Burgerlijke Stand. Vervolg Binnenland. LAATSTE BERICHTEN. Handelsberichten. 170.25 169.50 166.— 165.50 34.10 34.— 35.40 35.30 19.— 19.— 16.95 16.95 53.50 53.50 53.40 53.30 16.25 17.10 16.10 16.40 36. - 36.— 36.50 36.25 VEEMARKT TE LONDEN, 24 Maart. in Wallis, een honderdtal huizen in de asch is gelegd. Van het huisraad kon niets gered worden, terwijl ook het vee in de vlammen omkwam. Zeven personen bekwamen brand wonden. Niets was verzekerd. Latere berichten spreken van 200 huizen die door den brand zijn vernield. In een oog wenk stonden de huizen, die alle uit hout zijn opgetrokken, in lichterlaaie, terwijl een he vige zuiden wind alle pogingen, om het vuur in zijn voortgang te stuiten, deed schip breuk lijden. Daar, op enkele uitzonderingen na, geen enkele inwoner van Campel zijn bezittingen verzekerd had, heerscht in het dorp de grootste armoede. De regeering van Wallis heeft zich het lot der slachtoffers van den brand aangetrokken. Vele inwoners namen voor groote sommen deel in de werken aan de Rhone. Het echtpaar Smeraldi, in de me des Cerises te Brussel, is door de rechtbank veroordeeld, wijl zij hun melk te veel met water verdunden. De vrouw werd tot 50 frs. boete veroor deeld, de man, een recidivist, tot 100 frs. boete. Eenige gevallen van de nieuw-opgetreden slaapziekte »Da Nona" worden uit Frankrijk gemeld. De ziekte wordt als een soort van pelagra beschouwd, zonder den uitslag, die zich bij deze ongesteldheid vertoont. Evenals deze ziekte, die elk voorjaar in Noord-Italië optreedt, wordt »La Nona" aan het overvloe dig gebruik van maïsmeel toegeschreven. De gevallen zijn sporadisch. Moord in een trein. Op den spoor weg Ismid-Angora, Turkije, zijn een opzichter met zijn vrouw, benevens een Italiaansche assistent vermoord geworden. De laatste kon nog eenige aanwijzingen omtrent de moor denaar geven een van hun werd kort daarop gearresteerd en legde een volledige bekente nis af. Waarschijnlijk zijn de daders Tscher- kessen. Vergadering van den Gemeenteraad op Maandag 24 Maart, des namiddags kwart voor twee uren. Afwezig de heeren Dijkmans en Van Gent. Na lezing en goedkeuring der notulen komen ter tafel de volgende ingekomen stukken, o. a. een heel ongunstig nader rap port over het belasting-voorstel «Straatgeld" van wege de Commissie voor de belastingen, voorstellen tot af- en overschrijving van posten op de Begrooting en een adres van den Gemeenteraad te Rozendaal en Nispen ter ondersteuning van een beweging tegen den persoonlijken dienstplicht. Vervolgens werden eenige adressen van kiezers voorgelezen, die verzochten alsnog op de Kiezerslijsten te worden geplaatst, welke adressen in een volgende vergadering zullen worden behandeld, evenals die van den heer Van Dolder, die tegen de plaatsing van Van Slobbe op die lijsten opkomt, en van den heer Vernède, die evenzeer de namen van Haring en Kruining verlangt doorgehaald te zien. De geloofsbrieven van de heeren Prins en Swart, nieuwbenoemde raadsleden, werden geen rust; en was de tafel opgebroken,ver spreidden wij ons allerzijds om kalme rust te smaken, dan snelden zij eenparig ter comitéhut heen, beklommen plichtmatig hunne verheven couchettes, en maakten elkander deelgenoot van nieuwe ontdekkingen en nieuwe vruchten hunner weelderige fan tasie. Zoo snelden de dagen voorbij. Reeds was het dek ettelijke malen van voren naar achte ren, van stuur- naar bakboordszijde nauw keurig nagemeten, reeds was de voorberei ding eener schitterende verlichting tot stand gekomen, en was de commissie in 't schemer