lie Jaarg, Zaterdag 7 April 1888. No, 3051. VERSCHIJNT DAGELIJKS. Bureau: Boterstraat, E, 3 9. ^Ijjpeen <©ü«pdtt. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden f 1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertentiën Van 16 regels/0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden! billijke overeenkomsten aangegaan. AFRIKA. Uit Tanger wordt gemeld, dat het geschil Uisscben de Vereenigde Staten en Marokko heviger is gewoiden. De Sultan heeft op het hem gezonden ultix atum een onbeleefd ant woord gegeven en geen enkel verlangen van het kabinet van Washington ingewilligd. De zaakgelastigde van de Vereenigde Staten heeft zijce landgenooten gewaarschuwd, zich gereed te houden, om scheep te gaan. DUITSCHLAND. De nachtrust van den Keizer is in de laatste dagen niet zco goed door het herhaaldelijk opgeven. De stoffen, welke door hem opge geven worden, zijn echter niet meer gekleurd, zoodat de gezondheidstoestand betrekkelijk bevredigend is, Des daags neemt de Keizer van tijd tot tijd rust. Te Berlijn zijn allerlei geruchten in omloop omtrent ernstige onaangfnaamheden, welke prins Bismarck kort geleden met hooggeplaat ste personen heeft gehad, waarvan het gevolg zou zjjn geweest, dat hij ten laatste de kwestie van zijn ontslag te nemen gesteld heeft. Som migen, die beweren van alles wat in de hoogere sferen omgaat, het best op de hoogte te zijn, Verzekeren, dat de verzoening tusschen kei zerin Vic'oria en prins Bismarck niet oprecht is geweest en dat de Keizerin nog steeds haren invloed tegen de politiek van den rijkskan selier blijft aanwenden. Zoo blijft nl. de Vorstin steeds vast houden aan het plan van «en huwelijk tusschen hare oudste dochter, prinses Victoria en prins Alexander, den ge- wezen vorst van Bulgarije. Ook de prinses moet wederkeerig bijzondere genegenheid voor den fleren Battenberger gevoelen en rreds vele andere aanzoeken van de hand hebben gewezen. Bismarck blijft zich echter verzetten tegen dat huwelijk, dat hij reeds vroeger om ledenen van politieken aard, vooral met het oog op het Russische hof, heeft bestreden. Ook de Koningin van Engeland zou zich in deze aangelegenheid mengen en haar bezoek te ''erlijn wordt met dit huwelijksplan in verband gebracht. Deze huwelijkskwestie zou dus de voor naamste aanleiding tot het conflict tusschen Uismarck en het hof van Charlottenburg zijn geweest. Doch van andere zijde wordt de ïaak niet zoo ernstig opgevat. De Vossische Zcitung zegt, dat er tegenwoordig veel mol lenwerk wordt verricht, waarmede zij daarop Z'nspeelt, dat verscheidene bladen voortdurend de verhouding van Bismarck tot keizerin Victoria als ongunstig voorstellen. Ook de liberale Börsenkourrier, de mogelijkheid van eenige wrijving toegevende, geloott niet, dat Bismark zal aftreden, omdat zijne vaderlands liefde hem zal beletten wegens persoonlijke moeilijkheden van ondergeschikten aard zich terug te trekken. Het regeeringsprogram van keizer Frederik s'emt immers in hoofdzaak met Bismarcks inzichten overeen. Het Berliner Lageblatt is van oordeel dat Bismarck wellicht het voornemen heeft, nog tijdens zijn leven zich terug te trekken, om toe te zien hoe Duif schland zich houdt zonder zijne leiding, opdat hij, zoodra de wagen uit het spoor mocht gaan, weder als de redder kunne optreden. Daarentegen vestigt de Aalt'. onal'Ztitunde aandacht op den toost, door den Kroonprins naar aanleiding van Bismarck's verjaardag uitgebracht, waarbij bij sprak van den „grcoten kanselier die Duit schlands vaan deldrager is, en wien thans, nu Keizer Wilhelm dood en Keizer Frederik ziek is, alle Duitschers volgen moeten". Het blad vermoedt dat de toespraak met volkomen goedkeuring van den Keizer gehouden is. Gisteren namiddag heeft Bismarck een uitvoerig onderhoud met den Keizer