lie Jaarg. Donderdag 29 Maart 1888. No, 3044. V ERSO H IJ N T DAGE L IJ K S. JJIjpMit HBuepieht, Bureau: Boterstraat, E, 3 9. Zij, die zich tegen I April a. s. op dit blad abonneeren, cntvangen de tot dien datum nog te verschij nen nummers GRATIS. frankrijk. NIEUWE SCHIEDAMSCHE Prijs van* dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden f 1-50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertentiën Van 1—6 regels0.60 Elke gewone regel meer>0.10 Voor herhaalde plaatsing worden' billijke overeenkomsten aangegaan. DUITSCHLAND. De toestand des Keizers is vrij gunstig. Z. M. slaapt beter en de heest wordt minder, 's Morgens en 's middags maakt hij een wan deling in den goed verwarmden wintertuin Van het slot, teiwijl tweemaal daags de ge- neeeheereo hem komen bezoeken. De monarch ■werkt vlijtig en schijnt naijverig op zijn macht te zijn. De vergaderingen van de ministers onder presidium van den vorst zullen voor'a m „kroonraad" heelen, wat ongetwijfeld beteekenen moet, dat de kroon en niet de ministers beslissen. Omlrent da verwoestingen, door den hoogen waterstand in tal van plaatsen in Dnitsch- lsnd aangericht komen nog steeds de treurigste berichten. Niet alleen de Elbe de Weichsel en de Ncgat maar ook de Wartha en de Oder zijn ver buiten hunne oevers getreden. Het blijkt, dat meer dau 80 plaatsen in Noord- Dnitschland onder water staan, en onder dezen verscheidene aanzienlijke steden, die het bard te verantwocr Jen hebben, zooals Posen, Elbing en Mariönburg. Oük Dantzig wordt bedreigd. Id de lage lauöea van de Weichsel alléén zijn reeds 3000 menschen zonder dak. Aan de Elbe bij Boitzenbcrg zijn 15 dorpen over stroomd. Bij Bannenberg ziet men een zee, uit welke van 30 dorpen sleohts do daken zich nog verheffen. Ook van den tinker oever der Elbe drensden bij het verzanden der jongste tijdingen voortdurend noodschoten, ten teekeD dat ook daar dijkbreuken plaats hebben. Daarbij komt na nog een gietregeu, waardoor het water nog stijgt en de algemeene ellende steeds toeneemt. Uit Berlijn wordt aan de Figaro gemeld, dat de toestand van kroonprins Wilhelm, die aan een oorkwaal lijdt, erger is dan men wel denk1-. Mgr. Galimberti heeft een onderhoud met den kroonprins gehad en daarop latei ge zegd, dat de jonge prins een groot keizer zon werden, indien God hem tot den troon riep. De Keizer heeft een brief van dankbetui ging ontvangen van den Rnssiachen Czare» witch. Bij de opening vau Keizer Wilhelm's testament is gebleken, dat de nalatenschap 48 millioen mark in contanten bedraagt. Daarvan komen twee vjjfden gedeeltes aan de Keizerin-weduwe Augusta en aan Keizer Frederik, terwijl het orerige in de familiekas wordt gestort. Overi- g-ns zijn verschillende legaten, ook aan leden der keizerlijke familie vermaakt. De JSordd. Allgem. zeitung zegt dat de verkiezingen, welke Zondag jl. aan gene zijde der Vogeezen hebben plaats gehad, een be- VVtjs zijn van de toenemende kracht der uiterste partijen, die in Frankrijk altijd bet regeeriogs- midden verslikken. Die zonderlinge gesteld heid van den Franeeben aaid heeft zich nog eers lucht gegeven ten koste der republiek. ENGELAND. In het Hoogerhuis werd gisteren de konink lijke goedkeuring tot de conversie der staats schuld voorgelezen en het Huis daarna tot 13 April verdaagd. In het Lagerhuis deelde Fergusson mede, dat er een voorstel gedaan is, volgens hetwelk het opleggen van zekere belastingen aan vreemdelingen in Egypte geschieden zou vol gens eene regeling tusschen de Egyptische Regeeringen decommissie voor de staatsschuld. Dit voorstel is in den vorm van een wets ontwerp reeds zorgvuldig voorbereid geworden en draagt de goedkeuring weg van de Brit- sche Regeering, die