De gemeenteraad van Schiedam zal Vrijdag 1 Juli des nam. ten kwartier vóór twee uur een openbare vergadering houden ter behandeling van de volgende onderwerpen. Ingekomen stukken, waaronder Aan beveling ter benoeming van een lid der Commissie voor het Burgerlijk armbestuur. Adres van Jannetje Visser, Wed. D. Krom menhoek om vrijstelling der betaling van boete waartoe zij, als borg van H. M. Den Held die in gebreke gebleven is zijn aan de ge meente verschuldigde landhuur te voldoen, verplicht is. Welke stukken zijn ter visie gelegd, ten einde te worden behandeld. Rekening over 4891 en begrooting voor 1893 van a. Het St. Jacobs Gasthuis, b. De hofjes van Belois. Missive van de raadsleden, de heeren Maas, c. s., met ontwerp-reglement van orde voor den Raad. Missive van de raadsleden, de heeren De Groot, Maas en Den Breems met ontwerpen a. Eener veror dening regelende den werkkring der vaste raadscommissie, belast met het onderzoeken der bezwaarschriften, van aangeslagenen over hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, b. Van een reglement, regelende de samenstelling en werkkring der Commissie van voorlichting, bedoeld in artikel 19 der Verordening op de heffing van een plaatselijke belasting naar het inkomen. En verdere voorstellen en mededeelingen. Door den heer Van der Waart van Gulik, de eigenaar van het koffiehuis »de Maas" is een tweede egel gevangen. Een hond, die onlangs van de Dordtsche boot op het Hoofd alhier is achtergebleven, heeft beide keeren aan leiding tot die vangst gegeven door zijn luid geblaf. Bij de te Maastricht en te Roermond gehouden verkiezingen van leden van de Tweede Kamer werden in eerstgenoemd hoofdkiesdistrict (ter vervulling der vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. H. J. Schreinemacher) uitgebracht 1946 geldige stemmen. Daarvan verkregen de hee ren C. Schreinemacher (R. K. zoon van den overledene) 639, mr. de Ras (R. K.) oud bur gemeester van Pannerden, 534Mr. G. Tripels (liberaal) 474M. G. D. Franquinet, (onaf hankelijk katholiek), schoolopziener, 294 terwijl 5 stemmen waren verdeeld. Er moet dus tusschen de heeren Schreinemacher jr. en De Ras eene herstemming plaats hebben, Te Roermond werden 1005 geldige stem men uitgebracht. De heer jhr. Mr. G. L Ruys van Beerenbroek, (R. K.) oud minister van Justitie, werd gekozen met 853 stemmen. Naar aanleiding van berichten in sommige bladen over bezoeken, die door Hare Majes teiten zouden gebracht worden aan Drente, Zeeland of Noord-Brabant, kan het Dgbl. v. Z. H. ten stelligste verzekeren, dat bij Hare Majesteit de Koningin-Regentes omtrent een bezoek aan eenige provincie of plaats, uitge zonderd alleen aan de Sport-, Visscherij- en Paardententoonstelling te Scheveningen, geen bepaald voornemen bestaat. Een onderzoek van wege Hare Majesteit naar localiteit te Assen heeft niet plaats gehad. Ten Hove is daarvan nooit sprake geweest. In verband met de beschouwingen door de Regering geleverd in haar Memorie van Antwoord op het Kamerverslag nopens het Wetsontwerp tot goedkeuring van de inter nationale overeenkomsten tot bescherming van den industrieelen eigendom, nopens het belang voor Nederland om tot die internationale regeling toe te treden, heeft de Commissie van Rapporteurs over het Ontwerp de Regee ring uitgenoodigd alsnog aan de Kamer te verstrekken de beide volgende opgaven lo. Met welke van de voornaamste Staten, die deel uitmaken van de Industrieele Unie, speciaal Belgie, Frankrijk, Spanje, Italië, Zwitserland, Engeland, de Vereenigde Staten van Noord-Amerika. Zweden en Noorwegen, heeft Nederland een tractaatsbepaling aan gaande de bescherming van gedeponeerde fabrieks- en handelsmerken Wanneer ver vallen die tractaten, en wanneer zijn zij op zegbaar 2o In hoever staat, ook zonder tractaats bepaling in de genoemde landen, voor Neder landers de gelegenheid open om, volgens de aldaar geldende Wetgeving.de bescherming dier merken te verkrijgen Het Bestuur van het Alg. Ned. Werklie den-Verbond heeft zich tot H. M. de Konin gin-Regentes gewend met een adres, waarin wordt herinnerd aan hetgeen in de rede tot opening van de zitting der Staten-Generaal op 15 September van het vorige jaar is ge zegd aangaandelo. leerplicht2o. maat regelen in het belang van de veiligheid en gezondheid in fabrieken en werkplaatsen, 3o. maatregelen tot verzekering van het lot van oude en verminkte werklieden. Genoemde Bond dringt op spoedige regeling dezer vraag stukken aan, en brengt onder de aandacht der Regeerir.g een en ander, van hetgeen kan worden beschouwd als algemeene slot som der besprekingen, in de algemeene ver gadering van den Bond gehouden. De commissie, bij koninklijk besluit be noemd tot bevordering van de belangen van de Nederlandsche nijverheid en den Neder- landschen handel en landbouw, bij gelegen heid der in 1893 te Chicago te houden internationale tentoonstelling, noodigt allen, die voornemens zijn inzendingen op die