BINNENLAND. AD VERTENT I EN. ■dNp Vervolgens werden met eenparige stem men resolutiën aangenomen, waarin van de loyauteit der unionisten jegens de Kroon getuigenis wordt gegeven, alsmede van het verlangen om het tegenwoordige stelsel te behouden en verschoond te blijven van een lersch parlement, «dat gewis onder den invloed zou komen van de mannen, die ver antwoordelijk zijn voor de beleedigingen en misdaden van de agrarische liga, voor haar veldtochtsplan en voor het «boycotten". Ten opzichte dezer resolutiën zijn alle mannen van Ulster zonder onderscheid van geloof of partij het eens". De Times verneemt uit Madrid, dat de bladen wantrouwen en wangunst aan den dag leggen, ingevolge, naar zij beweren, En- gelands kuiperijen in Marokko. Zij roepen in Frankrijk alle andere belanghebbenden op, samen te werken met Spanje om deze kuiperijen tegen te gaan. De regeering der Fransche republiek heeft eergisteren aan de regeering van Engeland en Duitschland medegedeeld, dat zij de kust van Dahomey in staat van blokkade heeft gesteld. Gelijke mededeeling zou ook aan de andere mogendheden worden gedaan. De gezant der Vereenigde Staten te Ca racas seint, dat president Palacio zijn ont slag genomen heeft. Alles is rustig. De Bondsraad zal de tunctien van het uitvoe rend gezag waarnemen, tot het Congres bij eengeroepen zal zijn en een nieuwen pre sident zal hebben gekozen. Het Congres zou ten spoedigste bijeenkomen. De New York Herald meldt uit Barcelo na (Venezuela prov. Bermudez) dat er Dins dag en Woensdag II. een verwoed gevecht heeft plaats gehad, waarin na een geweldig bloedbad Palacio's troepen verslagen wer den. De opstandelingen rukken op naar Ciudad Bolivar, welke stad zij gelooven te kunnen innemen. Een cycloon met slagregens trok Donder dagmiddag over Minnesota (V. S.) en wierp overal huizen omver. Een dertigtal personen werden gedood of verwond. Te Sherburne werd het schoolgebouw vernield, waarbij een onderwijzer met vijftien leerlingen om kwamen. Schiedam, 18 Juni 1892. Burgemeester en Wethouders van Schie dam maken bekend, dat op de IC e r m i s, die dit jaar den 3den Juli a. s. zal aanvangen niet zullen worden toegelaten die spellen, kramen enz. waarvan de eigenaars of gebruikers door de hoofden van politie der plaatsen, waar zij gedurende de laatste zes weken aan de kermis alhier voorafgaande, met hunne spellen, kramen enz. hebben ver toefd, dat op die plaatsen, gedurende hun bezoek der kermis aldaar, geen geval len van pokken zijn voorgekomen. Bij Burgemeester en Wethouders van Schiedam is ingekomen een verzoek van den heer H. P. van der Drift te Vlaardin- gen, om vergunning tot uitbreiding zijner bra nderij aan de Westmolenstraat alhier, wijk A, no. 140, kadaster sectie C, no. 984, door plaatsing van een stoomwerk tuig van 12 p. k. en ketel met een verw. oppervlak van 10 M2, ter vervanging van het bestaande stoomwerktuig met ketel. Gelegenheid tot het inbrengen van bezwa ren tegen het toestaan van dit verzoek zal gegeven worden ten Raadliuize, op V r ij d a g den Hen Juli a. s. des namiddags ten half twee ure. Burgemeester en Wethouders van Schiedam doen te weten dat op Zondag den 19 Juni, na het eindigen der voormiddag-godsdienst oefeningen, aan de huizen der Ingezetenen de gewone jaarlijksche collecte zal gehouden worden ten behoeve van het Fonds tot aan moediging en ondersteuning van dengewa- penden dienst in de Nederlandenmet uitnoodiging om naar vermogen daartoe bij te dragen, en alzoo mede te werken aan de verzorging van verminkte krijgslieden en de tegemoetkoming in de behoeften der betrek kingen van hen, die in den strijd voor het vaderland gesneuveld zijn. Heden wordt alhier op de gebruikelijke wijze herdacht de 77e verjaardag van den slag bij Waterloo. Gisteren-avond te ruim tien ure zou de bode op Rotterdam B. Merten, zijn stal aan de St. Anna Zusterstraat binnenrijden. Om den tot die stalling te passeeren, dat de reclameborden voor lagen ingang is het noodig Driessens' Cacao van den wagen worden ver wijderd. Te laat bemerkte men, dat dit dezen keer niet was gedaan. Terwijl de knecht nog pogingen aanwendde om de bor den af te nemen, stootte de wagen reeds tegen den stijl van den stalingang, met het noodlottig gevolg dat het paard achteruitliep en met wagen en voerman te water raakte de knecht was inmiddels van het voertuig gesprongen. Merten, die op den bok was blijven zitten, raakte onder den wagen en kwam aan