Het Paard van den Vaandrig. BINNENLAN 1). verschansingen, nadat zij de poort van het fort in de lucht hadden doen springen. Het verzet van den vijand was wanhopig. Hij verloor een kanon en negen gevangenen. Van de Engelschen sneuvelden er ettelijke soldaten, officieren werden gewond. Tusschen den Kaapschen minister van openbare werken Swewright en de Neder- landsche Zuid-Atrikaansche Spoorwegmaat schappij is onder garantie van den regee- ring der Transvaal, eerie overeenkomst ge sloten tot spoedige voleindiging van den spoorweg Pretoria-Vaalrivier in verbinding met de lijn naar de Kaap. I)e regeering van Kaapland schiet hiertoe vierhonderd duizend pond sterling voor en verwierf het recht om van de nieuwe lijn gebruik te maken, zoodat zij running power zal heb ben tot Pretoria. De tijdingen uit Tientsin te Londen ont vangen luiden ernstig. Het bericht dat de regeeringstroepen in het noorden van China de overwinning zouden behaald hebben, wordt betwijfeld, daar het zenden van troepen en wapenen nog steeds wordt voortgezet. De correspondent der Chronicle seinde, dat er eene algemeene gisting onder het volk is ontslaan. FRANKRIJK. In de Kamer ging het ook Zaterdag zeer rumoerig toe. Ten slotte gaf de heer Flo- quet voorlezing van acht motiën. Mgr. Frep- pel stelde voor, eenvoudig over te gaan tot de orde van den dag, maar met het opste ken en terughouden van de handen werd dit voorstel verworpen. Daarna werd de motie van den heer Hubbard verworpen. De minister Freycinet verklaarde alsnu, dat de regeering genoegen nam met de motie van den heer Rivet, waarin werd verklaard dat de jongste manifestatien van de cleri- cale partij den socialen vrede zouden kun nen bedreigen en eene volslagen inbreuk zijn op de rechten van den staatvertrouwen steliende in de verklaringen der regeering zoo luidde deze motie verder er op re kenende, dat de regeering al die maatregelen zalnemen waardoor van allen eerbiediging kan worden geëischt van de wetten des lands, gaat de Kamer over tot de orde van den dag. Nadat de stemmen eerst hadden ge staakt, werd deze motie met 243 tegen 223 stemmen aangenomen, Vervolgens ging de Kamer m groote opgewondenheid uiteen. De Mondeuit de gevoerde discussie in de Kamer en den Senaat afleidende, dat de tegenwoordige regeeringspersonen de stel selmatige verdrukking der Kerk en de uit roeiing van het christelijk leven in den Staat beoogen, dringt er bij de Katholieken op aan, dat zij zich te weer zullen stellen. »Dat de geestelijkheid zich beroepe op het volk,'' zegt het blad, »op het volk, dat edelmoedig en onversaagd is dat zij de zaak des volks in handen neme, zich tot verdedigster op- werpe zijner belangen en zijner rechten, met eene onuitsprekelijke toewijding ijvere aan de verlichting zijner ellende en het her stel der ongerechtigheid, waaronder het gebukt gaat. Dat zij bij de verspreiding der godsdienstige waarheden van het Evan gelie, mede in herinnering brenge, dat dit Evangelie ook de ware bron is van alle bil lijke en noodzakelijke hervormingen. En het volk zal dan inzien, waar het zijne ware vrienden en oprechte verdedigers heeft te vindenhet zal de lasteraars te schande maken, die het van de Kerk willen scheiden." OOSTENRIJK HONGARIJE. In de commissie uit de Hongaarsche Ka mer, welke belast is met de vraagstukken van oeeonomischen aard, ismen aangevangen met te beraadslagen over de handelsverdra gen. De minister van koophandel verklaarde dat de regeering de verdragen alle te za- men beschouwt als een een heilzaam geheel waaraan niets veranderd behoort te worden. De commissie besloot onmiddellijk tot de nadere behandeling over te gaan. SPANJE. In welingelichte kringen te Madrid wordt verzekerd, dat Spanje verklaard heeft bereid te zijn onderhandelingen aan te knoopen met Duitschland en Oostenrijk—Hongarije, tenein de opgenomen te worden in het tolverbond der midden-Europeesche Staten. .Toen George verhaald had, op welke wijze bij op twee-en-twintigjarigen leeftijd door zijne tante, de baronnes van Stilb was uitgehuwelijkt, zeide Paul Ik heb mijne vrouw te danken aan het paard van den vaandrigik was de veertig reeds genaderd en ik gevoelde mij werkelijk gelukkig als vrijgezelik zou hebben ge zworen dat ik nooit of nimmer zou zijn ge huwd, maar rekende daarbij buiten het paard van den vaandrig. Het was in de laatste dagen van Septem ber 18G4, dat ik van Baden terug kwam, met de bedoeling om slechts een paar da- Schiedam, 14 December 1891. De Gemeenteraad alhier zal Woensdag aanst., des namiddags ten half twee ure, eene openbare vergadering houden ter behandeling van de volgende onderwerpen Ingekomen stukken waaronder Voorstel van Burgem. en Wethouders, naar aanleiding van de gemaakte opmerkingen door Gedepuleerde Staten ten aanzien der gemeente-begrooting voor 1892 Ontwerp verordening betreffende de algemeene her ziening der plaatselijke verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd. Ont- werp-verordening