IST"'"» -fo.£ WEERT. Een der meest curieuze gevallen doet zich hier thans voor. Ongeveer vijf jaren geleden verklaarden zich twee personen, J. H. W. en H. H. W., zijnde neven, bereid om als plaatsvervanger in dienst te gaan, en teekenden als zoodanig bij een Maatschappij te Utrecht. De eerste kreeg echter berouw en bedankte, de tweede nam dienst. Het blijkt echter nu, dat de tweede gedurende vijf jaren heeft gediend ten name en met papieren van den eerste, zoodat, toen deze zich onlangs ten huwelijk aanmeldde, hij als militieplichtige was geboekt. De justitie te Roermond hoorde in deze zaak reeds ver scheiden getuigen. Visscherij-Berichten. De tweede haringjager, de stoomboot In- gerid, is te Vlaardingen aangekomen met 513^ ton volle- en 442| ton maatjesharing, zijnde de overgaaf van 25 schepen. De ja- gerij, die in het geheel 1368 ton heeft op geleverd, is daarmede geëindigd en heeft voor de betrokken reederijen niet ongunstig gewerkt. Daar de kwaliteit van de tweede jagersharing, hoewel zeer voldoende, nogal uitéénloopend was, waren de prijzen in den afslag van Woensdag nogal verschillend, volle haring bracht op f35 a 54 en maatjesharing f22 a f35 per ton. Volgens gerucht zou de Hollandsche vloot nogal schade aan de netten hebben gekregen door het ruwe weder gedurende de vorige week. Schepen met eigen van gst zijn thans spoedig te wach ten. Rechtszaken. Voor de rechtbank te 's-Gravenhage stond dezer dagen terecht zekere V., boerenknecht, te Vrijenban (bij Delft). Deze «Millioencn- heer" heeft den menschen net zoo lang allerlei sprookjes verteld, waaraan hij met valsche papieren schijn van waarheid wist te geven, dat hij te zamen f 14,000 schuld had gemaakt. Uit het pleidooi van den ver dediger bleek dat de menschen weder hoogst lichtgeloovig waren geweest en het verhaal van beklaagde, dat hij f16,000 onder den grond had geborgen, onmiddellijk voor waar heid aannamen. Ook in de terechtzitting hield de beklaagde dit nog vol, doch hij weigerde de plaats aan te wijzen. Het O. M. eischte 3 jaren gevangenisstraf wegens valschheid in geschrift. Door het kantongerecht te Arnhem is I. M., te Apeldoorn, omdat hij op een openbare verkoopplaats voorhanden had een surrogaat van boter, terwijl noch op de verpakking, noch op de waar zeiven het woord «surro gaat" in duidelijke letters voorkwam, ver oordeeld tot f20 boete, subsidiair 8 dagen hechtenis met bevel tot openbaarmaking van een uittreksel van het vonnis ten koste van beklaagde. GEMENGDE BERICHTEN. Op de Pruisische grenzen bij Bellingwolde zijn door Nederlandsche ambtenaren p.m. 80 schapen aangehouden, die over onze grenzen kwamen grazen. Voor de bezoekers van het Geuldal in het zuiden van Limburg, is het zeker niet van belang ontbloot, te vernemen, dat de burge meester van Berg- en Terblijt het houden van «bergtochten" in de grot van Valkenburg, onder zijn gemeente verboden heeft. Ook duldt hij niet, dat langer wordt gebruik ge maakt van een voetpad, leidende naar Geu- lem, hetwelk niet voorkomt op den legger der buurtwegen. Een 30a35-jarige venter met manufacturen, fatsoenlijk gekleed, wist zich gisteren in eene woning in de KorteDijkstraat te Rotterdam in te dringen en eene 73-jarige vrouw, die alleen te huis was, een stuk linnen voor f7 te ver- koopen. Toen die vrouw hem uit een zakje, waarin f86 aanwezig was, wilde betalen, rukte hij haar dit uit de hand en liep daar mede weg, haar de rol linnen voor de voe ten werpende. De vrouw van een werkman te Amster dam, wonende in de Houtmanstraat aldaar, zou heden eenige boodschappen gaan doen. Toen zij daartoe bij een winkelier kwam en het gekochte betalen wilde, miste zij haar knipje, waarin naar zij zeide zich f 6 bevond. De schrik over dit verlies greep haar zóó he vig aan, dat zij eenige oogenblikken later op straat den geest gaf. Later vond men het vermiste knipje met het geld in hare woning terug. De secretaris der Holland Society te New- York, de heer Geo W. van Siclen, komt in het einde dezer maand hier te lande om met een stoomjacht een tocht te maken langs onze kanalen. De verleden jaar voor de nationale harddraverij te Sneek 'door de Holland Society te laat aangeboden cup, zal dit jaar door den heer Van Siclen worden uitgeloofd voor de harddraverij, die op 20 Aug. wordt gehouden. Een vreeselijke misdaad werd dezer