)d bijvoegsel MliUMim ELISE. Uit en voor het Binnenland. behoorende bij de van 28 en 29 Juni 1891. Vervolg.) be uitslag van de verkie zingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, zooals (be thans in zijn geheel bekend is, wijst aan, dat de nieuwe Kamer ?al bestaan uit 55 libe ralen (van alle kleurschakeeringen) en 45 anti-liberalen (25 Katholieken en 20 anti revolutionairen. Er moeten thans nog een viertal aanvullingsverkiezingen plaats hebben ln distrikten, waar de gekozenen bedankt hebben of voor een ander distrikt opteerden, rnaar deze kunnen in den stand der partijen geen noemenswaardige verandering meer brengen. Onze keurige kieswet. Bij de herstemmingen zijn den liberalen en radicalen 14 zetels ten deel gevallen den anti-revolutionairen 7 den Katholie ken 4. Nu zijn bij die herstemmingen in het ge heel uitgebracht: op kandidaten der linker zijde 36.484 stemmen,op anti-revolutionairen 20.379, op Katholieken 14.746. Blijkt dus, dat de liberalen gemiddeld per 2606 kiezers één zetel kregen, de anti-revo- 'utionairen per 2911 kiezers, en de Katholie ken eerst één per 3686 kiezers Msb Naar Het Vaderland verneemt, zal het Ministerie de bijeenkomst der nieuwe Kamer rhet afwachten, maar onmiddellijk na het bezoek van den Duitschen Keizer de porte feuilles stellen ter beschikking van de Re gentes. De Prov. Over. en Zwolsche Courant weet nu reeds te melden, dat het optreden van een kabinet Tak en H. J. Smidt schijnt vast te staan. H. M. Koningin Wilhelmina, vergezeld van den prins en de prinses van Albany, komende van Het Loo, deden gister-middag ruim 4 uur een wandelrit door Deventer. Voor de onlangs te Amsterdam gehouden poppententoonstelling had de dameskrans Unisonote Buren, twee poppen gereed ge blaakt, geheel als de wezen in het weeshuis van Buren, de bekende stichting van gravin Maria van Hohenlo, de oudste dochter van Prins Willem I. Aan deze poppen viel op die tentoonstelling een eervolle vermelding ten deel, en nadat ze teruggekomen waren, besloot Unisono ze ten geschenke aan te bieden aan de tegenwoordige gravin van Buren, onze koningin Wilhelmina. Uit een schrijven, dezer dagen door de presidente van Unisono ontvangen, blijkt, naar het N. v. d. D. mededeelt, dat konin gin Emma in dit bijzondere geval welwillend het geschenk voor hare dochter heeft aan vaard. Na de aanbieding van de poppen werd door het bestuur van den dameskrans Unisono van wege H. M. eene som van f50 ontvangen voor de uitgaanskas der weezen. Naar De Amst. verneemt, zal de minister van waterstaat binnenkort een besluit uit lokken, waarbij ook van inlagen in de Rijks postspaarbank tot een bedrag hooger dan f800 rente zal worden uitgekeerd. Men is te Amsterdam begonnen het hei werk in het IJ, noodig voor het vuurwerk, dat van het gebouw van den algemeenen dienst op de Handelskade af tot aan het sta tion der Noordhollandsche stoomtram de ge- heele lengte van het IJ zal innemen. Een 20-tal Engelschen is met het opstellen bezig. Aangaande de taptoe op den Dam te Am sterdam kan worden medegeeld, dat de deelnemers zich op het Damrak opstellen. Allen, behalve dekommandant, kapitein Apol, zijn te voet. Zooals wij reeds meldden, zal slechts een ensemblestuk, en wel het Heil dir irn Siegerkranz, worden gespeeld. Na het défilé zullen in het belang van de orde de muziekkorpsen zich langs verschillende wegen door de stad verspreiden, en daarbij marschen spelen. Op deze wijze hoopt men te groote opeenhooping van belangstellenden te vermijden. (Hbl.) De Keizer en de Keizerin van Duitschland zullen bij hun bezoek aan de residentie in stoet rijden, geëscorteerd door kavalerie. In den rijtoer door en in de buitenkom van de gemeente is opgenomen het nieuwe Scheve- ningsche park, het Kurhaus, de rijweg langs het strand en door het dorp Schevenirigen. Ook wordt gereden rondom het monument op het Plein 1813. Eerewachten worden opgesteld aan het Staatsspoorstation en het paleis. Het garni zoen wordt geschaard langs den weg van het station naar het paleis. Er zal gereden wor den met 2 gala-rijtuigen, bespannen a la Daumontin het eerste rijtuig nemen plaats 66) IV. Tante Kaat en haar Kareltje. »Ge hoort scherp, majoor, hebt ge geen enkel woord opgevangen van dat gefluister, "Waartegen ge u verzetten moest?" «Jawel, kommandanttwee woorden zijn ttüj niet ontsnapt: nnorphine en zich ra zend geslapen."" «Het is goed, majoor, ge kunt gaan." De majoor vertrok, en de kommandant zich nu tot den verbaasden en ontstelden Bart Wendend, zeide J>Uw vermoeden, mijn vriend, 's nader bij de waarheid, dan gij misschien wel denkt. Als ik uwe inlichtingen verbind niet de enkele gegevens, die wij van dezen gedetineerde op den avond