GEMENGDE BERICHTEN. aan D van LAATSTE BERICHTEN. deribild op 1 Juni. Reeds op den vooravond ari het eigenlijke feest zal klokgelui weer klinken van alle kerktorens in het diocees, nadat des ochtends (31 Mei) een plechtige Roogmis en Te Deum zullen zijn opgedragen. Volgens het JV. Br ah. Dagblad zullen eer lang rnet den weleerw. heer J. Sweens, Vroeger kapelaan te Vucht, thans missiona- Rs te Maison Carré, bij den terugkeer naar Afrika 6 Nederlandsche Broeders postulanten ff't het postulaat der Congregatie te Saint Charles, bij Boxtel, naar Algiers vertrekken. De kapittelvergadering ter verkiezing van een nieuwe overste-generaal voor de socie- frit van Jesus, zal, naar thans gemeld wordt, 111 September te Rome gehouden worden. In Den Haag werden drie personen, die Zondagnacht huiswaarts keerden, in de Twentstraat onverhoeds aangevallen door een jongen man. Met een mes werden aan Iwee personen sneden in het aangezicht toegebracht. Gister-ochtend is de bedrijver Van deze snij partij door de politie opgespoord. Te Amsterdam is aangehouden een door Haagsche politie gesignaleerde Duitscher, die gedurende de afwezigheid van eene juf frouw te 's-Hage uit hare woning in de Jan Steenstraat de linnen- en kleerenkast heeft leeg geplunderd en in manden verpakt naar Rjne woonplaats had overgebracht. De groote hoeveelheid gestolen goederen is naar's-Hage teruggezonden ter beschikking van de jus titie. De ontslagen burgemeester van Wessem, Corbey, die door het Hof te 's-Bosch tot 3 Jaren gevangenis is veroordeeld, vertoeft thans in België. De regeering van dat land Vveigert zijne uitlevering, op grond, dat, vol gens haar, het feit waarvoor hij is veroor deeld, behoort tot de délits politiques, die hij het uitleveringstractaat zijn uitgesloten. De volgende geruchtmakende zaak wordt 1 dit Thienen in België bericht Eenige dagen geleden stierf in een hotel daar ter stede plotseling een jonge dame dit Brussel, de 21-jarige Lucie van Rossum, die daags te voren met een zekeren heer Schmidt was aangekomen. Eene longberoerte tverd als oorzaak van den dood opgegeven. Cp aandrang der maatschappij tot levensver- *ekering, bij welke mej. v. R., ten gunste ^a'i den heer S., een bedrag van 400.000 Was verzekerd, werd dezer dagen het lijk opgegraven en werden het bloed en de in- ^Qvvanden scheikundig onderzocht. De be zemde scheikundige Bruglants vond in het °ed zulk eene groote hoeveelheid kooloxyde, er geen twijfel kon bestaan of het meisje een onnatuurlijke dood gestorven, j^hmidt werd in hechtenis genomen en be- ende, dat hij het meisje dronken gemaakt 6n vervolgens de met kolen gevulde kachel j^ngestoken had, waarna hij de schuif dicht gedraaid en zich toen had verwijderd. e Matin heett meedeeling ontvangen eenen brief, gedagteekend uit Brazza ville Vf. en ontvangen door een zijner Parijsche onden, die ernstig nieuws bevat uit het e^'sch Congogebied. >ar)e, expeditie, onder aanvoer van den heer oven> ondersteund door de troepen Djabir, een der opperhoofden van Opper- Ouellé, zou, op haren tocht om Emin-Pacha te bereiken, eene karavaan van 1800 Ara bieren, met ivoor geladen, ontmoet hebben, van welke zij zich zonder moeite meester maakten, door een eilandje te omsingelen, waar die karavaan gekampeerd lag. Het ivoor zou aangeslagen zijn ten voordeele van den Belgischen Congostaat, en de 1800 dragers doodgeschoten, tot voorbeeld van an deren. Eén man zou men in leven gelaten hebben om het vreeselijk nieuws aan zijne stamge- nooten te gaan melden, ten einde den schrik in de streek te verspreiden. Onder de vele misdaden, die de beruchte Parijsche anarchist Ravachol op het geweten heeft, behoort ook de schending van het lijk van mevrouw De Rochetaillée. Het was een half uur voor middernacht, toen Ravachol, zooals hij met cynische kalmte vertelde, over den muur van het kerkhof klom. Door middel van een ijzeren hefboom, wentelde hij den sluitsteen van het graf. Met een geweldig gesmak viel die neer. Be vreesd dat de slag zou zijn gehoord, verliet Ravachol het gewelf, en luisterde eenige oogenblikken. Alles was zoo stil, zoo stil als de graven-zelver., alleen de wind huilde door de boomen. De roover keerde terug, brak het deksel der kist open, en vernielde het looden omhulsel. Op eens ging zijn lantaarn uit en bevond hij zich alleen bij de geopende lijkkist in volslagen duisternis. Maar hij zou niet Ravachol zijn geweest, indien zoo iets hem bevreesd had gemaakt. Op den tast zocht hij eenige verdorde kransen bijeen en stak die aan. De rook verstikte hem bijna, en de lucht van het lijk was ondragelijk, maar toch tilde hij de