BINNENLAND. AD V Eli T E N T I E N. III. Eene MOUTERIJ, »de Papegaai", met Open Grond, stortende 5 last. had en dii aangenomen was, werd dit met luide kreten van leve de Koning begroet en verklaarde Iranvi dat dit bericht groote vol doening in het land geven zal. ZWITSERLAND. Uit Bern wordt van gisteren geseind In strijd met zekere berichten heeft Zwitserland van Duitschland geene voorstel len ontvangen tot hernieuwing van het in Mei jl. door Duitschland opgezegde neder- zettingstractaat. Intusschen is de verhouding' tusschen de beide mogendheden weder even vriendschappelijk geworden als voorheen. Schiedam, 15 Maart 1890. TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 14 Maart. De heer C r e m e r ontwikkelde zijne inter pellatie over de vestiging van een consul- generaal te Amoy. Met den Minister van Buitenlandsche zaken bleef de interpellant verschillen over de voorkeur aan Amoy boven Swatow gegeven. De heer Cremer werd echter bevredigd door de mededeeling van den Minister, dat de missie zich zal uit strekken over geheel Zuid-China en dat de consul-generaal, alvorens zijn standplaats te betrekken, zich te Honkong op de hoogte zal gaan stellen van de verschillende toestanden, ook in verband met de emigratie. De Kamer heeft voorts nog eenige wets ontwerpen afgedaan, waaronder de onteige ningswet voor de uitbreiding van het station- 's-Hertogenbosch in verband met den aan leg van de spoorweglijn Zwaluwe—'s Her togenbosch en de voordracht tot wijziging van de wet op de inkwartieringen. Daarop werd de vergadering tot aanst. Dinsdag gescheiden. Door de politie alhier zijn gisteren-ochtend twee jongens, van elf en veertien jaar, aan gehouden, die zich hadden schuldig gemaakt aan het ontvreemden van een stuk ijzer, wegende 34 kilo, van de draaibrug over de buitensluis alhier. Tegen een persoon, kleurling, die op de paardenmarkt onzedelijke blaadjes verkocht, werd proces-verbaal op gemaakt. Als eene bijzonderheid verdient vermelding, dat het barkschip Noach VI, van Java, het vorige jaar den 20n Februari alhier werd ingeklaard onder no. 7 en thans den 13n Maart 11. weder onder no. 7 is ingeklaard. Voorzeker pleit dit niet voor vermeerderde scheepvaartbeweging in de eerste maanden van dit jaar, in vergelijking met die van het vorige jaar. Door den minister van binnenlandsche zaken is aan de Commissarissen des Konings in de onderscheidene provinciën een schrijven ge richt, houdende het verzoek, om de burge meesters te wijzen op het groote belang, dat de Nederlandsche handel heeft bij het behoud van den uitvoer van vee en vleeschwaren naar het buitenland, en dat het van groot gewicht is, dat, voor zoover dit in hunne macht staat, zij zoo nauwkeurig mogelijk toezien, dat worde voldaan aan de voorwaarden, door de buitenlandsche autoriteiten voor den invoer uit Nederland gesteld. Bepaaldelijk ten opzichte van den uitvoer naar Duitschland is het volgens den minister wenschelijk, dat de burgemeester, zooveel doenlijk, zich overtuige van de herkomst der uit te voeren varkens en van het varkensvleesch en van den omvang en den aard der handelszaak van dengene, die een bewijs van oorsprong vraagt, en dat hij, zoo mogelijk, maatregelen neme dat het certificaat van oorsprong ook werkelijk gebruikt worde voor de waren, waarvoor het is afgegeven, en dat daarvan geen misbruik worde gemaakt. Door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is aan de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal een adres gericht, waarin zij verzoe ken de aanhangige voordracht tot vaststelling van wetsbepalingen ter bescherming van 'sRij ks waterstaatswerken alsmede ter verzekering O van het doelmatig en veilig gebruik dier wer ken, zooals het thans bij die Kamer is inge diend, "niet aan te nemen. Naar men verneemt is mr. H. A. Van de Velde, burgemeester van Loosduinen, bestemd voor de plaats in de Tweede kamer, welke de heer Fabius zal ledig maken. Dan zou het voormalige kiesdistrict Delft weer eerlijk verdeeld zijneen Delvenaar afgevaardigd door het Westland en een Westlander door Delit. (R. N./ Naar men verneemt, heeft de directeur der Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschap pij ook nog op andere wijze dan door vracht reductie hare medewerking toegezegd voor de Tentoonstelling tot bevordering van veilig heid en gezondheid in fabrieken en werk plaatsen en eene bijdrage van f 500 in het ondersteuningsfonds van het comité gestort. De »Vereeniging tot Behartiging der Stoom vaart-Belangen in Nederland" heeft haar over eenkomst met bet dagblad de Scheepvaart doen eindigen. In de vergadering van het bestuur der R.