10 bijvoegsel Binnenlandsche Berichten. behoorende bij de van 15 en 16 JUNI 1890. ^r^adering van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Schiedam, van den 13 Jnni 1890. Rechtszaken. Aanwezig zijn de heeren J. J. G. Nolet, ^Oorzitter, nar A. K. J. v. d. Drift, H. R. A. van Gent, J. H. Houtman, J. Meijer zn-, mr W. H. Jansen en P. M. J. A. ^agerweij. be notulen der vorige vergadering worden °or den Secretaris voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Omtrent de ingekomen stukken wordt be ften, zooals respectievelijk door den Voor ster wordt voorgesteld. Aan de orde isbehandeling van het door e commissie ad hoe geconcipieerde ant woord aan Z. E. den Minister van Justitie W'hi'efl'ende het Ontwerp-Faillietenrecht. Be- jmdens enkele wijzigingen en aanvullingen ü,dt dit antwoord met algemeene stemmen goedgekeurd en den Secretaris opgedragen J°01' eene spoedige verzending zorg te dragen, -rwij] 0p 's Presidents voorstel de commissie 0ruler dankbetuiging eervol wordt gedechar geerd. bij de gebruikelijke rondvraag vestigt de eec Van Gent de aandacht der Kamer op jW onhebbelijkheid, die bij sommige Beurs- ezoekers bestaat, »m hunne medebezoekers Verlast aan te doen, zooals door het schieten rnet graankorrels etc., en vraagt of hetjniet den weg der Kamer ligt aan die onheb- e'ijkheden een eind te maken. be heer Lagerweij voegt hier nog aan toe, herhaalde malen gezondigd wordt tegen verbodsbepalingen betreffende het rooken p1' de Beurs vóór den daartoe bepaalden J( i terwijl hij tevens nog onder de aan- oht der Kamer wil brengen de wenschelijk- 'd èn om verbetering te brengen in den chten toestand van den urinoir aan de (j 8'lrs en om de aldaar bestaande aansluiting to' Wa^ei'e'fhng meer dienstbaar te maken eene dagelijksche bespoeiing van den vloer be Voorzitter wil de opmerkingen deï sten Van Gent en Lagerweij splitsen "W'orzijds stelt hij voor, wat betreft den echten toestand van den urinoir en het tot 'etlstbaar maken van de waterleiding ^esPi'oeimg, zich te wenden tot Burgemeester ir' Wethouders, met verzoek desbetreffende Ooodige te verrichten, welk voorstel met te^Rnrieene stemmen wordt aangenomen twÜl hij anderszijds de klachten over het °ken en het werpen met graankorrels er de aandacht van heeren Beurscommis- fssen brengt, met verzoek om voor strenge °rhe en goede politie ter beurze te willen ^aken. Mochten echter de bestaande bepalin- ?6ïl te kort schieten om de goede orde te fhhaven, dan verwacht hij nadere mede dingen. Ten slotte bespreekt de heer Lagerweij 8 de wenschelijkheid van vacantiedagen °°r den handel, en vraagt of het in navol- S onzer groote koopsteden geen aanbe- lng zou verdienen ook hier op nader vast stellen data het Beursgebouw te sluiten, e Vergadering meent zich echter niet dat denkbeeld te moeten vereenigen. iets meer aan de orde zijnde, sluit de Voor- 1 ter de Vergadering. (Vervolg.) Naar wij vernemen, zijn bij de Memorie van Beantwoording, door het lid der Tweede Kamer, den heer Bahlmann uitgebracht op het voorloopig verslag, nopens het door hem bij de Kamer ingediend wetsontwerp tot heffing van graanrechten tot voorziening in den kwijnenden toestand van den landbouw, de volgende wijzigingen gebracht. Het recht van tarwe is van fl.20 gebracht op 60 cents, rechten op maïs en haver vervallen, die op rogge zijn gehandhaafd, het recht op meel is verminderd, dat op grutten verhoogd, ter wijl de tarwestijfsel bij invoer wordt belast in plaats van met f4 met f2. D Bij eene firma te Rotterdam, handelende in cement, werd voor eenigen tijd een knecht ontslagen. Deze scheen vernomen te hebben dat de tegenwoordige knechts ten nadeele van de firma zakken stalen en bij een uit drager verkochten, en hij gevoelde zich ver plicht een en ander aan zijn gewezen patroon mede te deelen met aanduiding van het adres, waar de zakken waren. Een bediende ging daarheen, en vroeg zakken te koop, waarbij hij bespeurde dat de hem vertoonde zakken aan de firma toebe hoorden. De politie werd met een en ander in kennis gesteld, nam de zakken in beslag en maakte tegen de dieven proces-verbaal op. In het Verkooplokaal te Rotterdam werd gisteren-avond eene groote bijeenkomst van het Leger des Heils gehouden, waarin mej. Eva Booth verschijnen zou. Na eenig gezang, geaccompagneerd door piano, twee trompetten, eene viool, eene gi taar en eene harmonica, hield miss Eva Booth eene rede, die wel een uur duurde, om te betoogen dat het Leger des Heils aangewe zen is voor de redding van zondaars, welke rede telkens onderbroken werd door gesis