JKiweitlandachq FEUILLETON. SELIM. voor het Noorder-departement, waar hij zonder twijfel zal gekozen worden. ITALIË. Generaal Marzano besft nit Massowah van den 91en April aan den minister van oorlog berieht, dat Rasalonla in ongenade gevallen is en door Rasagos vervangen wordt. De te rugtocht van ds hoofdmacht was de3 morgens aangevangen, de bagage van den Negus en de Abyssiinscbe aanvoerders was naar Adona verzonden. Het wordt bevestigd, dat de regeering be« sloten is, de Italiaansche troepen uit Afrika te doen terugkeeren. Volgens de Irtbuna wacht men alleen op de terugkomst van den heer Crispi, om de bijzonderheden der uitvoe ring te regelen. HET OOSTEN. Uit Constantinopel wordt aan Daily hews gameid, dat de Porte de Engelsche regeering beeft gepolst over hare geneigdheid om de onderhandeling over Egypte te heropenen op den grondslag van de conventie van Sir Drammond Wolff Lord Salisbury zou daarop verklaard hebben, dat hij in elk gevai in nieuwe onderhandelingen zon treden en zich dan reeds bij voorbaat van het welslagen overtuigd hield. De Rumeensohe minister van boitenlandsche zaken Carp heeft gisteren in de Kamer van Afgevaardigden verklaard, dat de Ifooiog het tegenwoordige ministerie gekozen heeft, omdat het tusschen de verschillende partijen stond. Het kabinet zal in de buitenlandscbe staat kunde onpartijdig, in de binnenlandsche nati onaal zijn. Betreffende de verkiezingen zeide de minister, dat het niet mogelijk is die tbans gedurende de bestaande opgewondenheid te doen plaats hebben. Zoodra alhs rustig geworden zal zijn, hoopt de regeeriüg de Kamer te Kunnen ontbinden. De minister verzocht ten slotte de bsgrooting aan te nemen. Uit Bucharest wordt langs indirecten weg geseind, dat de onlusten, welke eerst bedwon gen waren, nadat de troepen tusschenbeide waren gekoanen, zich hebben herhaald. Russi sche agenten wekken allerwege tot ontevreden heid op en hitgen de Rnmeensche boeren op tegen hnnne pachtheeren. Volgens eerne dépêche uit Bucharest, zoude geest in het Bnlgaarsohe leger prins Fer dinand en zijnen ministers bezorgdheid inboe zemen. Onder de soldaten zon eene oproerige proclamatie verspreid zijn, terwijl op ver schillende plaatsen door ben aan oproerige betoogingen deelgenomen wordt. Te Silistria hebben de officieren met het volk gefraterni- seerd. Schiedam, 10 April 1888. De zestienjarige zoon van den heer M. v. E. de Hoofdstraat alhier, die zich Zindag jl. nabij het terrein der waterleiding ver maakte met „slootje springen", had daarbij hot ongeluk te vallen ea zoodanig met de borst terecht te komen, dat dit lichaamsdeel ernstig beleedigd werd. Heien morgan is hij aan de gevolgen van zijn noodlottigen val overleden. Diepe droefheid veroorzaakt dit treurig geval vooral den onders, die aldus hun eenigen zoon moesten verliezen. De Standaard zegt stellig te kunnen verze keren, dat de heer mr. A3, baron Mackay na het aanvaarden van de kabinetsformatie in het geheel nog niet bij Z, M. den Koning is geweest. Het Handelsblad deelt, hoewel onder voor behoud, mede, dat de heer Mackay de opdracht tot vorming van een nieuw ministerie waar schijnlijk zal uederleggen. In vijf weken heeft Z. M. de Koning Zijn appartementen niet meer verlaten. Hij gaat in den loop van den morgen uit Zijn slaap vertrek naar Zijn toiletkamer en van daar naar Zjn werksalon (allen met elkanler in verbinding) en keert 's namiddags in Zijn slaapvertrek terngHij dineert niet meer, als tot voor een paar maanden, met de Koningin en de Ptinses, maar gebruikt Zijn maaltijden in Zijn werksalon, waarbij H. M. en de Prin ses hem alleen gezelschap houden. Z. M. is in den laatstea tijd zwak geworden de eetlust en spijsverteering laten te wen- schen over en Hij is onverschillig geworden zelfs voor Zijne vroegers lieveliugs-gerechten en dranken, even als Hij 't rooken sedert lang heeft nagelaten. Er komt nu en dan een ge voel van moedeloosheid bij den Vorsteljjken Grijsaard op en dat alles werkt nadeelig op Zjjn anders zookrachtig gestel. Hét is daarbij le bejammeren, dat de Koning geen lust en opgewektheid gevoelt, misschien ook de kracht mist om naar buiten te gaan maar er valt niet aan te denken. Nu de reis naar Amsterdam is afgespron gen is het plan om begin van Mei of reeds in het laatst dezer maand naar het Loo te vertrekken en daar den zomer door te bren gen. Alle andere reisplannen zijn opgegeven, zelfs het zoo noodzakelijke bezoek aan Wil» dnngen, waarbij Z. M. in elk geval jaarlijks vael baat voor Zijn kwaal heeft gevonden. Het zou alleen mogelijk zijn dat de Koningin, zoo Zr. Ms. toestand het gedoogt, eerlang een bezoek gaat bren»en aan haar ouders aan het Hof van Arolsen, ook in verband met de ziekte van Haar broeder, die te Bentheim door een hevigen graad van roodvonk aan getast, niet buiten levensgevaar is. (N. Gr on, Ct.) aan Een