GEMENGDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den minister van financiën zal op Donderdag den 8sten Mei a. s., en die van den minister van marine op Vrijdag f) Mei niet plaats hebben. De Minister van Oorlog verleent Donderdag a- s. geen audiëntie. Naar officieus wordt medegedeeld, zal vermoedelijk 1 October de geheele lijn Zwa- uwe 's-Boseh in exploitatie komen, ermoedelijk zullen dan wel bij de be staande, voor de Langstraat doelmatige lo- caal-treinen, een paar sneltreinen worden 'ngelegd. En hoogst waarsciiijnlijk zal dan van Breda, Zevenbergen en Oudenbosch af eene betere aansluiting worden verkregen. De internationale samenkomst tot bespre king van de winterdienstregeling op de spoor wegen voorl890/91, waartoe 102 spoorweg en stoomboot-ondernemingen uit Duitschland, België, Italië, Nederland, Engeland, Zweden en Noorwegen zijn uitgenoodigd, zal den 17 Juni a. s. te Stuttgart plaats hebben. Men schrijft ons uit Maassluis Zondag-morgen was ons anders rustig plaatsje in rep en roer. Eemge poldergasten, die te veel aan Bacchus hadden geofferd, kregen twist en werden handgemeen, de politie kwam tusschenbeiden en moest ge bruik maken van de blanke sabel, 8 van de belhamels werden door haar in verzekerde bewaring gebracht, die zeker rekenschap zul- ien moeten geven betreffende het plegen van Wanordelijkheden. (Ti. N.J Arie van de Sijde, arbeider te Pernis, heeft boqgei beroep aangeteekend van het vonnis der rechtbank te Dordrecht, waarbij hij wegens Goedwillige brandstichting ten huize van den beer G. van Santen te Hoogvliet, tot 5jaren gevangenisstraf is veroordeeld. Disteren-namiddag te drie uren is in AeTreves- z°al te 's-Gravenhage geïnstalleerd de staats commissie, belast met het voortzetten van het onderzoek omtrent den arbeid in, en omtrent den toestand van fabrieken en werkplaatsen ttlet het oog op de veiligheid, de gezondheid en bet welzijn der werklieden. De ministers van justitie jhr. mr. Ruys vanBeerenbroek en van Waterstaat, handel en nijverheid'dê heer Ha- velaar, waren tegenwoordig. De minister van justitie heette de leden der commissie welkom en hield eene rede, waarna hij de commissie verklaarde te zijn geïnstalleerd. Door den voorzitter dei' staatscommissie, den heer jhr. uur. yy. p. Rochussen werd die rede be unt woord. Nadat beide genoemde ministers de zaal badden verlaten, werd de eerste vergadering kerncommissie door haren voorzitter geopend, Waarna de commissie onmiddellijk haren •rbeid aanving. Door Burgemeester en Wethouders van Leiden zijn aan den Gemeenteraad thans definitieve plannen voor den bouw der Ge hoorzaal aangeboden. zïi zal gebouwd worden op dezelfde plaats, Waar het in het vorige jaar door brand ver nielde gebouw staat. De concertzaal zal e< htor twee meter verbreed worden en daar- door een breedte verkrijgen van 17 meter. Het bebouwde oppervlak wordt '19 Ms ver groot. De gemeenteraad van Purmerend heeft een terrein gemeentegrond voor 30 jaren in •rfpacht afgestaan aan de heeren Wap te Rotterdam en Steenberg te Schiedam, ten einde daarop een fabriek te stichten tot be reiding van gecondenceerde melk, als hoofd product, en boter en kaas als nevenpro ducten. (R. N.J Van Terschelling wordt van 2 Mei ge meld: Aan boord van den Ned. koopvaarder IJmuiden, te St. Nazaire binnengeloopen, heeft een stortzee groote verwoestingen aan gericht en 4 man overboord geslagen, terwijl 4 anderen gewond werden. Aan boord van dat schip bevonden zich 8 eilanders, waarvan 2, zijnde hoofden van gezinnen, jammerlijk verdronken, de nagelaten betrekkingen blij ven onverzorgd achter. Vele gezinnen zijn hier door dit treffend ongeluk weder in rouw gedompeld. De burgemeester van Utrecht mr. Boer is, naar men meldt, hoogst ernstig onge steld. Uit Beetsterzwaag wordt ons gemeld Op het appèl van gisteren waren duizend man aanwezig; de meerderheid laat de kwes tie in het leggeld varen en trekt aan het werk. Verder appèl is verboden door den bur gemeester. Alles is rustig. (N. R. Ct.) Te Assen is gisteren-middag eene vrouw door den bliksem doodelijk getroffen, ter wijl zij in de geopende deurharer woning stond. Te Hooghalen (gemeente Beilen) is eene groote boerderij door den bliksem