de achterzijde, na een minder aangenaam bad, weer te voorschijn, waarna hij het droge wist te bereiken. Een knecht van den bode Van der Touw begaf zich te water en sneed de strengen van het paard los, dat daarna met veel moeite tegen den steilen kant werd opgewerkt, waarbij het zich eenigszins be zeerde. De wagen werd na een paar uren tobbens weder op den kant gezet. Zop liep dit ongeval betrekkelijk gelukkig af en heeft alleen het materieel eenige schade geleden. Aan de universiteit te Utrecht is het eerste natuurkundig examen afgelegd door den heer Joh. H. Roelants. Bij kon. besluit van 15 Juni is met het gezondheids-onderzoek van schepen, ingevol ge de bepalingen der wet van 28 Maart 1877 (Stbl. no. 35) voor den tijd van drie jaar, met ingang van 1 Augustus 1892, belast voor Schiedam dr. B. de Bruijn, aldaar, voor Vlaardingen dr. J. Voogd aldaar en voor Maassluis dr. W. van der Starp aldaar. Een kinderkoor zong, toen de trein met de Koninginnen gisterochtend te 10 uren 25 min. het station Wolvega naderde, het volkslied. De Commissaris der Koningin en de bur gemeester van Wolvega heetten Hare Majesteiten welkom op Frieslands bodem. H. M. de Koningin-Regentes bedankte voor de hartelijke woorden, haar 'en hare Dochter toegesproken. Na vijf minuten oponthoud vertrok de trein onder het luid gejuich der aanwezigen. Naar het Centrum verneemt, hebben de rijksveldwachters in Friesland orde ontvan gen zich tijdens het verblijf der Koninginnen aldaar in burgerkleeding te Leeuwarden te bevinden. Hun is medegedeeld dat voor logies is gezorgd. Er zal te Leeuwarden, gedurende het ver blijf der Koninginnen geen eskadron huzaren worden gestationneerd, zooals aanvankelij was bepaald. De zilveren bokaal, op last van H. 51- Koningin-regentes vervaardigd, om te die als prijs bij de wedrennen te Groningen, geheel uit de hand gedreven in zuiver Lou's XV-stijl. De coupe is versierd met he' Nederlandsche wapen en het alliancewap611 van H. M. de Koningin-regentes in georneert medaillons, terwijl aan de voorzijde de keui'o bewerkte afbeelding van een wedren pry omgeven door rocaille-ornamentiek. Het de sel is versierd met den Nederlandsche" Leeuw, den vooorpoot rustende op een bi ee' slagzwaard en eene jarretière, waarop 111 fraaie letters Je maintiendrai. De vischvrouwen te Groningen zullen a'ar' H. M. eene door haar zeiven vervaardig1'0 kroon aanbieden. Een deputatie uit ha"r midden zal daartoe door H. M. ontvange" worden. De Regeering is voornemens een octro01' wet aan te bieden. Zij verklaart zulks 111 antwoord op het Kamerverslag betreffen1'6 de goedkeuring van de internationale ove>' eenkomst tot bescherming van den eigendo""' Nederland zal dus uit dit internationaal vet' bond moeten treden, en dus ook de be scherming voor zijn handelswerken misse'1' De Regeering meent echter, dat, met ('e regelingen in het buitenland voor zich, me" een octrooiwet zal kunnen tot stand bre"' gen, die de onvermijdelijke nadeelen tot ee" minimum zal terugbrengen. De Minister van Justitie heeft aan de pr°' cureurs-generaal bij de gerechtshoven vei-' zocht, den officieren van justitie op te drage" een nauwkeurig onderzoek in te stellen naa" het bedrag, dat bij wijze van een vaste procentswijze uitkeering bij openbare ve" koopingen aan de koopers voor kosten 1,1 rekening wordt gebracht door de notarisse", en van den uitslag van hun onderzoek a»" hen (procureurs-generaal) mededeeling te doen, onder opgave of het gebruik ook me debrengt, dat van de door den kooper he' taalde percenten verrekening meten uitkeeri"$ aan den verkooper plaats heeft. De commissie door den Minister van Wa' terstaat benoemd tot het ontwerpen va" nieuwe algemeene voorwaarden voor de voering van Rijkswerken is weldra met ha'6 taak gereed, zoodat de resultaten van dez6'1 belangrijken arbeid spoedig het licht zul'6'1 zien. Eenigen tijd geleden is er herhaalde''.)^ geklaagd, dat het beeld der Koningin stempel voor de nieuwe zilveren munt 1 weinig gelukkig was uitgevallen. In verba" vo rJt va" daarmede daarmede vernemen wij, dat die munt thans een nieuwe stempel vfö' gesneden, en deze weldra ten gebruike 'sriiks Munt te Utrecht zal gereed zijn- Hbl (Zie verder het Bijvoegsel-! i of Aan allen, die bij het ongeval °P jflJ avond van den 17 Juni 11- hulp vei 6 hebben, betuigt ondergeteekende zijn ha lijken dank. B. MERTEN, Bode van Schiedam op Rotte"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 2