"laatste berichten.- m- Kerknieuws. GEMENGDE 13EEICHTEN. HandelsbericDten. Het gemeentebestuur van Vlaardinger- Ambacht heeft onmiddellijk alle maatregelen genomen, welke door de wet worden voor geschreven bij dergelijke gevallen. In Augustus of September zal in den Zoöl. Tuin te 's-Gravenhage eene internationale tentoonstelling worden gehouden van zang- en kamervogels. Dinsdag-avond werd door het Bestuur van den Zoöl. Tuin voor den toegangsprijs van 10 ets. een volksconcert gegeven, dat doordui- 2enden uit den werkmans- of dienstbaren stand ^'erd bijgewoond. De goede orde werd geen oogenblik verstoord. Jammer echter dat een flinke regenbui de feestelijke stemming be dierf. De stoomtram van den Hollandschen spoor weg, die eergisteren ten 5 u. 24 m. van Scheveningen vertrok, is ter hoogte van de ttiachine-loods aan de Koningstraat langs eene stilstaande locomotief, die op een zij spoor niet geheel vrijstond, geloopen. De tram stootte met den zijkant tegen de buffers der stilstaande machine, waardoor bet paneel van de stoomtram werd opge kruld en 2 spiegelruiten braken. De passa giers kwamen met den schrik vrij en verlie ten het inmiddels tot stilstand gebrachte •'ijtuig. Zij konden nog intijds het station bereiken, om in den aansluitenden trein plaats te nemen. Het ongeval veroorzaakte geen verdere vertraging in den dienst, en belangrijke verwondingen heeft geen van de 14 passagiers bekomen. Alleen werden en kelen door de glasscherven gekwetst. Jl. Dinsdag had op het kerkhof onder Ro- Zendaal de plechtige overdracht van het ge- denkteeken, geplaatst op het graf van Ter Haar, aan den burgemeester plaats. Dr. Van Heel, predikant te Roermond, dr. Francken, emeritus-predikant te Rotterdam en dr. Daurillard voerden het woord, de laatste in dichtvorm. Ds Ter Haar, van Nijmegen, thans de eenig overgegeven zoon des dichters, dankte voor deze bewijzen van hulde en een kleinzooon legde een lauwerkrans op den grafsteen zijns grootvaders. Ook een achterkleinzoon was tegenwoordig. Om 1 uur was de plechtig heid, die door vele belangstellenden en ver eerders werd bijgewoond, afgeloopen. MAASSLUIS. In den ochtend van Dinsdag t^erd door Z. D. Hw mgr Bottemanne, bis shop van Haarlem, een bezoek aan deze flemeente gebracht, teneinde het H. Vormsel l°e te dienen. Van vele woningen wapperde te zijner eere de vlag. BRIELLE. Aan de vergadering der Provin cie Staten is afschrift gezonden van een ^h'es aan H. M. de Koningin-Regentes, van bewoners van de eilanden Rozenburg en °orne en Putten, om, ter verbetering der flptneenschap met die streken, de nieuwe s'u>s van Rozenburg te overbruggen. APELDOORN. Den 34 Augustus zal hier op het Loo de verjaardag van koningin 'Ihelmina weder feestelijk gevierd worden. 6 commissie heeft zich opnieuw geconsti peerd en bestaat uit de heeren Bruno Ty- ccman, J. H. Steghgens, J. P. Verspoor, ^^Lieman, T. Dalhuisen en B. Eibers. j "et H. College heeft weder een zijner was hij aartsbisschop van Bologna. Hij droeg f en dit blad enkele malen te ververschen. het purper sedert 27 Juli 1885 en behoorde tot j .Voor zonnesteek heeft men alsdan niet te de orde der kardinaal-priesters. ®den verloren door het afsterven van Z. E. a|dinaal Bataglini. Mgr. Francesco Bataglini Aen 13 Maart 1823 te San Agastino di 'ano geboren gedurende de laatste jaren In den vroegen ochtend van Maandag is te Leiderdorp overleden de Moeder-Overste van het gesticht »De Goede Herder" in de wereld genaamd mej. M. D. Everard, geboren te Amsterdam 22 Mei 1835. De Moeder-Over ste was het, aan wie dit gesticht zijne op komst en uitbreiding te danken heeft. Zij was de ziel dezer nuttige inrichting, waar aan zij meer dan 32 jaren was verbonden. Volgens opgave van Bureau Veritas zijn in Mei van dit jaar verongelukt 58 zeilsche pen, waaronder 4 Nederlandsche, en 12 stoom schepen, allen van vreemde nationaliteit. Wat in geen jaren te Nieuweschans ge beurd is, heeft zich gisteren voorgedaan er is een waggon schapen uitgevoerd naar Duitschland. Het is niet bekend wat hier van de oorzaak is, stijging der prijzen in het buitenland of het feit dat Engeland nog steeds gesloten is voor Hollandsch vee. Dinsdag was het 10 jaar geleden, dat de rammonitor Adder in de Noordzee met man en muis verongelukte. Ieder jaar op den 5den Juli, begeven zich velen, vooral bloed verwanten en vrienden van de omgekomen schepelingen, naar de begraafplaats te Huis duinen, om een bezoek te brengen aan het monument, daar