Ingezonden. Kerknieuws. GEMENGDE BERICHTEN. werden op den Dam voor het Paleis door de kapel van de dienstdoende schutterij eenige Muziekstukken uitgevoerd. RIV.) Mej. Aafke Kuijpers, geb. 3 Maart 1847 te Franeker, leerares in den zang (o. a. aan de Tooneelschool) is Zondag, toen zij te Oos terbeek," waar zij tijdelijk verblijf houdt, uit de kerk kwam, in hechtenis genomen, ver dacht van moord door vergiftiging van mej. Wilhelmina Jacoba Smissaert, geb. 12 Juli d856 te Oosterbeek. De overledene woonde sedert 12 November 1885 ten huize van Mej. Kuijpers, in de Tes- selschadestraat 1 (bovenhuis) te Amsterdam, waar zij 16 Juni 1890 overleed. Het lijk werd, na de verklaring van overlijden afgegeven door dr. Foreman, op het kerkhof Zorgvliet ter aarde besteld, maar op last der justitie opgegraven en onderzocht, nadat bloedver- Wanten van mej. Smissaert zekere vermoe dens hadden geopenbaard. Toen bleek van chronische zinkvergiftiging. De verdachte is nagenoeg universeele erfgename van het hiet onaanzienlijk vermogen. De officier van justitie, mr. Looyen, die Met den rechter-commissaris mr. Sleeswijk deze zaak langdurig heeft onderzocht, was Jelf te Oosterbeek bij det aanhouding tegen woordig De verdachte is naar Amsterdam O ■vervoerd en in de celgevangenis aan de Weteringschans opgenomen. Er zijn aan gaande deze waarschijnlijke misdaad vele geruchten in omloop. Van het geheim der instructie lekt in Neder land niet veel uit en aan losse geruchten valt niet veel geloof te slaan. Het feit der aanhouding, allicht uit vrees voor ontvluchting, bewijst echter dat de vermoedens tegen mej. Kuijpers van hoogst ernstigen aard zijn. Hblad De heer H. J. Wigman, architect te Am sterdam, heeft thans aan den Gemeenteraad aldaar zijn plan voorgelegd voor den bouw van den Stadsschouwburg op de door dem ping en slooping te verkrijgen terreinen op 't Leidsche Plein, op de plaats van Mai- son Hirsch en de aangrenzende gebouwen, tegenover den tegenwoordigen puinhoop. Uit Heerenveen bericht men aan het Hbl. De voortvluchtige deurwaarder F. J. Post- Mus, van Oosterwolde, is gevankelijk te Hee renveen binnengebracht. Hij werd te 's-Gra- venhage in hechtenis genomen. De liberale kiesvereeniging Arnhem heeft den heer Rooseboom met 51 stemmen tegen 20 blanco briefjes weder kandidaat gesteld voor de Tweede Kamer. Zijne kandidatuur werd vooral bestreden wegens zijne houding bij de behandeling der onderwijswet. De heer Vindal heeft per brief voor de kandidatuur bedankt. Dij het onweder van Donderdagavond werd te Kwintsheul een mandoor den bliksem ge troffen, met het gevolg, dat hij een oog ver- '°or; twee anderen, die met hem liepen, bleven ongedeerd. Dij het hevig onweder van Donderdag, deed z'ch te Zierikzee een tot nog toe onverklaar baar verschijnsel voor. Het hoofd der school, de heer O., zat in zijn stoel te sluimeren. Voor hem stond een kalender, die 17 Juli aanwees. Toen er een zware slag viel, voelde de heer O. plotseling een duizeling, die tot den volgenden morgen aanhield, en de heer U. op zijn band, die in de nabijheid van den kalender gelegen had, vrij duidelijk kon lezen 17 Juli. Bij een onweder, dat Zaterdag jl. bij Kerk- rade (L.) woedde, werd een jongen, die uit school huiswaarts keerde, door den bliksem getroffen. Twee knapen, die hem vergezelden, bleven ongedeerd. ROTTERDAM. Tegelijk met de verplaat sing der boterfabrieken van de firma Simon van den Berg zullen zich 2000 inwoners der gemeente Osch, zijnde het personeel dier firma met hunne gezinnen, zich metterwoon alhier vestigen. N.R. Ct.) ARNHEM. De antir. kiesvereeniging alhier heeft een gelijk besluit genomen als hare zustervereeniging te Utrecht. Ook zij zal zich bij de verkiezing voor de vacature-Roo seboom van stemming onthouden. Hetzelfde doet ook de R. K. kiesvereeniging. Mgr. Hamer, tijdelijk verblijf houdende in zijn geboortestad Nijmegen, droeg Zondag 11. in de St.