13e Jaarg. Zaterdag 19 April 1890 No. 3062. VERSCH IJ L1 T DAGEL IJ K S. ALGEMEEN OVERZICHT. Bureau: Boterstraat, E 39. Prijs van dit Itlad: Prijs der Advertentiëu NIEUWE "Voor Schiedam per 3 maanden 1.50 Franco per post door geheel Nederland 2.00 Afzonderlijke Nommers0.05 Het auteursrecht van (ten inhoud dezer courant is ver zekerd volgens de Wet vau 23 J uui 1881 Slsblno. 124..} 5 Van 16 regelsf 0.60 Elk gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. Bij <lestebericlit<le Artministratie vau do Nieuwe Schie- «tamMche Courant,dat exompla. 1-011 vim hot feestnummer van 11 April 11. niet ineor voorhan- «1 o 11 jj 11«loeli vorseoekt xij Imn, welke <lie alsnog- verliuixtu), *ioli aan haar bureau to willen, aanmelden. Wanneer liet bljjltt «Int liet aantal aanvragen vol doende its, oin <lo kosten van eon herdruk jyood te maken, zal als nog een tweede uitjjavc van dat feestnummer vorschijuon. AMERIKA. Uit New-York wordt aan de Daily News geseind, dat de algemeene opinie aldaar is, dat het thans uiteengegane congres van Amerikaansche staten geen noemenswaardige uitkomsten heeft opgeleverd. Aan het banket der leden van het con gres der Amerikaansche staten heeft presi dent Harrison, een op hem uitgebrachten dronk beantwoordende, gezegd dat hij een vast vertrouwen heeft in de handhaving van vriendschappelijke en vreedzame betrekkin gen tusschen de Amerikaansche volkeren. De Unie der Vereenigde Staten begeert noch grondgebied noch bezittingen barer na buren. De commissie uit het Congres is tot over eenstemming gekomen ten aanzien van het ontvverp-tarief van rechten. Huiden en zout zijn geplaatst op de lijst der artikelen die vrij kunnen ingevoerd worden. De premie op suiker voor huiselijk gebruik is tot twee dol larcenten verhoogd. De commissie heeft haar ontwerp gisteren aan het Huis van Afgevaar digden aangeboden, dat het in handen van het Huis in comité gesteld heeft. De meer derheid van de commissie is vóór het ont werp gestemd. Het ministerie der Argentijnsche republiek is samengesteld als volgtfinanciën Uribura binnenlandsche zaken Zavalia buitenlandsche zaken Sanez Pena oorlog Levalle justitie en eeredienst Bazzavilbaso. DUIÏSCHLAND. De Reidisanzciger deelt mede, dat weldra namens de Duitsche regeering zal worden uitgegeven eene verzameling van alle wetten, welke in de verschillende Europeesche Staten betreffende de regeling van den arbeid be staan. Dit werk werd verricht door eender Pruisische gemachtigden ter arbeidsconferen- tie met hehulp van een der Staatsambtena ren. Toen de Conferentie te Berlijn kwam, was de arbeid reeds zoover gevorderd, dat de gemachtigden der andere Staten daarvan kennis konden nemen. De geheele verzame ling zal nu weldra in de Duitsche taal wor den openbaar gemaakt. De oorsprong der polemische opmerkingen in de Hamburger Nachrichten tegen Capri- vi zoekt de Freisinnige Ztg. in een bezoek van het eerstgenoemde blad aan Friedrichs- ruhe. Daarin werd ook gezegd, dat invloed rijke kringen in Hamburg gelooven, dat Ca- privi's bestuur spoedig afgeloopen zou zijn de Keizer zou Bismarck niet kunnen missen. Hierbij herinnert de Freis. Zlg. aan de woorden, welke Bismarck gebezigd zou heb ben »le roi me reverra". Het wetsontwerp, houdende bepalingen tot bescherming van de arbeiders, hetwelk bij den Bondsraad is ingediend, moet met 1 April 1891 in werking tredende nieuwe bepalingen omtrent den kinderarbeid even wel eerst in 1892. Gisteren vertrok koningin Victoria van Aix-les-Bains naar Darmstadt, waar zij heden zal aankomen. A. s. Zondag wordt ook kei zer Wilhelm