ELISE bied zal verlangen de nieuwe partij zal ech ter geene abdicatie-partij zijn. HET OOSTEN. Blijkens berichten uit Constantinopel ver leende de Sultan aan het Belgisch banksyn- dicaat Nagelmaekers de concessie voor een spoorweg Bandemah naar Koniek over Brus- sa, en van Brussa naar Mudania. Be Times bevat een hoofdartikel over het Servische vraagstuk, waarin de aandacht ge vestigd wordt op de gevaren welke er te Belgrado dreigen door het drijven eener eigenzinnige vrouw. De Times gelooft dat alleen de terugkeer van Milan en diens her stel als koning een burgeroorlog en de terugkomst van Karageorgewitch verhoe den kan. Volgens de Novosti is de jeugdige koning Alexander, van Servië, lijdende aaneen ge vaarlijke chronische ziekte over den aard der ziekte laten de regenten zich niet uit. OOSTENRIJK—HONGARIJE. In de Kamer van afgevaardigden te Buda- Pesth heeft de minister van koophandel ge zegd, dat het niet waar is, dat de beide ministers van koophandel tot overeenstem ming gekomen zouden zijn ten aanzien van de tariefkwestie. De regeering van Honga rije heeft haar standpunt in deze zaak niet verlaten. Het wetsontwerp waarbij toegestaan wordt dat aangeworven troepen uit Bosnië en Herzegowina Hongarije doortrekken, is aan genomen. SPANJE. Op een feestmaal, dat onder voorzitter schap van Salmeron eergisteren te Madrid plaats had, heeft deze eene rede gehou den ten gunste der hedendaagsche republiek. Hij gaf als zijne meening te kennen, dat onder de werking van het algemeen stem recht de republiek tot stand zal komen, niet door eene revolutie, maar door eene evolutie. BINNENLAND. Schiedam, 13 Februari 1891. Het muziekkorps van de «koninklijke lijf garde" van het Leger des Heils, bestaande uit 30 muzikanten onder leiding van den «staf kapelmeester" Appebly en «majoor" French, trok heden-middag circa half twee ure van het station komende met muziek door onze stad. Voor het huis van den Burgemeester werd eene ovatie gebracht, waarbij de volksliederen wer den uitgevoerd. Heden-avond ten acht ure zal het Leger des Heils in den Offlcieren- tuin eene buitengewone bijeenkomst hou den, waarbij het muziekkorps zich zal doen hooren. io) m. Eene Barones. «Gij kent, Jules, zoo onderbreekt zij eens klaps zich-zelve, den man, aan wien feite lijk reeds al de goederen uws vaders toe- behooren «Den heer Karei Dijssens bedoelt gij antwoordt Jules vragend. «De heer Dijssens, zegt zij op kouden toon, op wien mijn persoon, zoo ik mij niet bedrieg, geen onverschilligen indruk maakt. Moet ik nog verder gaan, Jules, en u er op wijzen, dat een huwelijk met dien man mijn kind tot rijkdom en mij voor verdere zorgen zou vrijwaren Bij het hooren dezer woorden, wordt het Jules onmogelijk om de gevoelens te ver bergen, die zijne ziel ontroeren. Hij springt op van zijn stoel en loopt met driftige schre den de ruime zaal meerdere malen op en Door de politie te Rotterdam is een per soon aangeboden, die zich in de gemeente Schiedam aan diefstal van kleedingstukken had schuldig gemaakt, waarheen hij gevan kelijk is overgebracht, terwijl de ontvreem de kleedingstukken te Rotterdam in beslag genomen zijn. Uit vertrouwbare bron verneemt het N. v. d. D., dat de minister van Binnenlandsche Zaken bij zijn voornemen blijft eerst in het najaar voor de onderwijzers de gelegenheid open te stellen om een aanteekening te be halen in de vrije- en ordeoefeningen. Naar men verneemt, zal binnenkort de ver zending van postwissels naar de Zuid-Afri- kaansche Republiek opengesteld worden tot een bedrag vari 10. De ijsopruiming van wege 's Rijks w ater- staat was gisteren gestaakt;de marine-vaar tuigen, die bij het ijsbreken behulpzaam waren, zijn naar hunne standplaats terugge keerd. De Pauselijke nuntius bij ons Hof, mgr. Rinaldini, zal aanst. Zaterdag uit Luxemburg terugkeeren, waar hij den Groothertog zijne geloofsbrieven heeft overhandigd als verte genwoordiger van den H. Stoel bij het Groot hertogelijk Hof. In verband met de expiratie van het Bili- ton-contract moet er bij de regeering sprake zijn, aan den lands-advocaat eene zending naar Indië op te dragen. Naar men verneemt, bedraagt het aantal ontbrekende goederen op de Staatsspoorwe gen sedert 23 Oct. tot 1 Jan. 11. p. m. 2200 stuks. In de gisteren avond gehouden vergadering der liberale kiesvereeniging Burgerplicht te Charlois (hoofdkiesdistrict Rotterdam) is, metalgemeene stemmen, tot kandidaat gesteld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer jhr. mr. A. P. C. van Karnebeek. Gisteren heeft