vo. 3751. Woensdag 6 Augustus VERSCH1JN T DAG E li IJ KS. !3e Janrü:. Bureau: Baterstraat, E 39. Prijs van dit Klad: ALGEMEEN OVERZICHT. A S8S5 "Voor Schiedam per 3 maanden 1-50 Franco per post door geheel Nederland 2.00 Afzonderlijke Nommers0.05 Het auteursrecht van den' inhoud dezer courant is ver- zekerJ volgens de Wet van 28 Juni 1881 (^Sisbl. no. J24..} Prijs der Advertentie» 0.60 0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. Van 1—6 regels Elk gewone regel meer. AMERIKA. Uit Buenos-Ayres wordt gemeld, dat de ministerieele crisis voortduurt. Volgens een gerucht zon de minister van binnenlahdsche zaken vervangen worden door generaal Rocca en de minister van onderwijs door den heer Eduardo Costa. Ook de directeur der poste rijen, de heer Carsalo, heeft zijn ontslag ge nomen. Eene groote agitatie heerscht in de stad, maar de orde blijft gehandhaafd; de beurs blijft gesloten. De Times verneemt uit Buenos-Ayres, dat er in eenen geheimen kabinetsraad besloten is, ondanks het verzet van Pellegrini en Rocca den gedwongen koers van het papier geld iu te voeren en de wisselkoerseri daarin te noteeren. In eene bijzondere bijeenkomst van senatoren en afgevaardigden besloot men Celman te handhaven. Majoor Palma, door Celman als verklikker en samenzweerder ge brandmerkt, overleed plotseling, naar het heet vergiftigd. Volgens een telegram uit Lima is de ko lonel Morales Bermudez met 2000 der uit gebrachte stemmen gekozen tot President van de Peruaansche Republiek. Op Iiosas waren 1300 stemmen uitgebracht. Bermudez zal den lOen a. s. het presidentschap over nemen van den tegenwoordigen President. Op verzoek van de Duitsche regeering hebben de Britsche oorlogschepen voor Buenos- Ayres last ontvangen in geval van nood de aldaar wonende Duitsche onderdanen te be schermen. BELGIE. Uit Ostende worden omtrent het verblijf des Duitschen keizers aldaar nog de volgen de bijzonderheden gem«ldDe Keizer en prins Ueinrich met beider gevolg begaven zich Zondag-ochtend .ten 10 ure aan boord van de Hohenzollern voor de godsdienstoe fening, waarbij de Keizer zelf in het gebed voorging. Vervolgens heeft de Keizer een paar uren afzonderlek met den Koning doorgebracht. Te 1 uur had er in de ko ninklijke villa een intiem dejeuner plaats. Daarop besloot de Keizer tegen 4 uur in den namiddag te vertrekken. Te 3 uur 10 minuten werd den Keizer, prins Heinrich en hun gevolg aan het havenstation uitgeleide gedaan, door den Koning, den graaf van Vlaanderen, prins Boudewijn, de burger lijke eu de militaire overheden. Het cere monieel was bij het vertrek geheel het zelfde als bij de aankomst. Eene ontelbare menigte verdrong zich langs den weg, dien de vorstelijke personen per rijtuig volgden, en juichten hen onafgebroken met geestdrift toe. Toen de Hohenzollern zich in beweging zette, weergalmde de lucht van de geest- driftige toejuichingen der menigte. De Argentijneehe. legatie te Brussel heeft de officieele mededeeling ontvangen, dat de j orde in de Argentijnsche republiek volkomen hersteld is in de hoofdstad noch ergens in de provinciën heerscht er eenige wanorde meer. De Regeering heeft er niet aan ge dacht, de betalingen der schatkist te schor sen zij heeft slechts den vervaltijd van handelspapier verschoven tot 31 Augustus. DUITSCHLAND. Gisteren is te Berlijn liet internationaal geneeskundig congres geopend. Het werd o. a. bijgewoond door de staatssecretarissen v. Bötticher en Maltzahn, door de ministers v. Gossler en Herfurth en door hertog Karei Theodoor van Beieren. Een 2500 Duitsche geneesheeren en even zooveel uit veertig ver schillende landen nemen er deel aan. De buitenlandsche regeeringen hebben ook een 60 officieren van