BINNENLAND. nomen, uit vrees voor eene nieuwe werk staking der mijnwerkers. Uit Valencia wordt gemeld, dat de cholera- berichten gunstiger, maar onbetrouwbaar zijn, omdat velen het bestaan der ziekte pogen te verheimelijken. Schiedam, 1 Augustus 1890. Burgemeester en Wethouders van Schie dam, gelet op art. 219 der wet van den 29sten Juni 1851 Staatsblad no 85), rege lende de zamenstelling, inrichting en bevoegd heid der Gemeentebesturendoen te weten Dat de Rekening en Verantwoording van de inkomsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1889 op 30 Juli 11. aan den raad is ingediend, en tegelijk op de Secre tarie der Gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegdterwijl die rekening tevens, tegen betaling der kosten, in afschrift aldaar verkrijgbaar is gesteld. Bij gunstig weder zal aanst. Zondag, des namiddags ten één ure, door het muziekkorps der dd. Schutterij alhier de vierde uitvoering in de Plantage gegeven worden. Van de haringvisscherij is gisteren te Maas sluis binnengekomen het loggerschip MA 75 Voortzetting L. Spanjesberg met 21 last haring. Dit schip is nog van de eerste reis. Op een viertal schepen na, die laat de winter- beugvisscherij hebben geëindigd, zijn thans al de schepen daar reeds van de eerste reis teruggekeerd. Men schrijft ons uit Rotterdam Elke zaak, die van haar traditiën afwijkt, is haren ondergang nabij, heeft men wel eens beweerd. En de geschiedenis heeft meerma len de waarheid van dit gezegde bewezen. Het «Leger des Heils", dat zich tot dus verre enkel sierde met zijn eigen kleurhet rood, heeft dien doen vervangen door de na tionale en oran je kleuren en is daardoor den weg tot zijn ondergang opgegaan. Gisteren-avond had een groot kinderfeest plaats in den geest zooals zulks gebruikelijk is bij het «Leger" in Engeland. Drie honderd en vijftig kinderen van het garnizoen alhier hebben een uitvoering gegeven, welke bij hen die meende dat het «Leger des Heils" nog iets kerkelijks of godsdienstigs in zich bevatte, allen twijfel daaromtrent zal hebben weggenomen. Deze exercitie was zoo bespottelijk, dat men een dergelijke vertooning eer den naam van een kermisgrap dan van godsdienstoefe ning kan geven. Door de kinderen werden verscheiden liederen gezongen en toespraken gehouden. Als hoofd van het programma fungeerde een lied, Scheepjevaren genaamd, waarbij alle kinderen een schommelende beweging aannamenvoorts zongen zij een lied, ge naamd De Locomotief, waarbij zij een gesis deden hooren als van een stoommachine en met de handen de beweging van een wiel na bootsten. Eindelijk het Kruisen der zwaarden bestond in een voortdurend handgeklap. Voor deze gelegenheid waren de meisjes in het wit getooid, voorzien van sjerpen in nationale of oranje kleuren, terwijl de jon gens evenals de soldaten en officieren, zoo wel mannelijke als vrouwelijke, in groot tenue waren, allen bovendien met oranje getooid. Overigens had de bijeenkomst, die exer citie genoemd werd, het verloop van de ge wone uitvoeringen van het leger. Het publiek, dat zoo talrijk opgekomen was, dat de toegang tot de zaal reeds geruimen tijd vóór den aanvang niet meer kon worden verleend, scheen zich bij deze uitvoering goed te ver maken, wat geen wonder is, want inderdaad het eene nummer was al belachelijker dan het andere. De goede orde werd niet ver stoord dan door het herhaald gelach, waartoe de vertooningen aanleiding gaven. (T.) Te Charlois heeft zich een geval van ver giftiging voorgedaan bij den arbeider H. S. aldaar. De justitie, vergezeld van de poli tie, heeft een plaatselijk onderzoek ingesteld, doch nog geen bevel tot gevangenneming van den verdachte uitgevaardigd. Door doeltreffende middelen is S. thans herstel lende. De bedoelde S-zelf wilde van geene vergiftiging weten, maar hield vol, dat «de kwade hand" op hem gelegd was, en dat door «zegening" die «kwade hand" van hem is afgewend. Recht voor Allen deelt mede dat de socia listische Vereeniging van Spoorwegpersoneel binnenkort een geheele verandering zal on dergaan, waarmede het tegenwoordige bestuur reeds druk bezig is. De geheele Vereeniging wordt verdeeld in 10 secties en 42 afdeelingen, zijnde elke af- deeling een onderdeel van een sectie.Een sectie omvat een groep lijnen in dezelfde nabuur schap een afdeeling strekt zich uit tus- schen twee hoofd-of eindstations tusschen- liggende stations en eindpunten worden cor respondentschappen genoemd. Aan het hoofd der sectie staat een raad, gevormd uit de afdeelings-besturen, die geregeld met het hoofdbestuur der