gehad, nadat deze eergisteren den Kroonprins bij z:cb had ontvangen. In politieke kringen wordt de waarschijnlijkheid dat Bismarck zal aftreden betwijfeld, maar de mogelijkheid van het bestaan van wrijvingen toegegeven. In de Lancet, een Engelsch geneeskundig blad, leest men het volgende: Wij kunnen melden, dat sir Morell Mackenzie eenige dagen geleden uit de luchtpijp van keizer Frederik een groot overblijfsel van kraakbeen heeft verwijderd, dat zich stellig van het strottenhoofd had losgemaakt. Ofschoon deze losmaking van het kraakbeen in geval van kanker der keel onmogelijk is, is het een zeer zeldzaam verschijnselde geneeskundige tijdschriften gewagen niet van een vorig. Bovendien is er bij den keizer geen uitbreiding van het gezwel in de richting van het buisje. Wij behoeven onzen lezers niet er aan te herinneren, dat binnen zeer korten tijd Da de luchtpijpsnede zich gewoon lijk rondom het buisje gezwellen vertoonen, In dit geval is daarvan niets geconsta'eerd. De loop der kwaal schijnt altijd den aard van necrosis nabij te komen. Men meldt ons ook, dat tengevolge van de beterschap, welke zich in den toestand van den keizer heeft vertoond, sir Morell Mackenzie over een week naar Londen zal terugkeeren. De Norddeutsche Allg. Zeitung schrijft De Sultan heeft opnieuw een bewijs van sympathie en welwillendheid aan de Duit schers gegeven door bet instellen te verordenen van eene bijzondere, onder zijne bescherming staande commissie, welke fot taak heeft gelden in te zamelen tot ondersteuning van de hulp behoevenden ten gevolge der overstroomingen in Duitschland. FRANKRIJK. De nieuwe Voorzitter der Kamer is een afgevaardigde der Vogeezen. Na zijne rechts geleerde studifn volbracht te hebben, vestigde hij zich te Parijs als advocaat. Gedurende het beleg dier stad werd hij tot adjunct-maire van het eeiste arrondissement benoemd. Bij het ontstaan der commune werd hij tot haar lid voor dat arrondissement gekozen. Maar bijna dadelijk er na bedankte hij voor die onderscheiding". In de Nationale Vergadering steunde hij zooveel mogelijk het bestuur van Thiers. Een door Raspail ingediend voorstel om eene volledige amnestie te verleenen aan de op standelingen der commune t vond bij hem bestrijding. In December 1876 werd bij onder secretaris van staat bij het departement van justitie, en toen Jules Ferry een Kabinet vormde, plaatste hij hem aan het hoofd van het depar tement van landbouw. Als zoodanig stichtte hij de orde van verdienste voor den land bouw le Mirite agricole, De protections- ten vinden in Méline een groot voorstander. ITALIË. De Koning en Koningin, door Crispi ver gezeld, zijn gisteren te Florence aangekomen. Het vorstelijk echtpaar begaf zich te half elf naar de villa Paltnieri en werd daar opge wacht door generaal Ponsoby en sir E. Lumky. Koningin Victoria had den prins van Batten- berg en diens gemalin alsmede lord Churchill bij zich. De ontmoeting duurde twintig minuten. Koningin Victoria zal van Florence naar Berlijn vertrekken en er den Keizer en d« Keizerin bezoeken, alvorens naar Londen terug te keeren. De Keizer en Keizerin van Brazilië zijn nit Genua naar Florence vertrokken. Uit Massowah wordt bericht, dat de aftocht van den Negus voortduurt. De Negus doet het gerucht verspreiden, dat hij den vrede heeft gesloten met de Italianen, die hem geld, geweren en kanonnen zouden gegeven hebben. Het gerucht loopt, dat een gedeelte der troepen uit Afrika zal worden teruggeroepen. OOSTENRIJK—HONGARIJE. Aan den Gaulois wordt uit Weenen gemeld, dat de ministers bijeengeroepen zijn tegen 29 April, om de militaire uitgaven te behandelen. De minister van oorlog, generaal Bauer, zal het voorstel doen, het leger op voet van oorlog in te rich'en.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 1