1 le Jaarg, Zaterdag 4 Februari 1888, No 2998. VERSCHIJNT DAGELIJKS. jdjjpMn (Schicht. Bureau: Boterstraat, E, 3 9. NIEUWE SCHIEDAM COURANT Prijs van dit BlAd: Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertentiën: Van 16 regels/0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. AMERIKA. Uit Ntw-York wordt gemeld, dat er geen Ontwerp-verdrag tot regeling dor visscheiij- ^Westie bij den senaat is ingediend. Bedoeld ontwerp.verdrag was lang onafgedaan ge bleven. Tegen het uitleveringstractaat met Neder land, waarin kleine wijzigingen zijn gebracht, beeft het ccmité van den senaat voor de buitenlandscte aangelegenheden zich vei klaard. Ur is bij de vertegenwoordiging een wetsont werp ingediend tot instelling van eenen over- landweg InsEchen de Staten der Unie en ■Aziatisch Rusland en Japan. De vrachten op de noordwestelijke spoor wegen hebben eene verlaging ondergaan. Algemeen gelooft men, dat de ontbinding der combinatie voor de vrachten nu op handen is. DUITSCBLAND. In het advies, dat prof. Virchow aan Dr. Mackenzie zond, verklaart hij, dat hg bij een zeer nauwkeurig, microscopisch onderzoek ▼an het hem toegezonden stukje slijmvlies uit de keel van den kroonprins, niets ontdekt heeft, dat op kanker geleek. Dr. Mackenzie ver klaart nu ten stelligste, dat het perichondritis en geen kanker is. Bjj perichondritis, zegt Mackenzie, kan men jaren lang net- leven behoudenzelfs zouden herhaaldelijk liiders daaraan hersteld zijn. Toch blijft eene operatie in het vooruitzicht. Mackenzie gelooft, dat eene luchtpijpsnede tn betrekkelijk korten tijd noodig zal worden, omdat perichondritis steeds gepaard gaat toet ontsteking van het kraakbeen, welke afschilveriug hiervan ten gevolge heeft, zoo dat door de afgestorvene deeltjes, welke los laten, gevaar voor stikken zou ontstaan. Heeft een luchtpijpsnede plaats gehad, dan is het mogelijk, dat strottenhcofdtering of algemeen verval van krachten ontstaatmaar dit is volstrekt niet onvermijdelijk en duurt in elk geval jarsn lang, wanneer bet verloop niet bijzonder ongunstig is. Terwijl tot dus- Ter voornamelijk de linkerzijde van het strot tenhoofd was aangedaan, breidde de ontste king zich nu ook tot de rechterzijde uit. De Aartsbisschop van Keulen, mgr Philip- pus Krementz, die thans te Rome vertoeft, heeft den 31 Januari jl. den H. Vader een collectief adres der Pru sische bisschoppen overhandigd, waarvan de Oermania thans den fokst publiceert. HEL D. Hw. vereenigen Zich met de hulde, welke door de geheele aarde aan Christus' Stedehouder wordt ge bracht en danken God voor zulk een opper herder, die een waar »licht des hemels" mag heeten, daar hij het goddelijk licht des geloefs doet schijnen in de uitbreiding van het mis siewerk, het licht der waarheid in het ver- oordeelen der dwaling en het bevorderen der leer van den fl. Thomas van Aquine, het licht des gebeds in den H. Rozenkrans en het aanmoedigen der Derde Orde van den H. ïhanciscus. De verwachting, welke bij Leo's vei kiezing reeds zijn naam inboezemde, is in alle opzich ten vervuld: hij is als een leeuw (sicus leo inter Leones) onder de groote heilige Pausen van dien naam. HH. DD. Hoogw. vergelijken hem achtereenvolgens bij Leo den Grooten, bij Leo III en bij Leo IXwenschen hem geluk met het gouden jubilee en vormen de beste wenschen voor het herstel der wereld lijke macht. Het sfuk is geteekend te Keulen, Posen, Breslau, Munster, Hildesheim, Trier, Osnabiück, Paderborn, Trauenburg, Pelplin, Limburg en "Wiesbaden, den ln Januari 1888. ENGELAND. Lord Ripon en de heer John Morley werden bij hunne aankomst te Kingstown in Ierland door eene nationalistische deputatie verwel komd. Markies Ripon zeide, dat hij