiertogenbosch W. Laane, Penningmeester, Rozendaal. Mr. R. Regoüï, Secretaris, Maastricht. Mr. A. F. Vcs de Wael, Zwolle. M. I. A. Laks, Schiedam. J. T. W o iters, Ravens/ein. J. A. Van Rooij, St. Eiilibrord. M. W. H. Batjduin, Roermond. H. Robbers, Arnhem. A. Looijmanv, Oost er hout, DUITSCHLAND. De Duitsche kroonprins vierde Woensdag jl. te San Remo zijn 30jarig huwelijksfeest. Het gemeentebestuur, de verdere autoriteiten de inwonende Duitschers enz. wedijverden in hulde aan het vorstelijk paar, maar daaren boven ontving het hooge echtpaar uit het vaderland en van heinde en ver gelukwenschen en vooral vernieuwde blijken van de algemeen e hoop op 's prinsen spoedig en volkimen herstel Het stedelijk muziekkorps bracht een aubade, des namiddags hadden volksspelen plaats en 's avonds werd op bet meer tegenover villa zirio een prachtig vuurwerk afgestoken. De kroonprinses opende een weldadigheids-instel ling en de kroonprins zelf, die zich 's morgens op het balkon had vertoond, deed des namid dags een rijtoer, waarbij hij met geestdrift werd toegejuicht. Dr. Mackenzie zou zich heden weder naar San Remo begeven, om de reeds gemelde operatie in 's prinsen keel te verrichten. Wat men in November voor kankerachtige afschei ding hield, bleek bij mikroskopisch onderzoek slechts het overschot van een stukje compot te zijn Dr. Virchow houdt het er voor, dat de prins lijdt aan chronische perichondritis. In den Rijksdag heett de afgevaardigde Singer eene uitvoerige rede gehouden tegen de socialistenwet. De minister van binnen - landsche zaken, de heer v. Puttkamer, bestreed alle beweringen van den heer Singer. Het was aan de bestaande wet te danken, dat Duitsch- land bevrijd is gebleven van de stormen, waaronder andera lanlen geleden hebben. Uitspattingen zijn verhinderd, de drukpers is in toom gehouden, uitbreiding van de sociaal democratie is tegengegaan. De sociaal-demo cratie verloochent onze geheele maatschappe lijke inrichtingdat is haar standpunten zj kan dus geen aanspraak maken op eene behandeling volgens het gemeene recht. Uit zonderingswetten, die noodig zijn om den staat vóór de verschrikkingen der onbeperkte sociaal-democratie te behoeden, zijn niet inhu maan. De R jksdag zal juist humaan handelen door het aannemen der voordracht. De nieuwe bisschop van Fulda, Mgr Wey- land, hield Dinsdag aldaar onder het gejubel des volks zijn plecktigen intocht. De plebaan, dr Kalb, hield een toespraak en overhandigde hem de sleutels der kathedraal. De bisschop antwoordde met de belofte, dat hij de trouwe wachter zou wezen der grafstede van den H. Bonifacius. Woensdag is de wijding van den nieuwen bisschop voltrokken door den aarts bisschop Roos van Freiburg, geassisteerd door de bisschoppen Haffner en Klein, van Mentz en Limburg, in tegenwoordigheid van den provincialen opper-president, graaf Eulenburg en den regeerings-president Rothe van Kassei. Des avonds had een fakkeloptocht plaats. Mgr. Kopp heeft prins Bismarck te Bne- drichsruhe den dank des Pausen betuigd voor de gelukwenschen, door den kanselier den H. Vader toegezonden, en tevens aan den prins een gelegenheidsmedaille, bj het feest des Pausen geslagen, overhandigd. ENGELAND. De heer Patrik O'Brien, lid van het parle ment voor Ierland, is wegens het houden van oproerige redevoeringen tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld. Naar de Daily chronicle uit Rome verneemt, heeft de Italiaansche regeering berichten ont vangen, uit welke zonder twjfel bljkt, dat de Engelsche zending in Abyssinië is mislukt tengevolge van de tegenwerking van Frankrjk. Naar de Rimes uit Weenen verneemt, is de Russische gezant in Montenegro naar Petersburg vertrekken, naar het heet, met eene belangrjke boodschap van den Vorst, die Rusland's hulp inroept, daar de binnenland- sche toestand van Montenegro onhoudbaar is. FRANKRIJK. De bekende afgevaardigde Paul deCas ;ag- nac spoort in zjn blad P Autorité zijne vrien den van de reckterzjde aan, geen stelselmatige oppositie tegen het ministerie-Tirard te voe ren om erger kwaad te voorkomen. Hj vreest, dat het ministerie-Tirard zou gevolgd worden door gevaarl jke ministeries, die eene verscher ping der kerkvervolging in het binnenland ten gevolge zouden hebben en tegenover het buitenland de lichtzinnige en dwaze politiek

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 1