BINNENLAND. BELGIE. De ministerraad, onder voorzitterschap van den heer Beernaert gehouden, heeft besloten de Kamers bijeen te roepen tusschen 12 en 19 Juli. Er is geen beslissing gevallen omtrent het benoemen van den nieuwen minister van buitenlandsche zaken. Aanstaanden Woensdag wordt weer een ministerraad gehouden. In berichten van den Congo wordt gewag gemaakt van twee gevechten, door eene uit 100 soldaten bestaande troepenmacht van slavenhandelaars, die in Ugunda hun arbeids veld hebben. Een aanzienlijk aantal slaven jagers werd op de vlucht geslagen en 300 slaven werden bevrijd. PORTUGAL. De Correro, een orgaan der progressistische partij, komt op tegen het dictatoriaal besluit der regeermg betreffende de vermindering der rente van de buitenlandsche staatsschuld. Schiedam, 20 Juni 1892. Zondag 11. speelde de S. C. F. C. «Her mens" een match uitgeschreven door het be stuur v. d. Nederlandsche Cricetbond tegen de R. C. F. G. «Victoria" Hoewel het weder zich slecht liet aanzien, klaarde 't echter tegen halfelf op, zoodat men besloot te spelen, temeer daar 't terrein zeer goed was. De uitslag was de volgende: le In nings Victoria 39 runs, Hermes 20, 2e In nings Victoria 45 runs, Hermes 70, zoodat Hermes met 90 tegen 84 runs de overwin ning behaalde. Wat deze overwinning nog schooner maakt is 't feit, dat «Hermes" in de vorige jaren steeds door «Victoria" overwonnen werd. Bij beschikking van het Hof van s'-Graven- hage dd. 17 Juni jl. is de heer A. Prins, notaris klerk, te Rotterdam, benoemd tot deurwaar der bij de Arrondissements-Rechtbank aldaar, standplaats Brielle. Uit Arolsen wordt gemeld, dat keizer Wil helm weldra een bezoek zal brengen aan de vorstelijke familie van Waldeck-Pyrmont. Door den Minister van Waterstaat zijn, in zijn antwoord op het Verslag dér Commissie van rapporteurs van de Tweede Kamer over het Wetsontwerp tot onteigening voor de afsluiting van de rivier de Maas boven Heusden, eenige mededeelingen gedaan omtrent de in den nieuwen Maasmond te verwachten wa terstanden, waaruit o. a. blijkt, dat in het verruimd Heusdensch kanaal, tot tempering van tijdelijke te groote stroomsnelheid, een schutsluis noodig zal wezen. De schutlengte van de ontworpen sluis zal in stede van op 70, op 90 meters worden gebracht, waardoor ook Rijnaken van de grootste afmeting zullen kunnen worden doorgeschut. De beweegbare brug zal een breedte ver krijgen van 3.50 meter De kosten van uitvoering van den afsluit dijk, met schutsluis en brug, zyn geraamd op f 645000, waarbij nog is te voegen een bedrag van f75 000, ten behoeve der militaire inundatiesluis met toebehooren, op den rech teroever van de Maas. De voorzitter van de Tweede Kamer heeft aan de leden zijn voornemen te kennen gegeven, om Dinsdag het voorstel te doen om Donder dag den 23sten dezer met de openbare behandeling van de belastingvoorstellen te beginnen. Woensdag zal de Kamer verschil lende ingediende wetsontwerpen in de afdeelingen onderzoeken. Door de katholieke partij te Maastricht is, naar de AT. R. Ct. verneemt, de candidatuur voor het lidmaatschap der Tweede Kamer aangeboden aan den heer Armand Diepen, te Tilburg, die zich thans te Valkenburg bevindt. De heer Diepen zou echter die candidatuur hebben geweigerd. De candidatuur van den heer Constant Schreinemacher te Maastricht wordt publiek gesteund door de heeren J.Boots, notaris; Fr. Brouwers, notaris J. Dubois, burgemees ter J. Jansen, oud-ontvangerV. Jaunez, industrieel; D.Leesens, wethouder; H. Pie- ters, burgemeester W. Prick, burgemeester A.Quaedvlieg, burgemeester P. Regoutseni- or, industrieel G. Regout senior, grondeige naar A. Rutten, rentenier; J. Rutten, comp- table R. Schoepp, apotheker A. Stevens, grondeigenaarP. Stevens, grondeigenaar L. Van Aubel, lid van den Gemeenteraad. Door de katholieke kiesvereeniging te Roermond is jhr. mr. Ruys van Beerenbroek, oud-minister van justitie, candidaat gesteld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer (vacature-Diepen). Bij de Prov. Staten van Zuid-Holland is een bezwaarschrift van K. Pas c. s. te Rid derkerk ingekomen tegen de jongste verkie zing aldaar voor de Staten. Op de Begrooting is gerekend op de hef fing van 8 opcenten op de grond- en van 5 opcenten op de personeele belasting. O. a. zal behandeld worden een voorstel tot 't opnieuw toekennen van een prov. sub sidie van f2700 aan de gemeente Brielle, in de bediening van het veer tusschen