I3e J am* Zaterdag 31 Mei 1890. o. 3696. V E R S C H IJ N T D A G E L IJ K S. o Bureau: Boterstraai, E 39. Prijs van dit Blad: Prijs der Advertentie» ALGEMEEN OVERZICHT. NIEUWE SCH Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco per post door geheel Nederland 2.00 Afzonderlijke Nommers0.05 Het auteursrecht vau den inhoud dezer courant is ver zekerd volgens de Wet van 28 Juni 1881 Stshlno. J24.) Van 16 regels 0.60 Elk gewone regel meer»0.J0 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. AFRIKA. Uit Uganda-zelf is te Zanzibar de bevesti- S*ng ontvangen van de Jobstijding, dat Mwanga inderdaad nogmaals door Karema van den troon is verdreven en met de Christenen naar het eiland Sesse, bij de noordkust van het lctoria-nyanza, de wijk heeft moeten nemen. Dr. Peters, die was uitgetoogen om Emin- dcha te hulp te komen, doch daartoe als mosterd na den maaltijd arriveerde, zal nu Waarschijnlijk Emin toch nog ontmoeten, maar 111 omgekeerde richting: hij van de vergeef se reis terugkeerende, en Emin opnieuw naar het binnenland trekkende. Peters was °P den 2n Maart 11. in Uganda's hoofdstad ahga en zou van daar over Usekuma en 611 Fgogo naar Bagamoyo terugkeeren. Emin nu is omstreeks 23 ot 24 April van Bagamayo naar het Victoria-nyanza opgerukt en bevond zich den 27n April te Kikoka blijkens den 'aatsten brief van pater Schynse, die met °n Vlaamschen pater Achte den pacha verge- Majoor Wissmann bevindt zich op de te rugreis naar Duitschland den 2n Pinkster- ag 's hij te Zanzibar met Suliman-bin-Nas- Sur) oud-gouverneur van Bagamoyo, scheep- b°gaan, vergezeld door Mackenzie, gouverneur er Britsche Oost-Afrik, naar Engeland terugkeert. AMERIKA. Fe gezondheid van den president der Ver- oenigde Staten van N.-Amerika, den heer airison, boezemt ernstige ongerustheid j"' Hij lijdt aan eene aandoening van het Uit New-York wordt gemeld, dat de heer stor voornemens is een monster-hötel al- aar te bouwen op den grond, waar vroe- b(-i het vaderlijk huis van den millionair stond. jJe kosten zijn geraamd op drie milliqen Fe ]ieer Qreen js gisteren scheepgegaan aai Uonden als overbrenger eener memo- J van de ingezetenen van New-Foundland T'1 de visscherij-kwestie, gericht aan de ntsche regeering. DUITSCHLAND. e beterschap van 's Keizers bezeerden voet gaat snel vooruit. Feu verzoek van het stadsbestuur te Ber il11! om bijdragen in te zamelen voor het oplichten van een gedenkteeken voor keizer w"'l ^00r l'en Keizer afgewezen, de- 'J hij-zelf zich verplicht voelt voor zijnen e" l''er's voorganger een gedenkteeken °P te richten Compagnie, die Bismarck's jongste uitlatingen tegen den correspondent van het Parijsche Petit Jour nal trekken te Berlijn bijna nog meer de aandacht dan de vroegere, vooral zijn gezegde, dat het hem met vergund is geworden »reeds vroeger voor eene goede wijze van altreden van het staatstooneel te zorgen." Dit is ook het geval met zijne verzekering, dat hij niet in het geheim oppositie voeren wil, maar ook niet kan toelaten dat zijn naam aange vallen wordt en hij dien verdedigen wil. 's Prinsen verklaring, dat hij bij eene voor komende plaatselijke verkiezing voor den Rijksdag zich kandidaat wil stellen, dewijl hij het recht heeft zijne zienswijze voor te staan, stemt overeen met de inlichtingen van particuliere zijde, dat hij nog niet voorgoed de gedachte heeft opgegeven zich bij gele genheid te doen verkiezen. Het uit Parijs komende bericht, dat Bismarck in het buiten land een politiek vlugschrift over zijne aftre ding zal uitgeven, ontmoet te Berlijn voor- loopig nog geen geloof en wordt gewantrouwd. Betreffende de kwestie van het heffen van inkomende rechten in den Congo-staat, meldt de Kreuz-Zeitung, dat koning