Het Huisje van den Visscher. gende vergadering van den raad tot eene benoeming voor beide betrekkingen te kun nen overgaan. 3o. Een ontwerp-instructie voor de ge meente-genees-, heel- en verloskundigen en vroedvrouwenteneinde in de eerstvolgende zitting van den raad te worden behandeld. Door verschillende ingezetenen dezer ge meente wordt ons verzocht, bij vernieuwing de aandacht te vestigen op het bekende schandaal, dat dezen zomer weder aan den Overschieschen weg wordt te zien gegeven. Kan de betrokken overheid daar werkelijk niets aan doen, en bestaat er geen middel om eenige kwajongens te beletten, eerbare burgers het genot van eene wandeling langs dien weg onmogelijk te maken Zooals wij meldden, had de minister van Waterstaat, de heer Havelaar, eergisteren audiëntie bij H. M. de Regentes, op Het Loo. Naar aanleiding hiervan zegt de Arnh. Ct. Men zou het vermoeden kunnen opperen, dat het ontbieden van den heer Havelaar door de Koningin-Regentes in verband staat met een zaak, waarmee de politiek niets te maken heeft. Wij bedoelen den waterafvoer in het noordoostelijk gedeelte van onze pro vincie. Aan de Koningin, in Gelderland leven de, zal zeker wel ter ooren zijn gekomen, hoe daar de toestand in de vorige maand was. Wanneer H. M. daaromtrent van den minister van Waterstaat inlichtingen ver langde, ondanks de ministerieele crisis, ware hierin niets inconstitutioneels gelegen, maar zou men er een zeer te waardeeren blijk van belangstelling van H. M. in kunnen zien. Van alle praatjes over het te verwachten ministerie gelooft de Haagsche briefschrijver der Midd. Ct. het minst dat, volgens hetwelk mr. Heemskerk een opdracht tot vorming daarvan zou ontvangen hebben. Eerder neemt hij aan, wat gewoonlijk goed ingelicht per sonen verzekeren, dat mr. Van Tienhoven het kabinet zal formeeren. De Koningin- Regentes beweegt zich gaarne onder beken den men zegt dan ook, dat Zij alle moeite heeft gedaan om het tegenwoordige mini sterie tot aanblijven te bewegen, opdat H. M. niet de Haar nu reeds goed bekende raads lieden door nieuwe, vreemde, zou vervangen zien. De burgemeester van Amsterdam nu is een zeer goede bekende van de Konin gin-Regentes, en staat bij H. M. hoog aan geschreven, en niet ten onrechte. De ver houding is van dien aard, dat Hare Majesteit vriendschappelijke briefwisseling houdt met mevrouw Van Tienhoven. Dat Zij onder Uit het French door J. A. B. 4) III. Zoo ging de avond en een gedeelte van den nacht voorbij, in steeds heviger span ning, in steeds dieper kwelling. Tegen mid dernacht gloorde een sprankel van hoop in de harten dier droeven; de zilveren maan kwam van achter het donker wolkengordijn te voorschijn, en brak door den nevel, die den visschers belemmerde de signalen aan de kust op te merken. Ook scheen de wind een weinig minder hevig te worden, en de bulderende orkaan, die totnutoe had gewoed, begon langzamerhand in hevigheid af te|nemen. Eensklaps weerklonk een kreet van een der rotsen en de geheele schare herhaalde dien kreetieder beschouwde dien als een degenen, die als kabinet-formeerder in aan merking kunnen komen, dus juist den bur gemeester der hoofdstad, lid der Eerste Kamer, uitkoos, zou niet te verwonderen zijn. Dezer dagen deed in onderscheiden dag bladen het bericht de ronde, dat de aftre dende ministers zich bezighielden met het opmaken der Staatsbegrooting over 1892. Sedert vernam Het Vaderland dat dit bericht slechts ten aanzien van enkele departementen waarheid bevat, en dat integendeel bij de meerderheid der ministers het trouwens zeer begrijpelijk bezwaar bestaat om de kwes ties te beslissen nopens hetgeen in 1892 zal moeten geschieden waartoe het opmaken van een Begrooting telkens aanleiding geeft. Naar men verzekert, is dan ook nog geen enkel hoofdstuk der Staatsbegrooting gereed bij het departement van Financiën ingeko men. Op het adres van een 80-tal houders en gewezen houders van abonnementskaarten op het Noordernet der Staatsspoorwegen, om het vroegere tarief te herstellen, is door den directeur-generaal eenvoudig geantwoord, dat aan het verzoek niet kan worden voldaan, «aangezien in het nieuwe abonnementstarief geen wijzigingen kunnen worden gebracht." Waarom dat niet kan geschieden, wordt niet medegedeeld. Hoewel de kroon van Luxemburg is overge gaan op eene zijlijn van het geslacht Oranje- Nassau, zal daardoor het Luxembnrgsche wa pen niet gewijzigd worden. Maar in het wapen van het groothertogelijk Huis zal de Nas- sausche leeuw als middenschild aangenomen worden. Ook de ambtslinten der burge meesters, die tot dusverre de kleur van het huis van Oranje droegen, zullen veranderd worden in de kleuren van het huis Nassau. De nieuwe postzegels met het afbeeldsel