13e Jaar S- Vrijdag 27 Juni 1890. No. 3717. VERSCHIJNT DAGELIJKS. Prijs van dit Itlud: Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco per post door geheel Nederland 2.00 Afzonderlijke Nommersy> 0.05 Bureau: Boterstraat, E 39. Prijs der Advertentiën: en van een journalist, tegensprak dat Raad ^et Vl'aagstuk betreffende Swazi-land geregeld z°ude zijn. Integendeel, de Transvaalsche 'egeering acht Engeland's voorstellen onaan- r'emelijk, en daarom vertrekt de komman- 'u't-generaal Joubert naar Engeland, om de onderhandelingen voort te zetten. De Trans- *aalsche regeering biedt aan, zich bij het "id-Afrikaansch tolverbond aan te sluiten, °odra de republiek in het bezit zal zijn van een eigene zeehaven. AMERIKA, tn berichten uit Mexico wordt gezegd, dat bestuur der provincie Guanajuato het rntbreken van onlusten in dat gewest loo chent. Volgens eene nadere depêche is de zoo genaamde revolutie in Mexico beperkt ge- even tot het vormen van benden, om rooverijen te bedrijven. De bandieten hebben etl 20n 11. een trein aangevallen. De sol- aten gaven vuur, en doodden verscheidenen 'U namen den aanvoerder der bandieten Wangen, die daarna doodgeschoten is. R® nieuwe Braziliaansche constitutie zal °"derworpen worden aan de goedkeuring eener constitueerende vergadering, bijeen roepen op den '15 November dezes jaars. Re lieer Egeta is benoemd tot president er republiek San Salvador, en de heer elgade tot minister van buitenlandsche zaken. DUITSCHLAND. b' den Rijksdag heeft de heer Windhorst eei'gistereu zijne meening omtrent de inge- 'ende legerwetten uiteengezet. Het kostte em groote overwinning de kredieten toe te 8taan vooral na de houding der Pruisische 'egeering in zake het Sperrgelderfonds, maar ZlJne partijgenooten willen recht, ook tegen- 1Ve' wie hun kwaad vvillen. Na een zorgvul- 'g onderzoek was hij tot de overtuiging gekomen, dat de kredieten noodig waren en 'Js niet mochten geweigerd worden. Hij drong echter nogmaals aan op vermindering van den 'ensttijd tot twee jaar. Hij wenschte, dat e Regeering eene conferentie zou beleggen rorming van een internationaal scheids recht, zooals Bonghi in deItaliaansche Ka- 1 'n<1 had gevraagd. Hij liep wel niet hoog NVoo met de Italiaansche heeren, maar Bon- bhi was altijd nog beter dan Crispi. ALGEMEEN OVERZICHT. AFRIKA. F'l Durban wordt aan de Times geseind at president Kruger, in tegenwoordigheid eenige leden van den Uitvoerenden De Rijkskanselier von Caprivi antwoordde, dat vermindering van diensttijd nog niet mogelijk was, maar dat de verbonden regee ringen, om bewijs van haar goeden wil te geven, dezen herfst op groote schaal verlof bij de infanterie geven zouden. Na afloop van het Septennaat kan men spreken over jaarlijksche vaststelling der begrooting. Wat aangaat de opmerking des sprekers over den heer Caprivi en het bondgenootschap met Italië antwoordde de Rijkskanselier, dat Crispi's persoon de beste waarborg voor den vrede is, en dat men aan het bondgenootschap met Italië, dat trouw aan Duitschland wil vasthou den, niet moet tornen. Gisteren werd de beraadslaging over de le- gerwet in den Rijksdag voortgezet. De se cretaris der schatkist en de minister van oor log bepleitten het ontwerp. De laatstge noemde bestempelde den wensch naar twee jarigen diensttijd als voor het oogenblik on vervulbaar. De Rijkskanselier verklaarde, dat de Regeering voornemens was ook in het vervolg op ruimere schaal verlofgangers te laten gaan. Heden voortzetting. Bismarck heeft jegens eenige personen, die hem bezocht hebben, zich zeer voorzich tig uitgelaten over het Engelsch-Duitsche tractaat, maar oogenschijnlijk toch in weinig