armen op, om te zien of er ringen aan de vingers waren, en doorzocht de geheele kist om naar kostbare voorwer pen te zoeken, die hij evenwel niet vond. Toen eerst ging hij heen, maar,, zooals hij er bijvoegde, het duurde geruimen tijd vóór hij de lijklucht uit zijn kleeren had gewas- schen. Vrijdag lag aan de Quai de la Somme te Amiens de boot Enfant Jésus vastgemeerd. De vijf kinderen van den eigenaar, zekeren Cappeij, bevonden zich in de kajuit, die voor keuken wordt gebruikt. Het oudste, een jongen van 11 jaar, paste op het ontbijt, ter wijl zijne broeders en zusters aan het spelen waren. Eensklaps ontplofte eene petroleum lamp de kleeren der kinderen vatten vuur. De vlammen, die uit de openingen der ka juit naar buiten sloegen, wekten de aandacht der werklieden, die de boot losten, errjdeze verwittigden Cappeij. De ongelukkige vader greep zijne kinderen en wierp ze in het ka naal en dook vervolgens in het water om ze op te visschen. De arme kinderen waren vreeselijk verbrand. Een meisje van 9 jaar was letterlijk gebraden. Twee stierven toen zij in het gasthuis kwamen, het negenjarig meisje en een jongen van 4 jaar. De andere, een meisje van 6 en twee jongens van 3 en elf jaar, verkeeren in wanhopigen toestand. Buiten de Porte des Ternes te Parijs kan men tegenwoordig de geschiedenis zien afspelen van Columbus' ontdekkingstocht in 1492. Er is een vijver gegraven en daarin een schip gelegd, dat het nauwkeurig even beeld is van de karaveel, waarop Columbus zich in 1492 te Palos inscheepte, om op 12 October van dat jaar, na een overtocht van twee maanden, het anker uit te werpen op de Amerikaansche kust. Op het dek van het schip wordt voor het publiek, dat om den vijver is gezeten, eene pantomime ver toond. De matrozen bedreigen Columbus, een scheepsjongen klimt in den mast en ziet land, daarna klimmen de Indianen aan boord en men eindigt met gezamelijk te staan dansen, alles met begeleiding van koor en orkest. Voorts ziet men er bordpa pieren huizen, die in het rond gelegen zijn en die het oud Amerika voorstellen, eenige Hollandsche wafelmeisjes als vertegenwoor digende Nieuw-Amsterdam en Breukelen (thans New-York en Brooklyn). Een hevige ontploffing heeft plaats gehad in de dynamietfabriek te Calda Chano, bij Bilbao, in Spanje. Negentien personen zijn daarbij gedood. De slag werd vier mijlen in 't rond gehoord. Men weet nog niet of men met een ongeluk dan wel met een misdaad te doen heeft. Twee werklieden, die den vorigen dag ontslagen waren, zijn in hechtenis genomen. De spoorwegen over de geheele wereld hadden in 1890 eene lengte van 617,285,000 meter, d. i. bijna tweemaal den afstand van de maan tot de aarde. Amerika heeft daarvan meer dan de helft of 54 percent. Europa 36, Aziè 5£. Australië 3 en Afrika 14 percent. In Europa staat Duitschland vooraan met bijna 43,000 K. M.dan volgt Frankrijk met bijna 39,000, Engeland met ruim 32,000, Rusland met bijna 31,000 en Oostenrijk- Hongarije met ruim 27,000 K. M. Het blijkt ons thans, zegt het Iibld., dat het bericht van de Times omtrent een aard beving op Sumutra juist is geweest. De Nederlandsche Asahan-Tabakmaatsch., voor heen H. Herrings Co., heeft nl. gister ochtend uit Asahan een telegram ontvangen, meldende, dat een hevige aardbeving op Su matra is waargenomen. Op de Westkust is daardoor belangrijk schade veroorzaakt, ter wijl Asahan zelf voor onheilen gevrijwaard is gebleven. In het Panopticum te Keulen is een reuzin te zien, een 16-jarig meisje uit de Fransche Jura, die niet minder dan 2,82 meter lang is. Naast haar ziet men een, eveneens 16 jaren tellend, meisje uit Nederland, dat niet grooter is dan 48 centimeter, goed gepro portioneerd, vijf talen spreekt en bewijzen geeft van een, voor haar kleine gestalte ver bazingwekkende lichaamskracht. Bij de heden in ons district gehouden herstemming ter verkiezing van een lid voor de Provinciale Staten zijn uit onderstaande gemeenten door het gezamenlijk aantal kie zers, ten getale van 1777, het volgende aan tal stembiljetten ingeleverd Aantal Ingeleverde Kiezers Stembriefjes. Schiedam (1 Afd.) 982 897. (2 Afd.) 316 275. Overschie 323 229. Kethel 156 150. 1777 1551. zoodat 226 kiezers van hun kiesrecht geen gebruik hebben gemaakt. Bij de eerste stemming waren er 434 kiezers niet opgekomen. DEN HAAG, 24 Mei. H. K. H. de Groot hertogin van Saksen heett heden-ochtend een krans doen leggen op de lijkbaar baron d'Yvoy van Mijdrecht in leven administra teur van Hr. Ms. goederen, wiens stoffelijk overschot heden-ochtend naar Utrecht is overgebracht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3