OpeÉre Vrijwillige Verkooping UB Te huur of te koop Bovenwoning BINNENLAND. zielen. 1— Ingevulde Prikkaarten Van A. M. C. B. J. 1 1.50 R. M. L. T. .1. 2 3.— W. J. 4 6.- A. J. 1 1.50 H. B. 1 1.50 C. K. 2 3.— A. J. S. 1 1.50 M. v. d. S. 1 1.50 G. S. 2 3.— J. B. J. Z. 1 1.50 AD VER TE NT I EN. een flink en ruim n LD vermindert steeds. Te Mekka en Djeddah is het aantal sterfgevallen per dag, dat een paar weken geleden tot 120 liep, reeds tot 10 en 9 verminderd. Op het eiland Tor, waar de terugkeerende pelgrims eenigen tijd in quarantaine moeten blijven, zijn gedurende de laatste dagen 48 pelgrims aan de ziekte overleden. In het geheel bevinden zich 4000 pelgrims op het eiland. RUSLAND. De Duitsche rijkskanselier, generaal von Caprivi, heeft gisteren-middag met den mi nister Giers geconfereerd. Heden-ochtend be geeft hij zich naar Peterhot. Omtrent de groote manoeuvres der Rus sische troepen wordt het volgende voorval op Dinsdag 11. gemeld Een troepje jagers der lijfgarde geraakte bij het overzwemmen van de Luga door den sterken stroom in groot levensgevaar. De kweekelingen der kavalerie-kadettenschool, die aan den oever stonden, reden moedig de rivier in en, hoewel ook acht hunner daarbij een oogenblik in levensgevaar geraakten, slaagden zij er niet temin in, alle jagers te redden. In het bij zonder aan deze acht betuigde de Czaar persoonlijk zijn tevredenheid en dank. Op een andere plaats der rivier is een kavalerist met zijn paard verdronken. De Nowoie Vremia noemt Oostenrijk's Balkan-politiek het eenige gevaar, dat bij voortduring Europa bedreigt na de vredelie vende samenkomst te Narwa, en het blad raadt den waren vrienden van den vrede aan te trachten het eens te worden, omdat gevaar af te wenden. Schiedam, 23 Augustus 1890. Voor het nieuw te stichten kerkje te Hems- worth, in Engeland, is in dank aan ons bureau ontvangen Totaal der vorige giften f160.50 Van L. K. Van N. v. H., ter eere van het Goddelijk Hart, voor de geloovige Koliek teer» of Prikkaarten zijn Maandag aan ons Bureau te ver krijgen. Bij Burgemeester en Wethouders van Schiedam is ingekomen een verzoek van den heer A. D a 1 m e ij e r om vergunning tot uitbreiding zijner b r a n d e r ij aan de Maristraat alhier, wijk A no. 915kadaster sectie M., no. 132, o. a. door plaatsing van een stoommachine van 2 p. kr., met ketel. Gelegenheid tot het inbrengen van bezwaren tegen het toestaan van dit verzoek zal op Donderdag den 5n September a. s., des mid dags ten 12 ure, ten Raadhuize worden ge geven. In de zitting van den Gemeenteraad op gisteren waren nog ingekomen de volgende stukken. Van Burg. en Weth. het proces-verbaal van de door hen gedane opneming der boe ken en kas bij den gemeente-ontvanger op 10 Juli 11., aangenomen voor kennisgeving de gemeente-begrooiing voor 1891 met de memorie van toelichting, zullende worden gedrukt en op de gebruikelijke wijze onder zocht in de afdeelingen, die in eene volgen de vergadering zullen worden samengesteld eene missive van de commissie voor het burgerlijk armbestuur ten geleide van de rekeningen over 1889 en de begrooting voor 1891 van het burgerlijk armbestuur en het stadsziekenhuis met de daarbij be- hoorende bijlagen, werd in handen gesteld der financieele commissie ten fine van on derzoek en rapportde mededeeling van gezegd bestuur dat alle schuldvorderingen ten laste van het burgerlijk armbestuur en het stadsziekenhuis over 1889 en vroegere dienstjaren zijn voldaan, werd voor kennis geving aangenomen het verslag nopens het burgerlijk armbestuur en het stadsziekenhuis, over 1889, werd mede aangenomen voor ken nisgeving en tot de eerstvolgende vergade ring ter visie gelegd. De missive van den heer C. R. Bentfort, te Bodegraven, op zijn verzoek eervol ont slagen volontair ter gemeente-secretarie, houdende dankbetuiging voor de hem inge volge raadsbesluit van 30 Juli II. verleende gratificatie, werd voor kennisgeving aange nomen; terwijl het verzoek van