Smneitfondachq Juichten. JJlflpwit tinpicftt. deze beschrijving worden opgewekt^ zich als contribueerend lid door haar te doen aan werven en de edele pogingen te steunen van hen, die zich het beklagenswaardig lot der blinden aantrekken en 'hun tijdelijk maar vooral hun eeuwig welzijn willen bevorderen BELGIE. De Minister van Justitie heeft bij de Kamer van Afgevaardigden een wetsontwerp inge- diend, hetwelk machtiging verleent tot ver- voiging ex officio wegens hoon of smaad tegen leden van regeerende hnizeu of hoofden van baitenlandsche regeeringen. DUITSCHLAND. De Nordd. Allg. Zeit. deelde gisteren den inhoud mede ven den eigenbandigen brief des PaaseD, in het latijn geschreven, door mgr. Galimberti namens den Paus aan Keizer Frederik overhandigd. In een keizerlijk schrijven van 21 dezer aan Kroonprins Wilhelm wordt de wensch uitge sproken, dat de Kroonprins zich met de aan gelegenheden van den staat door rechtslraeksche deelneming daaraan vertrouwd make. Den Kroonprins wordt diensvolgens de behandeling en afdoening opgedragen van die regeeriDgs- zaken, welke de Keizer hem zal aanwijzen. Daarbij zal de Kroonprins de noodzakelijke onderteekeningen als 's Keizers vertegenwoor- diger, zender telkenmale in het bijzonder daartoe strekkende machtiging, kannen ver richten. Gisteren zijn de zegels, die bij het over lijden van Keizer Wilhelm op diens vertrekken in het keizerlijk paleis waren gelegd, opge heven. ENGELAND. De Koningin is gisteren naar het vaste land vertrokken. Te Cherbourg stond gister avond een exprestrein voor haar gereed. De Fransche troepen waren vanaf de haven tot aan het station opgesteld en vormden eene wacht bij hare aankomst. De haven was -electriseh verlicht. Twee ceremoniemeesters zijn gisteren nit Home vertrokken, om de koningin, bij hare komBt op Italiaansch grond- gebied, te Florence te begroeten. Het Hnis der Lords heeft de wet tot con versie der staatsschuld achtereenvolgens ïn alle drie lezingen aangenomen. Daily News verneemt, dat alle mogend heden, alleen Frankrijk uitgezonderd, een gun stig antwoord hebben gezonden op het voorslel betreffende de afschaffing der tuikerpremiec. Ook van Frankrijk, zegt het blad, wordt nog een gunstig antwoord verwacht. Men vertelt, dat er dreigbrieven gezonden zijn aan dea hertog van Cambridge en speciale voorzorgsmaatregelen zijn genomen, om een aanslag op den prins te verijdelen. FRANKRIJK. Bij het vertrek van generaal Boulanger nit Clermont-Ferrand was eene groofe menigte voor het hoofdkwartier en bij het station waarvan de toegangen waren afgezet. Bon- langer begaf zich te voet naar het station, terwijl het volk hem vivats toeriep en de Marseillaise zong. De trein reed af onder bet geroep van „leve BoulangerEen Pa?ijsch journalist, die geroepen had sieve Carnot l' werd afgeranseld. Generaal^ Boulanger is gisteren avond te zes uren te Parijs aangekomen door een paar honderd personen aan het station afgewacht, die hem toejuichte. De generaal ging echter terstond verder en geen enkel incident had er plaats. Tonlanger, die als generaal op non-actief (totdat de Raad van onderzoek anders omtrent hem beshst zal habbon) zich metterwoon niet kan vestigen waar bij wil, ma r deswege vergunning moet hebben vau de regeering, heeft ann deze» verlof gevraagd, zich te Parijs neder te zetten. Dit is hem toegestaan. De Raad van onderzoek is reeds door den minister vaa oorlog samengesteld. Hij telt vijf leden, in dit geval, allen divisie-generaals. Het voor" zitterschap is opgedragen aan geaeraal Février. Boulanger is geroepen heden voor den Raad te verschijnen. De Gaulois meldt, dat te Genua een nieuw incident heeft plaats gehad. Een artist, die op het tooneel verscheen in de uniform van 6en Iransch soldaat, werd hevig uitgefloten; de directeur van het theater zeide om de menigte tot bedaren te brongen, dat hij geen Fransche artisten meer zon doen optreden. HET OOSTEN. Uit Constantinopel worde aan de Times gemeld, dat de grootvizier den Russischen gezant Nelidoff zou hebben verklaard, dat de Porto niet tot de afzetting van prins Far dinand kan medewerken, omdat het vertrek van den prins regeringloosheid in Bulgarije tengevolge moet hebben. De Porta verklaarde den ver langden maatregel wel te willen nemen, wan neer de mogendheden eenstemmig een kandi daat Voor den Bnlgaarsohen troon voorstelden. De Titnes ontvangt het bericht uit WeeueD, dat Engeland te Constantinopel inofficieel zich blijft verklaren tegen het telegram van den Grootvizier naar Sophia omtrent de onwettigheid der verkiezing van prins Ferdi nand. Engeland grondt zijne bestrijding vooral daarop, dat het telegram verzonden is op ver- zoak van drie der mogendheden. Prinses Clementine, moeder van prins Fer dinand, heeft Bulgarije verlaten. Haar zoon en twee ministers vergezelden