II aldaar verwacht en zal er Maandag een wapenschouwing houden ter eere der Koningin. ENGELAND. Lord Hamilton, de minister van marine, eergisteren te Chiswick het woord voerende, zeide dat Goschen in het Lagerhuis een ex- cedent op de begrooting zal aankondigen, grooter dan in langen tijd is voorgekomen. In het Lagerhuis heeft de minister Fer- gusson gisteren medegedeeld, dat de Regee ring volkomen geruststellende verklaringen van Lissabon heeft ontvangen omtrent het gerucht eener Portugeesche expeditie naar de Shire. Parnèll heeft in het Lagerhuis verklaard, dat hij bij de tweede lezing van Balfour's Iersche Landwet, de verwerping zal voor stellen. De Gladstonianen zijn het met hem eens, zoodat dus de wet enkel zal te redden zijn door ^eensgezindheid der Toriesmaar ook deze is nog ver te zoeken. Niet alleen schrijft Randolph Churchill het eene artikel na het andere ter bestrijding, maar ook protesteeren de Iersche landlords, zoodat de Tablet tot de conclusie komt, dat de wet door drie groepen om verschillende redenen bestreden wordtde eene groep beweert, dat het ontwerp de pachters bedriegtde tweede dat het de landlords bedriegt, en de derde dat het de Engelsche belastingbetalers bedriegt. Balfour, die alle drie de partijen wilde bevredigen, stoot nu bij allen het hoofd. De minister Goschen stelt in zijne begroo ting voorafschaffing van de invoerrechten op zilver en goud, en vermindering van het invoerrecht op thee met 2 pence per pond, op krenten van 7 tot 2 shillings per 50 kilo en verlaging van het briefport voor Indië en alle Engelsche koloniën tot 2'/2 pence. Eindelijk wenscht hij, indien alle geïnteres seerde partijen er in toestemmen, het recht op alcohol met 6 pence per gallon te ver- hoogen. De Times noemt het bericht onjuist eener overeenstemming tusschen de Engelsche en Duitsche maatschappijen in Oost-Afrika om trent een douanetariefde eerstgenoemde wenscht wel zoodanige vaststelling, maar zij wacht op tegemoetkoming van hare Duit sche zuster. FRANKRIJK. President Carnot heeft zich eergisteren met de ministers Falliéres en Rou vier opreis begeven naar Marseille, waar hij des avonds te 6 uur arriveerde en door de bevolking- met geestdrift ontvangen werd. Onderweg was hij vooral te Arles door de overheid en een talrijk publiek gekomplimenteerd. De minister Constans, die hem volgens het oor spronkelijke plan ook zou vergezellen, is te Parijs gebleven, met het oog op de aanstaande verkiezingen voor den Parijschen gemeente raad. Gelijk men weet, is onlangs door de over heid te Parijs bepaald, dat de katholieke Liefdezusters niet meer in de stedelijke hospitalen mochten werkzaam zijn. Deze maatregel heeft zulk eene vermindering van hulpkrachten in de ziekenhuizen ten gevolge gehad, dat eenige aftredende gemeente raadsleden zich tot het gemeentebestuur hebben gewend met het verzoek, in het belang van de groote meerderheid der Pa- rijsche bevolking den maatregel te herroe pen. Stanley zal heden (Vrijdag) Cannes verlaten en morgen (Zaterdag) te Brussel aankomen. Het diner hem door de stad aangeboden, zal aanst. Zondag plaats hebben. Reeds zijn de uitnoodigingen voor die feestelijkheid ver zonden. HET OOSTEN. Uit Constantinopel wordt aan de Times ge meld, dat de conversie der Turksche schuld eene uitgemaakte zaak is en gevolgd zal worden door een nog niet uitgewerkt con versieplan der Egyptische schattingsleenin- gen, door welk plan ook de Turksche schat kist gebaat zal worden. Prins Alexis Dolgoroukoff heeft tijdens zijn

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 1