Vereeniging in verbinding zal staan. De Vereeniging telt thans ruim 2000 leden, terwijl het orgaan De Seingever door minstens viermaal zooveel personen ge lezen wordt. Naar wij vernemen heeft de afdeelings- consul van het buitenland, de heerL. J. G. J. Boogaard, Laan Copes van Cattenburg te 's-Hage, het plan opgevat, om in voormelde kwaliteit een rondreis van wielrijders uit te schrijven, waarbij hij geheel belangloos als leider zou optreden. De reis, ten minste zoo is het voorloopige plan, zal zijn als volgtVer trek uit Nijmegen, Crefeld, Dusseldorp, Keu len, Bonn, Zevengebergte, Remagen, Ahrtal, Coblenz, St. Goar, Bingen (Kreuznach), Rü- desheim, Biebrich, Frankfurt, Wiesbaden, Schwalbach, Ems, Coblenz, Cochern a/d Moesel, Alf, Berncastel, Trier, Luxemburg; door de Ardennen naar Spa, L,uik, en Maas tricht. De duur der reis is ongeveer drie weken, met een verblijf in de Ardennen van pl. m. 3 dagen. De reiskosten per persoon worden op f240 400 mark geschat. (Ned. Sport.) Een telegrafisch bericht uit Buenos-Ayres van 29 Juli, in Vigo ontvangen en aan een onzer stadgenooten gezonden, zegt het Dbl. van Z.-H. en 's-Gravenhage luidt als volgt De officieren, die gearresteerd zijn tenge volge van de jongste opstanden, zullen voor een krijgsraad terechtstaan. De toestand is rustiger. Het detachement kavalerie, dat het paleis van den President der Republiek be waakte, is teruggetrokken. Het gerucht loopt hier, dat eene associa tie van bankiers te Londen bereid zou zijn aan het Argeritijnsche gouvernement 10 mil- lioen pond sterling te leenen. Den 21n Augugtus a. s. worden voor vier weken te Scheveningen verwacht en zullen afstappen aan het Hotel des Galeries Z. D. H. Vorst Albert von Turn und Taxis enHD. Doorluchtige gemalin Hare Keizerlijke Ko ninklijke Hoogheid Vorstin Margaretha, Aarts hertogin van Oostenrijk. Het gevolg zal bestaan uit gravin Sztaray, Hofdame en den heer van Beckedroff, Hof maarschalk, benevens 15 bedienden. Achttien kamers op de eerste verdieping van genoemd hotel zijn voor de hooge familie besproken. (DU. v. ZAL) Men meldt aan het VI. BI. v. Amst., dat de Amsterdamsche politie nog steeds voort gaat met het bezoeken van verschillende verfwinkels, om te onderzoeken of juffrouw Aafke Kuijpers er ook soms inkoopen heeft gedaan. Reeds vóór zes jaar werd freule Smissaert door een harer naaste bloedverwanten ge waarschuwd voor den omgang met juffrouw Kuypers, maar zij wilde niet naar den raad luisteren, waarvoor op dat oogenblik mis schien ook geen andere reden bestond dan persoonlijke voorgenomendheid. Een der vrienden van mejuffrouw Kuypers, een predikant, die tijdelijk in het buitenland verblijf houdt, heeft een schrijven gericht aan de justitie, waarin hij als zijn overtuiging uitspreekt, dat zij onschuldig is. Hij is ge dagvaard om persoonlijk die meening te ko men toelichten. Ook de vriendinnen en de broeder van de verdachte zijn nog steeds overtuigd van haar onschuld. Bij de confronteering in de cel van Aafke Kuypers, met den heer H. Zirschky, verfhan delaar in de Lange Leidschedwarsstraat 47, en diens neef, werd den heer Zirschky ook een mantel getoond, welke de arrestante waarschijnlijk den avond, dat zij hetzi nkwit bij hem kocht, zou gedragen hebben. De heer Zirschky, die op den bewusten avond (het was ongeveer negen uur) aan de kleediug van de dame, die bij hem in den winkel kwam, niet zooveel attentie had ge schonken, aarzelde te verklaren, dat de hem voorgelegde mantel dezelfde was, die Aafke droeg, toen zij bij hem in den winkel was, maar dat waarschijnlijk zijn vrouw, die op dat oogenblik ook in den winkel was, daar van zekerder zou kunnen getuigen. De ziektetoestand der laatste was oorzaak,'dat daaraan niet onmiddellijk gevolg kon gege ven worden. In de garde-robe van Aafke is bij nader onderzoek nog een dergelijke mantel gevon den en deze werd gisteren door den Offi cier van Justitie en den grifier, ten huize van den heer Zirschky diens echtgenoote ter herkenning voorgelegd. Juffrouw Zirschky verklaarde beslist, dat de haar getoonde mantel dezelfde was, waarmede Aafke Kuy pers op den bedoelden avond gekleed was. (AT. v. N.) Volgens opgave van Bureau Veritas zijn in de maand Juni verongelukt 46 zeil schepen, waaronder een Nederlandsch en 16 stoomschepen, waaronder onze Print Frederik. Naar aanleiding van het bericht, dat liet terrein der Koninklijke fabriek van stoom- en andere werktuigen te Amsterdam door de lirma A. F. Smulders te Utrecht zou zijn

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 2