VERSCHIJN T 1) A G I', L IJ K S. Bureau: Boterstraat, E 39. Prijs van dit Klad: Voor Schiedam per 3 maanden f 1.50 Franco per post door geheel Nederland 2.00 Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der idvertentiën: Van 10 regelsf 0.00 Elk gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. Nu zinge blij Lidwina's stede Heur bruid van Christus, hoogen lof! De vaadren togen heen in vrede Begroetend haar in 's hemels hof. Dan, voor de vaad'ren rezen zonen Nooit zal Gods vroom geslacht vergaan; Een dubbele oogst zal de akkers kronen, Bevrucht met uitgelezen graan. Oud-Hollands poort'ren, schaart uw' reien Zingt weêr uw dochter, groot en êel Wie in de taal mocht spelemeien Of met de kleuren op 't paneel Of wie ter heirtocht heen mocht varen Den ouden landgraaf hulde boodt, Herleeft! herleeft! Aanschouwt d' altaren, Nog eens werd uw Lidwina groot En gij, de Troost van onze veste Schouw onze vreugd met minzaam oog; Spreek voor uw dierbaar volk ten beste 0 onze heiige, daar omhoog Doe langer ons geen voorspoed derven, Herdenk uw trouwe burgerij Maar leer haar eerst aan de aarde sterven, O Lidewina, zooals gij. Het licht der vroegere eenheidszonne, Daal' weer, door u, op Holland neer Wat hier de dwaling ook verwonne Voer gij het naar den schaapstal weêr. De scepter moog' den kromstaf schragen Ja zie Lidwina, uw gebeent Al wie den naam der vaad'ren dragen, Hier eens in 't pelgrimskleed vereend. P. M. BOTS, pr. Gedankt, gedankt, o heilig Romen, Van uit het verre Noorderstrand, Waar Schie en Maasgolf samenstroomen, Het oord van 's Heeren boetgezant. Dank u UrbaanGij hebt de glorie Van Lidewina trouw behoed Dank Leo U die haar victorie Thans voor alle eeuwen schittren doet. Rotterdam. giiaiMiiiteSuiiimiïjg Het auteursrecht van den inhoud dezer courant is ver zekerd volgens de Wet van 2Juni 1881 Stsbl?zo. 124.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 1