Burgerlijke Stand. GEMENGDE BERICHTEN. LAATSTE BERICHTEN. Handelsberichten. Beursprijzen der Effecten. K 5" ongunstige weder der vorige dagen namen ongeveer 460 pelgrims aan die processie deel. Te Middelburg werd deze week het feest der HH. Martelaren van Gorkum door de Katholieken met bijzonderen luister gevierd. Deze luisterrijke viering is gewettigd dooi de omstandigheid dat twee der Gorkumsche bloedgetuigen, de H. Adrianus en de H. Jacobus Lacobs, behoorden tot de abdij der orde van de Witheeren van Premonstreit, welke in de 16e eeuw te Middelburg bestond. De H. Adrianus vertoefde niet minder dan 25 jaren in die abdij. In het klooster der EE. Redemptoristen bij de kapel in 't Zand te Roermond overleed eer gisteren in den ouderdom van 72 jaren de weleerw pater Joannes van Rijckevorsel. Den 18 Maart 1818 te Rotterdam geboren, legde hij den 25 Maart 1843 de kloostergeloften af en ontving den 25 Juni 1848 de H. Piester wijding. Meer dan 40 jaren heeft hij dus in den wijngaard des Heeren gearbeid, niet alleen in Nederland maar ook in Suriname, waar hij mede met veel vrucht werkzaam was. Als een gevolg van het aanhoudend natte weer is in IJ- en Haarlemmermeerpolders de ziekte onder de aardappelen uitgebroken, die zich in bijna alle soorten openbaart. Een treurig ongeval heeft te Delft plaats gehad. Terwijl vrouw P. bezig was met wasschen, moest zij zich voor eenige oogen- blikken verwijderen. Het zeer jeugdige kind, dat zich vermaakte met de werkzaam heden der moeder gade te slaan, viel tijdens hare afwezigheid in het kokende zeepsop, tengevolge waarvan het geheele bovenlijf der kleine als met brandwonden overdekt werd. Het deerniswaardige kind moest in het gast huis worden opgenomen. Woensdag-middag is te Haarlem een 23- jarig meisje, dat aan het stoeien was in de nabijheid van den watermolen aan de Leidsc'ne vaart, daar onderdoor geloopen, ten gevolge waarvan haar door een der wieken de rugge streng werd stukgeslagen. De ongelukkige was dadelijk dood. Woensdag-voormiddag zijn op de algemeene begraafplaats te Leeuwarden ter aarde be steld de lijken van de schippersvrouw met drie barer kinderen, die Zaterdag-nacht bij het zinken van hun vaartuig om het leven waren gekomen. Het was een hoogst aan doenlijk gezicht: die vier lijkkisten en daar achter de treurende vader met de drie over gebleven kinderen, twee jongens van 10 en 12 en een meisje van 13 jaar. Ds. J. P. Romijn sprak een hoogst treffend -woord, dat op alle aanwezigen een diepen indruk maakte. Kort vóór de begrafenis was ook het vijfde lijk, dat van een meisje van 3 jaar, dat nog altoos werd vermist, uit eene der stadsgrach ten opgehaald. Heer en-Modes. In de Tdgliclie Rundschau vinden we een stukje over de afschuwelijke wijze, waarop de heeren zich tegenwoordig kleeden. Wie ze ziet loopen, onze modepoppen, zegt de schrijver vraagt zich onwillekeu rig af: op welk dorp woont die man zijn kleermaker Maar als de jonkman de on betaalde rekening uit zijn zak haalt, zien we uit naam en prijs, dat we met werk uit de eerste ateliers te doen hebben. Welk eene bedroevende verschijningEen pummelig, plooiloos jasje soort van kin derrokje met smalle schouders, enge borst en kinderachtig kort. Daarbij een vest als van grootvader en een veel te korte en veel te wijde pantalon, terwijl als overjas dienst doet een flodderende zak, zoo kort, dat de onder- jas er nog op belachelijke wijze onderuit komt. Voeg daarbij een hoogen hoed, die nu eens te veel naar voren, dan weer te veel naar achteren geplaatst is, op het kort geschoren, gedachtenrijke hoofd, een das van schreeuwende kleur, een boord, zoo hoog, dat men er haast in stikt, reusachtige man chetten en platvoetschoenen, die bonte sok ken laten zien, en dan eindelijk nog een dikken, steeds horizontaal gedragen wandel knuppel of balk, en het beeld is klaar, een beeld er is geen zachter uitdrukking voor van jammerlijke verlummeling en er barmelijke ouwelijkheid. De bakermat dezer mode is Engeland, voornamelijk van de platvoet-schoenen met punten, en uit Engeland is ook overgekomen de daarbij behoorende gangknieën naar voren gebogen, hak het eerst op den grond met hoekig uitgespreide afhangende armen. Een 15-jarige jongen te Breda, die gaarne in dienst wilde, doch was afgekeurd wegens een vroeger gebroken en thans krommen vinger heeft dien opnieuw doen breken en rechtzetten. Te Sambeek (bij Boxmeer) heeft zich een geval van slaapziekte (nona) voorgedaan