zich beijveren zal om ook de inwilliging der andere mogendheden er aan te verzekeren. In eene openbare vergadering te Yougball (Ierland) trachtte de afgevaardigde O'Brien ondunks het verbod der politie het woord te voeren. De politie en de troepen chargeerden de menigte en een verwoed gevecht ontstond, waarbij aan beide zijden tal van gewonden vielen. Kapitein Plnnkett, magistr sat van het graaf schap, werd omvergeworpen en geducht afge ranseld. De manifestanten hebben vervolgens in stallen en bijzondere huizen vergadering gehouden. Bij het Huis van afgevaardigden te Was hington is een wetsontwerp ingediend, strek kende tot oprichting van een vast scheidsgerecht tusschen Frankrijk, Engeland en de Yereenigde Staten. Een nieuw conflict is tusschen Frankrijk en Italië ontstaan. Een schip van het Fran- sehe eskader in de Middellandsche zee, heeft kanonschoten gelost op de Italiaansche stoom boot Solferino. De kapitein der Solferino verklaart, dat hij zonder vlag vaarde, toen het eerste schot werd gelost. Hii liet den Italiaansche vlag hjjschen, maar daarna werd nogmaals op zijn schip geschoten. De bevelhebber van het Fransche evolutie eskader zegt in zijn rapport, dat vjjf pantser - schepen Woensdag de baai van Villefranehe verlaten hebben, om zich te oefenen in het schieten. Vrijdag voerhet Italiaansche vaartuig Solferino voorbij het eskader, terwijl dit bezig was met schieten, In strijd met het beweren van den kapitein der Solferino, is er geen kanonschot gelost in de richting van het schip. Volgens Figaro heeft de Raad van onder zoek gisteren twee punten van beschuldiging tegen Boulanger overwogen: le. dat hij Clermont-Ferrand verlaten heeft, zonder ver lof te hebben gekregen2e. dat hij in een document eene zinspeling heeft gemaakt op een dienstbrief. Boulanger heeft erkend, dat zijne eerste straf (het stellen op non-activiteit) verdiend was, maar nu wil men hem opnieuw straffen om redenen van staatkunde. Hiertegen kwam hij op uit naam der wet. Hij verzocht zijne rechters, met wie hij morgen tegen Duitschland zou willen vechten, hem zijn titel als soldaat, zijn eenige fortuin en eer zucht, niet te ontnemen. Zooa's reeds gemeld is, werd Wilson, schoon zoon van den oud-president Grévy, in tweede instantie vrijgesproken. Het hof van appèl heeft nochtans Wilsons handelingen zeer scherp gelaakt en de vrijspraak alleen gegrond op de omstandigheid, dat het gepleegde vergrijp onder gesnerlei bepaling der strafwet is te brengen. De heer Hervé, die monarchaal kandidaat was te Marseille, richt aan zijne kiezers een manifest, waarin hij hen bedankt voor hunne steun. Hij bewijst er in, dat de republiek te Marseille verslagen werd door de revolutie, te Laon door de dictatuur. Welnu de monar chie zal in plaats van de revolutie orde brengen, in plaats van de dictatuur de vrijheid. HET OOSTEN. Bij eene openbare vergadering te Bucharest, welke de oppositie hield, ontstonden onge regeldheden, daar de manifestanten met de politie slaags geraakten. De gendarmes wond den eenige personen met bajonetsteken. Er heerscht groote opgewondenheid. OOSTENRIJK—HONGARIJE. De overstroomingen gaan voort in Hongarije groote verwoestingen aan te richten. Het arrondissement Bokes is voor een groot deel overstroomd. De dijken worden zeer bedreigd, en ?oo zij doorbreken is de stad verloren. Het greote dorp Tarcsa, waaromheen 2000 mau werken om een ringdijk op te te richten, zal niet aan een volkomen vertin lit g ontkomen, tenzij do spoorwegdijk tnsschen PestenArad aan den hevigen wateiaanvoer weerstand bied', wat zeer twijfelachtig is. De waUrer, o Chaba bedreigden, zijn grooter.deels door een

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 1