uur hoog in de. fokkemast gezien, toen de vooravond van het feest was aangebroken. Na een uitmuntend diner in de_ groote salon, waren wij traag en loom in onze dekstoelen neergevallen en genoten een siesta, zooals slechts weinigen kunnen waardeeren. Zacht wiegde het schip in lange lijnen heen en weder en verstoorde den waan als waren wij gezeten op het terras eener druk- commissariaal gemaakt en tot de goedkeu ring daarvan besloten. Hunne toelating volgde nu van zelf, meende de heer Van Erpecum, zonder dat dit er uitdrukkelijk bij behoefde bepaald te worden. Bij het thans aan de orde stellen van de belastingplannen; «Straatgeld" en «Spuigeld," deed de heer Visser het voorstel, om de massa van nog te verwachten werkzaam heden, daarmede heden niet aantevangen. In 't begin verzette de Voorzitter zich tegen dit uitstel, doch gaf eindelijk toe, deze be langrijke onderwerpen spoedig en wel a. s. Woensdag-namiddag in een gecontinueerde vergadering te doen behandelen. Nog werd besloten tot aankoop van een brancard, en het verleenen van de gewone jaarlijksche gratificatie aan Van der Sluijs, brug- en sluiswachter. Waarop de Vergadering overging tot een zitting met gesloten deuren, welke een ge- ruimen tijd aanhield. Zondag-avond hebben te Middelburg grove baldadigheden plaats gehad voor het gebouw van het «Leger des Heils" op de Hoogstraat, en zijn al de glasruiten aldaar stuk geslagen. BERLIJN, 23 Maart. Het gerucht eener benoeming van den een of anderen totnutoe genoemden gezant tot minister van buiten- landsche zaken wordt tegengesproken. Er moet een ander diplomaat voor die betrek king in aanmerking zijn gekomen. De prins van Wales heeft gisteren met zijn zoon bij graaf Herbert von Bismarck gesoupeerd. BEURS TE SCHIEDAM, 24 Maart 1890. kMakelaars f9. outwijn, Commissie f9. Verhandeld tot 8'/s. Stemmingonveranderd. Jenever f 14.50 Ct. per Heet. Amst. proef f 15.75. Gist per beslag der bakken van 25 dezer 25 ct. per kilo. Berlijn. (Slotkoers.) Keulen. Parijs. Amsterdam. 22 Maart, Rogge, April/Mei. Juni/Juli. Spiritus, April/Mei. Aug. /Sept. Rogge dadelijk. i Maart. Meell 2Merk.l.md. 12 April. 1 Rogge, loop. md. April. Spiritus, loop. m. April. 22 Mrt. 24 Mrt. Rogge op levering traag deze maand f144, 145, 144; Oct. f 133,132. 24 Maart, Rogge op levering iets lager Maart voor 1 uur f '145, 14', later f143, 144; Mei f140, 139; Oct, f132,133. Aange zegd heden 300 last, totaal deze maand 5950 Last. Keulen Rijnhoogte ('s nam. 1 uur) 22 Maart 3.06 M. 24 Maart 2.59 M. bezochte badplaats. Langzaam dook de zon aan 't einde harer baan aan den horizont weglangzaam gleed zij henen in de hup pelende golfjes, wier dartele lijnen scherp uitkwamen tegen den vurigen achtergrond langzaam dook zij onder, en lager en lager zinkende, wierp zij één schitterende straal als afscheidsgroet in den onmetelijken Oce aan, en verdween in een zee van goud. Hoe klein en nietig zijn wij allen die ach terblijven in het duisterhulpbehoevend strekken wij de armen uit naar de plaats waar het licht verdween, en een eindloos verlangen naar den vurigen machtigen licht bol maakt zich van ons meester. Lang nog staarde ik op de lichte goudgerande wolkjes, toen keerde rust en kalmte in mijn gemoed en ik ontwaakte als uit een diepen slaap. Recht prettig was de omgeving gestoffeerd in groepjes verdeeld zaten onze vrienden gezellig bij elkander, en slechts enkele hee ren onderhielden plichtmatig eene eentonige wandeling van links naar rechts, van GRAANMARKT TE ROTTERDAM, 24 Maart. Rogge per 2100 kilo: Donau f150; Mol- dau f148 a 150.50, en bij partij f 147Kus ten tij e f143, 143. Gerst per 2000 kiloZwarte Zee f 132 a 140, naar qualiteit. Er werden aangevoerd 2000 Runderen, 9000 Schapen, 270 Kalveren en 10 Varkens. Men noteert: Runderen 2/4 a 5/-, Schapen 4/9 a 7/-, Kalveren 3/9 a 6/8 en Varkens 2/4 a 4/2 per steen. Wekelijksch Handalsoverziobt. Rotterdam, 22 Maart - 1890. Koffie. De plotselinge daling op de ter- mijnmarkten deed eene stilstand ontstaan in de afzet van disponibel, daar koopers zich nu terughielden. Hoewel de grootere raming- der 90/9 der Brazieloogst geen invloed kon uitoefenen op den toestand van het artikel in de eerste zes maanden en de statistiek zich dus vooreerst nog gunstig zal blijven ontwikkelen, zoo richten de koopers zich toch zoo als gewoonlijk naar de houding der ter- mijnmarkten en koopen eerst dan wanneer er meer stabiliteit intreedt. Bij gebrek aan kooplust liepen de locoprijzen dus ook terug en sluit de markt op öö'/s c. voor goed ord. Java. Uit de eerste hand werden afgedaan 587 bn. Java en 58 bil. Liberia, terwijl de omzet op termijnen zeer belangrijk was en deze week alhier 62,500 bn. bedroeg. Suiker. Beetwortel. De markt opende deze week in kalme stemming met enkele afdoeningen per Maart/April tot f!4'/.« a 15 en eenige aanbod per Oct/Dec. tot f15. De markt sluit flauwer op lagere buiterilandsche berichten en zoude thans slechts fonder bovengenoemde noteeringen iets te plaatsen zijn. Geraffineerd kalm. Spec er ij e n. Noot en Foelie in vaste stem ming. Nagelen en Peper kalm. Vruchten. Krenten vast, Sultana Rozijn gevraagd, Elemé onveranderd, Sucade kalm, Amandelen vast, Pruimen willig, Evaporaten Appelen stijgend. Tegen Vrijdag 26 dezer zijn bij inschrijving aan de markt ca 366 vaten gedr. Amerika. Appelen. Honing zonder nieuws. R.ijst. Afgedaan werden 1356 bn. Java Indramay-oe Tafel exs. Prins van Oranje de markt blijft goed gestemd. Thee met goeden afzet. Tabak. Nog arriveerde per Zuid-Holland 100 pk. Java K/S. Gedurende deze week kwamen tot afdoening 25 vn. Maryland. 10 vn. Sonborn en 6 vn. Kentucky. GEBOREN 21 Maart. Maarten, zoon van A. van Dijk en C. P. van der Graaf, Helenastraat. OVERLEDEN: 22 Maart. Anna Maria van Onzenoort, oud 45 jaar en 7 maanden, wed. van J. van der Linden, Ploegstraat. Wilhelmina Braak, oud 62 jaar en 8 maanden, echtgen. van C. W. Ruts, Dammelaan. Catharina Josina van der Burg, oud 28 jaar en 5 maanden, echtgen. van F. M. Schoof, Boterstraat. 23. Casparus Wilhelmus Ruts, oud 63 jaar, Dammelaan. Antonius Albers, oud 63 jaar, Nieuwe Haven. rechts naar links, «powr faire la digestion." Ziet, om dezen tijd was het dek het ge zelligst het was vol leven en beweging en kon het best vergeleken worden bijhetHol- landsche schemeruurtje, waarin men zoo onbemerkt de voorbijgangers bespiedt en zoo heerlijk kan bebabbelen. Juist zoo aan boord Wat al venijnige woordjes ten koste van arme tochtgenooten vlogen van mond tot mond wat al vleiende komplimentjes en han- dendrukjes werden in het halfdonker gewis seld wat al kostelijke grappen in dat uurtje uitgedacht. En deze genoegelijke stemming duurde voortdeze gezellige gemeenzaamheid hield aan tot plotseling de kwistig aan gebrachte lampen een stroom van electrisch licht over het dek verspreidden en een luid geraas van vlug uiteenschuivende stoelen u doet vermoeden, dat het «nieuwe licht" wel eens met meer enthousiasme werd begroet dan om de groote mast aan boord van de La Plata. Wordt vervolgd

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 3