kwam namens de Engelsche liberale partij, om aan Ierland de broederhand te reiken. Te Dublin brachten meer dan ÏOO.COO personen, waar van de meesten fakkels droegen, eene reus achtige betooging aan de twee staatsmannen. Uit Constantinopel meldt men aan de Times, dat een ministerraad bet art. 10 van het Suez- traktaat besproken en besloten heeft tot de intassching van eene bepaling, waardoor het aan de Porte geoorloofd is maatregelen te nemen voor het verdedigen van al de Turksche bezittingen in de Roode zee. De bepaling zou echter slechts onder zeker voorbehoud door de Engelsche en Fransche regeering wor den goedgekeurd. Aan de Times wordt uit Weenen gemeld, dat Ruslands invloed zich opnieuw te Con stantinopel sterk doet gevoelen. Men verwacht nieuwe gewapende invallen in Bulgarije van benden, die in Tuikije zich vormen. FRANKRIJK. In de Kamer van Afgevaardigden heeft de minister Tirard, bij de voortzetting der be raadslaging over de begrooting, verklaard, dat de ontvangsten, zooals die door de commissie zijn uitgetrokken op do begrooting, niet ge waarborgd zijn. De groote moeilijkheid is gelegen in het tekort van 25 mi'lioen, dat een gevolg is van de mindere inkomsten der suikerbelasting, welke vermindering weer een gevolg is van de smokkelarij. Het toe zicht zal voorlaan strenger zijn. De toestand is ernstig. De Kamer dient eerst na grondig onderzoek te beslissen over de verschillende ontwerpen der begrooting. De heer Vigneau, die als rechter van instruc tie door de telephoon zich in verbinding had gesteld met den kuiper Legrand (die het ridderkruis van het Legioen van eer had gekregen, waarvoor hij aan Wilson goed moet betaald hebben) en zich voorgedaan had als Wilson zelf, ten einde hem bekentenissen te ontlokken, is door het bof van cassatie een lichte disciplinaire straf opgelegd. Het hof heeft aangencmen, dat hij te goeder trouw gehandeld heeft en voorts in het licht gesteld, dat hij een eervolle loopbaan aihler zich heeft. HET OOSTEN. De ministerraad te Constantinopel heeft besloten, aan de conventie omtrent het Suez- kanaal eene bepaling toe te voegen, waarbij Turkije's recht gehandhaafd wordt, maatrege len van verdediging te nemen in de Turkscha bezittingen aan de Roode zee. Engelands vertegenwoordiger, de heer White, heeft aan den Franschen ambassadeur en aan de Porta doen weten, dat Engeland tot deze toevoe ging geene toestemming verleenen zou en dat indien men daaraan vasthield, het afbreken der onderhandelingen over de conventie daar van het gevolg zou zijn. Graaf de Montebello, Fransch gezant ta Constantinopel, heeft eergisteren den brief van president Carnot, waarin deze zijne ver kiezing mededeelt, aan den Sultan overhan digd. Een banket, waarop de Sultan, de ministers, graaf en gravin de Montebello aan wezig waren, had plaats na de ontvangst. In politieke kringen te Constantinopel houdt men zich overtuigd, dat de sympathie, die de Sullan steeds voor Frankrijk heeft betoond, een waarborg is, dat na de bevestiging der feiten van Damascus, de verschuldigde vol doening zal gegeven worden, en dit incident tot tevredenheid van Frankrijk en Turkije beiden zal opgelost worden. Aan de Daily News wordt uit Constanti nopel gemeld, dat de Porte het geval te Damascus onderzoekt. Midderwijl blijft de gevangen genomen Algerijn in hechtenis. Rusland dringt bij de Porte aan op betaling van de achterstallige oorlogsschatting. In goed ingelichte kringen wit men weten, dat iegen afstand van Erzeium de oorlogsschat ting wel kwijtgescholden zou worden. ITALIË. De Italiaansche strijdkrachten zijnthans allen te Saati bijeenget rokken, dat geheel versterkt is.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 1