Rozen burg en Maassluis. Voorts een ontwerp -besluit om aan den Staat grond te Delft te verkoopen, voor de stichting van een gebouw voor de driehoeks meeting, en voor het onderwijs in het land meten en waterpassen aan de Polytechnische school te Delft. Dordt heeft de bijdrage van Zuid-Holland in de kosten van verbouwing van een krank zinnigengesticht afgewezen. Voorloopig zal de prov. nu met Delft volstaan, met 'toog ook op het nieuw ontworpen gesticht onder Loosduinen. Wijders is voorgesteld aan Gouda uitte- keeren een kapitaal van f232.692.50, of de rente ad 4 pet. als schadeloosstelling, in ver band met de uitvoering der vaartverbetering tusschen den IJsel en de ringvaart van den Haarlemmermeerpolder. Nog is ter behandeling aangewezen eene gunstige beschikking op het adres van het Bestuur van het fonds voor weduwen en nagelaten kinderen van Zuidhollandsche hoofd onderwijzers, om opheffing der voorwaarde van inschrijving in een der Grootboeken van de Nat. Schuld van de indertijd ten behoeve van dat fonds verstrekte bijdrage uit de Pro vinciale Kas eene wijziging van het provin ciaal reglement op de wegen en voetpaden, strekkende om de uitzondering van het voe ren van licht op voertuigen, met trekdieren bespannen, alleen toepasselijk te maken op wagens, karren of sleden, speciaal ingericht om hooi of andere oogst te vervoeren, de melk van het land naar het melkhuis te brengen, of mest en andere specie of land bouwwerktuigen te verplaatsen, en tevens om het voeren van licht niet verplichtend te stellen bij helder maanlicht. Onder mededeeling hunner beschouwingen zullen Ged. Staten overleggen een adres van den gemeenteraad van 's-Gravenhage, oOT wijziging van het Reglement voor Delfland' Gedeputeerde Staten van Zuid-Holla11 hebben aan Prov. Staten een ontwerp-b0S'ul aangeboden om ter bestrijding van de u>t gaven der Provincie voor het dienstjaar bij de Regeering de heffing aan te vragetl a. van 8 opcenten op de hoofdsom c'eI grondbelasting voor de gebouwde eigendom men over 1893b. van 8 opcenten op d0 hoofdsom der grondbelasting voor de ong0^ bouwde eigendommen over 1893 en c. van0 opcenten op de hoofdsom der belasting °P het personeel voor 1893/94. De besturen der waterschappen de Regge' de Schipbeek en de Berkel hebben zich ge'^ zamenlijk tot de Tweede Kamer geWeP' met een adres, waarin zij verklaren bei'011 te zijn den last van het onderhoud dez01 kleine rivieren van het Rijk over te nem011 voor de door de regeering voorgestelde a'' koopsom, en verzoeken het ingediend0 wetsontwerp tot verbetering van deze rivier011 zoo spoedig mogelijk aan de orde te steil011 en aan te nemen. Naar wij vernemen, zal Hr. Ms. iJoW^ Willem Friso" tegen half Augustus een oef0' ningsreis ondernemen naar de Middellandse^0 Zee. Het hoofddoel van den tocht is het bren gen van het Groot Kruis van de orde van den Nederlandschen Leeuw aan den khediv0 van Egypte. De berichten over de informatiën, door d0 Regeering ingesteld bij R. K. onderwijzer® en de R. K. Onderwijzers-Vereeniging om trent hun meening over leerplicht, zijn, vol gens De Kath. School, blijkbaar ongegrond. Tof nog toe is van dergelijke aanvrage ons niets bekend geworden. T Naar wij vernemen, heeft de heer mr. A' Kerdijk zich tot het herstel van gezondheid buitenslands begeven, en zal hij vooreers' de Kamerzittingen niet kunnen bijwonen. In het afslaggebouw te Maassluis werd00 gisteren geveild de Donderdag aangevoerd0 nieuwe haringmen besteedde voor voll0 haring f68, -j- per ton, maatjesharing f2' a f 24 per ton. De spoorwegbrug over de Bloemendaalsch0 Vaart, nabij het station te Gouda, is m0° bezig een gewenschte versterking te doe° ondergaan. Hetzelfde is men voornemen' met ongeveer 70 bruggen op de lijn tussch011 Rotterdam en Amsterdam van de voormalig Rijnspoor. Op de voordracht voor ingenieur bij't Ho°^' heemraadschap Delfland zijn geplaatst d0 heeren A. H. W. Van der Vegt, ingenieUl" van het waterschap Schouwen (Zeela11 J. Groenendaal Jz. adjunct-ingenieur bij d0° aanleg van het kanaal van Amsterdam n»ar de Merwede. k» De benoeming heeft plaats 30_Juni e. Eenige veehouders en melkleveranc' der melkinrichting Plancius te Amstei'da verklaren thans openlijk, dat hun niets kend is van hetgeen ten nadeele van g0^ noemde inrichting door de ontslagen we1 lieden onder het publiek verspreid w°' maar dat zij integendeel steeds gezien hebbe11'

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 2