Smttmfandacliq leittdtten. FEUILLETON. Ook te Berlijn zijn ongunstige berichten uit Bulgarije ontvangen. Er moeten in den boezem van het ministerie oneenigheden bestaan over de aangelegenheid-Popow. De vrienden van majoor Popow, die de krijgskas van zijn regiment hesft bestolen, hebben getracht hem op te lichten. Een twintigtal officieren, vrienden van prins Alexander van Battenberg, zijn in hechtenis genomen. Tegen Stamboulof, Karawelof en Badoslavof worden zeer ernstige beschuldigin gen ingebracht. ROME. De hertog della Grazia. heeft, in naam van koning Frans II van Napels, aan den H. "Vader een eigenhandig geschreven brief van gelukwensching van den gewezen monarch overhandigd, zoomede een aanzienlijke som als St. Pieterspenning en een keurig schilder stuk, St Franciscus van Assisië, zijn patroon heilige, voorstellende, en gevat in een massief gonden lijst, kunstig geornamenteerd in renais sance stijl. Ook werd audiëntie verleend aan graaf d' Hauteserre met familie, welke voorlaopig de teekening had medegebracht van het mar meren altaar, door den bisschop en het diocees van Tarbes geschonken, alsook een precieuze vaas van groen marmer, een gift van de Maatschappij der Marmergroeven te Bagnères de Bigorre, waarvan de graaf direc'eur is. In de eerste dagen van April zal uit Mexico een pelgrimstocht naar Rome vertrekken. Naar het in Mexico verschijnend katholieke blad El liembo meldt, zijne alle toebereid selen tot de reis reeds gemaakt, zoodat het vertrek dadelijk na Paschen zal plaats hebben. De Mexicaansche pelgrims worden tegen het einde van de maand April verwacht. De Voce della Verita, een goed ingelicht katholiek orgaan, meldde onlangs »Zooals hekend is, werd den H. Vader door de grootmoedigheid van de waarborgenwet huiten Rome nog eene villa, Castel Gandolfo genaamd, gelaten, waarover hij als heer en meester kon beschikken, Eenigen tijd geleden verkocht daar een beambte, met toestemming des Pausen, eenig oud, kostbaar porselein. Hiervan kreeg de Italiaansche regeering kennis, en, om te bewijzen hoe ernstig zij de waar- b orgenwet opvat, vernietigde zij het contract. Zelfs in zijn eigen huis is dus de Paus zijn eigen meester niet meer, en toch schrijft men steeds, dat de Paus vrij, volkomen onafhan kelijk is." Schiedam, 26 Maart 1888. Velen, wier aandaoht in den laatsten tijd bijzonder gevestigd was op het bureau der In een laatsten trein. Vervolg en slot.) Zoo ging een groot, een lang kwartier voorbij; «onverwacht vroeg de vreemde mij bizonder beleefd Neem mij niet kwalijk, mijnheer n heeft daar een pistoolhet is toch niet geladen 1 Deze valstrik was te grofals ik eens neen Shad gezegd, dan was ik immers reddeloos ver- i oren Hebt gij soms daar iets tegen vroeg ik uit de hoogte, met de kennelijke bedoeling, in geval van nood mijn leven meer dan duur te verkoopen. Volstrekt niet, antwoordde hij «arrend beleefd het is alleen in uw eigen belang. Bij uwe zenuwachtige bewegingen 't Is wel beleefd, dat moet ik zeggen. Houdt ge mij voor zoo'n kind, dat ik niet met vuurwapenen kan omgian? Volstrekt niet mijnheer; maar er zijn zekere •omstandigheden, die het minder wenecbelijk Schied. Crt. aan da Groots Markt alhier, zagen Vrijdag-avond la it, dat van een der winkelramen de spiegelruit was gebroken. Spoodig werd het vermoe len uitgesproken, dat de ruit door een steenworp zon verbrijzeld zijn tengevolge van de ergernis, die het daar voor herhaaldelijk exposeeren van kwetsende platen en geschriften bij een groot deel van hat zeer gemengd publiek had gewekt. Wij hebben van em en ander nog geen melding gemaakt, omdat de ware toedracht der zaak niet duidelijk bleek. Na echter reels personen verdacht worden, deze wandaad be dreven te hebben, kunnen wij niet nalaten, daarover onze diepgevoelde afkeuring uit te spreken. Dat een groot deel van het publiek zeer beleedigd is door de laatste exposition voor de winkelramen van den Keer Odé, ver klaren wij zeer goed te begrijpen, maar zeker geeft dit niemand het recht, zich met der gelijke argumenten te verweren. Naar wij vernemen, heeft Z. M. de Koning benoemd tot ridder-grootkruis der orde. van den Nederlandschen Leeuw den generaal der kavalerie van het Dnitsche leger G. von Al- vensleben, belast, geweest met de aankondiging aan Z. M. van de troonsbestijging van Keizer Frederik III van Dnitschland, en tot komman- deur der Luxemburgsche orde van de Eiken kroon, majoor G. von Haenel, adjadant van den generaal. Door de Provinciale Staten van Groningen zijn tot leden van de Eerste Kamer der Staten- Generaal gekozen, de heerenmr. B. Van Rogen, H. F. Ebels (landbouwer te Kroon- polder) en mr. H. Frima allen liberalen.) De «tand der partijen in de Eerste Kamer is nu: 35 liberalen en 15 anti-liberalen. Twee nianwgekozen leden der Kamer van Honderd zullen in dsn eergten tijd geen zitting kannen nemen. Hét zijn de heeren Smidt, gouverneur van Suriname, die nit Paramaribo moet komen, en de luitenant tar zee