Ingezonden. Kerknieuws. GEMENGDE BERICHTEN. "en van Amersfoort plan bestaat om hun bur gemeester feestelijk in te lialen. Maandag zijn ten paleize Het Loo aange- ornentwee leden der commissie van de eestviering te Nijmegen, teneinde, met het "°g op de komst van H. M. de Koningin en 6 Rinses, de noodige maatregelen te be spreken. Van het bekende «Waterpoortje" te Maas- richt zal de oude boog met de oude steenen er afbraak weder worden opgebouwd, doch e poort zelf, als zijnde van moderne con structie, afgebroken blijven. Uit Middelharnis wordt van 21 Juni gemeld: et de vischsloep Titia Jacoba schipper M. a" Delft, is heden-avond aangebracht de geheele bemanning, bestaande uit twaalf kop- pen (waaronder de dochter van den gezag eerder van het te Veendam te huis behoo- rend barkschip Ida, gezagvoerder Jan Haze- 'nkel, door gemelde vischsloep gered inde 1 °°rdzee bij Doggersbank. Het barkschip Was geladen met steenkolen, en enkele uren "a de redding is het gezonken. De redding °P den 44n dezer ging door stormweer, 'net levensgevaar gepaard. De vischsloep eeft aangebracht een vangst van 90 t°" kabeljauw. Het is bijna zes weken gele- ^en> dat zij was uitgezeild. t e Nisse is iemand reeds voor de vierde maal 1,1 hevige mate door de beruchte influenza aa"getast. e Spanbroek is de influenza ten tweeden *ha.le teruggekomen zij openbaart zich 'loo die or hevige koortsen bij dezelfde lijders, het voorjaar daarmede werden be dekt. Pe Lopik en te Ermelo hebben zich in de aatste dagen opnieuw enkele gevallen van '"fluenza voorgedaan. De ziekte is niet ge- yaarlijk. Sterfgevallen zijn nog niet voorge komen. VUAARDINGEN. Het zeldzaam voorrecht ,^le' dezer dagen den Rijkskeurmeester G. 'Oidenrijk Bleijenburg ten deel van voor de •2ste maal door commissarissen benoemd te gorden tot keurmeester van de haringjagerij. die betrekking was hem ook altijd opge- ^gen, het uitzoeken van de haring, die aan M. den Koning wordt toegezonden. Dit- JOaal gebeurde dat door hem voor den 75sten keer. DEN HAAG. Gisteren-middag te 2 uur '®eft (}e staatscommissie voor den landbouw 'are vergaderingen in het gebouw van het ministerie van waterstaat hervat. Gedurende eze bijeenkomst zal de commissie zich in afdeel:ngen splitsen. AMSTERDAM. De feesten ter gelegenheid Va" het 40-jarig bestaan van de «Broeder schap van Candidaat-Notarissen" werden eer gisteren met een stoomboottocht naar Alk- maar en een afscheidsdiner bij Krasnapolsky rifgeven, besloten. J' Dinsdag heeft Z. D. Hw de Bisschop Va" Haarlem het H. Vormsel toegediend in parochiën van Krahngen en Overschie. den namiddag bracht. Z. D. Hw een «zoek aan de noodkerk te Hillegersberg. Mijnheer de Redacteur l geheel instemmende met den inhoud van y ingezonden stuk omtrent de Muziekuit- ^0®',l.r|g op den 18n dezer, voorkomende in k'e bijvoegsel uwer courant van 22/23 Juni 11. a" 'k mij gemakkelijk voorstellen, welken indruk hh. kapelmeester en muzikanten dien avond ondervonden hebben. Het moet hun gewis hoogst onaangenaam hebben aange daan, nadat zij hun beste krachten tot op luistering van den bijzonderen gedenkdag hadden in 't werk gesteld. Doch een troost kan hun geboden wordenhet kunstlievend publiek weet, wien het de verstoring van zijn kunstgenot te wijten heeft, en zoowel de Burgemeester als de Majoor-Kommandant hebben zich van den toestand in de Planta ge op den avond der uitvoering kunnen over tuigen. Naar aanleiding van de hier bedoelde hou ding van een zeker deel van het Schiedam- sche publiek, neem ik de vrijheid als mijne overtuiging uit te spreken, dat de toekom stige monumentale fontein in de Plantage geheel misplaatst zou zijn. Daarom wil ik bij deze in overweging geven, de Fontein te plaatsen in het Park aan het Westerhaven- hootddaar is voldoende gelegenheid en ruimte voor die plaatsing en ik ben overtuigd dat de Hoofdenaars de fontein als een kost baar kleinood zouden bewaren en er een waakzaam oog op zouden houden. Buiten dien is de plaatsing van de fontein op die plek te meer gewenscht, omdat daar in de nabijheid een einde is van de Drinkwater leiding en dus de in werking zijnde fontein eene goede doorspuiing zou geven. Dit denkbeeld den betrokken autoriteiten wel in overweging gevend, en U, M. de R., dankend voor de verleende plaatsruimte, blijf ik steeds Uw getrouwe lezer, S. Als een bijzonderheid meldt men aan het Utr. Dbl. dat in den tuin van den bloemist Tukker, te Vianen, in een nestje van een boomsluipertje zich een koekoeksei bevond. De boomsluiper heeft dit ei uitgebroed en voedt nu de jonge koekoek. De andere jongen van den boomsluiper heeft de