Ingezonden. Kerknieuws. Rechtszaken. Bedevaart naar Paray-le-Monial en Lourdes. GEMENGDE BERICHTEN. en pet op het hoofd. Hij is oud 64 a 65 laar, van middelmatige grootte, gezet, heeft een blozend gezicht, geen baard. Men ver moedt dat hem een ongeluk is overkomen. gearresteerd en gevankelijk naar Tiel over gebracht, als verdacht van verduistering van goederen, valschheid in geschrift en poging tot vergiftiging op zijne vrouw. chinenfabrieken der werel heeft al weder eene volgens een geheel nieuw systeem ge bouwde Familie-Naaimachine in den handel gebracht, en oogst er mede, het dan ook ruimschoots verdiende succes. Deze nieuwe machine is zoo practisch in elkaar gezet, dat ze met recht een model van eenvoud genoemd mag worden, en dientengevolge na tuurlijk ook grootere duurzaamheid belooft en minder gemakkelijk aan storingen zal zijn onderworpen dan meer gecompliceerd ge bouwde machines van vroegere uitvindingen De positie van de naald wordt hij deze nieuwe machine door de machine zelf geregeld, zoo, dat het onmogelijk is een naald verkeerd in te zetten iets wat, zooals onze dames weten, tot nog toe zoo vaak gebeurde, en tengevolge had, dat ook de beste machine slordig werk moest leveren. Het schuitje der nieuwe machine is niet meer van gaatjes voorzien, want het lastige inrijgen van de draad is af geschaft en heeft eene vibreerende beweging, zoomede een ronde vorm, ten einde naald- breken niet meer voorkomen kan. Buiten dien werkt de machine h ij n a onhoo r- baar, want de levenmakende kamraderen zijn vervangen door toepassing van eène as. Hier ter stede bevindt zich het depot der Singer-Maatschappij, zooals bekend is, uit sluitend Hoogstraat 102 over den Afrol. Onder de slachters van Parijs heerscht groote verbittering wegens den invoer van geslacht vee uit het buitenland. Een groot aantal hunner verhinderde dezer dagen het lossen van 80 wagens met geslacht vee, die van buiten waren aangevoerd en daar men voor ongeregeldheden vreesde, werd een bui tengewone politiedienst ingesteld. Weldra bleek deze noodig. Toen eene poging, door eene deputatie van slachters gedaan, om van den minister van Landbouw verbetering van den toestand te verkrijgen, mislukt was, trokken 200 tot 300 slachters gezamenlijk naar de Kamer van Afgevaar digden. Slechts 12 hunner werden binnen- gelaten en door den heer Bisouart-Bert, af gevaardigde voor Dyon, te woord gestaan. Deze beloofde hun den minister met de zaak in kennis te stellen, waarop de slachters naar huis terugkeerden. Berlijnsche bladen ijveren thans voor het houden van eene wereldtentoonstelling te Berlijn. Het voorstel wordt geopperd om als pendant van den Eifl'eltoren een berg van den omvang eener halve Duitsche mijl te doen verrijzen, waarop een aantal bij eene tentoonstelling behoorende inrichtingen en een gedeelte der tentoonstellingsgebouwen zeiven eene plaats zullen vinden. Emin-pasja zal den 3n April uit Zanzibar naar Cairo vertrekken. Volgens de Standard is Emin niet voornemens naar Europa te gaan. In een brief aan een zijner vrienden in Duitschland, zegt Emin-pasja, dat, voor zoover hij weet, dr. Peters inderdaad in Oost-Afrika is omgekomen. Stanley's nieuw boek, In Darkest Afrika, zal omstreeks 20 Mei verschijnen bij de Londensche firma Sampson Low Co., die hem er 40,000 pd. st., of bijna vijf honderd duizend gulden, vooi' betaalt. Reeds zijn van den Engelschen tekst 150,000 exemplaren besteld, en niet minder dan 12 vertalingen zijn onderhanden. Werd in vroegere dagen het leder alleen van de huiden van rundvee gemaakt, in de Naar wij vernemen is het stoomschip Hol lander cargadoors de heeren Smith Co. eergisteren van Rotterdam naar Bordeaux vertrokken, heden nacht in aanvaring gekomen met de Royal Sovereign, met het gevolg dat de «Hollander" bij Goodwin in zinkenden staat is verlaten. De opvarenden zijn te Dover aan wal gebracht. Het casco is bij Rotter- damsche beurspolis verzekerd voor f 170.000. De Hollander was in 1884 gebouwd op de fabriek van de Nederlandsche Stoomboot- Maatschappijjte Feijenoord. De Royal Sove reign was op reis van Chittangong naar En geland. (R' N.) Gedurende de a. s. zomerdienstregeling zullen weder evenals in de vorige jaren te Londen speciale retourbiljetten tegen de en kele reisvracht, via de Vlissinger route, naar Amsterdam, Den Haag, Utrecht, Arnhem ■en Rotterdam verkrijgbaar worden gesteld. Nadat Zaterdag van Tessel de eerste kie vitseieren zijn verzonden, welke tegen fl per stuk waren ingekocht, zijn er in het geheel nog slechts tien gevonden. De eieren werden Dinsdag nog