haar tot aan de Servische grens. Zij vertrok terstond naar Belgrado, met bestemming naar Parijs. In antwoord op eene interpellatie in de Kamer heeft de Rumeensobe minLter-presi- dent gezegd, dat Rmnenie zjjoe belangen behartigen moet zonder die van anderen te benadeelen. Hij protesteerde tegen het denk beeld, een Rumeensoh-Bnlgaarsch rijk te Vor men als tegenwicht tegen Germaangchen invloed. Da vermeerdering van het leger is gerechtvaardigd, omdat als man den vrede wil, men de kracht moet hebben, om zijne rechten te kunnen handhaver). Rumenie moet tooneD, dat het geen bijzondere sympathiën heeft, maar dat het niets anders wil dan zijn nationaal behoud. In den laatsten tijd is, geljjk men weet, meermalen het gerucht verspreid, dat Rume- niö in de tripelalliantie was opgenomen en bij het uitbreken van een oorlog het zwaard tegen Rnsland zou trekken. Volgens de ver klaring van Bratiano wil Rnmenie echter neutraal blijveD. Dit laatste is echter voor de Rnssen reeds erg genoeg, daar het koninkrijk bnn den weg naar Bulgarije verspert, terwijl Servië op de hand van Oostenrijk is. Uit officieele bron wordt vernomen, dat koningin Nathalie op 12 April te Belgrado zal terugkeeren na den winter te Nisch te hebben doorgebracht. ROME. Z, H. de Paus zal den Hen April, ter ge legenheid van het H. Leofeest in den St. Pieter de H. Mis opdragen. Talrijke religieazen zullen daarbij tegenwoordig zijn. Paus Leo ontving Woensdag den missio naris Sigeoli, die door den president der republiek Haïti belast was, den H. Vader ter gelegenheid van diens jobilé zijn gelukwen- schen en geschenken aan te bieden. De H. Vader ontving van de familie Grognèa een prachtige lampetkan en een kistje van verguld zilver ten geschenke, dat Paus PiflS VII bij de kroning van Napoleon I gebruikte» RUSLAND. Het Journal de St. Péterslourg weerlegt da beweringen dor Kölnische Zeitung omtrent deö oeconomischen toestand van Rnsland, en kon digt de aanstaande openbaarmaking aan van den voorloopigen staat van de inkomsten en de uitga* ven. Het geeft eene vergeljjking der beschikbare middelen der sohatkist iu de laatste drie maan den, volgens welke in het begin van Januari 78.8 millioen beschikbaar was tegen 26.8 mil" lioen in het vorige jaarin het begin van Februari 108.3 tegen 52.5 in 1887; in hef begin van Maart 96.4 tegen 22 millioen in 1887. Deze cijfers toonen aan dat de inning der belastingen zeer bevredigend is en dat ot geme buitengewone uitgaven hebben plaats gehad. De onjuiste berichten der Oostenrijk* sche pers vinden hun oorsprong sleahts in kwaden luim over de goede gezindheid, welke de Russische pers ten aanzien van Duitschland aan den dag beeft gelegd. Uit Odessa wordt aan Daily News gemeld, dat er zware overstroomingen plaats hebben doordien de Dnieper en Dniester buiten hunne oevers zijn getreden. Geheele districten zijn onder water geloopen. De spoorweg van S ebasto- pol staat blauk. Het water is mijlen vet over het land verspreid. Schiedam, 24 Maart 1888. Aan het commissariaat van politie zijn als op straat gevonden aangegeveneen omslag doek met paarsche strepen, een geruit linnen schortje, een rozenkrans, ejn oorkaop en een ring met 4 sleuteltjes. Het doet ons veel genoegen te kunnen vermelden, dat de Leo-feeslea alhier een zuiver overschot van f 1494.98 ten bate der armen hebben opgeleverd. Dit is gewis ook eene ge- wenschte voldoening voor do volijverige com missie, die ons deze schoone feesten heeft bereid. C. van Grootveld, kneebt bij den vrachtrjj- der A. Kooijman te dezer stede, is Dinsdag namiddag op den Rotterdamschen Dijk, toen hij op een reeds rijdenden gistwagen wilde stappen, uitgegleden, met bet ongelukkig ga- Volg dat het voor- en achterwiel hem over den reohterarm reden, waardoor dat lichaams deel ernstig werd gekwetst. Voorloopig ten huize van zijn broeder verpleegd, is hij eergis teren naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij gisteren morgen aan de gevolgen is over leden. Bjj koninklijk besluit is het tarief voor uitkeering bjj overlijden van de naamlooze vennootschap Roomsch-Katholieke Levens verzekering-maatschappij „Piot as" goedge keurd. Z. M. de Koning zal heden middag tevjjf uren audiëntie verleenen aan den buitenge wonen afgezant van den Dnitscben Keizer, generafd Yon Alvetsleben met, diens adjudant baron Von Henel, die belast ia met de offi cieele mede deeling der troonsbestjjging van Frederik als Keizer van Duitschland en Koning van Pruisen. Daarna zal do gezant ook door H. M. de Koningin ontvangen worden. Te 6i/a uren zal ter eere van den bnitengewonen gezant een diner ten hove worden gegeven, waaraan Z. M. echter niet zal kannen deel nemen. H. M. de Koningin heeft gisteren namid dag ten 5 nre het kostbare Album „Neerlandia.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 2