He Jaarg, No. 3012. Dinsdag 21 Februari 1888, VERSO II IJ N T 1) A G E L IJ K S. gemeen ©cepcht. Bureau: Boterstraat, E, 3 9. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Prjjs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden f 1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertentiën s Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. BULGARIJE. Uit goede bron wordt bericht, dat in zijne laatste samenkomst met Bismarck, de Russi sche gezant te Berlijn, graaf Schuwalof, voor stellen heelt gedaan, welke de Duitsche regee- ïing op het punt zou zijn aan te nemen. De Hoeilijkheid is nu maar alleenzal Oosten rijk die aannemen Over dit punt zouden reeds onderhandelingen in garg zijn. De voorstellen van Rusland zouden, naar Hen zegt, luiden als volgt: afzetting van prins Ferdinand namens de groote mogend heden, bezetting van lulgarije voor een jaar door de Russische troepen, om er rust en Trede te herstellen, en verder dat een nieuwen Torst binnen een tijdsverloop van negen maan den zou moeten gekozen worden. In verband met dit bericht wordt uit Wee- nen aan de Standard geseind, dat men aldaar zich gekrenkt acht, doordien Rusland gemeend heelt mededeelingen omtrent zijne denkbeelden ten aanzien van de regeling der Bulgaarsche kwestie te Berlijn en niet te Weenen te doen, ®n hieruit wordt afgeleid, dat de Russische Voorstellen voor Oostenrijk waarschijnlijk on aannemelijk zullen zijn. Het Journal de St. Petersbourg, de berichten der Correspondance Pst omtrent onderhande lingen over de Bulgaarsche kwestie overnemen de verklaart, alle verantwoordelijkheid voor de juistheid dezer mededeelingen van zich af te werpen' maar den gunstigen indruk van de berichten uit de laatste dagen ter geruststel ling der gemoederen niet te willen verzwakken. DUITSCHLAND. De Reichsanzeiger bevat een bulletin uit San Remo van gisteren voormiddag 10s/4 uur. De Wond van den Kroonprins gaat voort zich te verkleinen en heeft een gunstig aanzien. Er is geen koorts. De hoest blijft als gisteren •r worden iets meer stoffen uitgeworpen. De •etlust neemt toe. Door den particulieren korrespondent der iV. R. Ct. te Berlijn wordt omtrent het ver loop der ziekte van den kroonprins nog het volgende gemeld: Daar Vrijdag namiddag zich bij den kroonprins weder eene bedenke lijke zwelling van het strottenhoofd open- haarde, werd, op aandrang der aanwezige geneesheeren, nog 's avond laat door dr Mac kenzie dit verschijnsel met den keelspiegel onderzocht, waarbij deze echter eene kleine Verandering van een nieuw gezwel consta teerde. Ten einde den omvang der zwelling te bepalen, werd beproefd de zilveren adem halingsbuis dicht te houden, zoodat de patient weder door den mond moest ademen, hetgeen echter slechts zeer kort kon geschieden. Het verschijnsel eener nieuwe zwelling wekt bij de geneesheeren groote bezorgdheid voor de eerstvolgende dagen, te meer ook, omdat de operatiewond slechts langzaam geneest, en een sneller verloop der ziekte onder deze omstandigheden mogelijk geacht wordt. Als eene verklaring van het voortdurend opgeven van bloederige fluimen wordt vermoed, dat de aanvankelijk ingebrachte buis iets te lang is geweest en bij het inbrengen in de lucht pijp de lager liggende slijmvliezen beleedigd heeftthans is eene kortere huis ingebracht. De meeningen der behandelende geneeskun digen loopen niet alleen over den aard der ziekte, maar ook over da verdere behandeling na de operatie uiteen. De aanwezige geneesheeren nemen zeiven de verpleging bij den kroonprins waar, want daar zijn toestand eene uiterst zorgvuldige b3handeliDg vereischt, durven zij die niet aan het dienstpersoneel overlaten. Toen de kroon prinses opmerkte, dat het toch niet aanging, alle daarbij noodige