Sinityntanduhe Heighten. scheuring van betrek. De Daily Telegraph acht het voor Europa van weinig belang, welken regeering svorm Brazilië hebbe, mits de vrede er slechts bewaard blijve. Indien de nieuwe bestuurders de orde weten te handhaven en de onmetelijke hulpbronnen des lands te ontwikkelen, dan kunnen zij op de welwillendheid van Europa staat maken. De Morning Rost vreest, dat Brazilië een tijdperk van wanorde is ingetreden, daar de leden van bet nieuwe gouvernement geen voldoende waarborgen voor de orde schijnen op te leveren. De Times meldt uit Constantinopel, dat de Sultan het besluit tot vermindering van het leger heeft ingetrokken. De bezuinigingen, die daardoor te verkrijgen zouden zijn ge weest, moeten nu langs anderen weg ge vonden worden. De Egyptiecne begrooting voor 1890 sluit met een overschot van 150.000 Egyptische pondm en met eene vermindering der belastingen van 100.000 ponden. OOSTENRIJK—HONGA RIJE. In zekere hooge kringen te Weenen heet het, dat de Keizer m nder genegen is van prins Ferdinand van C burg de hand af te trekken, dan doorgraaf Kalnoky in de laatste bijeenkomst te Friedrichsruhe is geschied. Er zou dan ook sprake zijn van Kalnoky's af treden. Daarentegen wordt in de Relief reit Fresse en ook in de Weener politieke kringen >ab- Burd" genoemd het bericht van den corres pondent van de Timesdat graaf Kalnoky zijne politi k gewijzigd en verklaard zou heb ben, dat Oostent ijk-Hongarije prins Ferdinand als vorst van Bulgarije nimmer erkennen zal. In politieke kringen te Rome gelooft men, dat het bezoek van den Czaar te Berlijn en van graaf Kaluoky te Friedrichsrube tot uitslag gehad hebben het vaststellen van een modus vivendi tusschen Duitschland en Rus land. Met 34 tegen 21 stemmen heeft de Tyrool- sche Landdag een voorstel aangenomen be treffende de verandering van het provinciaal bestuur, waarin wordt verklaard, dat een bijzondere instelling noodig is, waarbij ten minste een zekere zelfstandigheid aan Itali- aansch Tyrol wordt toegestaan. ROME. Jl. Zondag is in de zaal der Canonisatie op het Vaticaan in tegenwoordigheid der Fransche pelgrims de zaligverklaring uit gesproken van den eerbiedwaardigen pater Chanel, een Fransch priester. Volgens regel is de H. Vader in den namiddag bij het altaar van den nieuwen gelukzalige komen bidden. De Moniteur de Rome verneemt, dat Z. Em. kardinaal Lavigerie, die thans weer zijne residentie te Algiers heeft betrokken, van zijne laatste ongesteldheden geheel hersteld is en eene uitsteKende gezondheid geniet. De doorluchtige prelaat heeft zijne werkzaam heden met den gewonen ijver hervat. De door Engeland bij het Vaticaan aan gestelde gevolmachtigde minister, de heer Simmons, is gisteren door den Paus in plech tige audiëntie ontvangen ter overhandiging zijner geloofsbrieven. Volgens de Fanfulla loopt in de Vati- caansche kringen het gerucht, dat de Ver- eenigde Staten van N.-Amerika een gezant bij den H. Stoel zuller. aanstellen. Schiedam, 19 November 1889. De Italiasnsehe regeering heeft de ome verzocht, baar mede te deelen, welke midde len hier te lande worden gebezigd om alco holische dranken en wjju te vervalschen, en welke methouen worden gevolgd om die ver- valschingen te ontdekken. De Regeering heeft het noodige onderzoek ingesteld. Door het ministerie van oorlog zijn strenge bepalingen uitgevaardigd omtrent het beheer der artillerieparken, en zulks ten gevolge van den onlangs plaats gehad hebbende zelfmoord te Arnhem. Een onaangename tijding voor hen die na- 1 Jig zijn in het aanzuiveren van hun belas- tinge 1 Aan de deurwaarders der directe belastingen is last gegeven om de vervolgin gen tegen nalatigen zoo spoedig en strerig mogelijk te doen plaats hebben. In het barre seizoen kan dit vonr mnnigen huisvader hoogst moeielijke oogenblikken geven. De datum, waarop de Rijnspoorwegmaat schappij zal worden ontbonden, en het daarbij in dienst zijnde personeel, alsmede de lijnen aan de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen znllen overgaan, is vastgesteld en wel op 1 Mei 1890. Een zeer treurig ongeval heeft zich in den nacht van Zaterdag op Zondag te Kralingen voo; gedaan. De 17 jarige zoon van den heer v. A. werd Zondag-morgen dood in zijn bed gevonden, gestikt door den petroleum walm van het lichtje op zijne slaapkamer. Uit een schip, liggende aan de wal te Feij- enoord heeft eergisteren een belangrijke dief stal, gepaard met braak, plaats gehad. Vele voorwerpen van waarde worden vermist. De politie moet de daders reeds op 't spoor zijn. Op bijna 92-jnrigen leeftjjd overleed Za terdag jl. te Oad-Delftshaven de heer J. J. Kam, die van 23 Angs. 1855 tot 30 Jan. 1886, toen Delftshaven nog als afzonder lijkege- meente bestond, lid van den gemeenteraad was en gednrende 29 jaren de betrekking