opgekocht tegen 50 Ct. per stuk. Het aantal kievitten is dit jaar op dat eiland kleiner dan ooit te voren. In de venen in Stadskanaal is het de laatste dagen weer verre van rustig. Een 50-tal arbeiders hebben het werk gestaakt en gaan nu bij de verveners rond om ver hooging van loon te vragen. Om meer mi litaire hulp is geseind. Gister-morgen is dan ook een afdeeling soldaten naar de venen vertrokken. In de afgeloopen week is men weer druk bezig geweest met het doen van opmetingen voor het aan te leggen kanaal van de Zuid- Willemsvaart over Tilburg en Oosterhout naar het Hollaudsch Diep. Zijn de ons ver strekte inlichtingen juist, dan zal het kanaal, van Tilburg komende, den Bredaschen Steenweg doorsnijden, zijn weg nemende tusschen den molen en het woonhuis van den molenaar S. W. Janssens, om, zich buigende langs het zoogenaamde Roode Huisje met de Haven te Oosterhout te worden verbon den. Nwsblv. h. kanton Oosterhout.) Bij de schorsing der Vasten-wet voor dit jaar hoorden wij wel eens den twijfel oppe ren, of ook de gewone aalmoes voor het zui vel verplichtend blijft. Hierin kunnen wij be slist onzen lezers antwoorden dat deze verplichting niet opgeheven is in het bisdom van Haarlem, maar nog op alle vermogenden rust. Ook zal Z. D. Hoogw. eerlang beslissen of de verleende dispensatie nog reden van bestaan heeft, en naar bevind van zaken haar opheffen of verlengen. (O-) De arrondissements-rechtbank te Amster dam veroordeelde Christina Goedvolk, weduwe van Hendrik Jacobus Jut, wegens diefstal van twee parapluies en een stukje zeep in den Franschen Bazar tot 2 jaren gevange nisstraf. Gisteren is te Neerbosch de kleermaker V., uit Ewijk in het land van Maas en Waal Wegens de heerschende ziekte heeft het Comité der Nederlandsche Bedevaarten ge meend, het tijdstip der bedevaart te moeten verschuiven. Des te gereeder werd tot dit uitstel besloten, wijl het tweede eeuwfeest van den zaligen dood van M. Marg. Alacoque het ons wenschelijk deed voorkomen in Juni de bevoorrechte plek te bezoeken waar Jezus- Christus haar zoo dikwijls verschenen is. Wij noodigen daarom de Katholieken van Nederland uit den 6de Juni, onder het oc taaf van het feest van het H. Hart van Jezus, met ons die bedevaart naar Paray-le-Monial en Lourdes te ondernemen. De circulaires worden binnen eenige dagen verzonden. Namens het Comité, Charlbs Hollman, Secretaris-penningmeester. Een slager in de Weste Wagenstraat te Rotterdam die eenige loten in zijn bezit had, van de verloting van de vee-tentoonstelling, heeft het geluk gehad op een, een vette koe en op een ander een schaap te trekken. In deze heeft Fortuna een goede keuze gedaan. Zooals men weet, worden door de Witte Paters te Algiers uitgestrekte wijngaarden gebouwd, die den heerlijken witten en rooden Afrikaanschen wijn opleveren, en waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Afri- kaansche missiën. Deze delicieuse wijn, welker muskaat in zekere ziekte gevallen ook een genezende kracht heeft, verwierf op de jongste Parijsche tentoonstelling een eersten prijs. De weinigen in ons land, die tot heden dien wijn kennen, verlangen niets liever dan dat ze in ons land te bekomen zij, mits men de zekerheid liebbe, dat ze niet versneden of vervalscht wordt. Aan dit verlangen is thans voldaan. Door Z. Em. kardinaal Lavigerie is aan het huis J. G. Bemelmans, specialiteit voor fijne wijnen te Maastricht, het uitslui tend recht verleend om ze in den handel te brengen. Onder de trouwlustigen, welke zich Woens dag te Utrecht opmaakten naar het stadhuis, bevonden zich ook twee oudjes, die beiden de 70 reeds lang waren gepasseerd en eerst dezer dagen het oude mannen- en vrouwen huis, waar zij geruimen tijd werden verpleegd, hadden verlaten, teneinde aan een reeds sedert lang gekoesterden wensch te kunnen gevolg geven. Beiden zien er nog krachtig uit en verlieten, na afloop der plechtigheid, blijkbaar zeer opgewekt met de getuigen het stadhuis. Het dochtertje van zekeren N. te Tilburg, speelde dezer dagen bij een brandende kachel, toen plotseling hare kleederen vlam vatten en in een oogenblik in lichtelaaie stonden. Gelukkig waren de ouders aanwezig. De vader kreeg bij het blusschen ernstige brand wonden aan de hand, doch de moeder slaagde er in, dooraich met het kind op den grond te doen vallen, het vuur uit te dooven. Het kind zelf heeft zich niet ernstig gewond. De Singer-Maatschappij van New-York alom bekend als eigenaresse van de grootste en van ouds, meest gerenorneerde, Naflima-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 3