BINNENLAND. FEUILLETON. Ili Wraak van een Christen, Czaar is door dit ongeluk diep getroffen. Aan de bladen werd het strengste stilzwijgen opgelegd. liet gerucht van een aanslag op het le ven van den Czaar wordt officieel tegenge sproken. Het comité ter zake van het Jo dendom heeft opdracht ontvangen om de strengste maatregelen tegen Joden te ont werpen, waarbij aan de Joden in verscheide ne gouvernementen alle verblijf en nederzet ting wordt verboden. ZWITSERLAND. Uit Bern wordt van 13 dezer geseind De berichten uit Tessino geven uitzicht op algemeene bevrediging. De liberalen hebben besloten Donderdag deel te nemen aan eene bijeenkomst ter verzoening. Morgen zal het bestuur weder geïnstalleerd worden met uit sluitend administratieve bevoegdheid. De bondscommissaris Kuenzli zoo wordt uit Bellinzona van gisteren geseind heeft de hoofden der liberalen bij zich ontvangen en bun medegedeeld, dat morgen de kanton nale regeering onder Respini weder in tunctie wordt gesteld. Hij gaf hun de ver zekering, dat hij het strengste toezicht zou uitoefenen en alle partijhandelingen der herstelde regeering zou vernietigen. De liberalen beloofden, geene storing in de. open bare rust te zullen veroorzaken. Blijkens nader bericht uit Bellinzona heeft men echter op die belofte der liberalen niet te veel vertrouwd. Met het oog op het weder aanvaarden van zijn ambt door den heer Respini zijn tegen heden uitgebreide maatregelen van voorzorg genomen. Bij de bestaande opgewondenheid wordt er voor een aanval op Respini's huis gevreesd, dat door de politie bewaakt wordt. Schiedam, 14 October 1890. De Toestand des Konings. Sedert veertien dagen hebben zich bij Zijne Majesteit den Koning opnieuw de ver schijnselen der vroegere ziekte voorgedaan. Wel blijven de lichaamskrachten voldoende, maar sedert dien tijd is er eene zoodanige vermoeidheid der hersenen ontstaan, dat Zijne Majesteit buiten staat is, Zich met ernstige aangelegenheden bezig te houden. Het Loo, 13 October 1890. Dr. Rozenstein. Dr. Vinkiiuyzen. J. Vlaanderen. Staats.-Ct Door Burgemeester en Wethouders zijn de navolgende vergunningen verleend Episode uit den tijd der Fransche revolutie. 14) Naar het Fransch van Just Girard. Eerst later begreep ik de bedoeling van deze zendingde zaak was aldus De Ko ningin, die mijne vrouw recht lief had, zag dat zij niet bij machte was, om in den staat waarin zij zich bevond, de verschrikkelijke gebeurtenissen, die elkander zonder ophou den opvolgden, te verdragen, en die na den noodlottigen 6 October steeds heviger wer den, en aaar zij mijne vrouw en mij wilde redden, dwong zij ons aldus te emigreeren. De brieven, welke wij belast waren te be zorgen, waren van minder belang toen ik den graaf van Provence den brief gaf, welke aan hem was geadresseerd, scheen hij eerst verrast, dat ik met de overbrenging daarvan was belasttoen ik hem echter den bijzon deren brief des Konings had overhandigd en ik hem de bijzonderheden omtrent het la aan de Directie der Stearine- kaarsenfabriek A p p o 11 o" alhier en hare rechtverkrijgenden tot oprichting eener ambachtswerkplaats met stoomwerktuig van 6 p. kr. en ketel van 9 M3 verw. oppervl. ten Z. O. van die fabriek op de perceelen kadaster sectie L nos. 1556 en 1557. '2o. aan de firma Van der 13 r u g ge van der Vlies en hare rechtverkrijgen den tot u itbreiding harer b r a n d e r ij aan de Korte Haven, wijk A, no. 109, kadas ter sectie C, no 696, door plaatsing daarin van een stoomwerktuig van 2 p. kr. met ketel, en 3o aan de firma J. W. R i s en hare recht verkrijgenden tot geiijke uitbreiding harer branderij aan de Noordvest, wijk F, no 353, kadaster sectie A, no 817. Van de haringvisscherij is gisteren-mid dag alhier binnengekomen de Harmonie II, schipper A. Schouten, met 17 last haring. Onze stadgenoot, de heer W. H. Jansen, heeft met gunstig gevolg het kandidaats examen in de rechten aan de rijksuniversiteit te Leiden afgelegd. Bij beschikking van den minister van finan ciën worden met ingang van 1 November a. s. verplaatst de heeren F. C. v. Us en A. v. d. Mussel van Schiedam en K. Vollmer van Dordrecht naar Rotterdam, en van Rotterdam naar Schiedam E. H, de Groot, allen kom miezen bij 's rijks belastingen. Door den Commissaris des Konings in Lim burg zijn van het garnizoen te Maastricht 8 manschappen gerequireerd tot afzondering der pachthoeve te Vaals, waar het mond en klauwzeer onder het rundvee is uitge broken. Naar aanleiding van het uitbreken van mond- en klauwzeer onder het vee te Vaals zijn de burgemeesters van de gemeenten langs de grenzen van Duitschland, in Gelder land en Limburg uitgenoodigd, hunne inge zetenen te wijzen op het gevaar, dat den veestapel dreigt en de welvaart reeds heeft getroffen, door het verbieden van invoer van vee in Engeland, welk