- Walburgiskerk te Arnhem een pon tificale Mis op, geassisteerd door den zeer- eerwaarden deken en pastoor J. Dobbelmann en acht geestelijken uit de verschillende parochiën alhier. De kerk was geheel met geloovlgen gevuld. Nauwelijks is weinige jaren geleden te 's-Hage de schoone St. Jozefs-kerk gebouwd, wier aanblik den reiziger verrast, als hij het station van de Hollandsche spoor verlaat, of reeds is in de Van Ravesteijnstraat grond ge kocht, om daarop voor de St. Jozefsparochie een hulpkerk te bouwen. De groote kerk is nu reeds te klein geworden. Na een voorspoedige reis arriveerde te Curasao in den morgen van 21 Juni 11. de zeereerw. heer A. Frie, vergezeld van zeven Eerw. Zusters Franciscanessen en den heer J. J. A. Capelle, onderwijzer. (Msb.) Mijnheer de Redacteur, Daar Schiedam tegenwoordig prijkt met een net en doelmatig station, zou de directie van de Holl. Spw. het voor de passagiers nog geriefelijker maken, wanneer zij voor het in ontvangst nemen der kaartjes nog meer ge legenheid opensteldevoornamelijk op Zonda gen, dan toch zijn er vele passagiers en is er bij het uitgaan van den tunnel slechts één beambte om de kaartjes te ontvangen, of schoon er toch op gerekend schijnt te zijn, dit door meerdere beambten te doen waar nemen. Indien het personeel wat ik wel geloof te klein is, dan is het, dunkt mij, juist de Directie die hierin kan voorzien. U, M. de R., dankzeggende voor de ver leende plaatsruimte, teeken ik mij, Uw bestendige lezer, X. Toen te Enschedé zekere V. in beschon ken toestand in zijne woning kwam, werd hij hierover door zijne vrouw onder handen genomen. Van woorden kwam het tot da den en V. ontving van zijne vrouw een ern stigen messteek in den rug. De daderes is door de maréchaussées naar het huis van bewaring te Almeloo overgebracht. Zondag-namiddag is te Zenderen den boe renknecht R. door een zekeren E. te Borner- broek met een mes een zoodanige verwon ding aan het hoofd toegebracht, dat spoedig geneeskundige hulp hoogst noodzakelijk werd. De verwonding werd met zoodanige kracht toegebracht, dat het mes daarvoor gebezigd, in tweeën vloog. Per wagen naar dr. Huls- hoff te Bornes vervoerd, werd hem spoedig de noodige geneeskundige hulp verleend. De twist schijnt ontstaan te zijn om een Bornerbroeksch meisje. Tegen den vermoe- delijken dader is proces-verbaal opgemaakt. Op een wagen, waarmee Maandag te Oudkarspel hooi zou gehaald worden, be vonden zich zes en twintig kinderen, waar onder een van drie jaar. Bij het afrijden van eene brug kon de voerman den dissel niet in stuur houden, zoodat de wagen on derstboven in de sloot tuimelde, en de kin deren op twee na, die er nog in tijds af sprongen, allen te water geraakten. Geluk kig waren er terstond menschen bij, zoodat alle kinderen zijn gered. Te Alkmaar heeft zich het afkeurenswaar dige teit voorgedaan dat uit een aan de water leiding aangesloten perceel water verstrekt is aan een bewoner van een met-aangeslo ten woning, wat, zooals bekend, een inbreuk is op het van weerszijden geteekend con tract. Den overtreder is een boete van f 100 opgelegd. Een gepasporteerd militair van het Indi sche leger, als kostganger bij eene weduwe te Eindhoven inwonende, en bij wie nog een ander oud-Indisch militair van jeugdiger leef tijd in den kost was, stierf dezer dagen plot seling. Dit sterfgeval schijnt onder verdachte omstandigheden te hebben plaats gehad al thans de justitie uit 's-Bosch, gisteren te Eindhoven aanwezig, heeft de gevangenneming van de weduwe en den bij haar inwonenden persoon gelast. Te Rozendaal is eene vrouw in hechtenis genomen, verdacht van het kind, hetwelk in een mestput achter hare woning is gevonden, te hebben vermoord. Gisteren heeft het ge recht van Breda ter plaatse een onderzoek ingesteld en is de verdachte naar de gevan genis overgebracht. Zaterdagnamiddag was er te Tholen een mooi, doch tevens een schrikwekkend luchtverschijnsel te zien. In ongeveer éen uur tijds bevonden zich drie hoozen aan de lucht, welke als een schommel slingerden, éen ervan zoog het water uit de rivier zoo hoog op, dat het over den Bergschen dijk spoot. Alle drie verdwenen ze in zuidooste lijke richting. Zaterdag is te Katwijk aan Zee van de haringvisscherij teruggekeerd de bomschuit KW 84, van de maatschappij Katwijk, schip per W. Ouwehand, met 315 kantjes haring. Docr de hooge zee en den sterken noord oosten wind sloeg het zwaargeladen vaartuig in den grond, zoodat de golven er overheen liepen. Men is dadelijk begonnen met lossen. Zondag is het vaartuig weer gerecht. Haring- en viséhhandelaars in Amerika waarschuwen zeer voorzichtig te zijn met zendingen van versche (nieuwe) volle haring, wijl de hitte zeer groot en het ijs enorm hoog in prijs is. Reeds zijn enkele ladingen nieuwe Schotsche haring in bedorven staat gearriveerd. Volgens berichten uit New-York zijn Dins dag 20 mijlen beoosten Cincinnati 16 spoor wegwagens, met buskruit geladen, in brand geraakt, waardoor alles in den omtrek, ook het nabijgelegen spoorwegstation, verwoest en twintig personen gewond zijn.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 3