GEMENGDE BERICHTEN. Posterijen. Naar men aan de Tijd mededeelt, is thans voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer in het district Maastricht (verkiezing op 28 Juni a. s.), ook candidaat gesteld de heer M. de Ras, burgemeester van Panrierden. Wij ontvangen het bericht, dat de veertien religieuzen, welke den 5 Mei j.l. met de Oranje Nassau naar onze West vertrokken, behouden zijn aangekomen op hun respectieve bestemming. De overtocht kon niet spoedi ger en onder gunstiger weder geschied zijn. Slechts vier dagen liet de zee niet toe aan de priesters het H. Sacrificie op te dragen aan boord. De Z. Eerw. Pater Drabbe alleen werd in de eerste dagen door de zeeziekte gekweld. (C.) De hevige wind, die 11. Donderdag woei, heelt ook schade toegebracht aan het Sportgebouw te Scheveningen. Verscheidene platen van de zinken dakbedekking werden los- of af gerukt. Gisteren was men druk bezig met de overdekking van het tentoonstellingsgebouw te herstellen. De aanhoudende plasregen veroorzaakte hier en daar lekken, waardoor enkele étalage-kasten eenige waterschade ondervonden. Het vrouwenbeeld boven den voorgevel, hoewel waggelende door de krachtige wind- stooten, heeft zich goed gehouden en bleef ongeschonden. Daarentegen zijn de decora tieve vakvullingen aan flarden gescheurd, en heeft het vischtuig van de beide tropeeën nevens den hoofdingang nog al geleden. Het gebouw, hoewel geheel uit hout, be dekt met linnen, saamgesteld, heeft echter over het algemeen bewezen tegen hevigen wind bestand te zijn. Kolf wedstrijd te Sclieyeningen. Op het terrein der Sporttentoonstelling werd gisteren de aangekondigde Provinciale Kolfwedstrijd voor Zuid-Holland gehouden. Door de goede zorgen van den Bondsclnb te Schiedam was de baan door schilden met opschriften en trofeeën toepasselijk versierd. Een 68-tal kolvers lieten zich te ruim 9 ure in de baan vinden, waaronder de heeren G. J. en M. J. Vincent uit Schiedam, de 88-jarige kolver F. Visser, de 78-jarige kam pioen H. Zeelenberg de heer T. J. Kleyheeg, die verleden jaar met 118 punten te Haar lem den tweeden prijs behaalde, en meer andere kolvers van naam bijzonder werden opgemerkt. Als prijzen waren uitgeloofd 1 een zilve ren medailje van het bestuur der Sportten toonstelling voor hetn die het hoogste aan tal punten behaaltaan dezen prijs is het kampioenschap van Zuid-Holland verbonden. Verder zijn uitgeloofd een viertal kunstvoor werpen naar de keuze van de winners. Het was waarlijk vermakelijk te zien, hoe veel last de beste kolvers hadden om deze baan onder de knie te krijgen. Allen was hun blijkbaar even vreemd, baan en omgeving. Toch zijn er mooie slagen gemaakt. Nadat de tweede serie, die 's middags 4 uren begon, was uitgespeeld, was de wed strijd ten einde, en kon de jury, waartoe o. a. behoorden de heeren M. J. Vincent, G. M. Meijer, Jac. J. M, Kramers en T. J. Kleijheeg, hare taak aanvangen. De uitslag was, dat het kampioenschap voor Zuid-Holland en tevens de zilveren me dailje, door het Sport-comité uitgeloofd, werd behaald door den heer N. van Eendenburg, te Wateringen, en dat de volgende prijzen werden toegekend als volgt2e prijs de heer A. Wijsbroek te Schiedam, 3e prijs, bij kamp, de heer G. M. Meijer te idem, 4e prijs de heer J. A. Verhoef, te Zevenhuizen, 5e prijs de heer B. A. v. d. Werve jr., te Gouda. Deze eerste wedstrijd op het Sportten- toonstellingsterrein gehouden kaai worden gerekend uitstekend geslaagd te zijn. Sla gen de nog te houden wedstrijden evengoed, dan zullen deze zeker niet het minst aan trekkelijk deel uitmaken van de vermaken, die dezen zomer op de Sporttentoonstelling zullen worden geboden. Tengevolge van den storm, welke Donder dagavond en den volgenden nacht gewoed heeft, strandde om 7 uur nabij den Hoek van Holland een schokker, M- A. 73. Niet tegenstaande de wilde zee slaagde de beman ning, bestaande uit drie personen, er in het strand te bereiken. Bezuiden Egmond aan Zee strandde heden in den vroegen ochtend de Hollandsche schoener Menno (kapt. Burghout), die eene lading hout van Drammen naar Schiedam bracht. De bemanning is met de reddingboot van Egmond aan Zee gered. Naar wij vernemen is door den inspecteur van het geneeskundig Staatstoezicht een klacht ingediend bij den officier van justitie te Amsterdam tegen den Arabischen oogarts Goolam Kader, die in de laatste weken daar ter stede een kliniek houdt voor ooglijders. Door de justitie is thans een onderzoek be volen. (JVios.) De storm heeft ook te Amsterdam geduchte schade aangericht in parken en tuinen. De paden en wegen in het Vondelpark o. a. liggen vol met stukken takken en bladeren. Men zou meenen eer in sprokkelmaand dan in