gevaar kan worden geweerd, zoo de veehouders zeiven mede werken en o. a. aan verkoopers en andere lieden uit Duitschland en Limburg den toe gang tot hunne stallen, erven enz. verbieden. vertrek mijner vrouw had verhaald, zeide hij glimlachende »Ha, nu begrijp ik de brief van mijne zuster is slechts een voor wendsel geweest, waarvan zij gebruik maak te om nieuwelingen in ons midden te zen den. Wees welkom onder ons, mijnheer, sinds lang was uw plaats hier gereed. Er was mets aan te doen ik was goed en wel geëmigreerdmaar ondanks mijne erkentelijkheid voor de goedheid der Konin gin, was ik uit mijn humeur over den spoed, waarmede ik verplicht was geweest te vertrekken, zonder den tijd gehad te hebben de minste order op mijne zaken te stel len, of' zelfs mijn kind te omhelzen, dat op eenige uren afstands van Bar werd opgevoed. We hadden slechts medegenomen het geld, dat ik op dat oogenblik in mijn secretaire had, dat wat mijne vrouw medegebracht had uit Parijs en hare kleinoodieëndat was vijf a zes duizend livres in geld en voor twintig a dertig duizend livres aan kostbaarheden. »Hoewel ik mijn huishouden op geheel anderen voet had ingericht en ik mij tot het strikt noodzakelijke bepaalde, kostte het leven in den vreemde veel en vooral te Coblenz. llet was dan ook op dat tijdstip dat ik trachtte alle sommen, die ik in Frankrijk had, Daily News drukt in zijn bericht over de jongste Deptford-markt de hoop uit, dat het verbod tot invoer van Nederlandscli vee op geheven zal worden zoodra weer een schoone gezondheidspas kan vertoond worden. Het blad vraagt dit zoowel in het belang van den eigen handel als ter wille van de goe de trouw der Nederlandsche Regeering, die met zooveel strengheid waakt voor den ge zondheidstoestand van den veestapel en onlangs ook dadelijk melding maakte van het voorkomen van een paar ziektegevallen in Limburg, seen kleine provincie" zooals het blad zegt sver van de uitvoerende ge westen van Nederland." Het plotseling verbod van invoer uit ons land in Engeland van levend en geslacht vee, zal op de prijzen merkbaar worden en menig landbouwer, die op de najaarsmarkten, welke beginnen, wat beesten afzetten moet, om de huurpenningen bij elkaar te krijgen, zal daardoor in verlegenheid komen. De Rijksmiddelen brachten de negen eerste maanden dezes jaars op f83.627.586 tegen f83.233.903 in 1889. Het ®/i2 der raming be draagt f'84.516.225, zoodat de 3 laatste maan den nog ongeveer 1 millioen moeten inhalen. Alle middelen zijn bij 1889 vóór en wel zooveel, dat het tekort van den suiker-accijns, ruim 2 millioen, geheel is ingehaald. De Memorie van Antwoord op het afdee- lingsverslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot regeling der brievenposterij is verschenen. De Minister van Waterstaat verklaart voor nemens te zijn de herziening der Koninklijke besluiten, die door deze wet noodig zal wor den, in den geest van het wetsontwerp te zullen bevorderen. Een verlaagd port binnen zekeren kring wordt ingevoerd, zoodat het port voor brie ven zal bedragen, bij een maximumgewicht van 15 gram a. indien de brief wordt be steld binnen den kring van het post-of hulpkantoor, waar die ter post wordt bezorgd (stadspost) 3 cents b. indien de bestelling plaats heeft buiten den kring 5 cents boven 15 tot en met 200 gram, 10 cents en boven 200 tot en met 500 gram 15 cents. De verplichte aanteekening wordt voorge schreven bij verzending van geldswaardig papier aan toonder (deze bijvoeging is nieuw) edele metalen, enz. Na eindstemming der Tweede Kamer over de Waterstaatswet komt waarschijnlijk in te ontvangen, zooals de pacht der verlschi- lende domeinen, en ik schreef dus aan mijn zaakwaarnemers en aan mijne voornaamste pachters. Sommigen zonden mij een gedeelte van wat mij toekwamanderen zonden in 't geheel niets. Slechts een deed mij haas tig al wat hij in handen had toekomen en zelfs voegde hij er op voorschot, uit zijne eigene middelen, de sommen bij, welke nog niet waren geïnd. En dien éénen, mijn vrienden, gij kent hem en het is niet noodig dat ik u hem noem." De pastoor en de notaris zagen beiden Planart aan, die zich de oogen afveegde, en bloosde als een kind. »Ja, vrienden, deze waardige bestuurder, ging de hertog voort, terwijl hij de hand van Planart drukte, heeft mij een onbetaalbaren dienst bewezen; ik wilde mijn vrouw naar hare familie brengen om daar hare bevalling af te wachten, en haar moeder bewoonde een kasteel in het verste van Hongarije, op de grenzen van Transylvanië. Voor deze reis had ik natuurlijk geld noodig en ik had het niet meer. Ik zou verplicht geweest zijnde diamanten mijner vrouw bij den een of'ande ren Duitschen jood te verkoopen of te ver panden tegen uiterst geringe waarde, als ik

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 2