Ingezonden. 334ste Staatsloterij. GEMENGDE BELICHTEN. LAATSTE BELICHTEN. Handelsberichten. Dinsdag-avond gaf 't zangkoor der kathe drale kerk te Haarlem, onder leiding van den heer N. H. Andriessen, in «de Kroon" eene uitvoering van Gregoriaansche en |Pa- 'estrijnsche kerkmuziek. Onder de groote menigte, die de zaal van't begin tot't einde bezette, bevonden zich ook vele eerw. heeren geestelijken. Nadat de heer Andriessen in 1 eerste nummer van 't programma zijn °uden roem als organist gehandhaafd had, trad met no. 2 't gemengde koor op, be staande uit mannen en jongens. Zoowel in dit nummer als in de volgende voor gemengd k°or fielden de jonge krachten zich uitste kend. De toon was zuiverde maat onberis pelijk de schoone melodie van 't laatste hUrnrner, dat veel vaardigheid en maatgevoel eischte, streelde blijkbaar 't talrijk gehoor. ^ah 't einde hield pastoor Lans van Schiedam, ü,t naam van den hoogeerw. heer plebaan, een schoone toespraak tot de zangers en gehoor. Hij wees op de groote talenten van Paus Gregorius, wiens kunstwerken na 1300 jaar nog zoo hoog geschat worden, n°emde de Gregoriaansche muziek den stam, daaraan de Palestrijnsche muziek zich ont wikkeld had en wees er tevens op, hoeveel Dalestrina te danken had aan Nederl. toon kunstenaars. De Eerw. spreker eindigde on der luid applaus met een sieve op 't zang koor, den directenr en de Gregoriaansche muziek. Msb Te Utrecht zal zich een commissie vor men, bestaande uit particulieren en hoofd ambtenaren bij de verschillende spoorweg maatschappijen, ten doel hebbende het aan knopen van geschikte terreinen voor het bouwen van woningen, bestemd om tegen €en matige vergoeding aan spoorweg-ambte naren, waaronder ook gepensionneerden, in gebruik te worden afgestaan, Bedoelde ter zinen zullen zoo dicht mogelijk in de nabijheid der administratiegebouwen van de spoorwegen moeten zijn gelegen. Tijdens het verblijt van den rammonitor Panter te Dordrecht hebben zich aan boord nen tweetal gevallen van roodvonk voorge daan. De zieken zijn naar het militair hos pitaal overgebracht. Verleden Maandag ver trok genoemde bodem van daar. OUWERSCHIE. In de laatste nachten wer den herhaaldelijk diefstallen op boerderijen ge pleegd van kippen, konijnen enz., zonder dat bet de politie tot heden mocht gelukken, de daders te vinden. Gisternacht werden we der bij A. S., aan den Delttweg, 10 kippen mans, dat wanneer zijn schoonzoon toch Weer begon, zij genoodzaakt waren streng te Werk te gaan. Remi lachte met hun bedreigingen, en stoorde zich niet aan den raad van zijn schoonvadermaar toch zwichtte hij voor de gebeden en tranen zijner vrouw, en hij beloofde, ten minste voor eenige dagen zich bet genoegen der jacht te ontzeggen. Omstreeks dezen tijd vernam hij de aan komst van een nieuwe kolonie werklieden te Auvrigny. Hij kende er velen van uit den lijd zijner omzwervingen hij ging ze eens upzoeken, werd er goed ontvangen, en zoo doende kwam hij op de gedachte om zich m Auvrigny te vestigen en daar een herberg °p te richten. Voor vier duizend francs kocht hij een aardig huisje met een tuin voor het overige van zijn geld richtte hij zijn herberg netjes in en kocht hij de noo- dige meubels. Hij belastte zijn vrouw met bet opzicht over de keuken, en hij zelf zou de bediening in de gelagkamer