tot regeling van het aantal onderwijzers en onderwijzeressen aan de openbare scholen voor lager onderwijs. Ontwerp-instructie voor den Directeur der Algemeene Begraafplaats. Ontwerp-besluit tot het doen van af- en overschrijving op de gemeente-begrooting voor 1891. Rapport van de Commissie voor de stedelijke Gasfa briek op het adres van Th. Smit te Amsterdam om oprichting in Nederland van eene tweede fabriek tot het distilleeren van koolteer. Welke stukken zijn ter visie gelegd, teneinde te worden behandeld. Benoeming van a. Een lid der Commissie van toezicht op 't Middelb. Onderwijs. b. Een lid der Com missie van toezicht op 't Lager Onderwijs gen te Parijs te blijven. Ik had vier of vijf vrienden uitgenoodigd om bij mij te komen jagen op mijn landgoed in Poittou. Zij zou den in het begin van October komen, en er bleef mij derhalve niet te veel tijd over om alles voor hunne ontvangst gereed te maken. Te Parijs vond ik een brief van mijn ja- germeester, die mij slecht nieuws mede deelde de honden maakten het goed, maar van mijn tiental jachtpaarden waren er ge durende mijn verblijf te Baden vijf ziek of kreupel geworden, zoodat ik verplicht was onmiddellijk mijn stal aan te vullen. Ik bezocht de paardenhandelaren van de Champs-Elysées, die mij verschillende fraaie dieren toonden, welke gemiddeld drie dui zend franken moesten opbrengen, maar daar ik aan de speeltafel nog al merkelijk had verloren, had ik noch geld genoeg, noch lust om dien morgen een twintig duizend fran ken aan paarden te besteden. c. Een Directeur der Algemeene begr;l9 plaats. d. Een leeraar in geschiedenis aardrijkskunde aan 't Gymnasium. leeraar in natuurkunde aan de Burger-avon school. f. Eene onderwijzeres 3e kb a£"1 de le Openbare Tusschenschool. gEe'10 onderwijzeres 3e kl. aan de 2e Openb. TuS' scherrschool. Adres van A. Scheiu'kOne om eervol ontslag als onderwijzer 3e kb "al1 de le Openbare Armenschool. Adres va'1 Th. Smit te Amsterdam betreffende de °P richting in Nederland van eene tweede briek tot het distilleeren van koolteer. Adres van J. II. Van Dijk om afstand in hu"' van een perceel gemeentegrond aan Dwarsstraat. Adres van A. van den B°s' gewezen sluiswachter, om eene jaarlijks®^ toelage uit de gemeentekas. Adres v'al1 G. Montfoort, le beambte ter Thesaurie, otïl verhooging van jaarwedde. En verdere voorstellen en mededeelingen' Nu de storm der laatste dagen watscbij"' uitgewoed, zietmen inden Nieuwen WateI" weg een zeer levendige scheepvaart. passeerde in de laatste dagen niet mind0Ï dan 59 stoomschepen onze haven 15 a rive®1' den met bestemming naar Rotterdam, te1 wijl er 44 vertrokken. Bij kon. besluit van 12 December 1^ no. 3 is de Commistaris der Koningin Zuid-Holland gemachtig tot het bijeenroepe° van de Stater, dier provincie in buitenge* wone vergadering, op Dinsdag 29 dezer, oïïl dan aan de orde te stellen de voorstelle" der commissie uit de Staten voor een on derzoek naar hetgeen door de provinc'0 voor verpleging van krankzinnigen behoof' te worden verricht, in verband met ee" voorstel van Gedeputeerde Staten om aa° de gemeenten Delft en Dordrecht eene bij' drage te verleenen uit de provinciale fondse" in de kosten van uitbreiding van het 111 ieder dier gemeenten bestaand gesticht voC krankzinnigen en, casu quo, bij niet aanne' ming dier voorstellen, de in de zomervei'ga' dering van 1891 door Gedeputeerde State" ingediende en aanhangig gebleven voorstell0" terzelfde zake. St.-Ct De Rijksmiddelen hebben in de 11 vei" loopen maanden des jaars ruim 108 millm0" opgebracht, zijnde bijna 3 millioen meer da" in dezelfde periode van het vorige jaar. He' successierecht alleen bracht 2J millioen me0f op. De overige indirecte belastingen zijn te" achter, doch het tekort werd door de op' brengst van directe belastingen, invoerrech ten, accijnzen enz. ruimschoots goedgemaakt Aan den minister van marine is een adres gericht door schippers, visschers en varens gezellen, wonende te Goedereede, Stellendam» Ouddorp en Hellevoetslui_s. Zij verzoeke" Het was juist een Woensdag en Chér' hield zijn gewone najaarsveilingik bega' mij daarom naar de rue de Ponthieu en kocht daar op goed geluk een achttal paarden, alleen afgaande op den catalogus, waarin de goede hoedanigheden der ver schillende nummers vermeld waren, als; uitmuntend rijpaard, buitengewoon dravefi gaat goed onder den man en in het lui9' goed springpaard enz. enz. In het geheel betaalde ik ongeveer vijf duizend franken- Van de acht, dacht ik bij mij-zelven, zul' len er toch wel vier of vijf bruikbaar zijn- Onder die paarden was er een, dat ik uit sluitend gekocht had om de fraaie kleur. De catalogus vermeldde alleen: Brutus, aftandj rijpaard. Het was een groot lichtgrijs paard met zwarte stippen schooner tijg®1" paard had ik nimmer gezien. Ik vertrok nog denzelfden avond naai' Roche-Targé en den volgenden dag kwam

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 2