getroffen. De woning stond bij het afzenden van dit be richt in lichterlaaie. NR. Ct.) De gemeenteraad van Nijmegen heeft be sloten om voor f1500 deel te nemen in het waarborgfonds tot ontvangst van de Leidsche studenten, die op 1 Juli e. k. den gecostu- meerden «intocht van Karei V in 1546 bin nen Nijmegen", welken zij bevorens te Leiden houden, aldaar zullen herhalen. Men stelt zich bij die gelegenheid aldaar groote feeste lijkheden voor. Voor de levering van het benoodigde aantal paarden bij het maskerade- feest is door de feestcommissie bereids eene oproeping gedaan. Naar de Limb. Koer. verneemt, bevindt zich Z. D. H Mgr. Joannes Lemmens, bisschop van Van-Couver's eiland (Noord-Amerika), op weg naar Europa. Te Valkenburg is gisteren de goederen trein, die te 12.12 uren van Maastricht naar Aken vertrekt, bij het binnenloopen van het station ontspoord, zoodat het verkeer op die lijn groote vertraging ondervindt. De scha de is vrij aanzienlijk. Persoonlijke ongelukken zijn niet te betreuren. Naar de D. Ct. verneemt, is de winkelier J. H. te Dordrecht, die in Maart jl. in staat van faillissement werd verklaard, voorloopig in arrest genomen, als verdacht van bedrie- gelijke bankbreuk. Verschillende goederen o. a. een groot aantal vlaggen, moeten door hem aan den boedel onttrokken zijn. Voor winkeliers, grossiers, enz. te Amster dam loopt een gevaarlijk praatje rond. Een zeer net gekleed heer en dame huren ge meubelde kamers, natuurlijk op valsche na men en kwaliteiten. Vervolgens doen ze bestellingen van goederen, laten die bezorgen aan het opgegeven adres en verzoekenjonder een of ander voorwendsel den volgenden dag om het geld terug te komen. Tegen dien tijd zijn mijnheer en mevrouw gevlogen. Weinige jaren geleden beproefde men opnieuw het eiland Ameland tot eene bad plaats te maken. Het heett echter ook nu niet mogen gelukken. Ten gevolge daarvan zal eerstdaags de opstal van het destijds gebouwde nieuwe badhuis met den daarbij behoorenden inventaris in het openbaar wor den verkocht. Uit Leeuwarden wordt aan de N. R. Ct. gemeld Het trok de aandacht van de buren, dat Zaterdag ochtend twee scharenslijpers (vader en zoon) wonende alhier aan het Vliet, ondanks den marktdag niet als gewoonlijk hunne woning verlieten om hun bedrijf te gaan uitoefenen. Toen zij op het herhaalde klop pen geen antwoord ontvingen en de ongeslo ten zijnde woning daarop binnentraden, vonden zij beiden nog te bed en bespeui'den al spoedig dat de zoon was overleden, ter wijl de vader in bewusteloozen toestand verkeerde. Daar beiden als groote dronkaards bekend staan, ligt het vermoeden voor de hand, dat misbruik van sterken drank niet vreemd is aan den toestand, waarin zij gevonden werden. Vrijdag wierpen de gebroeders F. te Me- lick (Limburg) elkander schertsend met aarde. Bij ongeluk werd één hunner zoodanig ter hoogte van den slaap getroffen, dat hij be wusteloos neerviel en kort daarop overleed. Men vermoedt, dat zich een steen in een der kluiten aarde bevonden heeft. De dader, die nu en dan aan krankzinnigheid lijdt, is naar een krankzinnigengesticht overgebracht. Te Dussen heeft een droevig ongeval plaats gehad. Twee jongens van ongeveer 3 en 4 jaar waren aldaar aan 't spelen en ge raakten daardoor te water, met het treu rig gevolg, dat zij beiden verdronken. Nie mand was ter plaatse aanwezig om hen t« redden. Te Maasniel (L.) iseenl9jarigjongmensch 11. Vrijdag door zijn half zinneloezen broeder door een worp tegen het hoofd op de plaats gedood. Naar een der Engelsche bladen bericht, zal keizer Wilhelm den Sultan van Turkije een zeer fraaie sabel ten geschenke geven. De sabel is in vorm gelijk aan die, welke de Duitsche infanterie-officieren dragen, maar de sabel voor den sultan is rijk versierd met monogrammen, robijnen en briljanten. Om vochtvlekken uit handschoenen te verwijderen, ga men op de volgende wijze te werk In een kastje of groote doos, die goed geloten kan worden, plaatst men een scho teltje met geest van salmiak. Men hangt de handschoenen in de kast of doos op, die me# daarna zorgvuldig sluit. Na verloop van 24 „ren zullen de vlekken verdwenen zijn.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 3