op zich nemen. Toustain was toen nauwelijks vier-en-twin- Dg .jaar oud. Hij was niet groot, maar ta melijk gezet en hij had een vrij innemend gelaat, wanneer hij opgeruimd van humeur en een haan door de onbekende dieven ge stolen. PERNIS. De oefeningen van het «Leger des Heils" worden met den dag minder be zocht. Zondag jl. kwamen slechts drie per sonen op, en ging de godsdienstoefening toen niet door. Het Leger heeft thans om het verloren terrein te herwinnen, een geschik ter gelegenheid gezocht en gevonden, het heeft nl. de schuur van W. Van Gemerden midden op het dorp gehuurd. ROZENBURG. Naar men verneemt zijn de voorbereidende werkzaamheden voor de telefoon verbinding tusschen ons eiland en Maassluis reeds zoover gevorderd, dat men binnen weinige dagen den aanleg van de ge leiding kan tegemoet zien. WATERINGEN. Dinsdag-avond omstreek* 11 uur ontstond er brand in de boerderij van den heer Hoek, onder deze gemeente, welke, benevens zes daarnaast staande ar beiderswoningen, in de asch werden gelegd. De brand is vermoedelijk door hooibroeiing ontstaan. Mijnheer de Redacteur, Dezer dagen heeft de gewone jaarlijksche schouwing plaats gehad van de vloedplanken enz. aan het Hoofd, zooals het blijkt, met veel accuratesse. Doch naar men verneemt, zullen sommige bewoners der Hoofdstraat ijzeren afsluitingen bezigen. In hoeverre dit in strijd is met de verordening wil ik daar laten. maar zeker is men van oordeel, dat die afsluitingen veiliger en doelmatiger zijn dan de thans in gebruik zijnde vloedplanken, zoodat het geacht gemeentebestuur ver zocht wordt, de algemeene aandacht daarop te vestigen. Hierbij wil ik nog eens in herinnering brengen het bekende Brandpad het was bij droog weder tamelijk wel te begaan, doch van gas-, waterleiding en begrinding alsmede van het besnoeien van heggen en boomge wassen, welke hinderlijk in gemeld pad zijn, is nog niets te bemerken. Nogmaals is dus de dringende bede«zorgt toch dat die weg ot dat pad spoedig in voldoenden toestand komt. Met de plaatsing dezer regelen zult U, M. de R, wel verplichten. Een Hoofdenaar. Van 1 Juni tot 20 Sept. jl. waren in de hotels, villa 's en appartementen te Scheve- ningen 20,434 vreemdelingen aangekomen, onder welke 616 bedienden/ In den beruchten Efïectenhoe1' der Am- sterdamschc Beurs had heden weder een dier opstootjes plaats, welke daar mcerflfcilyn wor- waswanneer hij echter eenigen tegenstand ondervond, kwamen er diepe rimpels op zijn gelaat, zijn wenkbrauwen trokken zich sa men, en zijn gelaat herkreeg dan een hard en terugstootend uiterlijk. De vroolijkheid, die herrt over 't algemeen in zijne jongere jaren riogal bijbleef, was toch altijd min of meer gedwongen zijn onschuldigste grappen hadden altijd iets kwet- sends. Als zijn spotternijen over den gods dienst, de geestelijkheid en don adel den bijval van al zijn hoorders uitlokten, zag men hem van ganscher harte lachen, maar die lach scheen toch koud en gcmaakL In korten tijd werd Toustain hffit orakel van het dorp der smelterijeu en zijne herberg werd de meest bezochte uit de ^eheele landstreek. Evenwel men kan niet zeggen, dat hij bemind werd, want hij had te wérdnig beminnelijke hoedanigheden om de sympathie op te wekkenmaar sommigen hoordlen gaarne zijn bijtende en vermetele taal ew zijn min of