van wethonder vervulde. Zaterdag is op de stoep van een huis aan de Glashaven te Rotterdam door een kind gevonden een pakje, aan het adres van dr. Burger, Leuvehaven, bevattende de trousse met heelkundige instrumenten, bem met een winterjas de vorige week ontvreemd. De zilveren sluiting was echter afgebroken. Behalve het goed geschreven adres, geeft deze vondst geen nadere aanwijzing omtrent dezen brutalen diefstal. De collecte na esn liefdadigheids-predikatie van den zeereerw. heer J. Menten, pastoor te Echt, Zondag-avond inde H. Antonius-kerk te Rotterdam gehouden, heeft de som van f 1025 opgebracht. Op den Staatsspoorweg nabij Rotterdam is Zondag-ochtend circa 4 nnr een goede rentrein, komende van Rczendaal en achttien wagens tellende, geladen met sniker, tussoben IJselmonde en Ridderkerk ontspoord. Zeven tien wagens zijn nit de sporen geraakt. Twee daarvan zijn benedendijks gevallen. Een vijf tiental wagens zit deels op en in elkaar. Paneelen zoowel aan de voor- als aan de achterzijde zijn afgebroken en versplinterd wielen zijn op eikaar gestapeld en gelijken een reusaehfigen 8 loopplanken en portieren zjjn verwrongen en verzet of steken dwars door andere waggons, terwijl de sniker die overal nit langs en doorloopt als geheel verlo ren kan worden beschouwd, daar slechts eenige honderdtallen zakken verwijderd zjjn kunnen worden. De materieele schade is zeer groot en wordt op duiz-mden geschat. Het op dezen »sniker- trein" dienstdoende personeel van 6 man is er ongedeerd afgekomen, hoewel twee lemmer» Blechts met veel moeite nit de omgekantelde wagens bevrijd zijn kannen worden. Het on geluk on'stond doordat de trein zich op eett verkeerd spoor bevond. Da over den spoorweg geworpen overblijfselen van den trein maakte het gebruik van het tweede spoor onmozelijk, zoodat voor het personenverkeer op den Staats spoorweg slechts ééoe baan kon worden be reden, waardoor de treinenloop groote vertra ging ondervond. Eenigen tijd geleden ontleenden wij aan da N. Rott. Cl een bericht uit Delft betreffend» de afstamming in de rechte lija van Huig De Groot. EeD mede afstammeling van den be roemden vaderlander deelt thans in de Pi- Rolt. Ct mede, dat dit bericht onjnist was, daar, behalve de heer Cornets De Groot van Kraaijenbnrg, te 's-Hage, nog tal van andere mannelijke en vrouwelijke afstammelingen, zoowel hier te Lande ais in Indlö, in de rechte ljjn bestaan. (2.) Naar de Amst. Ct. verneemt, is de ac'enr Louis Bouwmeester ernstig ongesteld en maakt men zich bavreesd voor zijn geestvermogens De Amsterdamsabe oorrespondent der Mtd- delb. Ct. meldt, dat de heer Bouwmeester lijdende is aan een ziekte, die mter den geest dan het lichaam aandoet en zon voortspruiten nit een levensopvatting, die het groote publiek niet bij een stooneelspeler" vei wacht. G'steren naobt is te Amsterdam, in de Huidenstraat, brand ontstaan, met bet ongelok- kig gevolg dat de vrouw van den inspeotenr van politie Doornbos verbrand is. De meid sprong met hun vijfjarig dochtertje het venster uit op de plaats aohter het huis en werd zwaar gekwetst. De tienjarige Ucbo Doornbos redde zich door langs een gootpijp naar be neden te gljjden. De he ir Doornhos zelve bad nachtdienst. Nader wordt ons omtrent dezen brand ge meld De brand ontstond heden nacht te 2 n. 80 in het achterste gedeelte der eerste verdieping waar de vrouw des huize3 sliep, en vermoedelijk door het inbranden en barsten van eene lamp. Door de nachtelijke stilte woekerde de vlam spoedig voort naar boven waar de dienstmaagd door de banauwde lucht wakker werd. Zij ijlde naar de eerste verdie ping en sprong met het vijfjar:g kind nit het raam door eene zoogenaamde lantaarn viel zij op eene binnenplaats. Zij heoft beide beanen gebroken en het kind werd aan armen en hoofdje ernstig gewond. Het meisje wordt in het gast huis verpleegd. Aangezien de knaap ook reeds op redding bedacht was, vermeenden de bnren, dat de vronr^ des huizes bet brandende perceel reeds ont vlucht was, wat later bleek niet bet geval te zijn. Een brandweerman vond haar, meer gestikt dan verbrand, te bed. Het aohterstc gedeelte en de bovenverdieping zijn bijna geheel uitgebrand. (A. R. Ct.) Gednrende de laatste dagen houdt zioh lang9 onze kust bijzonder veel baring op. Te Nieuwe* diep binnenkomende visschers melden, dat zg op verschillende plaatsen door omvangrijk» scholen waren heengezeild, wat hen zelden o nooit te voren was wedervaren. Deze groot» voorraad voedsel in de nabjjheid van denwa moet, volgens vaklui, een ongunstige iavRe op de vangat van beugviscb, sohelvisch kabeljauw uitoefenen. Een winkelier te Arnhem, die eenige dage» geleden failliet weid verklaard, is terzake T» verduistering van goederen, die bij aan

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1889 | | pagina 2