-K. kiesvereeniging te Goes van 13 Maart 11. werd besloten, eene circulaire van den volgenden inhoud te zenden aan alle roomsch- katholieke kiezers van het hoofdkiesdistrict »In haar vergadering van 8 Maart II. heeft de R. K. kiesvereeniging alhier haar bestuur gemachtigd, den eventueelen candidaten ter voorziening in de vacature voor het lidmaat schap der Tweede Kamer der Staten-Gene- raal in ons hoofdkiesdistrict af te vragen welk hun gevoelen is in zake den verplich ten persoonlijken dienstplicht. Door het bestuur is aan deze opdracht voldaan, en blijkens de ingekomen antwoor den der candidaten mr. L. Wi C. Keucheni- us en J. H. C. Heijse kan een eventueel bij de Kamers in te dienen wetsontwerp, waarbij de verplichte persoonlijke dienstplicht wordt voorgesteld, op hun steun rekenen. Naar aanleiding en ten gevolge van deze uit de Kamers van koophandel te Amsterdam, Rotterdam, 's-Hage en Utrecht, die de be langen van nijverheid bij de ingediende voorstellen tot overneming van den Rijnspoor weg door den Staat heeft overwogen. Het verslag dier commissie zal binnen kort ver schijnen. (Zie verder het Bijvoegsel.) De notaris P. F. J. VAN DEN HEIJDEN te S c h i e d a m, zal in bet openbaar verkoopen I. Eene BRANDERIJ, »de Druif", met ruimen Open Grond, wijk D, 133. II. Eene BRANDERIJ, »de Ruit", met ruimen Open Grond, wijk D, 132. Deze branderijen zijn voorzien van koel bakken met koperen Beslag, 1 dis tilleer-, 2 ruwketels en 12 beslag- bakken. Alles aan het Groene Weegje en dadelijk te aanvaarden. IV. Een HEERENHUIS met over- bouwden Gang, Keuken en Open Grond aan de Schie of Koningsstraat, wijk D, 137, ter grootte van 207 vierkante ellen. Verhuurd tot 15 December 1892 voor f450 'sjaars. NB. Alles aan en hij elkander gelegen en groot 1390 vierkante ellenuitmuntend terrein om te bouwen. De verdeeling der verschillende koopen is op het terrein duidelijk afgebakend en de Heer THEOD. GOVAART is bereid aanwij zing te doenterwijl het Heerenhuis te bezichtigen is Dinsdag en Woensdag voor de veiling van elf tot vier ure, op vertoon van een toegangbiljet afgegeven door voornoemden notaris. Veiling Vrijdag 21 Maart 1890, 'smorgens 11 ure, en afslag daags daar na, 's avonds 8 uur, in het VERKOOP LOKAAL aan de Korte Haven te S c h i e- dam, inmiddels ligt de kadastrale kaart ter inzage en zijn inlichtingen te bekomen ten kantore van den notaris VAN DER HEIJDEN. antwoorden heeft de R. K. kiesvereeniging alhier in haar vergadering van 13 Maart jl. met algemeene stemmen besloten, bij de aanstaande verkiezing zich van stemming te onthouden, en noodigt zij bij deze haar R. K. medekiezers in dit hoofdkiesdistrict drin gend uit, Dinsdag a. s. evenzoo te handelen, en dus, als protest tegen het streven naar invoering van verplichten persoonlijken dienst plicht, zich van stemming te onthouden." De gewapende sloep van het wachtschip is van IJmuiden te Amsterdam teruggekeerd Het Engelsche stoomschip Hartville, dat de schade aan de ebdeuren van de sluis te IJmuiden toebracht, is binnen de zeesluis en komt naar Amsterdam, zoodat streng toe zicht op dat schip met het oog op mogelijk vertrek zonder betaling der kosten niet meer noodig is. Te Amsterdam heeft Dinsdag de laatste vergadering plaats gehad van de commissie De notaris W. J. A. ROLDANUS te Schiedam, is voornemens in het gebouw Miisis Sacrum" aldaar, op Vrijdag 28 Maart 1890, des voor middags te 11 uren te veilen en op Zaterdag 28 Maart 1890, des avonds te 8 uren, te verkoopen: Een goed onderhouden PAND met Open grond en Erve, bestaande in een Winkelhuis met afzonderlijk Bovenhuis, voorzien van Waterleiding, bevattende diverse nette ver trekken, badkamer, keuken, kelder en zolder, staande en gelegen te Schiedam aan de Kethelstraat, Wijk A. no. 5 en 5a, kadaster Sectie A. no. 1332, groot 301 cen tiaren. Gedeeltelijk in eigen gebruik en gedeel telijk verhuurd voor f'5 in de week. Grondbelasting over 1890 f29.15. Te bezichtigen Woensdag en Donderdag 26 en 27 Maart 1890, van des voormid dags 11 tot des namiddags 3 uren op ver toon van een toegangsbewijs door genoemden notaris ROLDANUS afgegeven, te wiens kantore omtrent de koopvoorwaarden inlich tingen te bekomen zijn.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 2