meer geestige zetten anderen kwamen omdat zij vreesden anders zelf het doelwit zijner spotternijen te worden. Hij bezat overigens een zekeren invloed, die ge woonlijk op de menigte een overwegende den te zien gegeven. Ditmaal liep het echter zoo erg, dat de politie den drempel van Mer- cunus' tempel moest overschrijden. Die ont wijding bleef echter niet ongestraft. Onmid dellijk werd er front gemaakt tegen de agenten en men dwong hen hals over kop de beurshalle weder te verlaten. Intusschen had men den bezoeker, die onwillens oorzaak was van het tumult, (een man die voorgeeft een pretentie op een makelaar te hebben en dezen daarover op de Beurs komt aan spreken) achter het hekwerk aan de noord zijde der Beurs weten te krijgen, zoodat de gemoederen weer langzamerhand tot rust konden komen. LONDEN, 2 October. In het oostelijk deel der stad heerscht groote agitatie wegens de ontvangst van een nieuwen brief van Jack the Ripper, wederom een moord aan kondigende. WASHINGTON, 2 October. De Staats president heeft de tariefwet onderteekend. BEURS TE SCHIEDAM, 2 Oct. 1890. Makelaars f lO3/. Moutwijn, )Commissie fi0y4. Verhandeld: flO'/s - s/&- Stemmingzeer vast, Jenever f 16.2-5 Ct.per Heet. Amst. proef f 17.50. I Vereeniqinq f 0.70. Spoeling. ]Beurs Berlijn. (Slotkoers.) Keulen. Parijs. Rogge, Oct. Oct./Nov. Spiritus Oct. Apr./Mei (Rogge dadelijk. Nov. Meell2Merk.l.md i «12 Nov. Rogge, loop. md. Nov. /Spiritus, loop. Nov. 1 Oct 176.50 42^80 48.80 18.27 16.80 59.40 58 15.80 15.80 35.75 36.50 New-York. Mais 30 Sept. 0.5674 2 Oct. 176.— 42*70 48.80 18.25 16.80 59.40 57.90 15.80 15.80 36.— 36.50 1 Oct. 0.56. Amsterdam. 1 Oct. Rogge op levering per Oct. f150, 149; Maart f147, 146. 2 Oct. Rogge op levering traagOct. f 149 Maart f146. Keulen Rijnhoogte ('s nam. 1 uur) 1 Oct 2.43 M. 2 Oct. 2.39 M. VEEMARKT TE LONDEN, 2 Oct. Er werden aangevoerd 200 Runderen, 2000 Schapen, 110 Kalveren, 50 Varkens. Me« noteertRunderen 2/4 a 4/8, Schapen 4/8 a 6/-, Kalveren 3/4 a 5/6 en Varkens 2/4 a 4/2 per steen. 5e klasse. Trekking van 2 Oct. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 12696 115000. No. 8018 f1000. No. 2430 2690 5044 8126 en 17571 ieder f400. No. 1871 10749 en 13032 ieder f200. No. 2431 5437 6051 15221 1673219113 en 19600 ieder flOO. macht uitoefenthij was met een buiten gewone spierkracht begaafd hij was bedre ven in alle zaken hij behandelde den sabel en den degen als een meester op de wapens, en schoot met zijn geweer een zwaluw in de vlucht neer. Sedert hij zich te Auvrigny had geves tigd, had hij ook zijn gewoonte om te jagen, of liever om te stroopen, weer voortgezet in de omliggende bosschen. Hij voorzag zijn huis op die manier altijd van wildbraad en dit was* een aantrekkingspunt te meer voor zijn klanten, daar zij altijd zeker waren bij hem goeden wijn en goed vleesch te kunnen verkrijgen. De boschwachters van den lier- tog van Auvrigny beproefden in 't begin deze strooperijen tegen te gaan, maar Toustain wist zijne maatregelen zoo goed ie nemen, dat zij hem nooit op heeterdaad konden be trampenoverigens namen zij tegenover dien .man, met zijn opbruisend karakter een g'nstote voorzichtigheid in acht, daar hij desrictads een kogel op hen zou lichten. Wordt vervolgd.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 3