lie Jaarg. Zaterdag 17|Maartl888. No. 3034. L. W. JANSEN, V E R 8 C H. IJ N T D A G E L IJ K S. gjflpeim (©ncpicht. Bureau: Boterstraat, E, 39, tl I CHECOU Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden f 1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nominers 0.05 Prijs der Advertentiën: Van 16 regels/0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing^worden billijke overeenkomsten aangegaan. Bij de herstemming voor een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, op aanst. Dinsdag O IVIaart, "wordt door ons dringend den kiezers aan- bevolen de heer lid van den Gemeenteraad van Schiedam en van de Provinciale Staten van Zuid» Holland. AMERIKA. Uit New-York wcrdt bericht, dat dejtoe- stand, door da geweldige sneeuwstormen'in het leven geroepen, gaandeweg eenigszins verbetert, hoewel het verkeer met het buiten land nog hoogst moeilijk gaat. Wcensdag zijn reeds de telegrammen van New-York via Boston naar Europa gegaan. Na vele vruchtelooze klachten heeft de regeering der Unie een oorlogsschip gezonden naar Marokko, teneinde de onmiddellijke los lating te eischen van zekere personen, die in hechtenis genomen zijn, niettegenstaande zij onder de bescherming van den konsul der Unie stonden. De regeering der Unie eischt tevens schadevergoeding, alsmede voldoening wegens de beleedigingen, den konsul der Unie aangedaan. Bij afwezigheid van denMarok- kaanschen minister van buitenlandsche zaken, heeft diens plaatsvervanger geweigerd, de eischen der regeering van de Vereenlgde Staten in overweging te nemen. De bevel hebber van het oorlogschip der Unie heeft daarop een ultimatum gezonden, waarin hij inwilliging der gestelde eischen binnen twee weken vordert. Wordt daaraan niet voldaan dan stelt de regeering der Unie den Sultan verantwoordelijk voor de verdere gevolgen en voor de kosten, dan door het uitzenden van nog meer oorlogsschepen veroorzaakt. Frank rijk, Engeland en Spanje trachten Marokko tot toegeven over te halen. Uit de Zaid-Amerikaanscbe republiek Ecua dor wordt gemeld, dat aldaar Antonio Flores, een bloedverwant, vriond en leerling van don grooten Garcia Moreno, mot eenparigo stem men tot President der Repnbliek is gekozen Wtgens zijne voortreffelijke hoedanigheden en de goede diensten, dia hij op verschillende diplomatieke pesten der repnbliek hoeft be- •Wezen. Hier heeft dus het algemeen stemrecht bij uitzondering den rechten man getrifleu, maar ongelukkig hsott deze uit bescheidenheid bedankt, moetende in milderen rang van ir,6er nut te kunnen wezen. Zijne vrienden doen nog al bun best, om hem tot andere gedachten te breoger. Naar de Daily Dews uit New-York ver neemt wordt door het Chineesch Amerikaansch tractaat voor den duur van twintig jaren den aanvoer van werklieden uit China in de Staten der Unie verboden. DUITSCHLAND. Het Huis van Afgevaardigden zal reeds Zaterdag avond zitting houden en de beraad slaging over de begrooting voortzetten. Maandag zal waarschijnlijk een Boodschap in beide Huizen worden voorgelezen, behel zende het besluit tot sluiting van den Rijks dag, welke Dinsdag of Woensdag verwacht wordt. Het besluit des Keizers, hierop betrekking hebbende, is reeds geteekend. De Keizerin-weduwe ontving de vorstelijke gasten uit Engeland, Belgie en Denemarken gisteren te 12 uur, den grootvorst van Rusland om half een, de .koningin van Saksen en Rumenie om half zes. Keizer ïrederik ontving den grootvorst van Rusland om half drie. FRANKRIJK. De 88jarige heer Carnot, lid van den Franschen Senaat en vader van den president der republiek, is ernstig ongesteld. De heer Carnot