IA, 'Tl7viir7lrK N T I K n7J H. J. W0UTERL00D C°„ IUNNBNLAN D. Li in nemen gelden k deposito zuivelboerderijen, ook rondom Londen, zijn ondergebracht, zoodat het gevaar voor be- smettng groot is. De beschikking van den minister van land bouw schrijft strenge toepassing voor van de verschillende bepalingen omtrent de toelating van buitenlandsch vee. Er mag geen bui- tenlandsch vee worden ontscheept, indien niet de kapitein van het vaartuig de door hem oriderteekende schriftelijke verklaring indient, dat hij gedurende 28 dagen vóór de inscheping van zijne lading vee, geen vee heeft aan boord gehad uit Maltha, België, Duitschland en Denemarken dat zijn schip gedurende 21 dagen sedert de inscheping van het vee geen haven der genoemde lan den heeft aangedaan, en dat het schip ge durende 28 dagen vóór het laden van het vee geen varkens uit Zweden en Nederland heeft aan boord gehad. De Kamer van afgevaardigden te Berlijn zette gisteren de beraadslagingen over de begrooting voort. Bij het hoofdstuk bevor deringen der visscherij, merkte Seyffardt op, dat de Nederlanders veelvuldig zondigen tegen de bepalingen van het visscherijtrac- taat en zeide hij, dat eigenlijk even goed dat tractaat kan worden opgezegd. De mi nister antwoordde, dat hij van roofvisscherij der Nederlanders niet kon spreken het tractaat was juist gesloten, om de roofvis scherij tegen te gaan, en dat Nederlanders meer vangen, is niets meer dan natuurlijk, omdat zij den mond der rivier in bezit hebben. In de laatste tien dagen hebben te Berlijn vele inhechtenisnemingen plaats gehad van socialisten, die van hoogverraad worden beschuldigd en nu eens als «anarchisten", dan weder als onafhankelijken worden aan geduid. De Kreuzzeitung verneemt van goed onderrichte zijde, dat deze maatre gel het gevolg is van ernstige overwegin gen der Regeering. Het is namelijk ge bleken dat na de opheffing der socialis tenwet de vroegere geheime organisatie der sociaal-democratie te Berlijn niet is opgeheven maar nog steeds bestaat, deels in tegenstelling met de sociaal-democra tische fractie van den Rijksdag (dit zijn de zgn. onafhankelijken, deels in verstand houding met die fractie. De geheime partij ver spreidt anarchistische geschriften met name die over autonomie en de geschriften van Krapotkin, Hierin ligt de aanleiding tot de inhechtenisnemingen. De Keizer ver klaarde opnieuw, op het Woensdag bij Ca- priv' gehouden parlementair diner, dat in strijd tegen de sociaal-democratie, alle ver deeldheid onder de overige partijen moest vergeten worden. Het niet vervolgen van den Commerzienralh Baare, directeur der »Bochumer Gietstaal- fabriek", begint veel kwaad bloed te zetten. Zooals men weet, had de redacteur Fusangel aan het licht gebracht, dat genoemde fabriek gerepareerde spoorstaven voor nieuwe ver kocht en zich daarbij bediende van valsche keurstempels. Baare loochende dit eerst, maar versprak zich later door te zeggen »zoo iets komt overal wel eens voor." Som migen meenden nu, dat hij wegens meineed vervolgd moest worden, maar dit scheen niet het geval te zijn. Wel werd Fusangel, die Baare o. a. ook beschuldigd' had zijn ontzag lijk inkomen bespottelijk laag te hebben aan gegeven voor de belasting naar de gevange nis gezonden wegens «beleediging" (niet wegens laster) maar Baare werd niet verder lastig gevallen. Fusangel leverde echter nieuwe bewijzen betreffende rails lappen en stempelvervalschen in genoemde fabriek, en toen daarop een ambtenaar dier fabriek zich het leven benam, werd een onderzoek inge steld, dat de waarheid van Fusangels bewe ring volkomen bevestigde. Toch blijft echter Baare ook ditmaal buiten schot, want, zoo heet het nu, alle tot dusver ontdekte ver- valschingen zijn van ouderen datum en eigen lijk reeds verjaard. Dit werd officieel door den ambtenaar van het openbaar ministerie medegedeeld. Doch hiermede is de zaak niet uit. Fusangel zet thans zijne aanvallen tegen Baare voort en belooft o. a. te zullen bewij zen, dat Baare nog tot in den laatsten tijd kennis heeft gedragen van strafbare knoeierij en met feitelijk oude rails. Fusangel beweert, dat van 1870 tot 1801 in de voornoemde fabriek duizenden vervalschingen van docu menten en andere knoeierijen stelselmatig bedreven zijn. Op verborgen plaatsen zouden graveurs en railsoplappers hunne werkplaat sen hebben gehad. Het bedrog werd in 't groot gepleegd, volgens voorschriften van het bestuur der fabriek en tegen vaste arbeids- loonen, enz. De thans door het openbaar ministerie ingediende gerechtelijke aanklacht is gericht tegen 17 meesters en beambten der