GEMENGDE BERICHTEN. Posterijen. LAATSTE BERICHTEN. Handelsberichten. De Gorredijkers hebben het eerstgevonden kievitsei denheerF, Domela Nieuwenhuis aan geboden. Te Harlingen is een brief uit de Trans vaal ontvangen, waarin wordt melding gemaakt van een werkstaking in dat beloofde land. De werklieden, die fl.50 per uur ver dienen en 10 uren daags werken, willen voortaan tegen f 15 per dag slechts 8 uren arbeiden zoo nietthe strike Het steentje, waarover reeds vroeger is geschreven, dat door sommigen voor een echte diamant en door anderen voor een gewoon keisteentje wordt gehouden, is nog in het bezit van den grondschipper Bul te Groningen. Evenwel is Bul nog niet geneigd het weg te werpen en evenmin om het voor eene kleinigheid van de hand te doen. On, derscheidene kenners, onder welke mannen- die jarenlang als diamantslijper gewerkt hebben, verklaren den steen een zuiveren diamant te zijn. Een van hen heeft o. a. geruimen tijd met eene vijl op den steen geschuurd, doch kon daarop geene verande ring brengen, zoodat hij met den uitroep »IIet is waarachtig een echte diamant 1" den steen aan den eigenaar teruggaf. Niettegen staande bijna alle couranten vertelden dat de steen svalsch" was, zijn er weder een paar Amsterdamsche heeren bij den schipper geweest, die hem er 1 8000 voor boden, da delijk te betalen. De man meent echter (en zeker niet ten onrechte), dat, als de steen voor f 8000 niet te duur is, hij ook een veel grootere som waard is. Een Amsterdamsch koopman had in Den Haag een schuld te vorderen, die hij vreesde dat niet betaald zou worden, als hij haar per wissel wilde innen. Hij ging daarom zelf naar Den Haag. Toen hij bij zijn schul denaar binnentrad, steeg hem een heerlijke geur van wildbraad in den neus, die hem te aangenamer aandeed, daar hij dacht dat hij zich vergist had, nu de familie zoo weel derig leefde. Bedenk zijn teleurstelling, toen hij op vertoon van zijn kwitantie geen geld ontving. »Maar als u uw schulden niet betalen kan, act dan niet zulke dure spijzen »Och, mijnheer, dat moeten we wel. Bij den slager hebben wij geen krediet meer, nu gaan wij maar bij den poelier." Als een bewijs hoe een volk vaak op spits vondigheden zint, om te bewijzen dat deze of gene grootheid tot zijn nationaliteit be hoort, kan het volgende dienen: Volgens een Vlaamsch blad zou de nieuwe Duitsche Rijkskanselier M. De Caprivi Mohte- cuculli van Vlaarnsche afkomst zijn. Het schijnt dat Montecuculli anders niets is dan de Italiaansche vertaling van Koekelberg, een gemeente in de omstreken van Brussel. l it Hamburg wordt gemeld, dat er bij de spoorwegdirectie aldaar reeds vier extra treinen voor ongeveer 5000 personen zijn aangevraagd, die op 1 April naar I riedrichs- ruhe willen, om aan Bismarck op zijn ver jaardag een schitterende hulde te brengen. Ln zijn woning te Berlijn worden dagelijks tallooze kaartjes en bloemruikers voor den grooteu man afgegeven, liet trekt de aan dacht, dat de Reichsanzeiger ook thans nog, evenals vroeger, van alle huldebewijzen aan Bismarck op een in het oog vallende plaats akte neemt. Een te Berlijn opgestegen ballon van de militaire luchtschippers-afdeeling bleef Zater dag-middag nabij Schrimm (provincie Posen) aan de boomen hangen. De drie personen, die in het schuitje van den ballon zaten, een kapitein, een luitenant, en een korporaal vielen van eene belangrijke hoogte naar be neden. De luitenant kwam er heelheids af, de kapitein brak beide beenen en de korpo raal bleef op de plaats dood. Een aantal studenten van de hoogeschool te Kharkofl' (Rusland) is gevangen genomen wegens het deelnemen aan een nihilisten complot. Reeds sedert de minister van onder wijs bij een bezoek in October 1888 zoo buitengewoon koel door de studenten van Kharkofl' ontvangen werd, stond de hooge school onder streng toezicht. In alle gaar keukens en Vergaderplaatsen der studenten had de regeering geheime spionnen en deze brachten onlangs het bestaan van het geheime nihilisten genootschap aan het licht. De politie nam 17 personen gevangen en een menigte belangrijke stukken in beslag. Deze ontdekking wekt groote bezorgdheid, daar blijkt, dat een aanzienlijk aantal hoogge plaatste personen bij de zaak betrokken is. Een