heeft een bloedspuwing gehad, maar zijn toestand is naar omstandigheden vrij gunstig. Evenwel heeft de President de receptie, welke hij gisteren in het Elysée zou houden, blijkens een aankondiging in het Journal Officieluitgesteld. Generaal Boulanger is thans weder in Frankrijk het onderwerp van alle gesprekken. Het blijkt dat de generaal in zijne verwijde ring van Parijs volstrekt niet heeft berust. Niet alleen deed hij aanhoudend propaganda voor zich maken in de pers, maar het is maar al te duidelijk, dat het niet tonder zijne bemoeiing is geweest, dat hij onlangs in zeven departementen tegelijk kandidaat werd gesteld. Aldus zorgde hij, dat zijn naam niet vergeten werd en bleef bij als de toekomstige redder des vaderlands poseeren. Het werd ook vaak door ooggetuigen beweerd, dat hij, ofschoon hij niet te Parijs mocht verschijnen, toch in de hoofdstad is geweest. Men geloofde dat toen niet, doch thans blijken die geruchten volkomen waar te zijn geweest. Het Journal officiel maakt een rapport van den minister van oorlog aan den presi dent der republiek bekend, waarin in het licht wordt gesteld, dat generaal Boulanger, ondanks het verbod, driemaal te Pariis is gekomen, zelfs vermomd en quasi mank gaande. Het rapport stelt voor, hem zijn komman dement te ontnemen en hem uit het actieve leger te verwijderen. De president der repu bliek heeft aan het rapport zijne goedkeuring geschonken. Aldus is generaal Boulanger van zijn kom mandement ontheven en op non-activiteit gesteld. In een depêche aan den radicalen afgevaardigde Laguerre heeft Boulanger zich volgender wijze verdedigd Ik ben tweemaal te Parijs geweest om mijne zieke vrouw te bezoeken. De minister had mij daartoe ver lof geweigerd. Het land zal ten deze niet mistasten. Het zal begrijpen, dat men mij heeft willen straffen, niet omdat ik te Parijs geweest ben, maar wegens den uitslag der verkiezingen op 26 Februari (toen in eenige departementen 45000 stemmen op Boulanger werden uitgebracht) hoewel men niet heeft kunnen bewijzen, dat ik zelf daaraan eenig deel heb gehad. In politieke kringen is het ontslag van generaal Boulanger gunstig opgenomen. Ook hebben te Parijs nergens manifestation plaats gehad en is het volkomen rustig gebleven. Doch of het zoo zal blijven, is te betwijfelen. Boulanger, thans weder geheel vrij om te Parijs te komen, wanneer hij wil, zal nu eerst recht aan het woelen gaan. Reeds is een Boulangistisch blad verschenen La Cocarde Het is radicaal en verwerpt den steun van gematigden en opportunisten voor de Bou- langer-beweging. Het blad doet uitkomen, dat aRen, die Boulanger beleedigd hebben, (Ferry, Rouvier, Grévy en Wilson) gevallen zijn, en dat hij de man is, die Frankrijk red den zal als prins Wilhelm in Duitschland diens vader opvolgt. Andere radicale bladen spreken in denzelfden geest en zeggen dat de regeering berouw zal hebben over haren maatregel. Ondanks zijne non-activiteit zal Boulanger ongetwijfeld opnieuw in verschei dene departementen kandidaat worden ge steld. HET OOSTEN. Uit Constantinopel wordt aan de Standard gemeld, dat de Russische gezant Nelidof, te verstaan heeft gegeven dat, nu het eenmaal is vastgesteld dat prins Ferdinand geen recht heeft op den troon van Bulgarije, de Porte thans ook de maatregelen nemen moet, ver- eischt om den prins te verwijderen, ROME. Uit Rome wordt aan de Monde geseind »Beslissende stukken in de onderhandelingen tusschen den H. Stoel en Rusland zijn aan mgr. Galimberti, nuntius te Weenen, door een specialen koerier van den psuselijken

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 1