dank bare koekoek evenwel verorberd. Men schrijft uit Nootdorp, dat de vrouw van den melkboer uit Den Haag, die vóór eenige weken door haar echtgenoot werd vergiftigd, thans in zooverre is hersteld, dat zij naar haar ouders in Den Haag kan wor den vervoerd. Bij een landbouwer onder Haamstede vond men Zaterdag-morgen een kind van zes maan den in de wieg gestikt. Men vermoedtde ouders waren afwezig dat de kleine zich heeft omgekeerd en geen macht heeft gehad om zich om te wenden. Bij de afdeeling aanvullingstroepen, welke Zaterdag per stoomschip Prins Frederik naar Batavia vertrok, bevond zich ook de bekende luchtreiziger P. J. H. Wolff, die als soldaat schrijver dienst bij het Indische leger heeft genomen. Per advertentie verzoekt de tweede milli- oenen-juffrouw te Drachten, aan alle drank- verkoopers, haar sterken drank te weige ren, als zij voor den aandrang zwichtende, dien mocht komen vragen. Het Leger des Heils is ook te Dubbeldam opgetreden. Een der volgelingen heeft zich echter de zaak wat heel sterk aangetrokken en is daardoor krankzinnig geworden. Als bewijs hoe lang soms een besmette lijke ziekte in een en hetzelfde huisgezin kan heerschen, meldt men, dat een arbei derswoning te Kleverskerke (Zeeland) sinds het begin van dit jaar besmet is verklaard door typhus. Eerst werd een zoon aange tast, toen [achtereenvolgens de beide be jaarde ouders en thans nog ligt de jongste zoon aan dezelfde ziekte. Totnogtoe is er echter geen geval voorgekomen met doode- lijken afloop. Een 14-jarige zoon eener welgestelde fa milie te Aprath in Westfalen was dezer dagen de ouderlijke woning ontvlucht, met zich nemende een reiskoffertje met kleeding, een revolver, benevens eene vrij aanzienlijke som goud geld, waarmede hij naar Engeland wenschte te gaan. Te Zevenaar aangekomen, wilde hij wegens het late uur van aankomst niet naar Rotterdam doorreizen en stapte in een logement af. Den volgenden ochtend aan het station komende, was juist bij tijds een bericht ontvangen verzoekende zijne aan houding, zoodat hij onmiddellijk gearresteerd en naar zijne ouders teruggezonden werd. Van al de raadsleden te Breda, die bij de invoering der gemeentewet zijn gekozen, is alleen de heer mr. E. De Man in leven, die op 25 September a. s. 39 jaren raadslid is en op 1 Sept. a. s. 20 jaren burgemeester dier gemeente. De Londensche Salvation Army heeft een nieuw korps opgericht, genaamd het kavale- rie-korps. Dat korps, uit 70 man bestaande, zal op vélocipèdes, voorzien van tenten en kookbenoodigdheden, het platteland rondtrek ken. In den Staat Illinois (N.-Amerilïa) heeft Vrijdag een vreeselijke storm gewoed, die zeer veel schade heeft veroorzaakt en, om de verwoesting nog grooter te maken, ge volgd werd door een wolkbreuk. De steden Earlville en Paw Paw zijn geheel en al ver nield. Op de lijst der gevallenen en ge kwetsten staan reeds 20 dooden. Een der treurigste gebeurtenissen was het instorten van het schoolgebouw, waarbij de school meester met acht leerlingen gedood zijn. Een treurig ongeval heeft, volgens eente legram van het Dalziel-bureau, de katholieke kerk van N.-Amerika in rouw gedompeld. Bij het spoorweg-ongeluk, dat Vrijdag op den Baltimore en Ohio Spoorweg, afdeeling lijn Philadelphia, gebeurd is, werden verschillende personen gekwetst en zijn ook twee voorname mannen om het leven gekomen. Een van deze laatstgenoemden, Mgr. Keane, was rector van de katholieke universiteit van Washington. Ofschoon nadere bijzonderheden van het on heil nog niet te onzer kennis zijn gekomen, weten wij dat de Bisschop zich op net oogenblik van de ramp in een slaapwaggon bevond. Mgr. Keane was een der meest bekende prelaten van de Vereenigde Staten. Toen op het concillie van Baltimore eenparig beslo ten was, een katholieke universiteit voor Amerika te stichten, werd hij aanstonds lid der commissie van voorbereiding en onmiddel lijk na de verkregen Pauselijke goedkeuring tot rector benoemd. De overledene deed, zoo dra de grondslagen van het gebouw, d it te Washington in aanbouw is, gelegd waren, een reis naar Rome en vervolgens door Frankrijk en Duitschland, om allerwegen pro fessoren voor zijn instelling te vinden. Volgens particuliere berichten uit Grant Rapids (N.-A.), loopende over de eerste da gen van Juni, was het aldaar zóó heet, dat arbeid bijna onmogelijk was. Wel een tegen stelling bij ons land Naar aanleiding van den 75-jarigen ge denkdag van den slag bij Waterloo, meldt de Köln. Zeitg., dat het aantal nog in leven zijnde oudstrijders van het Duitsche leger

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 3