zich te 's-Hage geconsti- teerd het uitvoerend comité en het dagelijks bestuur van het van 7—12 September aldaar te houden Internationaal Landbouw-congres. De tot de vergadering genoodigden maken het uitvoerend comité uit en kozen tot hun neder. De barones werpt zich achterover in hare fauteuil en volgt haren zoon onafgebro ken met hare oogen. Wat Jules reeds gevreesd had, maar nim mer had willen gelooven, en telkens had weggedrongen uit zijn geest, was dan geen angstige droom, maar werkelijkheid, nu zijne moeder, die hij toch zoo vurig beminde, ver bonden aan een man, zoo kruipend, zoo listig, zoo geheel en al onbehagelijk. Die man voor de wereld de opvolger van zijnen ongelukkigen vader! Hij huivert bij die ge dachte. Hij vindt geene kracht in zich, om zijne inwendige gevoelens van weerzin en afschuw jegens dien man te onderdrukken. Hij ziet, hoe zijne moeder hem nastaart, maar welk geweld hij zich ook aandoet, het is hem onmogelijk de diepe verontwaardiging te verbergen, die door hare woorden wordt opgewekt in zijne ziel. Na een voor moeder en zoon pijnlijk zwij gen, herneemt de barones«Uwe veront waardiging, Jules, zou in ieder ander geval mij niet ongevoelig laten. Nu echter vergeef ik u en wijs er u slechts op, dat alleen mijne liefde voor mijn kind mij tot zulk een be sluit de noodzakelijke kracht heeft gegeven. dagelijksch bestuur de heeren L. Baud11"1' voorzitter baron van Brienen van de Gi'°0^ Lindt, vice-voorzitter mr. Zillesen, secretai''Sl jhr W. Roëll penningmeester, en tot led6" de te 's-Hage wonende leden van het coind"' Te 's-Gravenhage heeft zich eene nieiBv6 ijsvereeniging geconstitueerd, die haar we1''' kring tot de banen in de geheele provinc'e zal uitstrekken. De notaris C. Warnsinck, 43 jaren, geh°' ren te Grave, laatstelijk wonende te Hooff woud, is sedert 3 Dec. 1.1. vandaar vertrok' ken en houdt thans vermoedelijk verblijf de Transvaal. Tegen hem is bij beschikki"f> van 3 Febr. 11. een bevel van gevangen"6' ming uitgevaardigd, wegens verduisteri'1® van geld, dat hij als ambtenaar in zijne b6' diening onder zich had. De Officier v»" Justitie te Alkmaar verzoekt overbreng'"^ naar het Huis van Bewaring te Alkmaar- Een belangrijk werk voor de Friesd1" veennijverheid zal worden begonnen, dooi' d6 drooglegging der veenplassen van Engwird6" 752 hectaren beslaande, en liggende in be" midden der provincie Friesland. Uit het klooster der Eerwaarde Zusters va" Liefde te Tilburg vertrekken twee Zuste"5 naar Amsterdam, om in gezelschap van e6" derde zich van daar uit naar Oost-Indië te schepen. Een dezer zusters heeft ree''® Engeland en Amerika bezocht. 's HAGE. Ter gelegenheid van het jarig priesterfeest van den weleerw. hee' F. A. Willenborg, directeur der militair" vereeniging, zullen alle leden dier vereen1' ging Zondag-morgen onder de Mis van 7*/' uur in de St. Jacobus-kerk tot de H. Taf" naderen. TILBURG. Door den heer Van Vlijme"' lid der Tweede Kamer, zal alhier op dezer eene lezing gehouden worden, welk" tot onderwerp heeft«De strijdvraag, d. w- de krijgsdienst in verband met onzen p0'1' tieken toestand." SITTARD. Tot overste in het klooster d"f rehgieusen Ursulinen alhier, is benoemd d" Eerw. Mère Marie, (in de wereld MejufTro"^ Demarteau, geboren te Luik.) Rechtszaken. Tegen zes personen te Delft, die in JanU"1' 11. de woning van eene weduwe, die er det Eéne zaak slechts vraag en eisch ik van Gij weet, de beschikkingen uws vaders he^ ben u tegenover mij eenige rechten ge&e\ venik verwacht van u, dat gij mij in b" ten uitvoer brengen van mijn besluit gee°v 'moeilijkheden stellen zult. Wat inmijnVeI( mogen is, zal ik doen ook voor uw belang' maar indien de goederen uws vaders vod' en uw geslacht opgeofferd moesten blijvd1' dan nog vertrouw ik, dat gij om wille va uwe moeder, maar vooral om wille van zoo lang verstootene zuster, u zeiven insch'k kelijk toonen zult." «Gij weet te goed, mama, dat ik nirn"1", tegen u iets zou willen doen, wat u bed''0" ven en grieven zou; ook dan wanneer ik 6 de macht, misschien eenig recht toe be e ben zou liever dan dit, zou ik ver van zijde vluchten, als het mij duidelijk wel'^ dat mijne vei wijdering tot uwe rust, tot11 geluk zou kunnen zijn." e «Uwe verwijdering, uw weggaan van dij'1,, zijdezeg mij, Jules, moet ik deze wo<".^ den als eene vreesaanjaging, als eene bed'): ging verstaan, of... maar neen, ik beg"1-)" het nu, gij, een edelman, zoudt u scha0®", gaan voor uwe moeder, als zij zich aan e

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 2