Kerknieuws. GEMENGDE BERICHTEN. LAATSTE BERICHTEN. Handels bericüten. f 0.56£. Het bestuur van de afdeeling Amsterdam van den Volksbond tegen drankmisbruik, denkt 'n liet einde dezer week twee volkskoffielo- kalen te openen, waar tegen uiterst billijken prijs koffie, thee, cacao, bier, melk en brood verkrijgbaar zullen zijn. He spoorwegarbeider W., verdacht van diefstal aan het station, werd eergisteren door de politie te Utrecht aangehouden. Se dert geruimen tijd werden verschillende arti kelen ontvreemd als mauufakturen, boter, enz., zoodat alles van des diefs gading bleek te zijn. Met zijn vrouw, die van medeplichtigheid of heling wordt verdacht, is hij in arrest geno men. De manufacturen werden deels ver kocht, deels in den lombard beleend, terwijl de vrouw naar men zegt zich niet ontzag de boter Vrijdags ter markt aan den ®an te brengen. (JJ. D.) He politie te Deventer heeft den dader van den diefstal van lood van 8 heerenhui zen aldaar opgespoord- Het is zekere G. J. R-, gewezen loodgietersbaas aldaar, die be kend heeft den diefstal gepleegd te hebben. He brand in de stoomkatoenspinnerij der firma Gebrs. van Heek te Enschedé heeft zich gelukkig bepaald tot de spinnerij met annexe gebouwen als machinekamer enz. De weverij, ververij, magazijnen en kantoren zijn behouden. Een gedeelte der weverij werd door de stoommachine der spinnerij gedre ven, zoodat een gedeelte daarvan gedurende ^C'ige dagen niet kan werken. Hoor de directie der Exploitatie-Maatschap- Pfi zijn aan het personeel, dat heeft bijge dragen tot een goeden en geregelden loop der vele extra-treinen van en naar Nijmegen, kei gelegenheid der Maskerade-feesten aldaar, behalve eervolle vermeldingen ook gratifica tiën uitgereikt. in het bisdom van Haarlem den 45n Aug. a. s. hun zilveren priesterfeest vieren de zeereerw. heeren A. Hoogland, pastoor te Oud-AdeB. A. Bichters, O. S. S. Redemp torist, en A. M. M. Q. Swildens, pastoor te Edam. (T.) ROTTERDAM. De firma Simon v. d. Bergh heeft in fiet bestek voor het bouwen harer unstboterfabriek op Feijenoord bepaald, dat de werklieden tegen ongelukken en invalidi teit bij den bouw verzekerd moeten zijn. HELFT. Bij gelegenheid van het aanbid- dingsfeest in de St. Hypolituskerk alhier, Werden Zondag-avond een plechtig lof en processie gehouden. De plechtigheden werden daarbij verricht door Z.Ex. Mgr. Rinaldini, den Pauselijken nuntius bij Z. M. den Koning, terwijl de zoo gunstig bekende barytonzan- ger Van der Knaap, aan het koor zijne me dewerking verleende. BREDA. In plaals van wijlen den heer F. M. Smits, is heden tot lid der Provinciale toten van Noord-Brabant gekozen de heer J F. Maassen, wethouder te Ginneken (Breda.) OUD-BEIERLAND. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken werd bezwaar gemaakt tegen de heffing van schoolgeld, zooals die door den gemeenteraad is vast gesteld. De Minister was van meening, dat een heffing van 40 cent per maand voor de minste klasse te hoog is. Naar aanleiding daarvan verminderde de Raad het tarief voor die klasse tot 20 cent per maand en Per kind. OOSTVOORNE. Een aangename levendig heid heerscht thans in deze gemeente. Op de villa »Ons genoegen" van den heer Frie- drich is geen enkele kamer meer te krijgen nok de eigenaars van het Badhuis »Zee en Duin" en van andere logementen mogen zich in een talrijk bezoek verblijden. Behalve de in ons nummer van Dinsdag J •r> Aug. genoemde zeereerw. heeren zullen Bij nader onderzoek is gebleken, dat de jonge vrouw, die Maandag-ochtend door een revolverschot doodelijk getroffen op het Damrak te Amsterdam is gevonden, kelnerin was in een der vele kneipen aldaar, en niet vermoord is gewerden. Een Duitscher, die in het rijksmuseum te Amsterdam wandelde, is gisteren naar liet poli tiebureau gebracht, omdat hij eene revolver bij zich droeg, zonder dat hij de daarvoor ingevolge de nieuwe wapenwet vereischte vergunning had. Te Terheiden (Z.