V sectie A, no. 989, door het plaatsen van een stoommachine (met ketel) van 2 pkr. 2o. Aan A. J. Engering en zijne recht verkrijgenden tot uitbreiding zijner branderij aan de Westerkade, wijk G, no. 328, kadaster sectie M, no. 414, o. a. door het plaatsen van een stoommachine (met ketel) van 2 pkr., en 3o. Aan de directie der »Schiedamsche Spoelingvereeniging" tot u i t b r e i d in g harer spoeling meelfabriek aan den Noord uestsingel, wijk B, nos. 97/98, kadaster sectie H, nos. 264 en 263. Donderdag van de Kermis hebben wij ons in schoon weder mogen verheugen. Veor het eerst na vele dagen liet de zon'zich eens goed zien en bleef het eens een geheelen dag droog. Het was een weder, zooals wij het voor een Kermisgang slechts konden wen- schen: droog en niet te warm. De verschillende amusementen werden dan ook druk bezocht. In het Cagliostro-theater van de heeren prot. Henri en Okhuijsen werd ten twee ure eene kinder- en familie-voor- stelling en ten acht ure eene avond-voor- stelling gegeven, waarover slechts één roep wasbewondering van het vele schoone dat daar werd te zien gegeven en het vermake lijke dat er werd geboden. Okhuijsen weet inderdaad zoowel kleinen als grooten naar hartelust te vermaken en in verrukking te brengen door zijne stoute toeren. En zijn kompagnon, prof. Henri, die ons als Maho- medaansch hadji de Indische en Egyptische tooveren en wonderen" te zien geeft, slaat hem daarin trouw ter zijde. Ook de speci aliteiten, aan de inrichting verbonden, weten het publiek door hunne vaak onbegrijpelijke werkzaamheden in vervoering te brengen. Men bewondert inderdaad de zeldzame ge oefendheid en buigzaamheid van leden der verschillende acrobaten en gymnasten. Wat eene oefening o. a. moet het den plafond- looper vereischt hebben om zoover te komen, dat hij met door telkens, zonder een enkele maal te missen, voet voor voet in de touwlussen aan het plafond te steken, zich van het eene einde naar het andere beweegt en als het ware langs het plafond loopt Naast dergelijke vertooningen wekken ook vooral de voorstellingen getiteld: »het rijk der illusiën", aller bewondering men staat verbaasd over de betooverende kleurenpracht, die erin is,tentoongespreid; aan deze verzameling deco ratieve fantaisiën werd dan ook, naar wij vernemen, door den vervaardiger, den heer Van Staveren, van Gouda, aan Okhuijsen's inrichting verbonden, niet minder dan li jaar dag aan dag geregeld doorgewerkt; deze decoraiën vertegenwoordigen eene groote waarde. De groepen levende beelden aan hét eind der voorstelling zijn mede zeer schoon en worden telkens met herhaalde toejuichin gen begroet. Weet alzoo Okhuijsen het publiek te boeien, ook Van Lier weet de menigte te trekken. De voorstelling van gister-avond was weder druk bezocht en voldeed over 't geheel zeer wel. Doch daar heden-avond de laatste voor stelling wordt gegeven, willen wij ons verslag van een en ander in een bericht in het volgend nummer te zamen vatten. grachten gelegen schadelijk wordt voor de gezondheid. (IV. R. Ct.) Wanneer men de tabellen waarin wij het weer, den wind en de temperatuur aange ven, vergelijkt met die van het vorige jaar, dan vindt men, dat van 4 tot en met 7 Juli de temperatuur van dit jaar gemiddeld zes graden, en die der lucht van zes tot tien graden lager was dan het vorige seizoen. Van 17 Juni tot en met 7 Juli hebben wij slechts drie dagen landwind, de overige steeds zeewind gehad. De Zuidwesten-wind ging bijna steeds met lagere temperatuur gepaard dan die van Noord- en Noordwesten. (Zdtv. Bet.) Gisteren-avond was het voor het lokaal van het Leger des Heils in de Eendracht- straat te Rotterdam vrij rumoerig. Er was daar eene groote menigte aanwezig die de Heilsoldaten bedreigde. Nadat de oefening afgeloopen was, moest de politie de menigte uiteendrijven, om te verhinderen dat zij de Heilsoldaten te lijf ging. Zooals gemeld is, hebben ongeveer 80 ge neeskundigen te 's-Gravenhage zich in het belang der ingezetenen verplicht geacht, om in hun adres aan den Raad de aandacht van het Gemeentebestuur te vestigen op den voor de gezondheid hoogst schadelijken toestand der grachten aldaar. »Met het oog op de in het zuiden van Europa heerschende cholera, en in de onze kerheid of deze ons in karteren of langeren tijd zal bezoeken, achten zij het niet ver antwoord te volharden bij het eens genomen besluit om de bestaande ververschingsmid- delen dei' grachten tot het einde van het badseizoen ongebruikt te laten, daar alsdan de epidemie zou uitbreken in eene bevol king, wier weerstandsvermogen verzwakt is, dooi het gedurende maanden lang inademen van, voor de gezondheid schadelijke dampen. Reden, waarom zij verzoeken terug te komen op het besluit dienaangaande van 4 Maart 1890." Onder hen, die tot dat besluit hebben meegewerkt, behoort dr. Wolterbeck Muller, die thans het adres mede onderteekend heeft. Voorts circuleert een adres van ingezetenen aan den Koning, in zake de wa- terverversching. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gra venhage waarschuwt, dat men op zijn hoede ZÜ bij het aanknoopen van handelsbetrek kingen met de hier na te noemen personen, die veelal schrijven op advertenties, waarin iets te koop of ter overname wordt aange boden, en welL. Timmermans, F. D. Bas- tet, Th. Tillekens-Hazelzet, S. Metz, W. J. Geervliet, J. Grenaat, J. H. Bekker, W. Siehl Wzn., W. F. de Voogt, H. Italiaander, A. Waanders, N. Brouwer, H. A. Nepveu, F. Winter, C. P. van den Bergh, P. de Ligt en mr. J. H. ,Mosselmans, vroeger advocaat, allen wonende te 's-Gravenhage. Tegen de meesten is vroeger herhaaldelijk gewaar schuwd- (N. R. Ct.) Naar wij vernemen, heeft de minister van oorlog aan den minister van binnenlandsche zaken zijne bezwaren kenbaar gemaakt over dep toestand van het grachtwater te Delft •n te 's-Gravenhage, waardoor de militairen van de garnizoenen aldaar geen gebruik meer kunnen maken van de zweminrichtingen en het verblijf in de kazernes nabij de Het dorado der Nederlandsche gemeenten is voorzeker Snelre waard (bij Oude water). Men kent daar geen hoofdelijken omslag, heeft er geen armen te onderhouden, behoeft voor geen openbare school zorg te dragen en kan zich jaarlijks in een batig saldo ver heugen om van te watertanden. Zoo wijst de gemeenterekening over 1889 weder een bate aan grooter dan de helft der uitgaven. De inkomsten toch bedroegen f2610,77, de uitgaven fl672,83£ zoodat het saldo f 937,93| is. Dat de gemeentenaren nogal eens met een bezoek van bedelaars vereerd worden, bewijst echter dat op aarde geen onvermengd geluk gevonden wordt. (R. IV.) In zake Johannes Oostenburg, horlogema ker te Oude Wetering, gemeente Alkemade (bekend door de inbraak in het kantoor der heeren Zoetmulder <Sr Zn. te dezer stede) te gen wien door de arrond.-rechtbank te Haar lem dd. 4 Juni jl. rechtsingang met gevan genneming en instructie is verleend wegens verduistering van horloges en andere gouden voorwerpen, zijn in beslag genomen o. a. de navolgende voorwerpen, waarvan de eige naars of rechthebbenden onbekend zijn: 1 gouden damesremontoir K. 14, 2 gou den dames cylinderhorloges no.'s 14963 en 1892, 1 gouden cylinderhorloge no. 177484, 2 gouden remontoirs no.'s 60012 en 6O052, 1 zilveren remontoir, 1 zilveren patenthorloge met dubbele kast, 1 dito cylinderhorloge, 2 dito horloges nos. 1831 en 15267 1 zil veren remontoir met glasplaat over het uur werk no. 1893, 4 dito cylinderhorloges nos. 9327, 27927, 32669 en 62740, 1 zilveren remontoir do. 161735 met gouden binnen plaat en 2 zilveren remontoirs nos. 49188 en 49728. De officier van justitie te Haarlem verzoekt ten spoedigste bekend gemaakt te worden met de eigenaars of rechthebbenden. De gemeenteraad van Amsterdam heeft met 21 tegen 2 stemmen besloten tot het maken van een golfbrekenden dam ter be scherming van de Handelskade en het doen van eenige daarbij behoorende werken. De kosten worden geraamd op f700,000. Te Versailles overleed onlangs de opper rabbijn Charleville, zijne dochter onvermo gend en zonder middelen van bestaan na latende. De pastoor der gemeente, bevriend met den overledene, schonk het meisje eene levenslange jaarlijksche toelage van 1800 francs, onder de toevoeging Je recompen- se en vous les vertus de votre père. Ik be loon u voor de deugden van uw vader. Isr Jhr. mr. T. A. J. Van Asch van Wijck, burgemeester van Amersfoort, is gisteren met zijne echtgenoote van een reis naar de Transvaal te Amersfoort teruggekeerd. Aan het station werd het echtpaar feestelijk ont vangen. De heer Croockewit, oudste wet houder, verwelkomde den burgemeester, waarop deze antwoordde, dat hij weder zijn beste krachten aan de belangen der gemeente zou wijden. Met muziek werd de familie - huiswaarts geleid. Waarop berust de beleefdheids-gewoonte om eerst een weinig wijn uit een flesch in uw eigen glas te gieten, en eerst daarna uw gast te voorzien Wel zegt men, natuur lijk hierop, dat het eerste teugje minder smakelijk is, daar het met vuil van de kurk enz. vermengd is. Zeer juist, maar giet dit eerste teugje dan liever weg, dan het met uw wijn mengen. Niet alleen vuil van de kurk, doch schadelijke tin- en lood verbinding gen bevat dat eerst geschonken gedeelte, daar, zooals uit de analyse zal blijken, het witachting vuil onder de capsule, boven aan den rand der flesch, niets anders is dan ge-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 2