Me Jaarg, Vrijdag 4 Mei 1888, No. 3074 V E R S CII IJN T I)AG E E I J K S. 41 Bureau: Boterstraat, E, 3 9. SJjjpuiT QBrqdcht. Tt «4- NIEUWE Prije van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden 1.50 franco p. post door geheel Nederland i 2. Afzonderlijke Nommers 'j.0.05 Prijs der Advertentiën; Van 16 regels/0.60 Elke gewone regel meer 0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. DUITSCHLAND. 6 Keizer had gisteren nacht minder goed tengevolge waarvan hij minder eetlnst a^' Hij zal het bed houden. Men rekent °P> dat een voorzichtige aanwending van °0)'tswevende middelen reactie zal brengen ln het krachtige gestel. De re:s naar Poisdam 2al waarschijnlijk uitgesteld worden. aar keizer Erederik zeer zwak blijft en 6 krachten dus niet zoo snel willen weer- eeren als gehoopt was, hebben de genees- ®®ren op nog meer rust aangedrongen, '«nvolgens wordt thans de Keizer schier in alle staatsaangelegenheden vervangen door en Kroonprins, die namens hem alle stukken ®®kent met de bemerking »in Vertretung Sr des Kaisers." 11 de zittmg der commissie van rappor- ,türs lit het Pruisische Huis van afgevaar hüdan over het wetsontwerp, volgens hetwelk ®r in Pruisen geen bier onder dien naam mag borden vei kocht, wanneer het bestaat uit andere bestanddeelen dan mout, hop, gist en Water, heeft de regeeringscommissaris mede gedeeld, dat er bij de regeering een wetsont werp in bewerking is, ten doel hebbende deze voor het geheele rijk te regelen Mitsdien Wil de Commissie nu aan het Huis van afge vaardigden voorstellen aan de regeering te doen blijken, dat daarmede wordt ingestemd. Volgens de Kreuzzeitung en de Btrl. Pol. Nachr. zijn in den allerjongsten tijd de be trekkingen tussehen Duitschland en Rusland Weder minder gunstig, dan zij kort geleden Keten aanzien. Met name heeft het weder in genade aannemen van Bogdanowiets, den ten vorige jare uit zijn ambt ontslagen vriend van Déroulède, te Berlijn kwaad bloed gezet. He geheimraad prof. Bardelebsn, die thans aan 's Keizers geneeskundigen dienst is ver- onden heeft na den Keizer onderzocht te ebben verklaard, dat de eerste weken kalm zwllen voorbijgaan. Aan de Liberti wordt Wit Berlijn gemeld, dat zond r bijkomende ««vallen, de Keizer nog vier ot vijfmaanden Kan leven EGYPTE. Ut Cairo wordt aan de Engelsche ochtend- aden gemeld, dat volgens een groot aantal Van Ondermann naar Wady-Halfa gekomen witgewekenen, de Mahdi door zijn plaatsver- Vanger is vermoord geworden. Deze laatste zelf hetbestuurin handen hebben genomen, en proclamatie noodigt alle geloovigen Wit zich bij de derwischen aan te sluiten, die ysmië veroverd hebben, en de Italianen noodzaken Massowah te verlaten. Deze oproeping, welke in geheel Opper- Epypte rondgaat, zou een grooten indruk op de in boorlingen maken. Uit Soekim wordt van Maandag aan de Tim'.s gemeld, dat het waarschijnlijk was deze stad door deBoueares.een zeer krijgszuchtigen stam die zich bij de troepen van Osman Digma heeft gevoegd, zou worden aangevallen. De Arabieren vertoonen zich bijna iederen nacht in de omstreken van Soekim en van de bui tenforten. Men heeft met goed gevolg ver scheidene mijnen laten springen en hoopt, dat de S.edaneezen door deze ontploffingen zich van een nachtelijken aanval zullen laten ont houden. ENGELAND. De Minister van Oorlog zou heden bij het Lagerhuis een voorstel indienen tot verster king van Engeland's weerkracht. Het Pauselijk decreet waarbij twee gevaar lijke verweermiddelen, door de Ieren in hun strijd tegen hunne verdiukkers aangewend, nl. het veldtochtsplan en het zgn. „boycotten" als strijdig met de rechtvaardigheid en de christelijke liefde worden veroordeeld, heeft door geheel Britannie en Ierland een diepen indruk gemaakt. De