-H.) werd Vrijdagavond, omstreeks halfzes, een fraaie luchtspiegeling (fata morgana) waargenomen. De schepen op zee vertoonden zich omgekeerd in de lucht, en de noordelijke dam aan den Hoek van Holland en een stoomschip in den Nieu wen Waterweg vertoonden zich zelfs ver- vierdubbeld. Hoor de groote helderheid van den damp kring kon men zelfs de bocht bij Katwijk j zien, hetgeen heel zelden gebeurt. Be bo- j venlucht was bewolkt. j In de vorige week heeft te Bergen-op- j Zoom weder een dolle hond schrik en ont- steltenis veroorzaakt in de gemeente. Niet j minder dan twaalf andere honden moeten gebeten zijn, benevens 3 kinderen. Het dier is door de politie opgevangen en thans, in j observatie voor den districts-veearts, onder de gewone verschijnselen bezweken. I Er worden maatregelen genomen de ge beten kinderen op te zenden naar het in- I stituut Pasteur te Parijs. Intusschen is het besluit tot het dragen van muilkorven op- I nieuw afgekondigd. Zondag-namiddag kwam te Terneuzen een Spaansch stoomschip de haven binnen. On gelukkig kreeg de kapitein een tros tegen het lijf, waardoor het been hem op drie plaatsen gebroken werd. Ofschoon 5 genees- heeren spoedig geroepen waren om het been te amputeeren, heeft de man er het leven bij ingeschoten. Ook te Lage Zwaluwe zijn twee der land verhuizers naar de Argentijnsche republiek, N en B, teruggekeerd, wegens gebrek aan werk aldaar. Volgens hen ziet het er allesbehalve roos kleurig uit voor de meeste immigranten. Slechts aan enkelen gelukt het een voordee- lige positie machtig te worden. De gebroeders Van Best, sigarenfabrikan ten te Valkenswaart, herdachten eergisteren den dag, waarop voor 25 jaren hun thans bloeiende zaak werd opgericht. Hun werk lieden, ongeveer '150 in getal, werden fees telijk onthaald. In de Vogelenzang, te Gouda, heeft een soldaat den sjouwerman Z. een messteek in den rug toegebracht. Er bestaat weinig hoop op herstel voorden gewonde. Met veel moeite is het eindelijk gelukt den woesteling, die de stad als een bezetene doorrende, te grij pen. Tijdens de voorstelling in den schouwburg van den heer A. Van Lier, staande op de kermis te Gouda, ontstond er een paniek onder de toeschouwers, veroorzaakt door het geroep vansbrand". Na veel gedrang en gegil kwam men eindelijk tot de zekerheid dat er geen sprake was van brand, en men alleen de bliksemstralen voor brand had aan gezien. De voorstelling had daarna weder haar geregelden gang. Door de rechercheurs te Utrecht werd Dinsdag-morgen een omstreeks 14-jarige knaap aangehouden, die ondanks zijn jeug digen leeftijd reeds eenmaal kennis met de justitie maakte en thans verdacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van twee zilveren horloges, ten nadeele van zijn patroon, bij wien hij als loopjongen in dienst was. Met leedwezen verneemt de Tijd, dat de hoogeerw. heer dr. Th. Borret, oud-deken, pastoor en kanunnik, rustend lid van de Ko ninklijke Academie van Wetenschappen, rid der van de orde van den Nederlandschen Leeuw, enz., dezen nacht te Bergen bij Alk maar in den ouderdom van omstreeks 80 jaar overleden is. DEN HAAG, 7 Augustus. De zonen van den Khedive van Egypte worden heden-avond per Rijnspoor van 9 u. 18 min. uit Amster dam in de residentie verwacht en zullen hun intrek nemen in het hotel des Indes. BUENOS-AYRES, 6 Augustus. Celman handhaafde zijn ontslag, dat aangenomen werd. Pellegrini werd hierop tot president gekozen en zijne benoeming heeft een zeergunstigen indruk gemaakt. Volgens geruchten inofficieele kringen zal het toekomstige Kabinet bestaan uit Etoca, Rosta, Ingayen, Lastrai en Leval. BEURS TE SCHIEDAM, 7 Aug. 1890. lMakelaars f10. Moutwijn, Commissie fl0. Verhandeld: f9'/4. Stemmingbiedend. Jenever f 15.50 Ct. per Heet. Amst. proef f 16.75. I Vereeniqinq f 0.50. Spoeling. Ug {)Ml Berlijn. j Rogge, Aug. Sept./Oct (Slotkoers.) Spiritus Aug./Sep. Sept./Oct. I Rogge dadelijk. I Nov. Meell2Merk.l.md. i 12 Sept. Rogge, loop. md. Sept. /Spiritus, loop. Sept. Keulen. Parijs.' m. 6 Aug. 166.- 159.— 38.10 37.50 18.25 15.15 58.60 57.10 15.25 15.10 36. 36.50 New-York. Maïs 5 Aug. f0.55± 7 A ng. 165.50 157.75 39.— 38.10 18.25 15.10 58.60 56.75 15.25 15.— 35.75 36.25 6 Aug. Amsterdam. 6 Aug. Rogge op levering hoogerOct. f 134, 133; Maart 1130. 7 Auo-, Rogge op levering lagerOct. f 133, 132, 131, 132, 133,132; Maart f130, 129, 130, 131, 130. Keulen Rijnhoogte ('s nam. 1 uur) 6 Aug. 2.66 M. 7 Aug. 2.65 M. WEEKMARKT TE DELFT 7 Aug. Op de veemarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le kwal. f250 a 300, dito2dekwal.f'180af220,kalfkoeierile kwal. f225 a 266; dito 2de kwal. f 165 a 210; vaarkoeien, '1ste kwal. f200 a 225, dito 2de kwal. f145 a 180; vette kalveren, 1ste kwal. f60 a 74, dito 2de kwal. f36 a 50; vette schapen, 1ste kwal. f23 a,30. dito 2e kwal. fa lamschapen, le kwal. f a 2de kwal. f a vette lammeren f 16 a 25; weilammeren f a magere varkens f 23 a 30; biggen f7 a 13; nuchtere kalveren f9 a 20; paarden f50 a 120; stieren f75 a 225; ossen fa

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 3