zomermaand te leven. Op den Amstel- veenschenweg zijn boomen ontworteld en een doormidden gebroken. Het land tusschen den Schinkel en den Amstelv. weg is der mate verdronken, dat de veehouders verplicht zijn geworden het vee op stal te halen. VLAARDINGEN, 24 Juni. Op het terrein aan den Maassluischen dijk daarvoor bestemd, werd gisteren de eerste steen gelegd van de nieuw te bouwen roomsch-katbolieke jongensschool. Deze steenlegging, die door een twintigtal genoodigden werd bijgewoond, werd verricht door den jongeheer Fr. IJzer- mans. Nadat zij was volbracht, nam de zeer. eerw. pastoor Boerkamp het woord, om in eenige welgekozen woorden de beteekenis der plechtigheid uiteen te zetten. Daarna werden ook nog door de heeren Adr. IJzer- mans en A. H. Koster korte toespraken gehouden, waarmede de plechtigheid werd besloten. Onder de groote menigte toeschouwers, die zich gister-ochtend te Groningen in de Oude Boteringestraat bevonden om de Ko ninginnen te zien, kon men ook de 102-jarige Betje Cohen opmerken. Door de welwillend heid van een der bewoners werd haar een stoel gebracht, en kon het oude vrouwtje, tegenover bet regeeringshotel gezeten, alles op haar gemak gadeslaan. Te Bergen- op-Zoom is bii het ontgraven van een kelder voor een in aanbouw zijnd huis een antiek steenen kruikje gevonden, hoog 25 cM. Op den hals is een kop ge boetseerd en op den bolvormigen buik een versierde rand, waarin tweemalen achter elkander te lezen staatDrinck uud est godes nit vergest. De beide zoons van schipper Jonker, die bij Marken verdronk, waren op het voordek werkzaam, toen eensklaps hulpgeroep gehoord werd. Beiden snelden naar achteren, één maakte de boot los, en de andere spi°nS in zonder zijn broeder af te wachten, een scheepslengte afstand zag hij zijne0 vader met de golven worstelen. Met a - kracht roeide hij er heen en had spoe 'o den halven afstand afgelegd, toen zijne nel® iD stukken brak en hij, evenals zijn broedei', machteloos moest aanzien dat hun vadei voor hunne oogen verdronk. In het militair hospitaal te Utrecht weid eergisteren opgenomen een geniesoldaat, die in het kamp bij Zeist door den bliksem waS getroffen. De man werd bewusteloos op den grond gevonden. De rechterarm en bet rechterbeen bleken verlamd te zijn. De borst was voor een groot deel geschroeid. Zij°e kleeding was echter geheel gaaf gebleven- Na geruimen tijd kwam hij weder tot bewustzijn. De officieren van het Leger des Heils heb ben het te Breda nog altijd hard te verant woorden. Zij worden op de straat uitge' jouwd en met steenen geworpen, terwij' nu en dan het heilsgebouw bovendien nog wordt gebombardeerd. In een particulieren brief uit Kopenhaged in het Vaderland vinden wij vermeld, dat vooral de geneesheeren in Denemarken met groote voorliefde het wielrijden beoefenen. Voor de geneesheeren ten plattelande is de aanschaffing van een rijwiel een bepaalde besparing, omdat zij nu geen rijtuig behoe ven te nemen, waar dit vroeger noodzake lijk was. Maar ook voor de practijk in be perkten kring biedt het rijwiel groote voor deden aan. Men ziet zelfs in de hoofdstad de dokters op een vélocipède de straten doorkruisen, en in een blad van Kopenhagen vond de correspondent de uitnoodiging van een geacht hospitaal-geneesheer aan zijne collega's tot het maken van een rijwiel uitstapje. Ook te Batavia is een wonderdokter Se- quah aangekomen, met lange haren, een groo- ten hoed, een vergulden wagen, twee groote draaiorgels, eenige fauteuils en een factuur medicijnen, die hij daar wil verkoopen en die moeten helpen tegen jicht, rheumatiek, maag- katarh, slechte spijsvertering en cholera- Volgens het Bat. Hbld. heet hij W. Beanfield, logeert hij in het Hotel Wisse me* zijne vrouw onder den naam var. Dubois ed beweert hij de echte Sequah te wezen. Tegen de twee inbrekers, die onlangs eed horlogemaker te 's-Hertogenbosch bestaled voor eenige gouden horloges enz., is door de rechtbank aldaar onderscheidenlijk 5 en 9 jaren gevangenisstraf geëischt. Een verschrikkelijk ongeluk heeft gistered plaats gehad in de mijn Amercoeur, bij Roux (België). De kooi, waarin zich eede groep werklieden bevond, steeg met zooveel snelheid, dat zij tegen de katrollen van ded kabel verbrijzeld werd. Verscheidene perso nen, onder wie een jong meisje, werded onmiddellijk gedood. Staat van onbestelbare brieven, welke> met schriftelijke aanvrage bij den directed!- van het postkantoor alhier kunnen worded opgevraagd le helft Juni. Mej. M. F. Fischauer, 's-Hage. C. Vinkhoek, Amsterdam. Briefkaarten. H. C. van Rantwijk, Dordt. L. van Pelt, Kralingen. Buiten 1. brief. de Touwslager, Kevelaar.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 6