en geschreeuw van het talrijk aanwezige pu bliek. Daarna verscheen een meisje op de es trade, vermoedelijk eene JiHeilsoldaat" in den dop, stellig niet ouder dan vijf of zes jaar, welk kind ook eenige geestelijke lie deren zong, geaccompagneerd door Eva Booth met de gitaar, terwijl het slot telkens door de heilsoldaten gezongen werd. Om 10£ uur was de bijeenkomst afgeloopen. Jan ten Pierik, die 11. Dinsdag te Rotter dam zijne vronw vermoordde, zal spoedig geheel hersteld zijn. De kogel, waarmede hij zich-zelf wilde dooden, is onder de opperhuid langs den schedel van het achterhoofd gegleden en aan den anderen kant van het hoofd weder naar buiten getreden. Deze huidwonde is natuur lijk van geringe beteekenis. De reden waarom ten Pierik in woede ontstak, toen zijn vrouw weigerde weder met hem te wonen, moet gelegen zijn, behalve in zijn dronkenschap, in de wetenschap, dat de hoogbejaarde moe der zijner vrouw korten tijd geleden een legaat had ontvangen van den vorigen gérant der Grands Magasins du Louvre. Het burgerlijk armbestuur heeft zich het lot aangetrokken van het kind van Ten Pie rik het wordt voor rekening van dat arm bestuur in een gezin verpleegd. Te Leiden doet alles zien, dat het vijf- jaarlijksche academiefeest weder in aantocht is. Terwijl huizen en straten overal opgeknapt zijn, is men druk bezig met de toebereidse len voor de groote illuminatie, welke op den avond van den optocht, Dinsdag 24 Juni, Leiden's straten en grachten als in een vuurzee zal herscheppen. Daarbij komt, dat het eergisteren de eerste dag der monste ring was van de costumes, welke bij de aanstaande maskerade zullen gebruikt wor den. In Zomerzorg waren velen van de gecostumeerden bijeen, en 't is te verwach ten, dat een en ander, waar de costumes alle getuigenis afleggen van den rijkdom en de weelderigheid dier dagen, als 't weer gunstig is, een schitterend effect zal maken. Wegens een geval van hondsdolheid waar genomen in de gemeente Bennebroek, is door den commissaris des Konings in Noord- Holland bepaald, dat in die gemeenten, als ook te Haarlem de muilkorvenwet zal worden toegepast. Te Bennebroek moeten niet min der dan 5 kinderen door het dolle beest ge beten zijn. De optocht welke den 18en Juni a. s. te Alkmaar gehouden wordt, zal bestaan uit on geveer 15U personen, waarvan 60 te paard, benevens 5 versierde wagens. De costumes worden geleverd door de firma Mulder, te Utrecht. Des avonds zal op het Doelenveld aldaar een kermis gehouden geworden. Uit Meppel meldt men aan de N. li. Ct. Luidens het verhaal heeft gisteren avond laat even buiten de stad een treurig tooneel plaats gehad. De dienstmeid van T., aan de Hoofdstraat te dier plaatse wonende, moet hare moeder, die tijdelijk aldaar verblijf hield, van het leven hebben willen berooven. Zij had haar daartoe onder een valsch voor wendsel naar het Paradijsschut in de Drent- sche Hoofdvaart gelokt en op een onverwacht oogenblik te water gestooten, kennelijk met de bedoeling om haar zoo te doen verdrin ken. Toen de vrouw zich op het droge had gewerkt, is zij andermaal er in gestooten, en dit geschiedde, naar het verhaal wil, tot driemaal toe. Toch is de toeleg niet ge lukt, dank zij de hulp van den schutmeester, die op het lawaai nabij zijne woning naar buiten was gekomen. De politie heeft de dochter reeds in verhoor genomen. Te Ginnneken is overleden de gepension- neerde luitenant-kolonel bij het wapen der genie jhr. B. De Jong Van Beek en Donk. De overledene had den hoogen ouderdom van 85 jaren bereikt en mocht op een hoogst eer volle loopbaan in dienst van Koning en Va derland terugzien. DEN HAAG. Naar ons van zeer vertrouw bare zijde wordt medegedeeld, was de commis sie, belast met het onderzoek in zake de spuiïng, gereed om haren arbeid aan te vangen, ten einde voor de opening van het badseizoen nog eenige proeven te nemen, toen op ver langen het seizoen ongeveer een week vroe ger geopend werd, waardoor de commissie werkeloos moest blijven en hare proefne mingen eerst zal kunnen aanvangen in Oc tober, wanneer toestand van temperatuur en water dikwijls geneel verschillend is met dien in dezen tijd van het jaar. RN.) Bij bevelschrift der Rechtbank te Middel burg is naar de openbare terechtzitting dier rechtbank verwezen J. B., oud 29 jaar, zon der beroep, geboren en wonende te Kloe- tinge, thans in hechtenis, beklaagd dat zij in de maanden Maart en April 1890 te Kloe- tinge haar kind, Jannetje Bilo, oud onge veer 6 maanden, opzettelijk en met voorbe-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 5