dagen ontdekt te Guttendag, in Silezië. Men vond in het bosch het lijk van een slachter, Kolisko, met verbrijzelden schedelzijn beurs, zijn horloge, tot zelfs zijn jas en laarzen waren hem ontnomen. Bij het lijk vond men een bebloede bijl en op eenigen afstand een kalf, eveneens gedood, dat Kolisko op de markt te Bzinnitz gekocht had. Na onderzoek vond men aarden potten, die aan Zigeuners schijnen toebehoord te hebben, die den vo- rigen nacht doorgebracht hadden in eene herberg te Bzinnitz. Men twijfelt er geen oogenblik aan, of zij zijn de bedrijvers dezer gruwelijke misdaad. Uit Antwerpen wordt bericht, dat Leon Peltzer, die eenige jaren geleden in vereeni- ging met zijn broeder Armand den gerucht makenden moord op den advocaat Barnays pleegde, voorwaardelijk op vrije voeten ge steld zal worden, als tien jaren van zijn straftijd om zijn. Hij moet zich verbinden Europa te verlaten, om er nooit terug te keeren. Zooals men zich misschien herinnert, is Armand Peltzer in de gevangenis overleden. Volgens het Handelsblad van Antwerpen heeft de douane een eisch ingesteld tegen de curators van den boedel des heerenCor- vilain, om alsnog 40.000 frcs. inkomende rechten te vergoeden, op grond dat de pa tronen, welke de bekende ramp veroorzaak ten, niet doorgevoerd, maar in het land zelf «verbruikt" zijn 1 Te Parijs gaf iemand aan eenige vrienden een partijtje in een bekende restau ratie en tastte bij die gelegenheid dapper van de oesters toe. Den volgenden morgen werd hij ernstig ziek en de ontboden ge neesheer constateerde vergiftiging door oes ters. In spijt van alle toegepaste middelen stierf de ongelukkige reeds den vierden dag. Men zegt, dat vergiftiging door oesters te Parijs niet tot groote zeldzaamheden be hoort. Men heeft getracht er een verkla ring van te geven, door aan te nemen, dat de oesters zich op de touwen en het ver roeste koper-en ijzerwerk zetten van ten anker liggende schepen en op die wijze voor den mensch vergiftige bestanddeelen in zich opnemen. Volgens de jongste volkstelling bedraagt de bevolking der Vereenigde Staten omstreeks 65,000,000. De voornaamste steden tellen: i New-York 1,700,000 inwoners, Philadelphia 1,040,000, Chicago 1,086,000, St. Paul 154,641 Minneapolis 203,406, Boston 317,720 inwo ners. Brooklyn en andere voorsteden mede- gerekend bedraagt de geheele bevolking van New-York 2,800,000 zielen. Chicago beweert, dat het thans na New-York de grootste stad is der Noord-Amerikaansche republiek. Door de politie te Chicago is ontdekt, dat daar opium, in citroenen verborgen, in groote hoeveelheden werd ingevoerd. De vruchten werden aan een der uiteinden geopend, de inhoud verwijderd, en door opium vervangen. De opening werd dan weer netjes dichtge maakt en de laatste sporen door citroengele verf bedekt. Op die wijze moeteen aanzien lijke hoeveelheid zijn ingevoerd. LAATSTE BERICHTEN. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. de vorstin Von Wied, prinses Maria der Nederlanden, wapperde heden uit alle openbare gebouwen en vele particuliere huizen te 's-Hage de Nederlandsche vlag. De parade, die door de troepen van het gar nizoen zou gehouden worden, is uithoofde van den regen afgelast. PARIJS, 5 Juli. Volgens te Londen in omloop zijnde geruchten zou de cholera he vig uitgebarsten zijn te Valencia (Spanje) en een ware paniek hebben doen ontstaan. Een geheele straat zou aangetast wezen en de bevolking dier straat in tenten op het platteland zijn gelegerd, om de verspreiding der ziekte tegen te gaan. 34 districten in Spanje zouden door de cholera aangetast zijn. PEST, 5 Juli. Volgens particuliere berich ten zijn er te Sofia en andere steden op roerige papieren met «Wraak voor Panitza" daarop aangeplakt en door de politie weg genomen. Cargalijsten. Pernau. Blencowe, (st.) kapt. Evans, 336.900 kilo Lijnzaad, 210.300 kilo Rogge, 77000 kilo. Gerst. Riga. Ben well, (st.) kapt. Trafit, met 766.333 kilo Gerst, 240.000 kilo gezaagd hout. Onasja. Alblasserdam, (st.) kapt. Potjer, 1000.000 kilo gezaagd hout. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 5 Juli 1890. Rogge per 2100 kilo: Pernau f150 Contant. Makelaars f 10. Moutwijn, Commissie f40 Verhandeldtot f 93/s Vs. Stemmingbeter. Jenever f 15.50 Ct. per Heet. Amst. proef f 16.75.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 6