zijner inhechtenis neming bezitten, dan geloof ik, dat deze vrouw eene medeplichtige is, sluw genoeg, °m zich niet aanstonds bloot te geven, maar toch door hare hartstochtelijkheid zich-zelve ten laatste verradend." vHoe het zij ik heb redenen genoeg, om nu den officier van justitie van uwe vermoedens mededeeling te doen. Uw naam en woonplaats zijn mij reeds bekend gij staat met eer vermeld in het rapport, dat van de zaak Dijssensis opgemaakt. Wees verder zon der zorg alleen zult gij wijs doen, met over deze zaak voorloopig het stilzwijgen te be waren." En hem voorgaande naar de deur, groette de kommandant Bart Dok vriendelijk, liet hem de binnenplaats weder overgaan, terwijl de cipier met den grooten sleutel de poort opensloot en zwijgend den trouwen man weder buiten dit akelig huis sloot. Bart gevoelde er behoefte aan, om de ont dekking, die hij gedaan had aan een ver trouwde mede te deelen. Hij oordeelde terecht, dat de heer Keerens in de laatste weken reeds genoeg verdriet geleden had met alles, wat er met zijne ongelukkige zus ter geschied was, om hem opnieuw met deze nieuwe omstandigheid aanstonds in kennis te stellen. Daareuboven meende hij gerust den geneesheer, die zooveel belangstelling in de zieke getoond had, in zijn ver trouwen te kunnen nemen, zonder zijne de Keizer en de Koningin-Regentes, en in het tweede de Keizerin met Koningin Wilhelmina. Men is van gemeentewege bezig om den Stationsweg in gereedheid te brengen voor het hooge bezoek, dat Rotterdam te wachten heeft. Aan het rechter eind van den Sta tionsweg zullen aan weerskanten eerepoor ten worden opgericht, ééne voor pand no. 33, de andere nabij het Stationsplein. Aan weers zijden van den weg worden voorts op afstan den van 40 meter vlaggestokken geplaatst, met stof bekleed; aan die stokken zullen wapens, schilden, vlaggen en groen worden aangebracht. Tevens kan nog worden gemeld, dat het wachtlokaal voor bootwerkers aan de Boom pjes zal worden versierd voor rekening van het rijk, om te dienen bij het vertrek van den Keizer. Met het aanbrengen van de zoo noodige verbeteringen aan de Gemeente-Badinrich ting en Zwemschool te Delft is men sedert eeriigen tijd druk bezig, en, hoewel nog niet geheel, zullen ze toch binnen korten tijd gereed komen. Nu sedert een paar dagen de zomer zich zoo krachtig heeft ingezet en het Vestwater niets te wenschen overlaat, is het een genot te zien, hoevelen zich in het heldere water verfrisschen. Ook vooi' de gezondheid is het eene nuttige instelling en dat talloos velen daarvan gebruik maken, blijkt uit het feit, dat eergisteren niet minder dan zes honderd personen van het kosteloos volks-bassin gebruik hebben gemaakt. Het onweder. Het hevig onweder, dat Donderdag-namid dag boven een groot gedeelte van ons land woedde, heeft op vele plaatsen schade en on gelukken veroorzaakt. Verscheidene huizen, fabrieken en boerenwoningen werden door den bliksem getroffen. Vooral te Breda heeft het onweder vreeselijk gewoed; de bliksem is daar op verscheidene plaatsen ingeslagen, o. a. trof hij den grooten toren en den mast der Amsterdamsche stoomboot. Hoewel hij alom verwoestingen aanrichtte, werd gelukkig nergens brand veroorzaakt. Te Bergen-op- Zoom ging het weder van een wolkbreuk vergezeld, waardoor in korten tijd de laag gelegen straten werden overstroomd. Te Maasniel werd een landbouwer door den bliksem gedood. Te 's Heer Arendskerke doodde het onweder twee paarden, die bij den landbouwer Van Stee op stal stonden. Donderdag-namiddag sloeg tijdens een kort, maar hevig onweder de bliksem in de schuur van den landbouwer W. Duclaux te Wissen- belofte aan den kommandant gedaan te breken. Hij zocht dus den geneesheer in zijn huis op, vond hem gelukkig op dit uur te huis, en deelde dezen zijn bezoek in de gevangenis mede, en de nieu we ontdekking, die hij in deze treurige zaak gedaan had, Beide mannen spraken nog geruimen tijd met elkander, en beiden wer den bevestigd in hun vermoeden, dat de ba rones het slachtoffer was geworden van een misdrijf, waarvan zij de ware oorzaak nog niet konden inzien. «Maar, aldus besloot de geneesheer, nu een maal de justitie deze vrouw onder haar toezicht genomen heeft, houd ik mij verze kerd, dat spoedig het volle licht over dit treurig misdrijf zal opgaan." Bart begaf zich somber gestemd weder aan zijn arbeid, en toen hij des avonds bij zijn goed vrouwtje nederzat, vond deze hem dien avond nog stiller en afgetrokkener dan anders. Zy kende haren edelen man echter reeds te lang en te goed, om zijne somber heid aan iets anders toe te schrijven, dan aan het ongelukkig lot van de barones. Wordt vervolgd

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 5