gunstigen zin. Hij vindt dat Engeland zijn voordeel zeer goed wist te begrijpen. Bij de koloniale dwepers (waartoe hij zich niet rekent) zal de overeenkomst eene groote ontstemming teweeg brengen. Inzonderheid bevalt het door Duitschland aan Engeland toegestane beschermheerschap over Zanzibar hem niet. In den eersten tijd zal Engeland de aldaar gevestigde Hamburgsche hande laren met veel goedgunstigheid bejegenen; maar dit zal wel niet lang duren, en Enge land zal zich van het Duitsche element aldaar wel ontdoen. Over de waarde van Helgoland kan men redetwisten. Het bezit van dit eiland is wel is waar steeds de wensch geweest van Duit sche patriotten doch men kan daaromtrent van verschillende meening zijn. Welker: prijs ons een dergelijke nationale wensch waard is, laat zich niet zoo absoluut bepalen. De nationaal-liberalen in Kaiserslautern zullen aan Bismark in den Rijksdag den zetel aanbieden, dien de heer Miquel door zijne benoeming tot minister van financiën verliest. ENGELAND. Prins Albert Victor, zoon van den prins van Wales, die onlangs de titels van hertog van Clarence en graaf van Avondale heeft onvan- Van 1—6 regels0.60 Elk gewone regel meer»0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. gen, heeft Maandag in het Hoogerhuis zijn eed als pair gezworen. De prinses van Wa les en hare dochters, de prinsessen Victoria en Maud, woonden de plechtigheid op de tribune bij. De hertog werd binnen geleid door den prins van Wales en den hertog van Edinburgh. Na de eedsaflegging werd de nieuwe pair naar zijn zetel, links van den troon, geleid. De Londensche editie van den New-York Herald bevestigt het bericht dat er in Mexico eene revolutie is uitgebroken. Gewa pende benden hebben zich meestergemaakt van de internationale spoorweglij nen, om het troepenvervoer te verhinderen. De bewe ging gaat uit van de provinciën NuevoLeon en Coahuila. Hetzelfde blad behelst de bevestiging van het plotseling overlijden van den President der republiek San Salvador, generaal Fran cisco Menendez. Vermoedelijk is hij vergif tigd. Onmiddellijk daarna brak het oproer uit, tijdens hetwelk generaal Gartnia en andere officieren gedood werden. De orde werd hersteld door de troepen der repu bliek. HET OOSTEN. Het gerucht wil, dat Oostenrijk en Enge land hunne gezanten te Constantinopel in last gegeven hebben, te adviseeren tot er kenning van prins Ferdinand van Bulgarije dat de Porte echter geweigerd heeft hieraan gehoor te geven, daar het haar bekend was, dat Rusland met Duitschland onderhandelt over het uitroepen van den prins van Leuch- tenberg tot vorst van Bulgarije. De handelingen van den ex-koning Milan worden te Weenen met zorg gevolgd. Milan tracht het radicale ministerie te ver zwakken, maar slaagde er tot heden niet in oneenigheid te brengen tusschen de regenten en de ministers. Hij is op goeden voet met den Russischen gezant Persiani en verklaar de zelfs in een bijeenkomst van militairen van verschillenden rang, dat ingeval van oorlog Servië met Rusland zou strijden. De minister Goja achtte het noodig te verkla ren, dat de neutraliteit voor Servië het meest gewenscht zou zijn. SPANJE. De Koningin-Regentes zal gedurende het heerschen der cholera te La Granja verblijf houden. De officieele Gaceta maakt bekend, dat'14 dorpen door de cholera zijn aangetast en dat aldaar 194 ziektegevallen zijn voorge komen, waarvan 32 met doodelijken alloop. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT. Het auteursrecht van den inhoud dezer courant is ver zekerd volgens de Wet vau 28 Juni 1881 (Stsbl. no. 124.) .r^TjjU

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 1