imneitlauMi} ietjichteir. jg daar de geneesheeren het noodig oordeelden, dat hare zenuwen lot rust komen, wat moei lijk hier kan verwacht worden, daar het mili tair vertoon steeds aan mogelijke aanslagen herinnert. De koningin van Denemarken, haar moeder, zoomede de hertogin van Cum berland, haar zuster, zijn tot gezelschap uit- genoodigd, Bij gelegenheid van het nieuwjaar heeft de gouverneur-generaal vorst Dolgorokow te Moskao een schrijven van den Keizer ont vangen, waarin deze op het spoorweg-onge luk bij Borki zinspelende, heeft gezegd, dat God door de wonderbaarlijke redding den Czaar en het volk trouw en tot krachtig handelen heeft willen steunen. Met het ver nieuwde geloof in het bestuur der goddelijke voorzienigheid, bidt hij God, dat hij zijn han delingen leiden moge tot roem en tot welzijn van Busland. Schiedam, 18 Januari 1889. Be Toestand des Koning». Uit Apeldoorn wordt aan het Ltr. Dbl. gemeldNaar men meldt, heeft de ontboden ziekenoppasser nog geen dienst gedaan, terwijl Z. M, geheel verzorgd wordt door de kamer dienaars Moorman en Bertelman. Indien noodig, teekent Z. M. weder stukken, meestal te bed. Dinsdag heeft Z. M. zich een verza meling antiquiteiten laten tooncn. Uit oen en ander bljjkt, dat het gevaar van den toestand voor het oogenblik voorbij is, hoewel men niet nit het oog mag verliezen, dat de geleden pijnen het gestel verzwakt hebber, en de leeftijd das Konings vrees wettigt. Het officieel bulletin, heden voormiddag ten 1 ure op Het Loo uitgegeven, luidt als volgt De Koning heeft een rustigen dag en zeer goeden nacht doorgebracht. Professor Rosen- stein vond den toestand en de krachten be vredigend en het chronisoh lijden niet belang rijk verergerd. De verkiezing van twee leden van den Gemeenteraad in de vacaturen, ontstaan door het overlijden van de heeren P. Melehers en J. A. Nolet Wzn, zal plaats hebben op Dins dag 29 Januari a. s. Wij vernemen, dat opmetingen gedaan zijn tan den Fiankeland?chen dijk en het voor malig huis voor den veerdienst van Schiedam op Peruis. Die opmetingen worden in verband gebraoht met plannen, die bestaan zonden om genoemd veerhuis te restanreeren en behalve voor zijne tegenwoordige bestemming, ook te doen stiekken voor kantoor voor het Haven geld en van den Havenmeester, die tevens in bedoeld gebouw zijne woning zonde vinden. Door een en ander zon in eene werkelijke be hoefte worden voorzien, de oprit van den P rankelandschen dijk, die veel te wenschen overlaat, verbeterd worden, en tegelijk eene zeer gewerischte verfraaïng in dit stadsgedeelte wor den aangebracht. Door de politie werd gisteren alhier aange houden de persoon W. C. v. d. V., wonende alhier die zich heeft schuldig gemaakt aan diefat al van de koperen doppen op gevelkommen der waterleiding bjj verschillende ingezetenen alhier^ Aan den Rotterdamschen djjk ter hoogte van het Roode Hek had gisteren-namiddag omstreeks vier aren een ongeval plaats, dat nog betrekkeljjk goed is afgeloopen. De voer man van den met twee paarden bespannen en met kelderkisten beladen wagen van de firma Van Deventer Co, die naar Rotterdam reed, moest even voor het Roode Hek uithalen voor een van Rotterdam komendrijtuig, toen de wagen door de gladheid vau den weg van den dijk gleed, op zij sloegen op den tramweg terechtkwam. De voerman en nog een persoon, die bij hem zat, sprongen tijdig van den wagen de paarden bleven gelokkig op den dijk staan, maar esn aanial flesschen en eecige kelderkisien werden verbrjjzeld en ook de wagen werd beschadigd. Nauwelijks had dit ongeval plaats gehad of de tram kwam aanstoomenzij ondervond nu s'echts eeuige vertraging, doordien zij aan het Roode Hek halt moest houden. Ware het on geluk ecnige oogenblikken vroeger gebeurd, het zon zeker minder goed zijn afgeloopen. Door plaatsgebrek zien wjj ons genoodzaakt, het verslag van de tooneelvoorstelling in den Officierentnin op gisteren-avond, tot morgen nit te stellen. De nieuwe schoolwet is in den ministerraad gearresteerd en naar den Raad van State ver zonden. Vad.) Da Staatscourant van gisteren bevat den tekst der tusscben Nederland en Oostenrijk- Hongarije uitgewisselde verklaringen,strekken de tot het wederzijds nemen van maatregelen om den zoogenaamden handel in jeugdige vrouwen en meisjes tegen te gaan. Naar wij vernemen, bestaat bjj de betrokken Ondernemingen bet plan, om met ingang van 15 Februari 1889 een pakkettarief in te voeren voor het vervoer van pakjes tot een gewicht van 10 kilogram, tnsschen stations der Hol- landsohe IJzeren en der Neöerlandsche Rhijn- spoorweg Maatschappij eenerzijds, en Londen (London—Chatham en Dover