van groothertog Adolf worden morgen uitge geven. De Keizer van Duitschland heeft aan den Duitschen gezant hier te lande doen toeko men een dertigtal «Krieger-medailles," ten einde aan de onderofficieren der infanterie en der huzaren te worden uitgereikt, die als eerewacht hebben dienstgedaan bij Zr. Ms. jongste bezoek. Dit eerteeken heeft de groote van een halven gulden, is van zilver vervaardigd, draagt 's Keizers initialen en hangt aan een wit lint van geribde zijde met een verticale zwarte streep aan eiken kant. gunstig voorteekeneen der mannen die de signalen gaven, kwam vertellen, dat hij op de golven iets had zien drijven, dat hij meende een der schepen te zijn, die dezen morgen waren uitgezeild. De goede pastoor, die de kust niet had kunnen verlaten, ge voelde den moed wederom herleven hij zond zijn koster naar de kerk om de klokte gaan luiden, wier tonen r.og een teeken te meer zouden zijn voor de ongelukkigen, die den strijd tegen de elementen moesten strijden. De liefderijke bedoeling van den pastoor miste hare uitwerking nietde wind, die inmiddels van richting was veranderd, bracht de welbekende klanken over de schuimende zee, en zij klonken in de ooren der visschers en weerklonken in hun hart als de zoetste harmonie. Het was de bark van Thomas Maugiszijn hand, die van zijne jeugd af de roeipe en het zeil had gehanteerd, mocht er in slagen door handigheid en be kwaamheid de woede van den orkaan en de macht der golven te overwinnen. De hertogin van Mecklenburg, dochter den grootheriog van Saksen, komt den^et> Augustus te Scheveningen in het Ho Kurhaus. Het aantal vreemdelingen, dat te ScheVe ningen van 10 Juni tot 19 dezer is aan0 komen, bedroeg 8458, tegen 7414 over he zelfde tijdsbestek in het vorig jaar. De Fransche wielrijders, die jl. Zond&éj hebben deelgenomen aan den wielerwedstil) op Scheveningen, zijn van plan in AugustllS terug te komen, wel een bewijs, dat het huJl daar bevallen is. Zij zouden dan eerst Scheveningen deelnemen aan den wedstri) en een paar dagen later aan den gro°'el1 wedstrijd te Arnhem. Te Alkmaar is het bericht ontvangen,^1 aldaar de nieuwe kadetten-school zal gei'eS tigd worden. Door algemeen te vlagg6'1' hebben de inwoners blijk gegeven van hun ingenomenheid met de beslissing der Rege0 ring. KETHEL, 22 Juli Voor de verkie2'11® van twee leden van den gemeenteraa werden ingeleverd 145 stembriefjes. gebracht werden op den heer Arie. Poot a en op den heer Leendert Lansbergen aftredend lid, 72 stemmen, die dus ge^° zen werden. Verder verkregen nog l'® heeren Bast. van der Eijk Dz., aftrede^ lid, 72, Jan Olsthoorn 13, C. Bregman J. J. Verspeek 2, E. Griiper. 2, en A. val1 der Loo, P. Bubbers, J. Bijl, S. IloogeI" brugge, Th. de Vette, Azn., C. Lansbergel1' Pzn., W. van der Eijk Cz., en J. Overgaf' ieder 1 stem. OUWERSCÜIE, 22 Juli. Tot aanvult van ons bericht van gisteren kunnen wij 11 vermelden, dat bij de Raadsverkiezing n°% werden uitgebracht op den heer M. van de' Laan, 14, D. van der Berg, 6, R. de Kroes Corn. Bijl 4, Jos de Jongh 3, H, van Woel' den 2, J. van der Koog 2, C. van Schouw®11 2 en G. van Rennes 2. Vervolgens zijn el nog 22 heeren, die eene stem verkregen. DELFT, 22 Juli. Voor de verkiezing van de'1 gemeenteraad werden uitgebracht 1456 sten1' men, van onwaarde 16, volstrekte meerde'' beid 721 Herkozen zijn de heeren A. N. Lint (lib.) met 779, A. J. Kip (lib.) met 79®' T. Stoorvogel (antir.) 843, P. van Woerde'1» (anti.) 831 en A. A. T. van Leeuwen (kathd met 760. Herstemming tusschen de heer®1' J. Post van der Burg (lib.) met 685, J. Henneveld (lib.) 661, C. J. van Berckel (kath-) 710, A. van den Berg, (antir.) 636 en A- Brouwer (kath.) met 636 stemmen. Na den geheelen dag en nacht tegen d® onstuimigheid van den Oceaan geworsteld hebben na duizend malen het vaartuig het punt te zien door den atgrond verzwelg^ te worden, maar steeds al zijne behendig heid aanwendende, en na steeds de hulp van Patrones der zeelieden te hebben inger"0 pen, waren Thomas en zijn vier gezell®11 dan eindelijk aan de kaken des doods ontsnap Niet wetende, waar zij zich bevonden hadden zij zich aan de Voorzienigheid °ve',^ gegeveneindelijk had de maan de duist®1^ nis verdreven, en hadden zij signalen "e merkt, echter nog niet wetende, dat signalen door hunne bloedverwanten gegeV0 werden maar weldra hadden de tonen, w' geluid als een hemelsche muziek in dun'1 ooren klonk, en die hun onmogelijk konde^ misleiden, hun hoop verlevendigd; zij ul" terden met verrukking, ja, het waren 1 tonen der klok van hun dorp, van ''"'"V kerk de klok die hen zoo dikwijls naar de he lige geheimen en de gebeden van hunnen go' - aooopaoM—

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 2