Afrikaatisch Verhaal. Vrij naar Fragiovanni. Slot. Ik was een moordenaar; de strijd moge al gelijk zjjn geweest ooi onze lichaamskrachten <n wapenen, maar rechtvaardig O mijn ge weten verwijt mg dag en naoht de uitdaging. Geen redeneeren en wijsgeerig betoog was- «cben de schuld af. O, Znleima, mijn band is met bloed bevlekt, rood als de gindsche onder gaande zon san den horizontKunt gij mij nog beminnen, of enkel medelijden gevoelen iret nw vader?" »Vader, ik zal u troosten." „TroosteD, o kind 1" Vader, ik zeg udoe boetvaardigheid." „Ik zon 't willen doen, als ik kon, indien Te Voorschoten is in het hötel Het Wapen van Voorschoten aanbesteed, door den architect T. L. Kanters; bet bouwen van een vleugel in aansluiting met het bestaande pensionaat O. L. V. van Lourdes, op Bijdorp te Voor schoten. Ingekomen 12 biljetten. Minste inschrijver was de heer F. H. Joseph, te Utrecht, voor de som van f16,990. Naar wij vernemen, zullen in de aanstaande maand weder vier bekwame Uerlooiersbnechts naar Pretoria via Londen Kaapstad vertrekken voor rekening van de Znid- Af cikaausohe Maat schappij tot bereiding van leder, gevestigd te Amsterdam. Verder vernemen wij dat zij eerst bewijzen van bekwaamheid hebben moeten afleggen in de leerlooierij Au hord, van de heeren Gebroeders Thomassen, te Velp. Nog meldt men dat de Maatschappij aan die gezellen f 24 per week betaalt met vrijen overtocht en vrij wonen aan ds looierijen te Pretoria, behalve nog een gratificatie van f 3 per week, welke blijft staan tot de 3 jaren, waar voor zij aangenomeH werden, verstreken zijn. ArnhCt.) Zaterdag vertrek van Groningen onder geleide van den districts-inspeoteur derhfe- derlandsch Amtrikaansche Stoomboot-Maat schappij, den heer Kroes, een buitengewone trein met ongeveer 350 landverhuizers, bij welke zieb op de reis naar Amsterdam, te Meppel en te Zwolle, nog een groot aantal aansloten. Ook voor volgende weken worden buitengewone treinen tegemoet gez'en. Als vermoedelijke dadera van den te En schedé op F. Venerius gepleegden moord zijn gisteren ochtend H. S. Siemmink en R. de Boer naar het huis van arrest te Almelo overgebracht. Jl. Zondag werd in het beursgebouw te Hengelo de algemeene vergadering gehouden tot het doen van rekeoing en verantwoording door het bestuur van hat, aan de machine fabriek van Gebr. Stork Co. verbonden pensioen- en ziekenfonds, het weduwen- en weezenfonds en de spaarkas. De firma heeft ten voordeele van het pensioenfonds eene som van f5000 over het boekjaar 1838 bijgeschre ven. Jl. Zondag heeft er een hevige brand ge- woei ia de eikenschilbosschen van baron F. van B. te Dorenweerd. Er is eene halve hec tare door het vuur vernield. De brand is aangestoken. De dader werd te Renknm ont dekt en heeft zijne scbu'd bekend. Hij had z. g. Paaschvuur willen stoken. De schade is aanzienlijk. Te Tuil, gemeents Haaften, is gisteren nacht weder eene boerderij door brand vernield. Zes koeien en twee paarden kwamen in de vlammen om. slechts één zonde mijn gemoed bezwaarde, doch helaas, ik heb ook mijn geloof verzaakt." Herinner n dan het woord van den heili gen priester „Hebt gij gezondigd, doe boet vaardigheid, hebt gij duizendmaal gezondigd, doe duizendmaal boetvaardigheid." „Heeft een priester dat gezegd? Znleima, gij weet een zondaar te troosten. Gelij* een drenkeling zal ik mg aan nw woord vastbon den en moed scheppen. Gelijk David den ra- zenden Saul t,ot bedaren bracht door de mu ziek van zjjn harp, zoo hebt gij mij door uw woorden tot kalmte gestemd. De ziel van uw moeder schijnt met de uwe voort te leven. Uw raad geeft mij moednu zal ik waken en ook misschien bidden, opdat ik rust vinde." „Vader, ik zal u altoos toebehooren en nooit van uw zijde wijken. Wij mogen niet scheiden. Laat ons morgen te zamen van hier vertrek ken. Wij moeten met de oude gewoonte bre ken, een nieuw leven beginnen, een reis onder nemen en boetvaardigheid doen. Verandering van plaats en omgeving kan het beginnen van een nieuw leven gemakkelijk maken. Den volgenden morgen vroeg reden Selim en Zuleima over de heuvelen aan de oostzijde van het eiland. Tegen den middag gingen ze door een donkeren bergweg, die op een grot uitliep. Daar leefde de eerbiedwaardige grijsaard Aspar, de herder der Christenen, die op het eiland woonden. De priester moest zieh steeds verborgen honden voor de vervolgers. Nadat Sslisn en Znleima ia de grot door een menigte doorgangen en zijwegen waren gegaan, bereikten zij een groot vertrek, dat door een dik uit dieren vellen gemaakt gordijn van twee andere kamers was afgescheiden. Selim zonk op zijn knieën neder in de af geschutte ruimte, die den vervolgden herder en zijn kndde tot kerk moest dienen. Hij beleed zijn zonden en slaakte luide snik ken, zijn tranen bevochtigden den bodem van.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 2