Railway) ander zijds via Vlissingen— Queenboro' en omgekeerd. (N. R. Ct.) De politie uit Amsterdam heeft in eene woning in de Poppensteeg te Delft aangehou den een valsohs-munter, medeplichtige waar schijnlijk van de onlangs te Amsterdam ver oordeelde valsohe -munters. De man werd gevonden te midden van alle mogelijke voorwer pen en werktuigen tot het man ten van valech geld, als vormen voor verschillende muntstuk ken, gietlepels, metalen enz.en in zijne zakken werden valsche muntstukken, klein en groot, gevonden. Het gerucht, door sommige bladen in de laatste dagen verspreid, als zou men de be zorgers en vervaardigers der bewuste St. Ni- colaas-kistjes op het spoor zijn, mist, helaas, tot hiertoe allen grond. Wel is men steeds ijverig in de weer om te trachten de schul digen op te sporen, maar tot heden tast men nog in het duister. A. v. d. D. Een machinist, gelogeerd in het logement Het Haantje, aan den Zeedjjk te Amsterdam, is gisteren nacht in de Spooksteeg aangeval len en van een portefeuille met f 474 beroofd, Achtereenvolgens zijn drie vrouwen een sto ker en drie diamantslijper?, allen wonende O.-Z. Armsteeg, als verdacht van medeplich tigheid gevat. De stoker is door den machinist als medeplichtige herkend. Vanaf Dinsdag 22 Januari e. k. zullen des Dinsdags om de vier weken met den trein van 11,52 uit Amsterdam naar Antwerpen, brieven en andere stokken naar Ned. Oost- Indië kunnen worden verzonden, langs den weg van Brindisi in aansluiting aldaar op de Dnitsche pakketbooten, die des Vrijdags ova de vier weken uit Brindisi naar Singapore enz. vertrekken. De met deze gelegenheid te verzenden brie ven en andere stukken zullen echter moeten zijn voorzien van een duidelijke in het oog vallende aanwijzing, dat verzending met de Duitsche pakketbooten verlangd wordt. A j De raad van Helder heeft besloten, dat de pensionneering der gemeente-ambtenaren van 1 Januari 1890 af naar een vasten maatstaf zal geschieden. De daarop betrekking hebbende verordening bepaalt o. a., dat het pensioen zal worden verleend op öBjsrigen leeftijd of bij vroeger voorkomende lichaams- of zielsgebreken, waardoor de betrokken amb tenaar voor den dienst ongeschikt wordt. De ambtenaren moeten, om aanspraak op pensioen te kunnan doen gelden, jaarljjks 2% van hun traktement storten, In de Koolstraat te Utrecht had Maandag avond een volksoploop plaats, waarbjj bij zekeren aldaar wonenden R, een aantal glasruiten werden verbrijzeld, terwijl zich daar eergisteravond weder een opgewonden volks menigte verzamelde en er opnieuw eenige glasruiten werden ingeworpen. De politie mocht er echter spoedig in slagen, de menigte nit een te drijven, die evenwel, door tal van bedreigingen, duidelijk te kennen gaf hoezeer zij op R. en diens buitenhuwelijksohe vrouw verbitterd is. De aanleiding tot dsze verbittering moet gezocht worden in het feit, dat zekere vrouw H. wonende iu de Ganssteeg aldaar, dezer dagen, terwijl haar man naar zijn werk was, met medeneming van alles wat zjj heeft kunnen bemachtigen, doch met achterlating van ean 5-tal nog jeugdige kinderen, de ech telijke woning heeft verlaten en met voor noemden R. is gaan samenwonen. Toen de man van zijn werk thuis kwam, was met zijn vrouw, bijna al het huisraad verdwenen en zaten de kindertjes verkleumd van koude bjj elkander op den zolder, waar de ontaarde moeder ze voor haar vertrek had nedergezet. Aan de conmiezen bij 'a rijks belastingen, Niemeier en Bervoets, te Ter-Apel, gelakte het, in den nacht van 14 op 15 Januari jl. twee personen aan te houden door wie varkens nit Pruisen in Nederland werden binnenge voerd en wel nabij Barnvlair, onder Vlagt- wedde. Proces-verba al werd opgemaakt en de in beslag genomen varkens gesteld ter be schikking van den burgemeester der gemeente Vlagtwedde. Het lichten van de gezonken spoorboot Friesland is gestaakt, daar het ijs in zee de werkzaamheden onmogelijk maakt. Van de boot, die vroeger nog zichtbaar was aan den schoorsteen en mast, is niets meer te zien, daar de schoorsteen, brng, eot. doot de duikers er zijn afgenomen, terwijl nu de mast door het ijs van de stoomboot ia afge schoven. De Zuiderzee is bijna overal vol ijs, zoodat de scheepvaart is gestremd. De Minister Fock van de Harlinger stoomboot-maatschappij is eergisteren te Eckhnizen aangekomen en was genoodzaakt aldaar te bljjven. De veerbooteö tnsschen Enkhuizen en Stavoren hebben den dienst gestaakt. Het verkeer tusschen Monnikendam en het eiland Marken is door het ijs uiterst mo ie* lijk. In een enkelen nacht is de Gou-vze»

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1889 | | pagina 2