J. W. Ivleiss, alhier, om behoud zijner wekelijksche toelage ad f5en het voorstel van Burg. en Weth. tot reorganisatie en uitbreiding der bestaande openbare herhalingsschool voor meisjes, in overeenstemming met het advies der commissie van toezicht op het lager onderwijs, werden ter visie gelegd ter behandeling in eene volgende vergadering. Op verzoek van 5 barer leden, de heeren Tak, Visser, Van Harwegen Den Breems, De Bruijn en Swart, ging de vergadering, na het afhandelen der op de agenda gestelde onder werpen, over in eene zitting met gesloten deuren. De beschikking op het adres der St. Wil- librordus-Stichting werd zonder hoofdelijke stemming genomen. In de laatste dagen is men aan de Hoofd straat begonnen met het plaatsen van nieuwe lantaarns op de oude palen. Deze lantaarns zijn grooter dan de totnutoe gebruikte en van boven voorzien vanjvier melkwit-glazen zij verspreiden dan ook een zeer doelmatig licht. De commissie voor de landbouw-enquête in Nederland heeft haar verslag over den toe stand van den landbouw aan de Regeering uitgebracht. Aan de verslaggevers der ver schillende typen-gemeenten is een exemplaar van dat verslag toegezonden, vervat in vier flinke boekdeelen.. De te Pyrmont vertoevende Nederlandsche kinderen hadden op den verjaardag van onze Koningin Hr Ms vader, den vorst van Wal- deck-Pyrmont, een keurigen Oranjestrik met de letter E erin gewerkt aangeboden. Blijkbaar door deze hulde getroffen, liet, naar aan de N. II. Ct. geschreven wordt, de Vorst eenige dagen geleden namens zijn dochter prinses Elisabeth alle Nederlandsche kinderen te Pyrmont van den leeftijd van 10—13 jaar, uitnoodigen op een feestje op het vorstelijk slot. Na een prachtigen ruiker, versierd met de kleuren van Nederland en Waldeck, der Prinses te hebben aangeboden, werden allen onthaald, terwijl de Vorst hen daarna rondleidde door den slottuin. Nadat de jongens hun vaardigheid in het springen enz. hadden vertoond, werd een tombola gehouden, waarbij ieder kind ge schenken ontving, en na 21 uur prettig te hebben doorgebracht, keerden allen recht voldaan naar hun ouders terug. Zie verder het Bijvoegsel.) /i betrouwd II. J. KREUGER EN J. C. PRUIJMERS, die, ook namens wederzijdsche familie en betrekkingen, hun hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Schiedam, 21 Augustus 1890. Voor de talrijke bewijzen van belangstel ling, 15 en 19 dezer ons betoond, betui gen wij hiermede onzen hartelijken dank. P. J. MEIJER J.Dz. A. M. MEIJER, Zoetmulder. Schiedam, 23 Augustus 1890. van I. Een WOONHUIS, met Open Plaats, Loods en ERVE, aan den Nieuwenliaven- weg, te S c h iedam, wijk G, Nrs. 18 en 19, kadaster sectie L, nr. 1102 gedeeltelijk, groot voor het geheel 159 centiaren. II. Een goed onderhouden BRANDERIJ, voorzien van Meel- en Graanzolder, Kope ren Koelbak, 2 Ruw- en 1 Distilleer ketel en 12 Beslagbakken, Open Plaats en ERVE, achter perceel I, te Schiedam, wijk G, nrs. 18 en 19, kadaster sectie L. nr. 1103 gedeeltelijk, groot voor het geheel 895 centiaren.. III. Een stuk OPEN GROND, uitko mende aan den Nieuwenhavenweg, gelegen naast de perceelen I en II, kadaster sectie L, nrs. 1102 en 1103, beide gedeeltelijk. Bij veiling op Vrijdag, den 22 Augus tus 1890, des voonniddags ten 11 ure, en afslag op Zaterdag den 30 dier maand, des avonds ten 8 ure, beiden in het VERKOOPLOKAAL aan de Korte Haven te Schiedam; zijnde de Branderij en de Open Grond te bezichtigen dagelijks, uit gezonderd Zon- en Feestdagen, van des mor gens 10 tot des namiddags 4 ure, en het Woonhuis op Woensdag en Donderdag vóór de veiling, des voormiddags van 10 tot 1 en des namiddags van 3 tot 5 ure, op vertoon van een bewijs van toegang door den Notaris H. W. M. ROELANTS te Schiedam afgegeven, te wiens kantore aangaande de koopvoorwaarden inlichting te bekomen is. MET aan de Hoogstraat, E No. 317. Nadere informatiën bij Th. E. J. KRAMERS, mr. Timmerman, Schie 105.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 2