DllUMlWDB. ELISE. Nadat de Oostenrijksche troonopvolger aan het station te St. Petersburg door den Czaar was ontvangen, begaf hij zich met den Keizer en de grootvorsten naar het winterpaleis, waar de Czarewna met de prinsessen hem wacht ten. Toen hier de wederzijdsche begroeting had plaats gehad, begaf hij zich in de voor hem gereserveerde appartemententien prachtig ingerichte salons in de hermitage, een nevengebouw van het Winterpaleis. In den loop van den dag legde aartshertog Franz Ferdinand d'Este bezoeken af bij het keizers- paar in het Anitschowpaleis en bij de grootvorsten, dineerde bij grootvorst Michael en woonde 's avonds het gala-bal bij in het winterpaleis, waartoe 3000 personen waren uitgenoodigd. De Nowoje Wremja zegt»De val van Crispi, de verplaatsing van graaf Waldersee en de aankomst van aartshertog Franz Fer dinand te St. Petersburg, mogen te zamen als zoovele waarborgen voor een langduri- gen vrede gelden." 1UNNENLAN1). Schiedam, 10 Februari 1891. De ministers Mackay en Ruys en de op- per-ceremoniemeester Du Tour v. Bellinc- have, zijn tot grootkruis der orde van den Nederlandschen Leeuw benoemd. Door den groothertog van Luxemburg zijn benoemd tot grootkruis in de orde van de Eikenkroon de minister van justitie jhr. Ruys van Beerenbroekde minister van koloniën, baron Mackay, en de opper-cere- moniemeeester van wijlen Z. M., baron Du Tour van Bellinchave. Van wege Hare Majesteit de Koningin- Regentes, is aan A. J. Moret, nabij den Mookhoek onder Strijen, wiens gezin laatst met een zevenden zoon is vermeerderd, aan wien dezelfde voornamen zijn gegeven als wijlen Z. M. Koning III droeg, een gift van f20 geschonken, niet zoozeer om het feit van den zevenden zoon en het geven van de voornamen van wijlen den Koning, als wel omdat het gezin tevens in zeer behoef tige omstandigheden verkeerde. De Eerste Kamer is opgeroepen tegen aanstaanden Maandag-avond. De Tweede Kamer zal op 3 Maart haar 7) III. Eene Barones. Vier-en-twintig jaren zijp een groot tijds verloop in de geschiedenis van een kort men- schelijk leven. Kinderen, die wij achter lieten in de wieg, zijn opgegroeid tot den hoopvol- len leeftijd, waarin wij waren, toen wij hunne geboorte begroetten, en hen, die wij toen kenden als krachtvolle mannen, zoeken wij te vergeefs onder de levenden of indien wij hen vinden nog met ons levend in een wereld, waarin alles verandert, dan zien wij hen weder, dragend reeds om hunne slapen de teekenen van de naderende grijsheid. De grijsaards van toen, zijn reeds vergeten in de gedachtenis der menschen, en de enkele, dien wij nog wederzien, wekt onze verbazing en wij roepen uit: »reeds een tachtiger, en nog krachtig en sterk Krachtig Och, wij vleien hem, en willen de bevende handen niet zien, en de wankelende schreden niet opmerken, die onze blijde aandacht in het kind gaande maken; voor den gekromden rug van den tachtigjarigen zoeken wij schoone werkzaamheden hervatten en dan hoofdzake- kelijk de wijziging der postwet en de nadere regeling van den suikeraccijns behandelen. In eene correspondentie uit Schiedam aan het weekblad De Delvenaar lezen wij het volgende De heer S. A. Vernède, hoofdcommies ter secretarie, is benoemd tot secretaris der ge meente op een salaris van f3000. Met al- gemeene stemmen geschiedde deze benoeming. Het blanco briefje, dat in de stembus ge vonden werd, zal wel eene vergissing zijn, daar de heer Vernède onder de raadsleden niet één tegenstander heeft. Wij wenschen, dat deze nieuwe secretaris de op hem ge bouwde verwachting niet beschame. Zijn verleden zij een waarborg voor de toekomst, die nog lang en gelukkig moge zijn De heer Jacob Tak, het verdienstelijk raadslid, waarvan we in onze vorige cor respondentie nog melding maakten, heeft tot leedwezen van zeer velen bedankt, uit hoofde hem verweten was, dat zijne denk beelden aangaande het bestuur der gemeente te verouderd, warenDie nieuwere denkbeelden geven voornamelijk aanleiding onzes inziens, om geen belangen maar personen voort te helpen. Wanneer de vergelijking niet te oneerbiedig was, zouden we, nu het tweede degelijke, liberale raadslid thans bedankt, in de gedachten krij gen »De slimste ratten verlaten het eerst het zinkend schip." Dit is ook van toepas sing op vroegere onthouding der R.-C. Niet een van de vroegere R.