Leopold het voorstel der Rotterdamsche Handelsvereeni- ging tot betaling eener bepaalde jaarlijksche som aan den Congo-staat heeft afgewezen, dewijl hij geene ondersteuning maar een recht verlangt. Aangezien de Handelsvereeniging het recht tot invoering eener belasting erkend heeft, is ook de toestemming der Nederland- sche regeering wel te verwachten. Eveneens schijnt er uitzicht te bestaan, dat het verzet der Vereenigde Staten na eenige onderhan deling opgegeven zal worden. De Berlijnsche correspondent van de N. R. Ct. meent even wel te weten, dat bovenstaande mededeel ingen van de Kreuz-Zeitung slechts de wenschen en zienswijzen uitdrukken, welke door de Regeering van den Congo-staat te Berlijn kenbaar zijn gemaakt. Graat Berchem, onder-secretaris bij het ministerie van buitenlandsche zaken, keert tot het ambtelooze leven terug, doch blijft ter beschikking van het ministerie, waar schijnlijk omdat nij door de benoeming van Marshall tot staatssecretaris voorbij is gegaan. Het bericht van het overlijden der gewezen koningin Maria van Hannover is ongegrond. FRANKRIJK. De Kamer heeft na beraadslaging de ver kiezing van Picot te Saint-Dié ongeldig ver klaard met 274 tegen 232 stemmen. Bij den terugkeer van president Carnot te Parijs waren op het perron van de gare de 1' Est de prefect van politie en een officier van zijn militair huis, de kommandant Maigre, aanwezig. In de nabijheid van het station hadden zich 2000 personen opgesteld. Toen de President den Boulevard de Strasbourg passeerde, werd hij luide toegejuicht. Te half elf kwam hij in het Elysee aan. Het Petit Journal publiceert het verslag van een onderhoud, dat een der redacteurs heeft gehad met vorst Bismarck te Friedrichsruhe. Belangrijk kan het stuk niet genoemd wor den. Het bevat eenige wederleggingen, doch is overigens van weinig belangalleen trekt de aandacht, dat, trots het karakter van den jongen Duitschen keizer, de oude kanselier den politieken toestand van Europa zeer gunstig noemt en een tijdperk van vrede voorziet. Vorst Bismarck beweerde, dat de natiën tegenwoordig niet meer in een kabi netsoorlog kunnen worden medegesleept hunne toestemming tot een oorlog is nood zakelijk geworden, de ontzettende gevolgen, die een conflict na zich zou slepen, zijn aan de staatslieden bekend en zullen hen weer houden een aanvallende honding te durven aannemen. Graaf Herbert von Bismarck is te Parijs. Ofschoon de gewezen minister van buiten landsche zaken van het Duitsche rijk in het striktste incognito reist, is zijn verblijf in Frankrijks hoofdstad toch bekend geworden. Graaf Herbert gaat van Parijs naar Londen en keert van daar zeer spoedig naar Frie drichsruhe terug. Dit is het tweede bezoek dat de zoon van prins Bismarck na den oor log van 1870 te Parijs brengt. De werkstaking te Bessège kan alsgeëin- digd beschouwd worden. Alle mijnwerkers hebben den arbeid onvoorwaardelijk her vat. ITALIË. In de Kamerzitting van eergisteren vroeg de heer Imbriani het woord over een per soonlijk feit. Hij protesteerde tegen de beschuldiging, dat de Italianen die het vo rige jaar eene rondreis door Frankrijk maak ten en tot wie ook hij behoorde, als vijanden des lands hebben gehandeld. »Ik verwerp verachtelijk de beschuldiging van den eer sten minister. De president roept den heer Imbriani tot de ordede heer Crispi heeft niemand be schuldigd. De minister-president bevestigt dit en klaagt over de voortdurende aanval len, die van het regeeringsambt een marte laarschap maken en de behartiging der landsbelangen verhinderen. Het incident wordt daarop gesloten, Tusschen Italië en Abyssinië is thans de vrede volkomen. Te Adowa is tusschen de.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 1