gezondheid van hoogen rang naar het congres afgevaardigd. Het bureau is aldus samengesteld, Virchow, Lassar, Mar tin, Bardeleben en Grafuit de Nederlandsche hoogleeraren Stokvis, Fokker Rozenstein, en andere. Terzelfder tijd wordt te Berlijn nog ge houden een internationaal congres over lijk verbranding Dr. Christophorus uit Milaan bracht een schrijven in van den minister Crispi, waarin dr. Christophorus wordt ver meld als vertegenwoordiger der Italiaansche regeering op het congres voor lijkverbranding, en aan deze hervorming, die men in Italië sinds zoovele jaren met trouwe volharding is toe gedaan, succes wordt toegewenscht Het congres heeft een resolutie aangenomen, waarin de hoop wordt uitgesproken, dat de regeeringen die nog Tan lijkverbrandingen afkeerig zijn, zullen overtuigd worden van de schadelijkheid van het tegenwoordige be grafeniswezen en de crematie zullen veroor loven. Het besloot verder een telegram aan Crispi te richten, om hen» dank te betuigen voor de sympathieke houding, door hem met opzicht tot de lijkverbranding aangenomen. ENGELAND. De Koningin heeft de Engelsch-Duitsche overeenkomst bekrachtigd. In het Hoogerhuis gaf gistere» lord Knuts- ford inlichtingen over de conventie betref fende Swaziland. Lord CUmberlane verklaarde in het algemeen de bepalingen dezer con ventie aan te nemen. Omstreeks middernacht arriveerde Zondag de Hohenzollern op de hoogte van Dover en wachtte daar het aanbreken van den dag af, om gisteren (Maandag) de reis naar Co- wes op het eiland Wight voort te zetten. De prins van Wales en de hertog van Edin burgh met den Duitschen gezant Hartzteld zouden den Keizer reeds onderweg komen begroeten, terwijl Grootmoeder te bekwa mer tijde met open armen op het terras van Osborne-House gereed zou staan. Daar de tijd voor de Engelsche reis wegens de Rus sische wat ingekort is, zal het uitstapje naar de nieuwe Forthbrug in Schotland achter wege blijven, alsook vermoedelijk de revue te Al dershot. Wel echter zal de- Keizer nog de oefeningen van een deel der Britsche vloot bijwonen. Heden zou hij te Cowes ge tuige zijn van een regatta of zeilwedstrijd om den koninklijken beker, en Woensdag gaat hij te Portsmouth een paar nieuwe oorlogsschepen bezichtigen. Donderdag ver trekt hij weder. Lord Salisbury zal een paar dagen te Osborne vertoeven, om met den Keizer eenige politieke aangelegenheden te bespreken. In liet Lagerhuis deelde de minister Worms me.de, dat de conventie ter zake van Swazi land, door den president Krilger onderteekend, gisteren bij den Transvaalschen Volksraad is ingediend. Zware overstroomingen in China hebben Pekin en Trentsin onder water gezet. De handel staat stil. FRANKRIJK. President Carnot heeft aan de wegens werkstaking veroordeelden geheele of gedeel telijke gratie verleend. Veertien veroordeelden kregen geheele kwijtschelding van strat, 21 slechts gedeeltelijke. De Fransche bladen bevatten dezer dagen uitvoerige berichten omtrent een geweldige mijnontploffing bij St. Etienne, waarbij meer dan honderd personen het leven verloren. De Monde breekt naar aanleiding hiervan een lans voor het tot stand komen eener wet tot verzekering van ongelukken bij den arbeid. Hoeveel ouders, vrouwen en kin deren zijn door deze ramp in rouw ge dompeld 1" zegt het katholieke blad, »En toch worden er nog personen gevonden die de noodzakelijkheid van zulk eene wet in twijfel trekken en daarmede nog aarzelen. Zeker is het noodig, dat die wet met ver stand en overleg gemaakt wordt, maar kan men haar dringende noodzakelijkheid tegen over die helaas zoo menigvuldige menschen- offers betwisten Aan het Journal des Débats wordt uit

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 1