liberale Engelsche bladen trachten 's Pausen streven naar bevrediging verdacht de maken en beweren dat de Par- nellisten zich eenparig tegen Ts Pausen beslis sing zullen verzetten, doch niets blijkt minder waar te zijn. Wel zullen eenige heethoofden op den gevaarlijken weg voorthollen, maar het gros der Katholieke Ieren denkt er nmmer aan, den Paus te weerstreven. Parnell zelf, ofschoon protestant, onderweipt zich aan 's Pausen uitspraak. Freemans Journal, het orgaan van Parnell, vermaant tot onvoorwaardelijke onderwerping aan het verbod des Pausen en zegt dat alleen gedu d, rust, voorz chtigheid en gematigdheid tot de overwinning kunnen voeren, in den strijd, die in beginsel geenszins door den H. Stoel ver oordeeld is. Juist wanneer de uitspattingen zullen ophouden, dan eerst zal de Nationa.e Liga onverzettelijk sterk worden. Ook de Aartsbisschop van Dublin en de Ieren, die te Rjme vertoeven, hebben zich gehaast, hunne adhaesie aan de genomen beslissing te betuigen. FRANKRIJK. De President der Republiek is Dinsdag avond te zeven uren te Parijs van zijn reis naar het zuiden teruggekeerd. Vier a vijf duizend personen stonden hem aan het station af te wachten. Fr werd geroepen: Leve Carnot Leve de Republiek 1 welke kreten beant woord werden door een zacht »Leve Boulanger! Da politie had buitengewone maatregelen genomen. Toen president Carnot uit den trein stapte, werd hem het eerst de hand gereikt door den minister-president Floquet. Carnot zag er vermoeid uit. In een gesloten rijtuig reed hij naar het Elysee. Ia den eerstvolgenden ministerraad zal de wenschelijkheid besproken worden, dat de president ook reizen door het noordelijk, oostelijk en westelijk deel des lands zon ondernemen. Aubertin, die eenigen tijd geleden een aan slag op het leven van Ferry deed, wordt ontoerekenbaar voor zijn gepleegde daad ge acht. Hij z 1 binnenkort naar een krankzin nigen-gesticht worden overgebracht, Gene raal Caffarel en Mad. Limouzin hebben appèl aangeteekend tegen het vonnis, dat het door da zesde kamer tegen hen ui! gesproken von nis handhaaft. HET OOSTEN. Git goede bron wordt vernomen, dat Grie kenland bij de mogendheden stappen heeft gedasn om bare aandacht te vestigen op da vervolging, waaraan de in de Tnrksche grens districten wonende Grieken van wege de Tnrksche overheid bloot staan. De Standard verneemt uit Athene dat men aldaar de terugroeping verwacht van den Griekschen gezant te Constantinopel, zullende deze niet vervangen worden alvorens er een nieuwe Turksche gezant te Athene is benoemd. De Daiiy News verneemt uit Janina, dat de Porte de Armenische muzelmannen voor de politie op Creta aanwerft, ondanks hunne slechte faam. Fe Porte beweert dat zij deze lieden kiest wegens hunne kennis van de Grieksche taal. Nikolai Eflendi Satinsky is tot gouverneur van Creta benoemd. In Bulgarije is bet proces tegen kolonel PopofF en zijne medeplichtigen, die de krijgskas van hun regiment bestolen hebben, thans geëindigd. Kolonel Popoff is tot 4 jaar vestingstraf en de overige beschuldigden zijn tot hechtenis van 4 tot 7 maanden veroordeeld. Over allen is bovendien de militaire degradatie uitge sproken. ITALIË. In de Kamer van Afgevaardigden heeft giste ren de heer Renzi zijne aangekondigde inter polatie ontwikkeld over de kwestie met Abyssinia. Nadat ook de heeren Bonghi en Bogalmi het woord hadden gevoerd, verklaarde de minister van oorlog, dat de expeditie naar Noordelijk Afrika enkel het karakter eener demons'ratie had, en niet dat van verovering. J)e minister sprak voorts met veel lof van den opperbevelhebber, generaal San Marzano,. en van zijne troepen. De minister-president Crispi gaf te kennen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 1