bij een kind. Het sliep vier dagen achtereen en opende in dien tijd slechts eenmaal de oogeri, zonder daarbij tot bewijstzijn te komen. Bij den gedurende de laatste dagen te Weert gehouden verkoop der meubelen van den oud-notaris C., werden fabelachtige prij zen besteed. De geringste kleinigheid werd over en over betaald, en zaken, die men bij de waardeering op f 20 had geschat, brach ten bij den verkoop 40 tot 60 gulden op. De heer Clerx moet weer in zijn woonplaats zijn teruggekeerd. Een der reizigers van de firma J. De Haan moet de vorige week tusschen Kerkrade en Simpelveld (in het zuiden van Limburg) een som van bijna f 2400 verloren hebben. De politie heeft een onderzoek ingesteld. In Duitschland bestonden verleden jaar 52 fabrieken van speelkaarten, die meer dan 5,000,000 spellen vervaardigden, waarvan bijna '1,000,000 naar het buitenland werden verzonden. De belasting op de in het bin nenland verkochte speelkaarten beliep om streeks 1,277.400 Mark. Vorstel ij ke werklieden. Zooals alle prinsen uit het huis Hohenzollern, leeren ook de zonen van prins Albrecht, regent van Brunswijk, een handwerk, en wel de beide oudste het metselaars-, de jongste prins het schrijnwerkers vak. Men kan, zoo schrijft men uit Kamenz aan de Magdèburger Zeit., de drie prinsen, die door bekwame vaklieden in hun hand werk worden onderricht, dagelijks met tru weel en kalk of aan de schaafbank bezig zien. Onder leiding van hun onderwijzer zijn zij thans bezig een huis te bouwen. De prins regent heeft het werk reeds herhaalde malen in oogenschouw genomen. Hoe sterk de decoratie-regen is, dien de Fransche regeering ter gelegenheid van den nationalen feestdag op 14 Juli gewoonlijk op de hoofden doet neervallen, de teleurge- stelden zullen evenwel bij duizenden te tellen zijn. Le XIX Siècle meldt, dat er bij den minister van onderwijs door 12,000 personen aanzoek is ontvangen, alleen om begiftigd te worden met de academische palmen. De Eerste Kamer der Staten-Generaal zal Maandag aanst. te twee uren en volgende dagen vergaderen, ter afdoening van de aan hangige wetsontwerpen, waarover, voor zoo veel de laatst ingekomene betrett, eindver slag is uitgebracht. LONDEN, 12 Juli. Het heden morgen door dr. Parke uitgegeven bulletin behelst dat de toestand van Stanley veel verbeterd is. Hij neemt in krachten toe. Het huwe lijk gaat dus waarschijnlijk heden door. Stanley ontving van de Koningin haar met diamanten omzet miniatuur-portret. De Daily JSews verneemt uit Odessa, dat Rusland in zake de achterstallige oorlogs schatting wederom eene nota tot de Porte zal richten, en eene vloot zal zenden naar den Bosphorus of eene haven der Zwarte Zee, als het antwoord haar niet volkomen bevre digt BEURS TE SCHIEDAM, 12 Juli 1890. „f i Makelaars f10. Mowtwijn, J Commissie f10. Verhandeld: tot f98A7/s. Stemmingvast. Jenever f 15.50 Ct. per Heet. Amst. proef f 16.75. Spoeling, j Vereeniging f0.30. Beurs - 0.20. Berlijn. (Slotkoers.) Keulen. Parijs. j Rogge, Juli I Jul H Aug. I Spiritus, Juli/Aug. Aug., Sept. j Rogge dadelijk. I Juli Meell2Merk.l.md. 1 12 Aug. Rogge, loop. md. Aug. 11 Juli. 167— 36.40 36.40 17.75 15.85 58.25 58.30 17.10 15.75 36.75 37— 18 Juli. 168.50 36B0 36!60 17.75 15.75 /Spiritus, loop. m. Aug. Amsterdam. 11 Juli, Rogge op levering willigOct. f125, 126, 127, 126Maart 1124, 125. 12 Juli. Rogge op levering hooger Oct. f127, 126, 127; Maart f125, 126. Keulen Rijnhoogte ('s nam. 1 uur) 11 Juli 3.60 M. 12 Juli 3.70 M. te Amsterdam. Per Telegraal 2'/a pCt. Nederland Buiteul. Spanje Portugal Rusland 1807/69 1875 Ooster. Lg. lie. Gr. Russ. Sporen Baltische Zilver Metall Papier Turkije Turksche loten Italië 1887 (Spw.) Peru Venezuela Central. Pacific Shares Denver Rio Grande Canadian Pacific Northw. and Pac. Hb. Missouri Kansas Oblig. Chic. Atlantic 6p('t. Prior Lien Bond. Zweedsche N. Spw. Mij Aand. Cultuur Mjj Prolongatie Brazil. 1889 1888 "arahiba 11 Juli. 81'/s 61'/a 95'/a 101'/- 683/4 1221/a 63'/, 76 75>/a 17'/a 18 55>/a 16 50'/, 323/a 177/u 80'/, 102 18'/a 106 15'/a 10 Juli. CD Q- CD 3 OQ CD CD 3 3 O cT CD »-S# CfQ Wisselkoersen te KtotterdaiiJ. Per Telegraaf. Londen kort. f 12.09 Disconto 4 pCt. Parijs - 47.90 3 Antwerp. - 47.85 3 GEBOREN: 11 Juli. Catharina, dochter van J. van As ten en M. Vaes, Baan. ONDERTROUWD: 11 Juli. J. Kromhout en M. van Wamelen. ■atoom-BoekdrukkerijGebr. Vau Noortwijk, Sahitd»*.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 6