fabriek. Eerie merkwaardige beslissing is gevallen te Montidier (Frankrijk) in het proces Du- plessis-Delière betreffende eene zeer aan zienlijke nalatenschap, welke aan den Paus was vermaakt, maar aan Z. H. werd be twist op grond, dat Hij geen souverein meer was. De rechtbank heeft de bevoegdheid van den H. Stoel erkend en verklaard dat de Paus, ook na de gebeurtenissen van 1870, niet opgehouden heeft souverein te zijn. Z. H. is dus bevoegd erfmakingen iri Frank rijk te aanvaarden, op dezelfde voorwaarden als andere vreemde souvereinen behoudens toestemming van de Fransche regeering. Het vonnis bepaalt een termijn van zes maanden, om die toestemming te verkrijgen. Aan de Times wordt uit Lissabon ge meld, dat de minister-president aan het financieel comité uit de Cortes heeft mede gedeeld, dat de Regeering geenerlei protest ontvangen heelt van eenige vreemde regee ring tegen de voorgenomen lentereductie der staatsschuld, liet comité keurde het voor stel goed, volgens hetwelk onwillige houders van buitenlandsche schuld in papier betaling der coupons zouden ontvangen, de toege treden houders der binnenlandsche schuld daarentegen in goud. De limes meldt uit Caïro, dat het verbazing wekt, dat de firman tot aanstelling van den Khedive nog niet aangekomen is. De Turksche commissaris te Caïro tracht den Khedive over te halen naar Constantinopel te gaan. Schiedam, 6 Februari 1892. Voor de «Zwartjes van Afrika" ontvingen wij door bemiddeling van den boekhandelaar A. L. A. van Pinxteren, f 5. Wij vestigen de aandacht op achterstaande advertentie, waarin een enkel concert van het Russisch dames- en heeren-concert on der leiding van madame de prinses Lilly Dolgorouky wordt aangekondigd. De naam die dit orkest zich in andere plaatsen, waar het is opgetreden, heeft ge maakt, doet vertrouwen, dat het ook hier het gewenschte succes zal hebben eene omstan- standigheid, die er zeker velen toe brengen zal, madame Dolgorouky's orkest Dinsdag in den Officierentuin te gaan hooren. Wij vernemen, dat het getal onzer land- genooten, die dingen naar de opengevallen plaats voor lid van de Algemeene Reken kamer zeer groot is. Nog dagelijks vern»601 dert dat getal. Naar aan den Zuidhollander uit g°ei t bron wordt medegedeeld, is het bericht de heer Borret, oud lid der Tweede Kal1' et genoemd wordt voor de vacature in de gemeene Rekenkamer juist geweest, heeft de heer Borret gemeend, te moeten v0' klaren, dat hij voor deze benoeming nis' aanmerking wenschte te komen. Vóór eenige dagen zijn door Gedeputee'1,' Staten van Friesland hun voorstellen beti'e feilde steun, te verleenen aan noodlijdel" gemeentenaan den Minister van Bin»"11' landsche Zaken toegezonden. Thans is de Minister in 't bezit van de adviezen vil1' al de colleges van Ged. Staten. (Vad-) Vrij algemeen wordt het er voor geb<>11 den, zegt het Haagsche Dagblad, dat tweede Kamer tegen 1 Maart a. s. tot h®:' vatting harer werkzaamheden zul word6'1 bijeengeroepen. Men verwacht, dat bij haar terugkon»5' de Kamer de militairen noodwetten ter be' handeling gereed zal vinden, terwijl verm"6' delijk ook het voorloopig verslag op de f»1'' lissement wetgeving, dat niet lang meer kaJJ uitblijven, door de Regeering tegen dien Ur, zal zijn beantwoord. Behalve nog enkele andere onderwerp6'' van wetgeving die voor afdoening gei'60 zullen zijn, wil men weien dat de nieu1""3 be!astingontwer[ en van den minister vf'1 financiën, bij de wederbijeenkomst der K9' mer zullen inkomen en alzoo in de afdeelingel' zullen kunnen worden onderzocht, daar noSf verzekert dat die ontwerpen in het beg''1 van Januari bij den Raad van State z'j" ontvangen en nog deze week door dit Staat5' college zijn teruggezonden. (Zie verder het Bijvoegsel) Voor de bewijzen van belangstelling, bij he' overlijden van mijnen Zwager ontvang6"' betuig ik mijnen dank. C. S. LECHNER- Voor de vele bewijzen van deelnemi"^' ondervonden bij het overlijden van onze g0' liefde Moeder, Behuwd- Groot- en Ov6'" Grootmoeder, betuigen wij onzen hartelijk01' dank. Uit aller naam, P. DE WOLF. Schiedam, Delft, 6 Februari 1892. Diegenen welke vordering0'1 hebben op, of verschuldigd zil" aan de GISTVENNOOTSCHAP thans in liquidatie, worden verzocht da»' van opgave of betaling te doen vóór of 20 Februari a. s., ten kantore van de" Heer P. J. LAGERWEIJ, alhier, WesWs' A 262. met twee dagen opzegging a 2 voor drie maanden vast a 3 voor ééne maand vast tegen de prolong3"' rente der Amsterdamsche Beurs. Vergoeden rente in rekening-courant percent beneden Bankdisconto.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 2