S. T. Land, die bij de zeemacht in Oost-Indie dient en dns moet repatriveran. Ook de heer Cremer, de Amsterdamscbe afgevaardigde, is, zooals men weet, buitenslands. Volgens de Fall Mall Gazette is een op stand uitgebroken op het gebied van de Bnt- sche Noord-Borneo Maatschappij. De in woners van Padas kwamen in verzet tegen de beambten der Maatschappij, vermoordden vier politie agenten en legden de geheele factorij te Batu- Batn in asch. Een afdeeling engelsche mariniers zonden maken, wanneer het pistool bij ongeluk in dezen conpé afging. Zoo en waarom jnistin dezen coupé? vroeg ik scherp. Hoe ongaarne ook, zie ik mij genood zaakt, n de waarheid maar te zeggen, om misschien ons beider leven te redden. Ik ben commis-voyageur voor de firma Hacé en Zoon uit Hamburg, die in nitroglycerine handelt. Nn heb ik eenige monsters van die anders onschadelijke preparaten bij mij in dit kof fertje, dat ik zooals u wel zal gezien hebben, zoo voorzichtig onder mijn mantel hond. Er is natuurlijk niet het minste gevaar bij, want dat goedje ontploft alleen bjj hevige schokken, of bjj directe aanraking met vuur van zelf, echter in zeer zeldzame gevallen. In zeldzame gevallenriep ik. Ik ga er nit Ik bid u Ik dank je, hoor. Alleen in zeldzame gevallen Ik wil Ik bid n, laat mij toch uitspreken. Alleen in het geval, dat uw vuurwapen afging, of er een schok aan het koffertje werd gegeven, zou het best knnnen gebeuren En dien koffer breng je hier in dezen van het oorlogsschip Rambler beschermde do- stad Mambaknk. D oor de B. K. kiesvereeniging Recht en Orde te Rotterdam is voor de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer op morgen kandi daat gesteld, de heer L. W. Jansen alhier. In de Haagsche Kroniek van het Handels blad leest men het volgende Zoo ooit eenig prinsesje is groot gebracht en opgevoed met verstand en beleid, dan is dit zeer zeker met ons eenig vorstenkind het geval. Reads om halfnegen precies, met die militaire nauwgezetheid, welke der huishouding vau onzen Koning eigen is, vangt de heer Gediking met het onderwijzen van het prinsesje aan. Dit wordt voortgezet tot 9 nar. Na eene verpoozing van een half nnr gaat men van half 1010 uar voort, en hervat de les van l1/^1 s/4 uur. Het bevattelijke prinsesje kiijgt hetzeilde onderricht, dat dnizanden en duizenden kinderen des volks dealachtig wor den. Tweemaal 's weeks, van 9 uur tot half tien, onderwijst de heer Jac. Stortenbeker, Z. M.'s hofpianist, het prinsesje de beginselen der muziek. »Prinses" met een anderen titel spreekt men haar niet aan en het »Koninklijke Hoogheid" blijft geheel achtarwege is eene vlijtige en vlugge leerlinge; doch er valt zoo veel te doen met het kookiornuis, dat zulk een heerlijk speelgoed voor haar is, met al de vogeltjes in een groote kooi, die haar zoo dier baar zijn, dat alléén door eene juiste verdee ling van leeren en spelen de dagtaak behoor lijk ten einde kan wordsn gebracht. Miss Saxton Winter, de gouvernante van het prinsesje leidt die dagverdeeling. Sterft er een vogaltje in de voliè'e, zij zorgt dat prinsesje dit niet bespeurt, om baar de water landers over het verlies te besparen. Noten lezen, noodzakelijk om in de muziek vorde ringen te maken, leert het prinsesje bij hare gouvernante die steeds bij alle lessen tegen woordig is. Zoo wordt onder toezicht van onze Koningin, die menige les bijwoont, het prinsesje groot gebracht, en haar eene echt Hollandsche opvoeding gegeven, welke gewis later het geheele land ten goede zal komen; De vermeerdering van het aantal zitplaat sen in de Tweede Kamer heeft men voorloopig verkregen door het maken aan het einde der gangpaden, tnsschen de banken in de verga derzaal, van zitbanken tegen de houten schot ten, waarvoor een beweeg- en verplaatsbaar tafelblad gesteld zal worden. Te 's-Hage is door eenige ingezetenen aan den Baad een adres gericht, waarin 54 bedrg- coupé, mijnheer! riep ik verontwaardigd en klapper'andende uit, en daarbij rook je een sigaar 1 Als je nn eens in slaap vielt en dat vervloekte ding op den gronden ik vreedzaam huisvader met zes kinderen Ik ga er uit Ik bezwoer u, mjjnheer. Ik dank je, om spoorloos in de atmosfeer te verdwijnen. Het is eene grenzenlooze ge meenheid, een medebnrger znlke helsche machines onder den nens te duwen. Alles is volgens de voorschriften ingepakt. Ik zal zorgen, dat jij naar de voorschrif ten wordt ingepakt, begrepen wacht maar tot aan het eerstvolgend station. Maar, mijnheer, maak je nu asjeblieft geen onaangenaamheden. Verduiveld mguheer, zit stil, wat ik je bidden mag. Zie je niet hoe je koffertje heen en weer gaat, houd je tenminste nog vijf minuten bedaard in je eigen belang. Ik verzoek u, stel n geruster is geen ge vaar bij. De wanden van het koflertje zijn stevig en sekuurzie zelf maar eens, hoe solide het bewerkt is. Daarbij klopte de kerel zoo onvoorzichtig met de vuist op het deksel, dat ik ontzet

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 2