ter nagedachtenis van de verongelukten opgericht. Ook eergisteren werd het gedenkteeken druk bezocht, mede door de leden der onderofficiers-vereeniging Ad miraal de Ruyter, wier voorzitter het woord voerde, om de makkers van de Adder te herdenken. Evenals te vorigen jare zal er ook dit maal weder op den verjaardag van H. M. de Koningin, in het Oranjewoud een groot kinderfeest worden georganiseerd, waaraan door ongeveer 800 leerlingen van scholen in Schoterland en Opsterland zal worden deel genomen. De drie nieuwe Engelsche kruisers, Thetis Tribune en Persichore, die f 6.000.000 ge kost hebben, zijn thans gereed en bij het eskader in den mond der Theems gevoegd. De kruisers hebben een snelheid van twin tig knoopen in 't uur. Een paar dagen geleden kwam te Gronin gen de vischvrouw Van der Meer, rr.et een zak met visch thuis. Haar man deed een greep in den zak waardoor hij zich met de hand stak aan de vin van spieterman." De hand maar ook de arm zwol op. Geneeskundige middelen mochten niet baten. Daarom werd besloten den man op te nemen in het ziekenhuis. Trots alle pogingen der chirur gie, verergerde de toestand van Roelf' van der Meer, zoodat hij gisteren aan de gevol gen is overleden. Men verzekert dat de Passie-spelen van Oberammergau te Chicago zullen worden opgevoerd. De Oberammergauers zouden bereid zijn de reis te aanvaarden. Bij Joure is de 21-jarige maaier G. v. d. Wal, tengevolge van een zonnesteek over leden. Wij herinneren er aan, dat personen, die op den akker werken, bij feilen zonneschijn wijs doen het hoofd met een koolblad te bedekken, vreezen. Nieuwe aardappelen Vele menschen eten zich dikwijls ziek aan nieuwe aardappelen. Ook zijn jonge aardappelen niet geschikt voor 's menschen darmgestel. Er is nochthans een goed middel om ze minder schadelijk en veel lekkerder te koken. Men handele als volgt Zet twee ketels water tegelijk op het vuurden eenen met de aardappelen. Wanneer de aardappelen beginnen te ko ken, dan giet men het vuile, solaninehou- dende water af en men doet de aardappelen in het versche water, dat eveneens reeds aan 't koken is. Aldus bereid, bieden de aardappels minder gevaar, en zijn zij veel smakelijker. Voorzichtig met uw groenten 1 Door bijmenging van gevlekte waterscheer ling onder gewone peterselie is jl. Maandag een geheel gezin van zes personen te Bikes- dorf (een paar uur van onze grenzen) ver giftigd en slechts met groote moeite van den dood gered. Tegen dit ook in Nederland welig groeiend, zeer giftig kruid zij men op zijn hoede 1 De generaal-majoor Musschart, bevelhebber in de Nieuwe Hollandsche Waterlinie is he den door den Minister van Oorlog in audiën tie ontvangen. In de Tweede Kamer is heden de behandeling van de artikelen der Vermogens belasting begonnen. Art. 1 werd zonder stemming goedgekeurd evenals de artt. 2 en 3 (belasting-plichtigheid naar de vermogens waarde.) Voor de pauze werden de afdeelin- gen herbenoemd die gekozen hebben tot hunne voorzitters de heeren De Beaufort, v. d. Feltz, van Kerkwijk, RoellenVan Del den, en tot hare ondervoorzitters de heeren Borgesius, Schepel, Veegens, Van Houten en Rutgers. De behandeling der Vermogensbe lasting voortgezet zijnde, ontwikkelde de heer Rutgers bezwaren tegen de wijze waarop de verhouding van de belastingplichtigheid is geregeld tusschen de man en de vrouw, die hun vermogen afzonderlijk beheeren. Een amendement te dezer zake werd aangehou den tot bij de artt. 7 en 41. MADRID, 7 Juli. Alle beschouwingen in de bladen over de benoeming van Vor Radowits als ambassadeur alhier missen eiken grond. BEURS TE SCHIEDAM, 7 Juli 1892. Moutwijn, f 8'/s. Verhandeld: van 7'/„ tot f7^. Stemmingonveranderd. Jenever f14. Amst. proef f 15.25. Spoeling, \ereeniging f0.70. Rogge, Juni Berlijn. 1 Juli/Aug. Sept./Oct. (Slotkoers.) f Spiritus Juli/Aug. v Aug./Sept. Keulen. Rogge dadelijk, j Juli 1Meell2Merk.l.md. 12 Aug. Rogge, loop. md. Aug. u"..n.,.» i Spiritus,Juli./Aug. Hamburg. j I Sept./Oct! 6 .Juli. 7 Juli. 190.— 35.90 36.20 21.75 19.60 51.50 51.80 16.10 16.10 25.75 26.- 5 Juli. 0.601. 193,25 174! 36.10 36.40 21.75 19.60 51.10 51.50 46.10 16.10 25.50 25.75 6 Juli. ü.59'/s. New-York. Maïs Amsterdam. 6 Juli. Rogge op lev. hoogerper Oct. f170, 171, 172; Maart f161, 162. 7 Juli. Rogge op lev. willig; Oct. f173, 174, 175, 176; Maart f163, 164, 165, 166. Keulen Rijnhoogte ('snam 2 uur) 6 Juli 2.95 M. 7 Juli 2.84 M.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3