hevige brand heeft Vrijdagnacht in het Oostenrijksche dorpje Seelenz, nabij Polna, gewoed, waarbij 20 huizen in de asch wer den gelegd. Vijf personen kwamen in de vlammen om. Een prairiebrand moet, naar uit Wichita wordt gemeld, in Kansas woeden. De brand, die door onvoorzichtigheid van twee knapen moet zijn ontstaan, grijpt snel om zich heen, zoodat hij zich reeds over een oppervlakte van 5000 acres heeft verspreid. Verscheiden boerderijen met haar voor raad graan zijn een prooi der vlammen ge worden. Men heeft Barnum gevraagd, iets nieuws te bedenken voor de Amerikaansche wereld tentoonstelling van 1893. De reclame-koning heeft daarop het volgende plan voorgesteld In het museum te Boolak, Egypte, ligt het gebalsemd lijk van Ramses II met dat zijner dochter, die Mozes opvoedde, en andere personen van de Pharao-familie uit dat tijdperk. Barnum wil nu eenige dezer mum miën van de Egyptische Regeering te leen vragen, om te Chicago aan het volk der 19e eeuw de personen, die duizenden jaren ge leden een rol speelden in een van de be langwekkendste bedrijven der wereldge schiedenis, in eigen gedaante te laten aan schouwen. Te Burin, Newfoundland, heerschte een diphtheritis-epidemie. Een geneesheer was er niet, maar een katholiek priester, de eerw. heer Walsh, zorgde zoo goed voor de zieken, dat slechts enkele sterfgevallen voor kwamen. Ten slotte viel echter de priester- zelf als slachtoffer. Een Hink zetter aan een courant zet ge middeld dagelijks 12,000 letters; als het jaar wordt gerekend op 300 werkdagen, beloopt het aantal letters 3,600,000. De afstand van de letterkast naar den haak en van den haak naar de kast bedraagt ge middeld één voet, zoodat de hand bij eiken greep een weg aflegt van twee voet, in 't geheel dus 7,200,000 voet. Een geographische mijl telt 24,000 voet, zoodat jaarlijks de hand van een zetter den weg aflegt van driehon derd mijlen. Om linnen van katoen te onderscheiden, giete men een druppel olie op de stof. Ver loopt deze in stralen, dan is het linnen met katoen vermengdvormt de olie een afgeronde vlek, dan is het linnen zuiver en onvervalscht. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbe kenden, die op schriftelijke aanvrage van de afzenders bij den Directeur van het post kantoor alhier kunnen opgevraagd worden L. Van Troost, Amsterdam. J. Van der Poel, Arnhem. J. Scheurkogel, Rotterdam. Mevr. Beukers, LONDEN, 31 Maart. De Tim.es verneemt uit Athene, dat er Italiaansche oorlogssche pen kruisende gezien waren tusschen Cerigo en Milos. Op Kreta verwekte dit groote opschudding, ofschoon de Italiaansche gezant het tegensprak. Later hoorde men dat Engelsche kruisers aldaar gezien waren. Thans blijkt, dat de bedoelde geheimzinnige bodems inderdaad Turksche oorlogsschepen waren, kruisende in de Grieksche wateren om het vervoeren van manschappen en oor logsbehoeften naar Kreta te verhinderen. De commandanten hadden, bij wijze van krijgslist, achtereenvolgens de Italiaansche en de Engelsche vlag geheschen. MADRID, 30 Maart. In den Senaat is het rapport voorgelezen der commissie over de aanvrage der regeering om generaal Daban in arrest te stellen. Het rapport luidt ten gunste der aanvrage. BEURS TE SCHIEDAM, 31 Maart 1890. Rogge per 2100 kilo Dorpat f159 6/w. i Makelaars f 9. Moutwijn, J Commissie f9. Verhandeld tot t In- Stemming zeer vast. Jenever f 14.50 Ct. per Heet. Amst. proef f'15.75. Vereeniqinq f'1.60. Spoeling. 1 Beurs y_im Berlijn. (Slotkoers.) Keulen. Parijs. 165.50 167. 33.80 33.90 (29 Mrt.tSl Mrt. Rogge, April/Mei. '169.50170.75 Juni/Juli. Spiritus,April/Mei. Aug. /Sept. i Rogge dadelijk. j Maart, Meell2Merk.!.md. I 12 April. 1 Rogge, loop. md. April. Spiritus, loop. m. April. 35. 19.- 16.95 53.40 52.90 17.— 16.30 35.50 35.50 35.— 19.— 53*40 52.80 17.50 16.25 35.50 35.50 Amsterdam. 28 Maart. Rogge op levering per Maart weinig veranderd, overige termijnen hooger Maart voor 1 uur f 140, later f '140, Mei f136, 137, 138; Oct. f131, 132, 131. 31 Maart. Rogge op levering hooger; Maart f -142, 143'geslotenMei 1139; Oct. f131, 132. Aangezegd '175, totaal deze maand 6425 last. Keulen Rijnhoogte ('s nam. 1 uur) 29 Maart 2.56 M. 31 Maart 2.30 M.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 3