-C. raa dsleden, sieraden van onzen raad, stelde zich tot dusver weder disponibel. Moge dat spoedig anders worden, want de gemeente is geen corpus vile, waarop allerlei experimen ten moeten kunnen beproefd worden. De groote klok luidde (zooals sommigen vermeenden) op den avond, dat de heer Ja cob Tak bedankte, het welbekende refrein »Keer terug, Wittington bom bam, LordMajoor van Londen, (Schiedam)." Vrijdag 13 Februari geeft de afdeeling 's-Hage van de Maatschappij tot bevordening der Toonkunst eene uitvoering gewijd aan de nagedachtenis van Verhulst. Tot deze uitvoering, waartoe de heeren Spoel en Rogmans zullen medewerken, zul len de leden der Maatschappij kosteloos toe gang hebben. woorden en wij spreken van den last der jaren wij wagen het onze oogen te wenden naar de eeuwenoude eiken der schepping, die zich buigen onder den last van ieder jaar zich hernieuwende vruchten, en omkransen den ouderdom, dien wij zoo gaarne ons zeiven toewenschen, met een lichtkrans, die het ver loren erfdeel is van den gevallenen mensch en zijn kroon niet meer zijn kan, omdat hij leeft om te sterven. Vier-en-twintig jareneen belangrijk tijds verloop in de geschiedenis van het kort men- schelijk leven Ook in het zedelijk leven des menschen! De knaap groeide tot jongeling op, en de een werd een brave, die zegen bracht over het huis, dat hij als huisvader moest zegenen en de ander kwam op eenen weg, die hem de ondeugden leerde, waar van geschreven staat in het woord van God, dat zij zelfs hem in den ouderdom niet ver laten, en hij werd een vloek voor hen, die hij moest liefhebben en zegenen. En het lichtzinnig meisje was geworden, ach, zoo zelden de wijze, de sterke vrouw, op wie het hart des mans vertrouwtmaar al te vaak, helaas de zwakke, de onwijze, die den sterken man rampzalig maakte, wiens heil en behoud zij moest geweest zijn voor tijd en eeuwigheidVier-en-twintig jaren en de nederigen werden verheven, en de hoogmoe- digen kwamen tot val, hoe verschillend ook Een particulier telegram, gisteren hier '8 lande over Demerary uit Suriname ontval gen, bevestigt het bericht, door Het Vad' gemeld, dat het tusschen gouverneurLohma11 en den procureur-generaal mr. Kalft tot een8 botsing is gekomen. (Hbl.) De liberale kiesvereeniging Vooruitgaat) te Rotterdam heeft tot kandidaat voor he' lidmaatschap van de Tweede Kamer de( Staten-Generaal (vacatureVerniers van de>' LoefT) gesteld, de heer jhr. mr. A. P. C. vah Karnebeek. De antirevolutionaire kiesvereeniging Ne" derland en Oranje aldaar heeft den heef J. M. Voorhoeve kandidaat gesteld. Uit Zandvoort wordt aan de Haarl. Op gemeld Er bestaat kans, dat in het aanstaand8 badseizoen Zandvoort meer aantrekkelijk zijn dan in de laatste jaren. Dank zij de onderhandelingen van den burgemeester, m' P. N. Engelberts, met dr Polacsek, Directo1" der Nordseebdder auf Sylt, heeft laatstge' noemde, als vertegenwoordiger van een cotf>' binatie, het plan gevormd om in den aan* staanden zomer alhier dagelijks concerten '8 geven. De concerten zullen niet alleen in d8 Kurzaal gegeven worden, zooals in 1887 h8' geval was, maar op verschillende plaatsen» die door den burgemeester zullen worden aangewezen. Daarbij zullen nu en dan strandfeesten volksfeesten en andere vermakelijkheden plaats hebben. De vier villa's De Ruijter, Tromp, HeefflS' kerk en Piet Hein, gelegen aan zee in de nabijheid van de halte »Dorp Zandvoort" de' HaarlemZandvoort-Spoorweg-Maatschapp'J' zullen tijdelijk als Casino worden ingerich'' Bij de bedoelde combinatie bestaat het voof' nemen om, mocht het een en ander eenigs' zins opgang maken, in het jaar 1892 alhief een groot Casino te openen. Ook in de exploitatie der zeebaden een groote verandering gebracht worden- De gemeenteraad heeft nl.op voorstel va11 den burgemeester, een verordening op he' exploiteeren der zeebaden in het leve'1 geroepen. De zeebaden zullen dit ja"1 door de gemeente geëxploiteerd worden. De Franóker Crt. meldt, dat bij de fami'10 van mej, Aafke Kuipers te Franeker nie's hunne vooruitzichten mochten geweest zij11 hoe hoopvol voor de laatsten, hoe duist8' voor de eersten de toekomst ook mocht zi)8j Vier-en-twintig jaren belangrijk tijdsve'' loop in de geschiedenis van het kort mejT schelijk levenOok in het maatschappelir leven des menschen Het kind, in armoe" geboren, kwam tot welvaart en overvloed het kind van de weelde en overvloed daal)'8' door welke oorzaken dan ook, tot in de rij8' der armen en ging den weg zijns levens op moge het de weg zijn van God! De88 groeide op in overvloed, de ander in ontb8' ring beiden toch gelukkig, indien zij sled1 bleven aan de zijde van God. David, herderskind werd een koning en Miphi'j8 seth, de kleinzoon eens konings, was blij' dat hij eene plaats vond aan den disch v'a den herderszoon. Zóó wisselt God de grootheid en den rij dom der menschelijke geslachten naai' 'DJ welbehagen. Hij zegent en vloekt, niet o;lj0 eene menschelijke maatstaf, de verschillel',jj geslachten der menschen. De rijken zal rijk laten ten zegen en ten vloek, gelijk den een arm heeft gelaten en den a"' f, arm heeft gemaakt tot zegen of tot sü' God zorgt altijd toch goed voor ons mensch'- zoolang wij leven hier op aarde den ee" zegen gevend en een anderen beproevej^ en een derde straffend maar immer toch 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 2