diensten, zoo tot in het geringste aan hen over te laten, ont ving zij ten antwoord, dat de geneeskundigen alles moeten doen, wat met den patient maar eenigszins in verband staat dat fcuu groote verantwoordelijkheid hen onvermoeid maakt en dat wanneer zij niet reeds vroeger in zoo danige verpleging geoefend waren, zij nu van de kroonprinses zelve wel hadden kunnen leeren, hoe een zwaar lijdende naar lichaam en ziel moet worden behandeld. ENGELAND. Het Britsche Lagerhuis heeft Zaterdag jl. bij het debat over het adres van antwoord op de troonrede met 317 tegen 229 stemmen verworpen een amendement van den heer Par-- nell, waarbij tevredenheid over de landwet maar misnoegen over de dwangwet werd uit gesproken. Uit Londen wordt gemeld, dat de konsul van Venezuela heeft verklaard, dat Venezuela, als de landvoogd van Engelsch Guyana troepen zendt om de betwiste goudhoudende grens streek te bezetten, ook troepen zenden zal, om de Engelschen te verjagen. De konsul zegt, dat eigenlijk Engelands doel is, om een protectoraat over Venezuela te aanvaarden, waartegen de bniestaten behooren op to komen. FRANKRIJK. Het misverstand, dat tusschen Frankrijk en Italië naar aanleiding van de rede, door den minister van buitenlandsche zaken te Briavtjon gehouden, bestond, is uit den weg geruimd. De minister heeft in een onderhoud met den Italiaanschen gezant, generaal Mene- brea, eene verbeierde lezing van zijne rede gegeven, die onnauwkeurig was overgebracht. De gezant antwoordde, dat de officieele tekst der rede geen twijfel overliet omtrent de ge voelens van den minister. De Rép. Frang. verneemt uit Weenen, dat er Dinsdag jl. een heftig tooneel te San Remo heeft plaats gehad. Nieuwe pogingen werden bij den kroonprins aangewend, om hem van zijne rechten op de kroon te doen afzien, hem onder het oog brengende, dat hij tenge volge van zijne ziekte nog lang van Berlijn moest verwijderd blijven, dat do keizer plot seling kon sterven, e* het noodig was het landsbestuur in krachtige handen te kunnen overgeven. De kroonprinses kon bij deze woorden bare verontwaardiging niet bedwingen. Zij noemde die voorstellen schandelijk. Verder heeft zij zich uitgedrukt in bewoordingen, die gemak kelijk doen radeD, in welken zin haren invloed zcu werken, indien de kroonprins de regeering in handen moest krijgen. De Rumeensche gezant te Parijs, de heer Alecsandri, richt aan de Figaro een schrijven, waarin hij protesteert tegen het bericht, als zouden de kanselarijen kennis hebben van een verbonds-tractaat, tusschen Duitschland en Rumeniü gesloten, welks termen zelfs het effectief der manschappen en der paarden zouden vaststellen, dat Bumeniö in tijd van oorlog zou +e leveren hebben. RUSLAND. Het Journal de St. Petersbourg zegt, naar aanleiding van de daling van den roebelkoers, dat de politiek daarmede niets te maken heeft, daar die daling slechts het gevolg is van da groote betalingen, welke moeten geschieden en welke wegens de groote slapte in den uitvoerhandel niet voldoende gedekt zijn kun nen worden. SPANJE. Uit Madrid wordt aan de limes gemeld, dat de oppositie iD de Kamer door de ont hulling van een hoog beambte van het konink lijk paleis kennis zou hebben gekregen van twee in heftige bewoordingen vervatte tele grammen, die de hertog van Montpensier aan de gewezen koningin Isabella en aan de konin gin-regentes had gezonden, nadat hij van den minister-president Sagasta den „raad" had ontvangen, om vooreerst nog niet naar Spanje terug te keeren. De hertog beklaagde zich. in de telegrammen, dat hij op die wijs een banneling was. Da koningin-regentes heeft liem geantwoord, dat zij a's constitutioneela vorstin in deze zaak niet fusschenbeide kon

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 1