ten toonstelling te doen, uit, daarvan zoo spoedig mogelijk kennis te geven aan den secretaris der commissie jhr. S. van Citters, ministerie van watersiaat, handel en nijverheid te 's-Gra- venhage, onder opgave van den aard en omvang hunner inzending en van de daar voor noodige plaatsruimte in M2. In de laatste dagen van April 1891 is on der het vorig ministerie eene staatscom missie van 16 leden benoemd, ter beant woording van de vraag :»Welke handelsstaat- kunde Nederland heeft te volgen in ver band met de opzegging van verschillende met vreemde mogendheden gesloten handels- tractaten Deze commissie heeft een zeer uitvoerig verslag uitgebracht, dat vermoede lijk binnen weinige dagen zal worden openbaar gemaakt. De heeren Jos. Marres te Maastricht, A. L. de Sturler te Leiden en de erve Claes Boer te Edam, allen zoutzieders, hebben aan de Tweede Kamer een adres gericht, waarin zij hunne ingenomenheid betuigen met het wetsontwerp op den zoutaccijns, doch enkele bezwaren uiteenzetten, welke tegen eenige onderdeelen bij hen gerezen zijn. Het besluit van den Belgischen minister van landbouw, enz. De Bruyn, van den 7en dezer maand, waarbij de in- en doorvoer van runderen en geiten uit Nederland verboden wordt, is ingetrokken. De veroordeelde Geel heeft gratie gekre gen van zijn verderen straftijd. De gemengde commissie, door den Ned. R. K. Volksbond belast met het onderzoek van het vraagstuk der arbeidspensionneering door den staat, hield in de vorige week te 's-Gravenhage hare eerste bijeenkomst. Dinsdag-avond werd door de bewoners van het Hofsingel te 's-Hage opgemerkt, dat er zich twee jongelieden op het dak van het gebouw der Tweede Kamer bevonden. Men vermoedt, dat zij op de pomp bij de poort tusschen het Binnenhof en de Hofstraat en vandaar met behulp van een der brandladders op het dak zijn geklommen. De politie heeft onderzoek gedaan, vergezeld van een opzichter der Rijksgebouwen, en niets gevonden. De jongelui waren spoorloos verdwenen, wat wel eenigszins grond geeft tot het vermoeden, dat zij in de omgeving thuis behoorden en eens waren gaan buurten op de daken, frj schenen van hun bezoek althans geen geheim te maken, want een dienstmeisje, dat hen hoorde spreken, wierpen zij met steentjes. De duisternis belette hen te herkennen slechts werd opgemerkt, dat zij er fatsoenlijk uitzagen en blijken gaven van goed op de hoogte te zijn met de plaatselijke gesteld heid van het dak. Waren het bezoekers ge weest met kwade bedoelingen, dan hadden zij moeten vallen in de handen der politie, die den geheelen omtrek had afgezet. Een verschrikkelijk ongeluk had gister namiddag omstreeks drie uur te Leiden plaats. Notaris mr. Th. W. van der Schalk, van Noordwijk-binnen had met zijn dochter per rijtuig een bezoek gebracht aan een fami lielid en keerde daarna weder naar zij«e woonplaats terug. Het paard, dat door den lieer Van der Schalk zelf werd gemend, schrikte opeens, maakte een zijsprong en geraakte met rijtuig en al te water, zonder dat de heer V. d. S. en zijne dochter den tijd hadden uit het voertuig te springen. Wel was er spoedig hulp nabij maar de aflloop was noodlottig. Toen men er eindelijk in geslaagd was den heer V. d. S. op te ha len, legde men hem op een schuit en wer den door inmiddels toegeschoten geneeshee- ren alle pogingen in het werk gesteld de de levensgeesten weer op te wekken. Vijf minuten later was men er ook in ge slaagd zijne dochter onder water te vinden. Helaas, men kon slechts den dood consta- teeren. Haar lijk werd naar het academisch ziekenhuis vervoerd, waarheen ook de heer V. d. S. overgebracht werd. Doch ook de pogingen om hem weder in 't leven terug te roepen waren vruchteloos. De heer Van der Schalk is eveneens overleden. Maandagavond hebben te Amsterdam op- loopen van socialisten plaats gehad in de Leidsche straat bij de Heerengracht. Omstreeks 12 uur werd de bende door de politie uit elkander gejaagd. Op de Heerengracht viel een man in 't water. Er werden verscheiden arrestaties gedaan, terwijl het huis van den Burgemeester tot laat in den nacht bewaakt werd. De oorzaak dezer oploopen ligt waar schijnlijk in de omstandigheid dat op 1 Me' j.l. aan de betoogers voor den 8-urigen werk dag niet was toegestaan een optocht doof de stad te houden, terwijl nu, bij de viering van het 260 jarig bestaan der Amsterdamsch0 universiteit het den studenten veroorloof'' was de reünisten in optocht van het statio" te halen. Dinsdag-avond kwamen de socia listen weder op het Rokin bijeen. Vandaa' begaf de bende zich naar de Plantage, dodj werd in de Jodenbreestraat door een aanta politieagenten gestuit, die trachtten met be hulp van hunne wapenstokken het opstootj0 uiteen te drijven. Om half twaalf was troep, ongeveer uit 400 man bestaande, brug voor de Damstraat genaderd. Op oogenblik drong de politie naar voren en deed, hoewel met steenworpen begroet, m

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 2